Natural XL – recenzia po 2 mesiacoch

Odporúčané užívanie 1 – 2 tablety denne
Zlepšenie erekcie Uspokojivé
Dlhšia výdrž Nie
Posilnenie libida Nie
Predčasná ejakulácia Bez zmeny
Opakovaná súlož Nie
Väčší penis Nie
Nevhodné pre Bez obmedzení
Lekársky predpis Nie
Diskrétne doručenie Áno

Na lepšia-erekcia.sk sa prednostne venujeme doplnkom pre podporu erekcie. S nimi však úzko súvisia aj doplnky, sľubujúce zväčšenie penisu.

Zložením si často sú veľmi podobné, preto som pre recenziu objednal doplnok Natural XL. Zaujímalo ma, či mi pomôže s veľkosťou, prípadne ako podpora erekcie.

V recenzii sa dozviete, či som po 60 dňoch užívania spozoroval nárast alebo iné prínosy.

Navigácia v recenziiNatural XL

 • Úvod
 • Reálne a potvrdené metódy zväčšenia penisu
 • Natural XL – sľubované účinky
 • Prínosy Natural XL
 • Nežiaduce účinky Natural XL
 • Balenie Natural XL
 • Zloženie Natural XL
 • Užívanie a dávkovanie
 • Výhody a nevýhody
 • Skúsenosti ostatných
 •  Moja skúsenosť po 60 dňoch s Natural XL

 

Úvod

Natural XL som objednal čisto iba zo zvedavosti, nakoľko som so svojím penisom spokojný, a rovnako tak aj moja priateľka.

Upozorním, že ste pravdepodobne aj vy ste niekedy pochybovali o tom, či je vaša veľkosť pre partnerku dostačujúca. Tieto obavy sú však často neopodstatnené.

Priemerný slovenský penis meria v stave erekcie 15 cm a Slovenky sú na taký rozmer zvyknuté. Pre ženské uspokojenie je omnoho dôležitejšia šírka, než hrúbka.

Ak ste v erekcii namerali 12-15 alebo viac centimetrov, nevyhadzujte peniaze zbytočne a na tabletky zabudnite.

BUDE VÁS ZAUJÍMAŤ: Viete o tom, že lekársky sa nijak nepotvrdila schopnosť tabliet a doplnkov zväčšiť penis? Neexistuje ani jedna štúdia, ani jeden výskum a ani jeden hmatateľný dôkaz. To, s čím sa stretávate v reklamách na internete, sú zvyčajne iba lákavé marketingové sľuby, avšak bez štipky pravdy.

 

Reálne a potvrdené metódy zväčšenia penisu

Toto sú jediné overené a uznávané metódy, ktoré penis predĺžia alebo mu dodajú väčší objem:

 • Chirurgické zväčšenie penisu – Penis sa pri krátkom zákroku povytiahne von z tela. V skutočnosti nenarastie, iba ho z tela vytŕča väčší kus. Zväčšenie je teda optické.
 • Chirurgické vloženie implantátu do penisu – Pod pokožku penisu sa vloží „rukáv“ z pevného materiálu, ktorý penis naťahuje. Zväčšenie je iba optické a je veľmi nepríjemné zvyknúť si, že penis je neustále napnutý, avšak nie v stave erekcie.
 • Odsatie tuku z podbruška – Obéznejším pánom často brucho prečnieva cez penis a tak sa javí menší. Lekár odsaje tuk z podbruška, čím ho zmenší a penis sa tak oproti nemu javí o niečo väčší. Stále ide ale iba o optické zväčšenie.
 • Vstreknutie tuku do penisu pre väčší objem – Z inej časti tela sa odsaje tuk, ktorý sa vstrekuje pod kožu penisu. Tuk je však nestály a po čase sa z penisu vstrebe inam. Zákrok treba absolvovať opakovane. Penis síce naberie na objeme, avšak na dotyk je mäkký a to aj v stave erekcie. Na pohľad je penis neforemný a nepekný, dokonca môže pripomínať zemiak.
 • Vákuové pumpy – Vákuové pumpy vháňajú pod silným tlakom vákua krv do penisu. Tú dokážu pretlačiť aj do miest, ktoré inak nevypĺňa. Zväčšenie je teda opäť iba optické. Pumpa penis nedonúti, aby rástol. Naberá iba objem s prítokom krvi. Aj po použití vákuovej pumpy vyzerá penis opuchnutý, ale na sile erekcie alebo reálnom náraste tkaniva sa pumpa nijak neosvedčila.
 • Naťahovače penisu – Ďalší menej príjemný nástroj. Ide o akýsi „zverák“, ktorý sa nosí pod oblečením. Penis je neprirodzene priškrtený a sústavne v nepríjemnej polohe. Naťahovače sú navyše nebezpečné, keďže pri silnejšom utiahnutí môžu poškodiť jemné tkanivo penisu.

ČO SME ZISTILI? Všetky spôsoby zväčšujú penis iba opticky, alebo dočasne. Penis je pružný a po čase sa vracia do pôvodného stavu. Hádate správne, ak už tušíte, že doplnky stravy nemôžu mať nijaký vplyv na veľkosť. Istotne nie dlhodobo.

 

Natural XL – sľubované účinky

Stránky síce informujú o zväčšení, pri pozornom čítaní som natrafil na informáciu, že doplnok rozširuje kavernózne komory v penise (Corpora Cavernosa).

Zároveň sa píše o tom, že „Väčšia erekcia znamená väčšiu veľkosť“. To je ale pravda iba čiastočne, pretože reálne k žiadnemu nárastu nedôjde.

Doplnok nijak nedonúti penis, aby sa bunky jeho tkaniva množili a penis tak naozaj fyzicky rástol.

Jediným sľubom je teda zlepšenie erekcie, pri ktorej by sa mohla krv dostať aj do miest, kde sa nedostala. V sekcii zloženie sa pozrieme, či Natural XL obsahuje zložky, ktoré takýto účinok majú.

Stránku som podrobne skúmal 17.3.2017. Nie je vylúčené, že po publikácii recenzie budú niektoré informácie zo stránky zmenené alebo vymazané úplne.

 

VIDEO: Našiel som poľskú reklamu na Natural XL. Strihač má svojský hudobný vkus..:)

 

Prínosy Natural XL

Doplnok je určený pre dlhodobé užívanie. Po preskúmaní stránok som do užívania išiel s tým, že mi o niečo zlepší erekciu.

Toto môžem potvrdiť. Pocit pevnejšieho penisu a citeľného tepu krvi v penise som začal vnímať po cca. 2 týždňoch.

Samozrejme, že som tento pocit nemal po celý deň a počas celých 60 dní užívania. Účinky doplnkov na erekciu sa prejavujú až po sexuálne vzrušujúcom stimule.

Je príjemné viac si veriť, keď viete, že sa schyľuje k sexu. Nebáť sa, že by nestál alebo zlyhal počas súlože.

Zo skúsenosti ale dodám, že pokiaľ sa vrátite domov po celodennej šichte unavený a strhaný, nepomôže vám ani tabletka. Keď je telo unavené, je unavený aj penis a tabletky ho veľmi „nezobudia“. Vždy dbajte na odpočinok a regeneráciu.

Podporu erekcie hodnotím priemerne. Recenzoval som už aj silnejšie doplnky. Rozdiel bol pravdepodobne v správne namiešanom zložení.

Zo starších recenzií vyberám:

ČO SA MI NA STRÁNKE NEPOZDÁVA? Na stránke sa viackrát opakujú „nezávislé testy, klinické štúdie, tím odborníkov“. Pri výskume niektorí účastníci údajne zväčšili penis až o 7,5 cm. Toto číslo sa mi nezdá reálne a neviem o žiadnom dokázateľnom prípade. Do spoločnosti som teda poslal mail s mojou otázkou. Odpovede som sa, bohužiaľ, nedočkal.

nedôveryhodný sľub Natural XL

 

