Častá erekcia – problém či prejav sily?

Erekcia je pre muža potvrdením jeho vlastnej mužnosti a chlapskej sily. Dáva mu istotu a pocit sebavedomia. Pre partnerku ide tiež o veľmi dôležitý aspekt. Pevne vztýčený penis dokazuje, že je pre neho žena žiaduca a má v úmysle mať s ňou sex. Funkčná erekcia hrá v živote veľmi dôležitú úlohu. Je to jedna z vecí, o ktoré sa muž môže oprieť v ťažkých životných situáciách.

Erekcia sa ale netýka len zrelých chlapov. Dá sa povedať, že sprevádza všetkých mužov od narodenia až do smrti. Ide o tému u starších mužov aj u malých chlapcov.

Čo znamená, keď sa povie častá erekcia? Tento pojem je veľmi relatívny a subjektívny. Kde je hranica medzi normálnou frekvenciou erekcie a príliš častou? Na to sa snažím odpovedať v tomto článku.

častá erekcia

 

Častá erekcia už od mala

Erekcia je najčastejšie signálom sexuálnej túžby. Krv sa nahrnie do toporivých telies. Penis je väčší, tvrdý a schopný preniknúť do vagíny ženy. Pre rodičov malých chlapcov je výskyt erekcie najprv prekvapivý. Faktom je, že k erekcii dochádza veľmi skoro.

K erekcii u malých chlapcov môže dôjsť napríklad počas kúpeľa alebo pri prebaľovaní. Nejde o nič neobvyklé. Ide o signál sexuálneho dospievania a ceste k pohlavnej zrelosti.

 

Prvá erekcia

K prvej erekcii dochádza u chlapcov dokonca už v maternici matky. O tom vypovedajú aj niektoré lekárske záznamy z ultrazvuku. Mamičky tak v brušku nemusí tlačiť vždy len nožička.

TOP 5 prípravkov na lepšiu erekciu nájdete aj v tomto rebríčku

Erekcia je úplne bežná medzi novorodencami a batoľatami. Okrem stoporenia je možné pozorovať zväčšený penis tiež niekoľko dní po narodení. Ide o dôsledok hormónov a následky traumy tesne po pôrode. Stav prejde po niekoľkých dňoch späť do normálu.

 

Môj syn má častú erekciu. Aké sú časté príčiny?

Často ani žiadne nemusia byť. Podľa odborníkov ide často o nekontrolovanú reakciu. Ide čisto o dôkaz správnej funkčnosti nervovej sústavy. Prípadne môže ísť o následok plného močového mechúra. Tieto krátkodobé erekcie nie sú pre dieťa žiadnou hrozbou. Skôr dokazujú, že telo rastie správne. Rodičia sa teda nemusia báť.

 

Objavovanie vlastného tela

Malé deti sú zvedavé. Chcú skúmať seba aj svoje telo. Erekcia patrí do tohto procesu sebapoznania. Môžu sa v tejto situácii cítiť neisto a pre rodičov je dôležité zvládnuť túto situáciu taktne a s prehľadom.

Pokiaľ erekcia trvá dlhšie, môže sa malý chlapec cítiť neisto a mimo svojej komfortnej zóny. Teda prichádza na rad plač a sťažnosti. V tomto prípade je len na rodičoch, aby zaistili pocit bezpečia a neuvádzali dieťa zbytočne do rozpakov.

 

Kedy je erekcia u dieťaťa dlhá?

Pokiaľ erekcia trvá dlhšie ako niekoľko hodín a v prípade týchto symptómov:

  • vyrážka
  • vyblednutá koža

V tomto prípade by mala nasledovať neodkladná návšteva pediatra. Doktor bude schopný určiť presný stav a odporučiť postup liečby.

A čo v prípade bolestivej erekcie? Dlhá a bolestivá erekcia, ktorá nemá spojitosť so sexuálnym vzrušením, sa nazýva priapizmus. Vyskytuje sa u dospelých mužov a chlapcov vo veku 5 – 10 rokov. Býva spojená s ochoreniami, ako leukémia, kosáčikovité ochorenie alebo aj s úrazmi. Ide o bolestivý stav vyžadujúci zásah urológa. V opačnom prípade hrozí nezvratné poškodenie penisu.

