Bielenie penisu – ozaj sú muži tak hlúpi?

Ľudia občas robia bizarné veci. Napríklad skúšajú netradičné úpravy priamo na svojom tele. Vďaka Thajsku sa táto disciplína posunula na celkom novú úroveň. Muži si tu totiž môžu nechať vybieliť penis. Asi sa pýtate rovnako, ako ja, keď som túto tému začal písať. Prečo by to preboha ktokoľvek robil?

Verte alebo nie, bielenie penisu skutočne existuje a v Thajsku zaň muži platia nemalé peniaze.

Za všetkým stojí klinika v Bangkoku, kde sa táto procedúra vykonáva. V súčasnosti toto pracovisko dokáže uspokojiť požiadavku zhruba 100 mužov za jediný mesiac. Klinika obslúži každý deň zhruba 3 až 4 pacientov.

bielenie penisu

 

Ako sa šíril trend bielenia penisu? 

Procedúra sa dostala do podvedomia verejnosti cez záznamy z operácie v thajskej televízii a vírusovo šírené snímky na sociálnych sieťach. Samotné propagačné video zverejnené klinikou si pozrelo už viac ako 5 miliónov ľudí.

Nemocnica Lelux, ktorá je v Thajsku známa bielením kože, si tak pripísala ďalší zárez na svoj štít popularity. Využila totiž miestny trend. Dá sa povedať, že ľudia v Thajsku sú posadnutí farbou svojej kože.

Zhruba 4 mesiace pred nápadom klinika poskytovala podobnú službu ženám. Teda bola v ponuke služba bielenia vagíny. Netrvalo to dlho a ozvali sa aj muži.

K nápadu zaviesť bielenie penisu dospela nemocnica po tom, čo prišiel zákazník a posťažoval si na príliš tmavé časti kože vo svojom rozkroku.

 

VIDEO: Reportáž o kontroverznom bielení penisu 

 

Zaujímavosť: Rovnaké pracovisko spôsobilo nedávno ošiaľ svojím projektom nazývaným 3D vagína. V tomto prípade ide o procedúru, kedy sa telesný tuk klientky použije na vytvarovanie plnšej vagíny.

 

Myslíme si, že ide o veľmi zaujímavý trh. Môžeme ponúknuť veľmi žiadanú procedúru, za ktorú sú ochotné platiť muži i ženy, tak znie oficiálne vyjadrenie manažmentu nemocnice

Bielenie je bežnou procedúrou plastických kliník po celom svete. Ide o službu, ktorá je dokonca často ponúkaná online. V Thajsku je po tejto službe stále rastúci dopyt. Predovšetkým vďaka vplyvu reklám a rastu sociálneho tlaku na farbu kože.

 

Rizika bielenia penisu 

Pri samotnej procedúre lekári používajú veľmi jemný laser. Celé vybavenie má platné certifikáty od miestnej vlády. Laser odstraňuje z kože pigment melanín a tá vyzerá belšia. Procedúra v Thajsku vyjde zhruba na 6 500 dolárov – cez 5 300 eur. Klientela sa pohybuje vo vekovom rozpätí 22 až 55 rokov.

Novinka ale nebudí len obdivné reakcie. Ozýva sa aj veľa kritiky a varovaní. Veľa ľudí na diskusných fórach má o zábavu postarané. Iní sa pýtajú, na čo je taká vec dobrá.

Thajské ministerstvo zdravotníctva vydalo varovné vyhlásenie. To uvádza, že procedúra je zbytočná a hrozí veľa negatívnych následkov. K tým patria jazvy, zápaly a naviac sa po skončení sedenia môže farba kože vrátiť späť k normálu.

Penis ale nemusí vyzerať ako na začiatku. Hrozí jeho vyhádzanie nepeknými škvrnami. Iní odborníci varujú že popri popáleninách a nepeknom vzhľade hrozí aj zníženie citlivosti pohlavného údu.

 

Názor experta z USA

Doktor Shafer z New Yorku sa živí ako plastický chirurg. Jeho názor na bielenie penisu v Thajsku nie je zďaleka tak ostrý a kritický.

Shafer síce nie je do detailu oboznámený s týmto štýlom bielenia, pretože v USA sa používajú bieliace krémy, predsa však verí v bezpečnosť tejto procedúry.

Podľa jeho názorov sú stroje používané v Thajsku podobné tým, ktoré sa používajú v Spojených štátoch. Majú teda podobné parametre.

Súhlasí s niektorými výrokmi thajského ministerstva. Ľudia naozaj môžu pociťovať svrbenie a sčervenanie kože. V extrémnych prípadoch môže dôjsť aj k zjazveniu. Predsa verí, že riziko je minimálne, pokiaľ človek navštívi kvalifikované pracovisko.

Len malá zmena v nastavení prístroja môže mať drasticky rozdielny efekt. tvrdí Shafer

Doktor vysvetľuje, že v takom prípade hrozí popálenie alebo zvýšená pigmentácia. Čo sa týka obáv o plodnosť muža po zákroku, je Shafer pokojný. Podľa neho ide o výroky, ktoré nie sú podložené výskumom.

Nevidím spôsob, ako by externé ožarovanie laserom mohlo ovplyvniť vnútornú činnosť tvorby spermií. tvrdí doktor

V prípade zásahu do normálneho sexuálneho života Shafer súhlasí. Priznáva, že je potrebný určitý čas na zahojenie tkaniva. Ten sa však pohybuje v rade dní a maximálne týždňov. V žiadnom prípade nejde o mesiace.

Všeobecne verí v bezpečnosť tejto procedúry. Najmä v prípadoch, kedy klient dopredu preskúma, do čoho ide a navštívi kvalifikované pracovisko.

 

Prečo má vôbec niekto záujem bieliť si penis?

V Thajsku panuje presvedčenie, že tmavá farba znamená znak práce na slnku. Teda značí nižšiu vrstvu. Preto bohatí Thajčania volia tento netradičný zákrok, aby zvýraznili svoje vyššie mocenské postavenie. Dôkaz, že človek nemá robotnícky alebo roľnícky pôvod je až príliš silné lákadlo.

Z trendu bielej kože žije aj mnoho kozmetických firiem. Takmer každý ich krém sľubuje bieliaci efekt. Túto módnu vlnu ešte podporujú thajské celebrity, ktoré trend verejne uznávajú.

V mojom svete je tvrdá konkurencia. Pokiaľ sa o seba nebudem starať, všetko, čo som budovala, bielenie, do ktorého som investovala. To všetko bude preč. tvrdí thajská herečka Cris Horwang v jednej z televíznych reklám

 

Výhody bielenia penisu

Z pohľadu sedliackeho rozumu nedáva táto procedúra príliš zmysel. Osobne som sa pýtal niekoľkých ľudí z môjho okolia a nikto tento trend nechápe. Nezáleží na tom, či muž alebo žena. Všetci nechápavo krútili hlavami.

Zdá sa, že procedúra skrýva výhody len pre ľudí, ktorí veria, že svetlejšia koža ich urobí lepšími. Je určená pre ľudí s tmavším odtieňom kože, ktorí chcú mať svetlejšie aj svoje genitálie. Táto ponuka je veľmi lákavá napríklad pre homosexuálov alebo transvestitov, ktorí majú zvýšené nároky na vzhľad na všetkých telesných partiách.

TIP: Stokrát dôležitejšia ako farba penisu je pevnosť erekcie. Podporte ju niektorým z TOP 10 doplnkov

doplnky na podporu erekcie

 

 

 

5/5 - (1 vote)