Dobrý deň, mám otázku ohľadom informácií na stránke. Viackrát sú na nej uvedené nasledovné vety: „V nezávislých testoch, vykonaných počas odborných laboratórnych a klinických štúdií, sa preukázalo…“ „Náš tím kvalifikovaných lekárov, chemikov a výživových poradcov ubezpečujú, že,,,“ „…a v klinických štúdiách niektorí z nich zaznamenali zväčšenie …“ Kde by som mohol predmetné štúdie a testy overiť? Dáte mi na niekoho kontakt, prosím? Sú výsledky týchto testov niekde zverejnené pre záujemcov o produkt? Píšete aj o klinickej štúdii , v ktorej niektorí účastníci dosiahli zväčšenie dĺžky až o 7,5,cm. Môžete mi prosím túto štúdiu doložiť? Produkt ma zaujal, ale neviem si tieto tvrdenia overiť. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň. M.D.môj mail predajcovi Natural XL

 

Nežiaduce účinky Natural XL

Stránka píše, že „rôzne testy“ dokázali, že výrobok nemá nežiaduce účinky. V tomto smere súhlasím, Natural XL na mňa nijak nepríjemne nepôsobil.

Čo sa týka „rôznych testov“, opäť nikde nie sú uvedené konkrétne testy a ich výsledky.

Osobne ale za nežiaduci účinok beriem aj to, že zväčšenie penisu som nezaznamenal a to ani po 60 dňoch užívania.

 

Balenie Natural XL

Balíček mi doručil zo Žiliny kuriér po 4 pracovných dňoch. Poštovné stálo 300Kč. Balík bol nenápadný a bez reklám. Nie je poznať, čo je vnútri.

Balík obsahoval:

 

Zloženie Natural XL

Tu ma veľmi sklamala bezpečnosť výrobku. Na stránke je uvedené úplne iné zloženie, než na etikete. Čo vlastne Natural XL obsahuje? Porovnajte sami:

zloženie Natural XL zo stránky

Tieto zložky by ste na etikete hľadali márne

 

etiketa Natural XL

Na výrobku sú uvedené úplne iné zložky!

Jednoznačné zloženie by teda dokázal iba nový rozbor. Opäť na napadá, že ak by Natural XL obsahoval nejaký alergén, o ktorom by sa alergik nedozvedel z etikety alebo zo stránok, mohol by nastať problém. Naozaj nezodpovedné.

 

Užívanie a dávkovanie

Aj v otázke užívania nemám jednoznačnú odpoveď. Dôvod? Rozdielne informácie na stránke a na obale!

E-shop totižto odporúča 1 tabletu 2 x za deň:

užívanie Natural XL

Na etikete sa ale píše iba o 1 tablete. Druhá iba v prípade nevyhnutnej potreby:

Natural XL užívanie

Dávkovanie som si preto naordinoval sám a to 1 tabletu denne. Nevylučujem, že účinok mohol byť o niečo lepší s 2 tabletkami. Ja som si však balenie rozpočítal na 60 dní.

Nemal by sa už predajca rozhodnúť, čo vlastne Natural XL obsahuje a ako sa má dávkovať?

natural xl užívanie

Denne som užil 1 tabletu p dobu 2 mesiacov

 

Výhody a nevýhody

 • Citeľná podpora erekcie po cca. 2 týždňoch (1 tableta denne)
 • Prírodné zloženie (?)
 • Bez nežiaducich účinkov
 • Balenie na 60 dní

 

 • Väčší penis som po 2 mesiacoch nenameral
 • Rozdielne informácie na stránke a na výrobku (iné zoženie a dávkovanie)

 

Skúsenosti ostatných

Ľutujem, ale nepodarilo sa mi nájsť žiadne vierohodné skúsenosti a hodnotenia. Ohlasy zo stránky predajcu neuvádzam zámerne, pretože na stránku sa nedá pridať vlastný komentár.

 

Skúsenosť po 60 dňoch s Natural XL

Výrobok som užíval 2 celé mesiace. Po prvých 2 týždňoch som pri vzrušení cítil pevnejšiu erekciu a silnejší prietok krvi. Zväčšenie penisu som nespozoroval.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ostatné podrobné recenzie doplnkov na erekciu. 

 

Rate this post
Natural XL
 • Vplyv na rozmery penisu
 • Podpora erekcie
 • Podpora libida
 • Cena
 • Skúsenosti
2

Môj názor

V porovnaní s konkurenciou „stredná trieda“ v podpore erekcie. Zväčšenie penisu sa nekonalo.