Sex v práci – nakuknite šéfke pod sukňu

Či už ide o krátkodobý úlet, alebo dlhodobú záležitosť, môže mať zvádzanie na pracovisku rôzne vážne dôsledky. Oplatí sa ísť do rizika? Aké existujú prekážky a ako to vlastne chodí na slovenských pracoviskách? Prečítajte si, ako to s románikmi na pracovisku je a aké to môže byť v prípade, že hľadáte niečo, čo vás nakopne.

sex v práci

 

Sex s kolegami alebo šéfom na pracovisku je dnes celkom bežná vec

V súčasnej kultúre, keď trávime dlhé hodiny v práci, vídame kolegov častejšie než priateľov a rodinu. Muži sedia v zasadačkách v nažehlených oblekoch a vytvárajú hodnoty vo svete biznisu. Ženy nie sú vôbec pozadu. Často sa stroja do práce lepšie než je tomu doma pre svojich partnerov.

Nemôžeme sa teda diviť, že sex na pracovisku je na vzostupe. Podľa businesinssiders.com má na pracovisku sex takmer polovica pracovníkov. Ide teda o bežnejšiu záležitosť, než by si mnohí mysleli.

Mnohé vzťahy vznikajú práve na pracovisku. Posielať si počas pracovnej doby neslušné e-maily cez firemnú poštu a užívať si kúzlu zakázaného ovocia je lákavé. Na druhú stranu môže táto situácia priniesť aj fatálne následky.

Vyspovedali sme niekoľko ľudí z korporátnej scény a iných pracovísk. Ich názory vám môžu pomôcť pochopiť klady aj zápory sexu v práci.

 

RÝCHLOVKA V PRÁCI VYŽADUJE RÝCHLU EREKCIU: Česká Proerecta pre okamžitú podporu erekcie rýchlo prekrvuje penis. Ráno na porade užijete a už cez prestávku si budete užívať ako riaditeľ…:)

Proerecta

 

Staršia šéfka – ideálna situácia pre králička vo firme

„Keď som mal 19, nastúpil som do nahrávacej spoločnosti. Vtedy som sa stretol so šéfkou a zažil s ňou pár nezabudnuteľných chvíľ. Bola o 13 rokov staršia a už na prvý pohľad ma veľmi priťahovala. Náš začiatok bol celý o sexe. Teraz sme spolu už 8 rokov s tým rozdielom, že obidvaja už pracujeme inde.

Na začiatku kariéry som pracoval ako stážista v jej kancelárii. Zdvíhal som telefón a vybavoval som korešpondenciu. Keď mi zadávala prácu, mal som čo robiť, aby som zakryl pohľady do jej výstrihu. A jej parfum bol taký omamný. Vedel som, že sa páčim ostatným babám z oddelenia. Bol som mladý a vcelku pohľadný. Mňa ale naozaj zaujímala len šéfka.

Všetko vyvrcholilo na jednej párty, ktorú sme robili pre istú kapelu. Všetci už boli dosť napití. Pamätám si, že som šiel do chladničky pre pitie a v tom mi niekto siahol na zadok. Otočil som sa a uvidel som tvár šéfky. Začali sme spolu spať.

Hudobný priemysel je doslova tvrdý a ľudia v ňom príliš nesúdia, keď sa zapletiete s podriadeným, nadriadeným alebo niektorým z umelcov. Nikto z firmy sa nad našim vzťahom nepozastavil a ani sme sa pred nikým nesnažili čokoľvek skrývať.

Po 3 mesiacoch som dostal ponuku na regulárnu prácu. Obidvaja sme kariérne rástli a pritom si užívali „benefitov“ v podobe sexu na pracovisku.

Keď sme sa nasťahovali k sebe, začala byť situácia náročnejšia. Spolu sme pracovali, bývali, jazdili autom do práce, jedli aj spali. Občas sa objavili konflikty a hádky. Pre obidvoch to bolo ťažké.

Naše spory sa začali pomaly prenášať zo vzťahu aj do práce. Začalo byť dusno. Konflikty sa preniesli aj do domácej pohody a sexu, ktorý už nebol taký nespútaný, ako v minulosti. V tejto situácii sme vydržali 3 roky.

Nakoniec som si musel nájsť prácu úplne inde. Nedalo sa to vydržať a tak som začal pracovať pre konkurenčnú spoločnosť. Náš vzťah je stále pevný. Sme spolu 8 rokov a máme 3-ročnú dcérku. Nikdy sme neoľutovali, že sme do toho spolu toho večera skočili a pekných pár rokov to ťahali.“

Má pracovné prostredie vplyv na nadradenosť?

