Môže dehydratácia zapríčiniť erektilnú dysfunkciu (ED)? Štúdie dokazujú, že áno

Počas toho ako muži starnú, sa erektilná dysfunkcia (ED) stáva čoraz bežnejšou. K ED dochádza vtedy, keď muž nie je schopný dosiahnuť alebo udržať erekciu dostatočne tvrdú na pohlavný styk.

ED môžeme považovať za chronický problém alebo sa môže objaviť náhodne a nepravidelne. K vzniku chronickej a dočasnej ED prispieva mnoho príčin. Kliknutím na tento odkaz zistíte viac o ED.

Jednou možných príčin vzniku dočasnej ED je dehydratácia. Aby muž dosiahol dostatočne pevnú erekciu ideálnu na sex, musí byť jeho telo v harmónii. Ak je napríklad hladina tekutín z dôvodu dehydratácie príliš nízka, môže dôjsť k vzniku ED. 

dehydratácia a erektílna dysfunkcia

 

Hydratácia a sexuálna kondícia

Telo muža musí pracovať ako hodinky, aby muž dosiahol erekciu a následne orgazmus. Pre dosiahnutie erekcie je potrebné všetko od nervov okolo penisu až po samotnú krv. Ak jedna časť tela nefunguje správne, môže to mať za následok vznik erektilnej dysfunkcie. 

Hydratácia je dôležitou súčasťou celkového zdravia, vrátane toho sexuálneho. Bez správnej hydratácie prežíva vaše telo vedľajšie účinky a komplikácie. Niektoré z nich môžu viesť k vzniku ED.

Čím je telo hydratovanejšie, tým sa vo vašom tele nachádza vyšší objem krviniek a plazmy, čo má za následok lepší prietok krvi žilami a tepnami. Naopak, nízky objem červených krviniek a plazmy môže spôsobiť vznik ED, pretože penis nemá dostatok krvi bohatej na kyslík a živiny na to, aby si udržal erekciu. 

Okrem iného, ak hladina tekutín vo vašom tele klesne než je odporúčané, telo začne vytvárať hormón zvaný angiotenzín. Tento hormón zužuje, resp. stláča cievy, čo vedie k zvýšeniu krvného tlaku. To má za následok nedostatočný prietok krvi v tele, vrátane penisu. 

Vysoký krvný tlak taktiež znižuje sexuálne uspokojenie. Pri vysokom krvnom tlaku dochádza k poškodeniu krvných ciev a tepien, pretože sa stávajú tvrdšie a užšie, čo trvale znižuje prietok krvi. Znížený prietok krvi následne znižuje citlivosť penisu a sexuálnu túžbu. Prečítajte si viac o súvislosti medzi vysokým krvným tlakom a ED.

 

Príznaky dehydratácie

Veľmi zlým indikátorom hydratácie je pocit smädu. Ak pociťujete smäd, už ste dehydrovaní. Najlepším spôsobom, ako sledovať stav hydratácie, je venovať pozornosť ďalším príznakom dehydratácie. 

Napríklad:

  • znížené množstvo a frekvencia močenia
  • tmavo sfarbený moč
  • sucho v ústach a na jazyku
  • únava
  • slabá vytrvalosť
  • závraty
  • zmätok a dezorientácia

 

Ďalšie články o príčinách a rýchlej liečbe erektílnej dysfunkcie

Zjednodušený článok pre lepšie pochopenie problematiky erektílnej dysfunkce
Erektílna dysfunkcia – časté príčiny, prejavy, rýchla liečba a prevencia
8 nečakaných príčin erektílnej dysfunkcie
Erektílna dysfunkcia – čo je a ako sa brániť
Erektílna dysfunkcia – problém každej vekovej kategórie
Domáci autotest erektílnej dysfunkcie
Erektilná dysfunkcia a váš vzťah

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď