Priligy proti predčasnej ejakulácii

V recenzii sa budeme venovať predlžovaniu súlože a oddiaľovaniu ejakulácie. Síce priamo nesúvisia so zlepšením erekcie, avšak je pravda, že oslabená výdrž často trápi aj mužov so slabou erekciou.

Keďže liek Priligy na oddialenie ejakulácie mnoho ľudí kritizuje kvôli jeho silným vedľajším účinkom, radi o tom poinformujeme aj vás.

priligy rtabletky

Navigácia v recenzii

 

Zhrnutie na úvod

priligy vyhody

 


priligy skusenosti

Pre koho je Priligy určený?

Sám výrobca v príbalovom letáku uvádza, že Priligy pomôže s predčasnou ejakuláciou mužom, ktorí vyvrcholia pri veľmi malej sexuálnej stimulácii, prípadne skôr, než sami chcú.

Pozitívne účinky by mali zabraňovať problémom nie len v posteli, ale nepriamo aj „zachraňovať vzťahy“, ktoré môžu kvôli menej uspokojivému sexu kolísať.

Priligy môžu užívať muži vo veku 18 – 64 rokov. Obsahuje laktózu, takže nie je vhodný pre intolerantných.

Český dTest o Priligy napísal nasledovné: „Z existujúcich prieskumov vyplynulo, že po užití dapoxetinu sa doba medzi penetráciou a ejakuláciou predĺžila v priemere o 1 – 2 minúty. Takéto zdržanie je možné docieliť aj správnou technikou a to bez nutnosti riskovania vedľajších účinkov.“

To nás vedie k otázke, či sú tieto dve minúty naozaj hodné 800 Kč. Skúšali ste už prerušovanú súlož alebo ostatné triky proti predčasnej ejakulácii?

 

Kto Priligy nemôže užívať?

 • Muži s alergiou na dapoxetín alebo inú zložku. Pre zistenie alergie bude, bohužiaľ, nevyhnutné lekárske vyšetrenie. Ak by ste sa rozhodli užívanie risknúť to bez odporúčania a zaznamenali negatíva, ihneď s užívaním prestaňte.
 • Muži so srdcovocievnymi problémami – pacienti po srdcovej príhode, muži so zlyhávaním srdca a lebo s nepravidelným srdečným rytmom.
 • Ak máte tendenciu k mdlobám.
 • Ak máte väčšie výkyvy nálad – nadmerné rozrušenie striedané so stavmi depresie.
 • Problémy s pečeňou.

Okrem závažných ochorení sa Priligy ďalej neodporúča, ak:

 • Vám nebola diagnostikovaná predčasná ejakulácia – ako prebieha vyšetrenie u urológa?
 • Ak trpíte erektílnou dysfunkciou
 • Ak trpíte epilepsiou
 • Ak trpíte vysokým očným tlakom
 • Ak ste niekedy trpeli mdlobami alebo stratami vedomia kvôli nízkemu tlaku
 • Ak rekreačne alebo aktívne užívate drogy
 • Ak nadmerne popíjate alkohol
 • Ak ste niekedy trpeli alebo trpíte duševnými problémami – depresie, výkyvy nálad, bipolárna porucha, schizofrénia
priligy skusenosti

Výrobca Priligy

 

Priligy sa taktiež neodporúča kombinovať s inými liekmi, ako napríklad:

 • Lieky na depresiu a upokojenie
 • Lieky na schizofréniu
 • Lieky na bipolárnu poruchu
 • Silné antibiotiká
 • Lieky alebo doplnky na spánok
 • Lieky na tlmenie bolesti a proti migrénam

V prípade, že užívate niektoré zo spomenutých, Priligy zaraďte až po 14 dňoch od ukončenia užívania. Po ukončení užívania Priligy výrobca odporúča aspoň 7 dní neužívať žiadne zo spomenutých liečiv.

*Všetky informácie boli odpísané priamo z príbalového letáku Priligy

 

Čo sme na vlastnej koži zistili? – nežiaduce účinky Priligy

Dávku sa rozhodol otestovať kolega Peter, ktorý má dlhoročný problém s predčasnou ejakuláciou. Vyskúšal už množstvo prípravkov a neobával sa vyskúšať ani Priligy.

 

Peter, popíš nám kedy a v akom stave si užil Priligy.

Priligy som sa rozhodol užiť počas sobotňajšieho večera. Priateľku som si pozval domov a vedel som, že večer nikam nepôjdeme. Preto som sa rozhodol experimentovať.

 

Pil si počas rande alkohol?

Nie, nepil. Väčšinou si po večeri otvoríme fľašu vínka, no príbalový leták alkohol prísne zakazuje.

 

Jedol si pred alebo po užití Priligy?

Podľa inštrukcií na jedle nezáleží a Priligy môžem užiť kedykoľvek. Dávku sa odporúča užiť 1 – 3 hodiny pred sexom, priateľku som pozval na siedmu a do 3 hodín som sex očakával.

 

Kedy a ako nastúpil účinok Priligy?

Je pravda, že predčasná ejakulácia ma trápi dlhšie. Bežne som sa „bránil“ znecitlivujúcimi kondómami alebo gelom, neskôr som zaobstaral erekčné krúžky. Tie pomáhajú udržať krv v penise, a teda aj pevnú erekciu aj po vyvrcholení.

Pre najlepšie posúdenie som v testovací večer žiadne pomôcky nepoužil. Musím priznať, že som zažil veľmi rozporuplný stav. Trošku ma vystrašil.