Pracovné prostredie skrátka k sexu nabáda. Noví a neopozeraní kolegovia a kolegyne. Rozmanitosť. Sex na pracovisku môže mať aj svoje svetlé stránky, pretože sexuálne nabudenie medzi kolegami sa môže preniesť aj do práce. Pri kreatívnych funkciách, akými sú copywriteri, manažéri a podobne to môže prejsť až do extrémnych a úsmevných medzí.

Celkovo v krátkom období táto nálož pozitívnej energie a hormónov prinesie pravdepodobne nárast pracovnej efektivity. Z dlhodobého hľadiska to však môže byť inak. Dajme tomu, že situácia napokon nedopadne podľa predstáv. Kolegovia so zlomeným srdcom alebo pošramoteným egom sa na seba musia celý čas pozerať.

Na Slovensku to robí podľa výskumu STEM/MARK na pracovisku každý tretí zamestnanec. Sex na pracovisku u nás vo všeobecnosti nie je žiadnym spôsobom regulovaný. Iné to je napríklad v Japonsku, kde sex na pracovisku zakazujú pracovné zmluvy, prípadne v USA, kde sú vzťahy upravené zákonmi.

Rôzne prostredia ponúkajú rôzne príležitosti na sexuálne vyžitie. Dá sa predstaviť, že viac miest aj príležitostí ponúkajú fabriky, kravíny a podobné miesta. Zamestnania, akými sú kontrola v jadrových elektrárňach alebo riadenie letovej prevádzky, už budúe trocha iná káva.

Notoricky známou kombináciou je lekár a sestrička. Nočná býva dlhá a lekár na lôžku sa môže cítiť osamelo. Pohľadná sestrička často rada v tejto kríze pomôže. Ďalšími dobrými profesiami sú maséri a osobní tréneri. Osobná blízkosť nahráva veľmi často k vzniku sexuálneho napätia.     

 

Sex asistentky s prísnym nadriadeným 

Veronika pracuje na vysokej pozícii v manažmente. V živote toho zažila mnoho. Vo svojom príbehu popisuje románik z pracovného prostredia. 

Na prvú pozíciu nastúpila, keď mala 23 rokov. Prácu mala rada a pretože mala vysoké ambície, často pracovala nadčasy a v zamestnaní trávila veľa času. Vtedy sa v práci spoznala s kolegom z IT oddelenia.

Išlo o atraktívneho muža, ktorý mal tesne pred rozvodom. Na prvý pohľad niečo nedostupného, čo ju nesmierne priťahovalo. Postupom času medzi nimi vzniklo silné puto. Ešte nikdy v života sa do nikoho tak nezamilovala. Aj keď bola vo vzťahu, niečo jej v ňom chýbalo. To niečo dokázal zaplniť práve tento človek.

Ich vzájomná príťažlivosť vyvrcholila vzájomným sexom pri kopírke, kde sa obidvaja stretli po pracovnej dobe. Čoraz častejšie spolu mizli, aby si našli chvíľu pre seba. Vo firme bolo normálne vedieť, kto s kým spáva a väčšinou to všetci tolerovali.

Veronika bola v inej situácii. Šéfka jej veľmi stúpala na päty. V hre bola možná žiarlivosť na jej mladosť, krásu a zaujímavého partnera. Alfasamec, ktorého ona nemohla mať. Na stole sa jej kopili úlohy a príkazy na dodržiavanie pracovnej doby.

Veronika nemala ani chvíľu pokoja. Jej šéfka bola ako fantóm, ktorý jej bol neustále v pätách. V tejto situácii sa nedalo dlhodobo vydržať a nakoniec celá situácia vyústila až do výpovede a odchodu zo zamestnania. Vzťah páru sa skončil hádkou. Muž, s ktorým jej bolo tak dobre, neuniesol skutočnosť, že odchádza. Dodnes jej nemôže prísť na meno. Ona však na neho nikdy nezabudne.

 

10 vecí, ktoré by mal zvážiť každý odhodlaný šéfko – riziká sexu na pracovisku

Ak šéfujete vo firme a máte zálusk na niektorú zo svojich krásnych zamestnankýň, uvedomte si, že ide o ľudské bytosti. Zvážte všetky pre a proti a až potom sa pustite do niečoho, čo neskôr môžete ľutovať. Tu je niekoľko dôvodov, prečo sa ženy vyhýbajú sexu so šéfmi:

  1. Môže sa to zdať ako dobrý nápad.

Mladé dievča si povie, že to môže byť super nápad. Dobre vyzeráte, máte kľúč a prístup do všetkých miestností vo firme a ste vždy pripravený ísť na vec. Ale…

  1. …máte záväzky.

