Súlož – najpríjemnejšia cesta ku zdraviu

Všetky vedecké štúdie ohľadom účinkov sexu na zdravie sa zhodujú v jednom – neprítomnosť a vyhýbanie sa sexu v živote má negatívny vplyv na kondíciu, vitalitu a zdravie, vrátane toho duševného.

Dlhodobá sexuálna zdržanlivosť vo vyššom veku dokonca vedie k devastačným účinkom na pohlavné orgány. Oslabujú sa, hromadia sa v nich odumreté spermie, klesá schopnosť dosiahnuť erekciu a tak ďalej až po obávanú erektílnu dysfunkciu.

ZISTITE, PREČO je najlepšie súložiť denne

Všetko sa navyše deje za prítomnosti rôznych druhov depresií. Človek je prírodou naprogramovaný, aby sa množil alebo množenie aspoň predstieral (sex). Ten, kto sa súloži vyhýba, utlmuje prirodzený pud a toto pnutie časom ústi do rôznych neprirodzených, nechcených stavov.

MESAČNÁ VÝZVA: Niekoľko párov skúšalo mesiac súložiť každý jeden deň. Ako dopadli?  

 

ÚVAHA: Zamýšľame sa nad rozporuplnosťou tabuizovania sexu. Na jednej strane sa na sex prihliada ako na nejakú hriešnu činnosť, pri televízii zakrývame deťom oči, no niektorým z nich práve kvôli puritánstvu v detstve „nezačne chutiť“ sex ani v dospelosti. Je teda otázne, či je lepšie zachovávať morálne hodnoty alebo sex propagovať a odporúčať ho ako úplne bežnú súčasť vyváženého života a prevenciu pred ochoreniami a oslabovaním sexuality. Kadiaľ vedie cesta?

dovolit dietatu sledovat sex

Aj vám ako deťom vždy kázali zakryť si pri milostných scénach oči?

 

Zároveň by sme sa neradi dotkli niekoho vierovyznania alebo rebríčku hodnôt, no nedá sa nám nezamyslieť nad tými, ktorí vedome držia celibát. Povyšujú „silu ducha“ nad telesnými pudmi, avšak ignorujú, že naša fyzická kondícia je práve dôsledkom toho, ako sa správame k fyzickému telu.

Vyhýbanie sa sexu má iba negatívne účinky. Odopieranie nemá pre telo žiadne benefity a škodí mu. Telo je frustrované a nie je vôbec v očakávanej kondícii.

 

Zdravotné benefity sexu

Sex vie byť niekedy poriadna zaberačka, takže ho môžeme vnímať aj ako športovú, nie len milostnú aktivitu. Zdravotných výhod je skutočne mnoho a iste sa nám nepodarí vymenovať všetky. V odkazoch nájdete v angličtine písané štúdie s mnohými cennými informáciami.

 

ako casto sulozit

V záujme dobrého zdravia by toto rande malo skončiť v posteli

 

  • Zdravé srdce a výkonnosť – pri dobrom sexe sa riadne zadýchame a prekrvíme celé telo, čo sa odrazí na kondícii
  • Ohybné telo a pevné svaly – najmä muži musia pri sexe často zvládať krkolomné polohy, ktoré spevnia svalstvo a pohyblivosť celého tela
  • Zvýšená imunita – každý si nosíme svoj súbor telesných baktérii (aj keď sa pravidelne umývame). Pri dobrom sexe sa premiešavajú telesné šťavy a tým sme konfrontovaní s cudzími baktériami. To však posilní našu imunitu a organizmus sa dokáže lepšie vysporiadať aj s prechladnutím.
  • Prečistenie tela – pri sexe sa vieme aj poriadne zapotiť, pričom pot odvádza z tela mnohé škodliviny.
  • Zdravé semenníky – pri pravidelnom sexe odplavujeme staré spermie, takže sa v semenníkoch nezdržiavajú tie staré, odumreté a škodlivé.
  • Lepšia sexuálna výdrž – platí, že „s jedlom rastie chuť“, takže okrem posilnenia chuti na sex (existuje aj závislosť na sexe) zároveň aj dlhšie vydržíme a dokážeme oddialiť ejakuláciu.
  • Psychické pohodlie a radostné pocity – pri sexe, a najmä po orgazme vylučuje mozog mnohé hormóny šťastia. Človek si po dobrom sexe môže pripadať ako pod vplyvom nejakej drogy, avšak sú to práve hormóny šťastia. Sex je preto úplne prirodzenou, a navyše bezplatnou prevenciou pred depresiami a inými stavmi. Podrobný prehľad hormónov nájdete pod článkom.
  • Vyplavovanie testosterónu – hormón testosterón robí muža mužom a s jeho nízkou hladinou muž po čase „zženštieva“. Kvôli nedostatku testosterónu redne ochlpenie, ochabujú svaly a miznú hranaté mužské črty. Zachovanie správnej hladiny testosterónu je preto dôležité pre každého muža bez výnimky. Podporiť jeho tvorbu aj bez sexu alebo športu môžete pomocou doplnku Vimax. Zloženie pôsobí ako podpora pre prirodzené vylučovanie.

Benefitov je iste viac. Nám stačí len dodať, že ľudia s kvalitným sexom žijú dlhší, radostnejší a vitálnejší život.

 

VIDEOREKAPITULÁCIA PO ANGLICKY: Zdravotné benefity sexu

 

Aké hormóny sa vyplavujú pred, počas a po sexe?

Hormóny v obrovskej miere ovplyvňujú naše správanie a náladu.

Málo sexu = veľa stresových hormónov = človek je podráždený, frustrovaný a nervózny.

V rámci zachovania vlastného pokoja musíme súložiť alebo masturbovať toľko, koľko len zvládame.

hormón doba vylučovania účinok
Acetylcholín počas súlože podporuje sústredenie sa
Dopamín po súloži euforické a láskavé stavy
Endorfín pri orgazme upokojuje telo aj myseľ
Melatonín po súloži navodzuje spánok
Oxytocín pri vzrušení euforické a láskavé stavy
Serotonín po súloži euforické a láskavé stavy

 

 

Má každá forma sexuálnej stimulácie rovnaké zdravotné benefity?

Štúdie sa zhodujú v tom, že úplne najprospešnejší je tradičná penetrácia vagíny penisom. Vtedy sú benefity najintenzívnejšie.

TIPY PROFÍKA: Sprievodca ženským orgazmom.

Keďže súložíme s niekým, prehlbujú sa citové väzby, vylučuje sa väčšie množstvo hormónov a zapotíme sa viac, než pri klasickej masturbácii.

V žiadnom prípade sa ale pohlavne „nezanedbávajte“ ani vtedy, ak nemáte stabilnú partnerku. Občasné úlety s milenkami alebo návšteva „domov radosti“ budú mať podobný efekt.

TIP PRE PÁNOV: Techniky mužskej masturbácie. Poznáte ich?

No a ak ani tieto možnosti nie sú pre vás možné, masturbujte. Vždy sa snažte nebyť zdržanlivý a myslite na svoje zdravie, vrátane zdravia penisu.

 

 

5/5 - (2 votes)