 

Puberta je typická pre častú erekciu

Puberta predstavuje búrlivý sexuálny rozvoj obidvoch pohlaví. Hormóny sa búria a telo prechádza výraznými zmenami. Organizmus sa pripravuje na obdobie sexuálnej dospelosti. V tomto období má chlapec obrovskú chuť na sex a veľmi častú erekciu.

Penis stúpa samovoľne. Mnohokrát proti vôli jeho majiteľa. Mimoriadne nie sú ani nočné erekcie alebo samovoľná ejakulácia (polúcia). Toto obdobie je typické veľmi často stoporeným penisom a veľmi pravidelnou masturbáciou.

TIP: Nudia vás stereotypné metódy masturbácie? Naučte sa nové!

 

Mám častú erekciu a vysokú hladinu testosterónu

Muž s vysokou hladinou mužského hormónu testosterónu bude mať pravdepodobne častejšiu erekciu. Tento hormón ma neuveriteľnú moc. Posilňuje svaly, páli tuk, zlepšuje náladu a spánok. V neposlednom rade tiež zvyšuje chuť na sex a celkovú energiu.

Hladina tohto hormónu začína pozvoľna klesať okolo 30. roku života a pomaly sa blíži andropauza. Celkovo je možné dobrú hladinu udržovať správnym životným štýlom. Stačí zaradiť nasledujúce aktivity.

TIP: Telo je tiež možné stimulovať k tvorbe testosterónu vhodným doplnkom stravy.

TEST: Pokiaľ si nie ste istý svojou hladinou testosterónu, otestujte sa!

 

Častá erekcia a závislosť od sexu

Častá erekcia je vo vzácnych prípadoch spojená aj so sexuálnou úchylkou. Ide o stav, kedy sa jedinec svojím správaním odchyľuje od normálu. Muž túžiaci po sexe natoľko, že ho túžba absolútne pohltí. Závislosť od sexu je stav výrazne ovplyvňujúci život postihnutého muža a často vyžaduje náležitú pomoc špecialistov.

 

Horšia, ako slabá erekcia, je žiadna erekcia

Častá erekcia a chuť na sex. Obe tieto premenné síce môžu v extrémnych prípadoch komplikovať život. Na druhej strane slabá alebo chýbajúca erekcia je snáď ešte horšou odchýlkou od normálu. Mať chuť na ženu, túžiť po nej a pritom s ňou nemôcť nič robiť. To je pre muža jeden z najhorších scenárov.

 

Poruchy erekcie

Príčiny porúch erekcie môžu byť rôzne. Súčasná doba tomuto nepriaznivému stavu nahráva najviac v celej histórii. Dôvody sú rôzne:

Slabnutie erekcie vzľadom k počtu vyfajčených cigariet

Na zdravie a erekciu pôsobí negatívne už jedna cigareta denne. Platí to aj pokiaľ fajčíte pasívne s fajčiarom v domácnosti.
10 cigariet denne:o 27% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
11 - 20 cigariet denne:o 45% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
20 a viac cigariet denne: o 65% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie

Negatívne účinky fajčenia na zdravie fajčiarov v porovnaní s nefajčiarmi

znížený priemerný objem ejakulátu
znížený počet spermií v priemere o viac než 20 %, v najhorších prípadoch až o 60 %
znížená hustota ejakulátu až o 20 %
vyššie hodnoty vazopresínu
zvýšená hladina estrogénu - ženského pohlavného hormónu
znížená motilita (pohyblivosť spermií) a skrátená doba ich pohyblivosti

 

Všetky tieto faktory je možné dobre ovplyvniť. Záleží len na vôli jednotlivca. Stačí len chcieť a konať. Kto sa rozhodne pre boj so slabšou erekciou, rozhodne by mal zvážiť pomoc zo strany doplnkov stravy. Viac sa o nich môžete dočítať v našej podrobnej recenzii prípravkov na podporu erekcie.

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

2.3/5 - (3 votes)