Je dosť možné, že ak už šéfujete, máte doma záväzky. Vaša žena sa v dobrej viere pýta, aký ste mali deň. Ako sa budete cítiť, ak jej budete musieť klamať? Zvážte to.

  1. Všetko je okatejšie než sa zdá a paranoja narastá

Aj keď to budete tutlať, väčšinou sa to vaši zamestnanci dozvedia. Budú nenávidieť ju aj vás, pretože v podobnej situácii sa už nachádzali, prípadne by sa do nej chceli dostať.

  1. Pravdepodobne sa bude pýtať na vašu spoločnú budúcnosť

Čo jej na to povedať? Ak ste single, žiadny problém. Ak však na vás doma čaká rodina, budete musieť zmeniť tému na svojich kolegov.

  1. Viete, že svoju ženu aj tak neopustíte

K tomu nie je čo dodať. Každý chlap sa rád vracia k rodinnému krbu aj v prípade, že situácia nie je vždy ružová.

  1. Bude vám kontrolovať korešpondenciu

Pretože si nebude istá, či už zároveň nespíte s tou novou kolegyňou, ktorú ste práve prijali.

  1. Nie je to moc romantika

Vzťah šéf/podriadená má väčšinou k Titanicu poriadne ďaleko. Skončili ste spolu pravdepodobne z dôvodu, že ste sa opili na firemnom večierku a dali si spolu rýchlovku na toaletách.

  1. Keď sa to skončí, bude to divné

A to veľmi, veľmi divné, až pokým vás nezačne vydierať a žobrať o peniaze.

 

Sex v práci – často kladené otázky

Mal by byť sex s kolegom povolený?

Táto otázka je relevantná skôr v USA, kde existujú obvinenia zo sexuálneho harašenia. U nás sa táto téma vo všeobecnosti až tak nerieši. Sex na verejnosti však už problémom býva. 

Čo sex s nepriamym kolegom?

Za istých podmienok môže prinášať isté výhody v porovnaní so sexom s priamym nadriadeným či podriadeným. Vo všeobecnosti viac rozhoduje prístup okolia v danej firme.

Mala by spoločnosť vedieť, že s kolegom máme sex?

Rozhodne nie. Čo je koho do toho, s kým spíte?

Ako ovplyvňuje sex s kolegom kariéru?

Tu som vychádzal z britského výskumu. 84 % respondentov uviedlo, že to nemalo žiadny vplyv na vývoj ich kariéry.

Koľko Čechov súloží v práci?

Podľa výskumov spoločnosti STEM/MARK z roku 2011 zažilo sex na pracovisku 33 % mužov a 30 % žien.

Je sex medzi kolegami dobrý nápad?

Záleží od situácie. Ideálne je, pokiaľ zostane takýto vzťah utajený. Pokiaľ nie, zohráva rolu profesionálny prístup dvojice a ich okolia.

Pociťujú zamestnanci sexuálnu náklonnosť ku kolegovi?

Podľa výskumov STEM/MARK na pracovisku flirtovalo 94 % zamestnancov.

Prebije niekedy profesionalita chuť na sex?

Áno. To, že flirtuje 94 % zamestnancov a aférku má len niečo okolo 30 % dokazuje, že zhruba 60 % ľudí odolá. Dôvodom nemusia byť len profesné pohnútky.

Odchádzajú ľudia z práce, aby mohli mať sex s kolegou/kolegyňou?

Áno, stať sa to môže. Prečítajte si vyššie uvedené príbehy.

Na akých miestach sa v práci súloží?

Veľmi rozmanitých. Kancelárie, zasadacie miestnosti, toalety, služobné autá a ďalšie.

NEZABUDNITE SA PRIPRAVIŤ. Česká Proerecta posilňuje zvädnutú erekciu a do hodiny naplní penis krvou pre uspokojivý sex.

Proerecta

 

Sex s kolegom/kolegyňou má vždy iné a nepredpokladané následky

Sex na pracovisku môže mať rôzne následky. Niekedy sa končí happy-endom, inokedy totálnym fiaskom. Bez ohľadu na následky to tak zostane aj naďalej. Sex sa spoločnosťou ťahá ako červená niť. Inak tomu nebude ani v pracovnej sfére. Aj keď sa niektoré firmy môžu na oko tváriť seriózne, skúsenosti pracovných ľudí a výskumy dokazujú opak.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ako spoznať, kedy je žena nadržaná a vy máte šance na zásun?

 

Rate this post