 

Čo presne si cítil?

Priligy skutočne dokáže ejakuláciu oddialiť, to mu nemôžem uprieť. V letáku sa píše o približne 10 minútach navyše oproti bežnej súloži. Mne sa podarilo udržať erekciu bez vyvrcholenia takmer hodinu! Na moje pomery to bolo niečo neskutočne dlhé a to ma potešilo najviac.

Upozorňujem, že cvičievam aj kegelove cviky a ostatné, takže čiastočne dokážem „zatnúť“ svalstvo panvového dna a ejakuláciu tak aspoň trošku oddialiť.

Som však presvedčený, že aj páni bez cviku budú veľmi milo prekvapení z účinkov. Neverím, že tak silný liek by na niekoho nezaberal.

 

Teraz k tým menej príjemným prejavom. Aké boli?

Jasne som cítil, že mi niečo koluje v žilách. Prakticky sa splnilo takmer všetko, na čo výrobca vo vedľajších účinkoch upozorňuje. Už počas súlože (ktorú si partnerka mimochodom veľmi pochvaľovala) som cítil zahmlievanie mysle.

Bolo to, ako keby ste zaspávali, ale sex vám nedovoľoval upadnúť do spánku. Zároveň to prispievalo k tomu, že som sex nie až tak veľmi vnímal, čo mohlo spôsobiť zníženú citlivosť penisu.

Po „výkone“ som ihneď zaspal, čo priateľku zaskočilo. Neskôr som sa vyhovoril na brušnú chrípku a nevoľnosť. Veľmi som jej ale neklamal, keďže sa prejavil ďalší účinok – bolesť brucha a hnačka.

Nejedol som nič, čo by to mohlo spôsobiť, takže to pravdepodobne bolo z Priligy.

 

priligy recenzia

Jedna malá tabletka Priligy a toľké negatívne sprievodné javy v nej

 

Skúšali ste súložiť aj neskôr?

Áno, v rámci testu som sa na priateľku vrhol ešte ráno. V tele mi zrejme ešte kolovali zvyšky Priligy, pretože aj ranný sex sa mi podarilo predĺžiť na asi dvojnásobný čas. Trošku som sa ale ponáhľal kvôli spomínaným žalúdočným ťažkostiam.

 

Máš pre čitateľov nejaké upozornenie?

Istotne neodporúčam Priligy, pokiaľ sa chystáte v ten deň šoférovať, do práce alebo podobne. Naozaj spôsobuje únavu, zívanie, oslabuje koncentráciu a človeku sa ťažko premýšľa.

Nazval by som ho skôr ako „oblbovák“, ktorý príjemne navnadí na sex a pomôže užiť si ho dlhšie, ale takáto jazda si vykúpi svoju daň inde.

 

Užívaš momentálne nejaký iný výrobok?

Áno, favorita mám. Okrem spomínaných cvikov na posilnenie panvového dna užívam dlhodobo Vimax. Ten pomáha udržať v penise viac krvi, takže erekcia neochabne ani po prvej ejakulácii. Zvyknem zvládať 2 „kolá“.

Okrem toho zvyšuje tvorbu ejakulátu, pretože vyživuje semenníky, takže spermie sú zdravšie a je ich viac. Pokiaľ viem, odporúčajú sa aspoň 3 mesiace užívania.

 

Plánuješ ešte niekedy užívať Priligy?

Pravdepodobne nie, príznaky ma vystrašili, neboli mi príjemné a nechcem ich viac zažiť. Nemyslím si, že slabá výdrž by si vyžadovala až takéto extrémne metódy. Nezdá sa mi to prirodzené. Zvyšné 2 z 3 tabletiek asi niekomu venujem.

 

Je liek Priligy na predpis?

Pri nákupe Priligy sme ostali mierme zaskočení. Keďže liek má pomerne dosť obmedzení, dá sa označiť aj za nebezpečný pre určitých ľudí s oslabeným zdravotným stavom.

Do redakcie sme si objednali Priligy zo stránky medexpress.co.uk. Čakali sme, že liek bude na prísny predpis, a teda s posúdením lekára, či sme vlastne vhodná „cieľová skupina“.

Prekvapilo nás, keď pre objednávku postačoval vyplniť internetový dotazník s otázkami, ako napr: „Pijete alkohol? Máte nízky tlak? Ste alergický na dapoxetín?“

priligy rtabletky

Podobné otázky by podľa nás mal vyhodnotiť lekár, pretože ako inak by sme sami sebe zistili alergiu na dapoxetín? Ako by sme si zmerali tlak, pokiaľ na takéto meranie nie sme sami zvyknutí?

Po zaškrtnutí pre stránku „uspokojivých“ odpovedí sa nám Priligy podaril úspešne objednať a o pár dní sme ho mali v schránke. Netradičné, ale zjavne funkčné.

 

Priligy – doprava a cena

Za 3 tablety 30 mg sme aj s poštovným platili 30 libier (cca. 30 €). Zásielka dorazila do 5 dní. Jedna dávka (jeden sex!) teda vychádza takmer 10 €, čo je celkom dosť. Na drahší prípravok si snáď ani nespomíname.

Neradi by sme však niekoho od nákupu odhovárali. Priligy naozaj sex predĺžia a ejakuláciu oddialia. Vyskúšajte sami, avšak počítajte s komplikáciami.

 

 

Priligy proti predčasnej ejakulácii
4.67 (93.33%) 3 votes