Ako vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu? Nenechajte sa obrať o peniaze.

Túto otázku rieši mnoho zákazníkov a priaznivcov prírodných doplnkov na erekciu. Ako zvoliť ten správny doplnok a nenaletieť na nepravdivú reklamnú kampaň? Náš web dal preto dohromady niekoľko kľúčových kritérií, ktoré sú veľmi dôležité pri výbere vhodného doplnku.

Môžete si zahrať hru a skúsiť uviesť nasledujúce body do praxe. Schválne, koľko bodov získa na konci váš obľúbený výrobca?

ako vybrať doplnok na erekciu?

 

Podľa čoho zistím, či je predajca so svojimi doplnkami bezpečný a seriózny?

Č. 1 komunikácia so zákazníkom

Ochota predajcu s vami komunikovať a riešiť váš aktuálny problém veľmi napovedá o celkovej úrovni podniku. Odporúčame vami vybraných výrobcov kontaktovať a počkať, čo sa bude diať.

Pokiaľ bude reakcia rýchla a bude jasné, že predajca má záujem váš problém vyriešiť, môžete prečítať jeden plusový bod. Nebojte sa obrátiť na predajcu aj s jednoduchou otázkou. Každá sa počíta.

 

Č. 2 Prehľadné obchodné podmienky a GDPR

Zákon síce nestanovuje povinnosť mať na svojom webe obchodné podmienky. Seriózny predajca o nich ale musí sám chcieť zákazníka informovať. Keď nie sú umiestnené na webe, napíšte žiadosť o vysvetlenie a dodatočné zaslanie podmienok na váš e-mail.

Podmienky musia byť vždy jednoduché a zrozumiteľné. Zákazník má vždy právo na bezdôvodnú reklamáciu do 14 dní od nákupu.

 

Č. 3 Pozor na klamlivé výroky

Napríklad nápis: „Schválené ministerstvom zdravotníctva.“Ide o nezmyselný výrok. Ministerstvo doplnky stravy len eviduje ako nahlásené a eviduje ich ako výrobok, ktorý sa na Slovensku predáva a neškodí. Predaj ale nijako neschvaľuje.

Výrobcovia tiež často preháňajú so sľubmi. Pokiaľ doplnok sľubuje vyriešiť akýkoľvek problém v nulovom čase, majte sa na pozore.

TIP: Tu nájdete povolené zdravotné tvrdenia vzhľadom na použité zložky doplnkov. Je to síce náročné, ale veľmi poučné čítanie.

 

Č. 4 Dôveruj, ale preveruj. Lepšie je hrať na istotu

Najlepšie je kupovať doplnky v kamenných predajniach a lekárňach, prípadne na internete od obchodníkov s kamenným sídlom, kam sa dá kedykoľvek zájsť. Určite nie je na škodu si výrobok preklepnúť na nezávislých testovacích weboch.

Tiež je dobré overiť si priamo e-commerce výrobcu a jeho dôveryhodnosť. Na výrobku musí byť jasne uvedené, že ide o doplnok stravy.

TIP: Tu sa dozviete, či nie je doplnok alebo liek priamo nebezpečný a zakázaný. 

 

Č. 5 Finálne slovo má Potravinárska inšpekcia

Trh je presýtený liekmi aj doplnkami stravy. Liek a doplnok stravy sa od seba zásadne líšia. Klasické lieky obsahujú 80 až 100 % chemických látok a sú na lekársky predpis. Pekným príkladom je známa Viagra. Bez receptu nemáte šancu ju legálne kúpiť.

Doplnok stravy musí obsahovať prírodné zložky. Nesmú naopak obsahovať chemické ingrediencie. Tieto doplnky následne musí schváliť Potravinárska inšpekcia ako neškodné. Až potom môžu byť výrobky vypustené do predaja.

MOŽNO VÁS PREKVAPÍ, že Viagru zoženiete iba na predpis. Prečo to tak je sme sa spýtali sexuologičky MUDr. Taťány Šrámkovej, PH.D.

 

Č. 5 Etiketa zloženia vám napovie

Prečítajte si etiketu na obale výrobku a odhalíte, čo produkt obsahuje. Zloženie je často dostupné online aj na webe výrobcu. Keď si nebudete vedieť dať rady, Google vám rád pomôže. Budete mať jasno, či je produkt v poriadku, alebo či neobsahuje nejaké zakázané zložky.

TIP: Niektoré doplnky majú hneď niekoľko bezpečnostných prvkov, napríklad kanadské tablety Vimax. Kliknite a prečítajte, ako spoznáte originál. 

 

Č. 6 Jedna pani povedala

Referencie a skúsenosti. V dnešnej dobe, rovnako, ako pred 100 rokmi, na ne dáme asi najviac. Síce sú dnes väčšinou dostupné hlavne na internetových diskusiách a fórach, ale mnohé z nich majú naozajstnú výpovednú hodnotu.

Na overenie doplnku stačí napísať do vyhľadávača jeho názov a pripojiť slovo referencie, diskusia, fórum alebo skúsenosti.

Výrobcovia majú tiež referencie zákazníkov na svojich stránkach. Tam ale opatrne. Tieto názory nie sú zas až tak dôveryhodné.

Ďalším skvelým zdrojom skúseností ľudí je potom Heuréka. Tá často ponúka veľmi kvalitné referencie. Nie vždy tu nájdete všetky produkty. To nemusí znamenať hneď zlú správu. Produkt môže byť na trhu len krátko alebo na portáli nie je zatiaľ umiestnený.

Ideálnou referenciou je tiež video na stránke výrobcu a vôbec najväčšiu váhu má názor autority v odbore.

 

Č. 7 Nemaže vám výrobca medové motúzy popod fúzy?

Keď si už produkt objednáte, skontrolujte si, či výrobca naozaj na etikete uvádza, čo deklaruje na webových stránkach. Tiež si overte počet kapsulí v balení. Či je prítomný príbalový leták a doba exspirácie.

Pokiaľ producent sľuboval zľavový kód, mal by ho balík obsahovať. Výrobok musí byť tiež označený číslom šarže s dátumom výroby.

 

Č. 8 Komunikácia je základ

Solídny predajca s vami bude vždy solídne a poctivo komunikovať. Jeho snahu vám pomôcť poznáte na prvý pohľad. Na webe by mal byť uvedený telefón, kontaktný e-mail, sídlo, zápis v obchodnom registri. Čokoľvek pre rýchlu orientáciu a kontakt.

Tí najlepší majú k dispozícii aj LIVE CHAT, kde vám ihneď zodpovedia všetky vaše otázky.

 

Č. 9 Jasné dávkovanie a užívanie produktu

Väčšina doplnkov má určené denné dávkovanie a tiež určitý počet kapslí, ktoré balenie obsahuje. Jednoduchou matematikou je možné spočítať, koľko vás vyjde užívanie jednej dávky a na koľko je balenie výhodné. Balenie obsahuje 15, 30 a 60 kusov toboliek, a pritom sa pohybujú v podobných cenových hladinách. Je preto múdre voliť uvážene.

 

Č. 10 Za ako dlho bude balík u vás?

Každý predajca by mal na svojom webe uvádzať približnú dobu doručenia. Väčšinou je táto otázka zodpovedaná v sekcii častých otázok. Pokiaľ neviete, vždy môžete zavolať alebo napísať priamo predajcovi.

 

Č. 11 Diskrétnosť dodania

Správny výrobca pošle doplnok vždy diskrétne zabalený, takže nikto nebude mať tušenie, o aký druh zásielky ide.

 

Č. 12 Riadne vystavená faktúra = možnosť neskoršej reklamácie

Solídna firma vždy so zaslaným produktom pošle aj vystavenú faktúru. Po doručení máte zo zákona lehotu 14 dní na reklamáciu tovaru. Na tú je potrebná riadne vystavená faktúra.

 

Č. 13 Aktuálna informácia vo viac než malom množstve

Zákazník pri nákupe online nepotrebuje zhromaždiť dostatok informácií o produkte, aby vedel, do čoho ide a bol ochotný si ho kúpiť. Musí vedieť, čo mu prinesie a prečo by do neho vôbec mal investovať svoje peniaze.

Preto je tak dôležitý správne spracovaný web výrobcu. Tu by mal byť dostatok informácií. Naviac je dôležité mať informácie aktuálne. V päte článku býva aj dátum, takže zistíte, kedy sa článok alebo informácie napísali.

Stránky majú obsahovať:

  • kontakt
  • čo produkt dokáže – účinnosť
  • podrobný popis produktu
  • cenu
  • zloženie
  • spôsob užívania
  • skúsenosti zákazníkov
  • výhody a nevýhody
  • časté otázky
  • obchodné podmienky vrátane možnosti reklamácie

 

Č. 14 Garancia vrátenia peňazí

Ponúkajú ju len výrobcovia, ktorí sú si istí. Vedia, že ich produkt funguje, a tak si môžu dovoliť deklarovať predĺženú záruku vrátenia peňazí. Existujú 30-denné a viacdenné garancie vrátenia peňazí. Informujte sa u svojho predajcu.

 

Č. 15 Neuveriteľné sľuby

Pozor na rozprávkarov, ktorí sľubujú nesplniteľné. Často vám povie váš sedliacky rozum a logika. Existujú napríklad predajcovia, ktorí sľubujú zázračné nárasty penisu o takmer 10 centimetrov. Taký výrok je naozaj skôr z ríše snov a ja vám tu garantujem, že nič také neexistuje. 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Kto lieči, kto pomáha a kto vyslovene klame? 

 

Č. 16 Reálne sídlo výrobcu

Výrobca musí mať sídlo na určitej adrese, ktorá je uvedená v kontaktoch na webe. Tiež by mal byť zapísaný v obchodnom registri. Na webe je tiež možné overiť, či nie je predajca v dlhoch.

Pokiaľ je predajca obyčajným distribútorom a produkt nevyrába, musí byť schopný doložiť doklady oprávňujúce ho distribuovať doplnok.

 

Č. 17 Povolenie od potravinárskej inšpekcie

Predajca musí mať povolenie na predaj potravín a doplnkov. Tiež je povinný byť hlásený v potravinárskej inšpekcii či veterinárnej správe, kde musí mať záznamy. Výrobca tiež musí vedieť preukázať rozbory zloženia výrobku.

 

Č. 18 Rozbalený výrobok zákon zakazuje

Výrobok po doručení nesmie byť rozbalený. Kapsle nesmú byť vybrané z originálneho obalu a poslané zvlášť ako testovaciadávka to zákon zakazuje.

Doplnok by mal byť zaistený bezpečnostným viečkom, ktoré je obalené bezpečnostným plastom. Známka, že výrobok nebol rozbalený. V druhej vrstve pod viečkom by nemala chýbať neporušená alumíniová fólia.

ODPORUČENIE: Pred kúpou doplnku konzultuje svoj stav so svojím lekárom.

 

Vždy premýšľajte vlastnou hlavou a buďte opatrný

Je jasné, že pod názvom doplnok stravy dnes je možné predávať kdejaký neúčinný šmejd, za ktorý len vyhodíte peniaze. Štát túto situáciu zatiaľ toleruje a nevyzerá to, že by sa situácia mala meniť.

Ak si nie ste istý, môžete si daný produkt overiť na týchto stránkach:

Pamätajte preto na vyššie uvedené informácie a pri výbere sa nimi riaďte. Voľte vždy známe, účinné, bezpečné produkty s dobrými referenciami.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Všetky účinné metódy zlepšenia erekcie na jednom mieste. 

 

5/5 - (1 vote)