Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?

Už dávno vieme, že pre spríjemnenie sexu pre nás výrobcovia „hračiek pre dospelých“ ponúkajú množstvá výrobkov. Rovnako tak pre nás majú aj pomôcky pre zlepšenie a predĺženie erekcie.

Dnes sa pozrieme na pánske pomôcky – erekčný a vibračný krúžok. Zistili sme totiž, že páni si tieto dva pojmy často mýlia. V dnešnom článku opíšme, aké sú medzi nimi rozdiely a ako nám dokážu pomôcť zlepšiť sa v posteli.

 

Vibračný a erekčný krúžok nie je to isté?

Nie, ide o dva rôzne princípy. Erekčný krúžok slúži na udržanie krvi v penise a zníženie jej odtoku. Súložiť je možné iba s dostatočnou erekciou. Bez nej sa penis nedostane do vagíny a ak náhodou áno, žena ho v sebe nemusí vôbec cítiť.

Najčastejšie sa erekčné krúžky vyrábajú z pružného silikónu ako obyčajný krúžok alebo sťahovacia páska. Pre zväčšenie pôžitku sú často vybavené aj rôznymi výčnelkami, ktoré ešte viac dráždia vagínu. Ak v krúžku zabudované vibračné teliesko, ide o vibračný krúžok.

erekcny kruzok

Základný silikónový erekčný krúžok

 

Vibračný krúžok je vylepšenou verziou erekčného krúžku. Za úlohu má taktiež zadržiavať krv v penise, avšak vďaka zabudovanému minivibrátoru stimuluje muža a ženu súčasne. Okrem praktických dôvodov posilnenia a predĺženia erekcie teda spríjemňuje súlož, čo ocenia obaja partneri.

Existuje množstvo značiek a druhov. Okrem obyčajných, základných verzií sú rôzne s dráždením análu alebo krúžky so súčasným škrtením penisu aj semenníkov. Prejdite si sexshopy na internete a iste nájdete sympatický výrobok.

vibracny kruzok

Profesionálny vibračný krúžok s intenzitou vibrovania, dráždivými výčnelkami a súčasným priškrtením penisu a semenníkov

 

Vibračné krúžky ponúkajú aj ďalšie nastavenia funkcií. Drahšie modely (cca. 5€) umožňujú regulovať intenzitu vibrovania a nastaviť si tak najpríjemnejší „level“. Fajnšmekri ocenia krúžok so štatistikami súloží a jednotlivých vniknutí.

vibracny kruzok profi

Profesionálny vibračný krúžok so štatistikou vniknutí

 

Reakcie žien na krúžky z internetových diskusií:

„Na celom klitorise som cítila jemnulinké a veľmi príjemné brnenie.“

„Od klitorisu do celého podbruška sa mi rozlievalo vzrušujúce teplo.“

„Môj priateľ si ho niekedy nasadí na prst a to je niekedy ešte lepšie!“

 

Kedy je vhodné súložiť s krúžkom?

Dá sa tvrdiť, že až na niekoľko bezpečnostných opatrení nemá vibračný ani erekčný krúžok žiadne obmedzenia. Páni ich však najčastejšie vyhľadávajú v prípadoch, keď:

 

Vibračné a erekčné krúžky môžu používať aj mladiství, samozrejme s dôrazom na správne používanie. Maximálny vek užívateľa nie je podstatný a mnohí starší páni dokonca bez krúžku nedokážu súložiť. V oslabenia erekcie spôsobeného vekom si krúžok istotne zadovážte aj vy.

dlhsi sex

 

POZOR – Krúžok erekciu nespôsobuje!

Aj v tejto veci sa páni často mylne domnievajú, že ak trpia výrazným oslabením erekcie alebo priamo erektilnou dysfunkciou, krúžok im erekciu vráti. To je však veľký omyl, pretože krúžkom je možné iba udržať a predĺžiť už dosiahnutú erekciu. Pokiaľ ale nevznikne prirodzene, krúžok logicky nemá čo zadržiavať.

Krúžok by bez erekcie ani nebolo možné nasadiť, keďže na visiacom penise by sa neudržal.

erekcny kruzok anal

Erekčný krúžok s možnosťou dráždenia partnerkinho, prípadne svojho análu

 

Ale ja potrebujem erekciu aj zlepšiť!

V tom prípade sta na správnej stránke, keďže na nej nájdete desiatky tipov, trikov a článkov pre zlepšenie erekcie.

Ak je erekcia oslabená, vždy je možnosť zlepšiť ju prirodzene ešte pred návštevou lekára. Toho navštevujú páni, ktorí už majú diagnostikovanú erektilnú dysfunkciu. Oslabenie však môže mať menej vážne príčiny, takže je možné sa proti nim brániť účinne bez potreby silných liekov na erekciu.

 

Prečítajte si aj ostatné články o:<

 

Podstatné je snažiť sa o prirodzené zlepšenie erekcie a odstránenie všetkých škodlivých faktorov z okolia. Iba tak dokážeme penis prekrviť dostatočne na to, aby aj erekčné krúžky odvádzali svoju časť práce.

 

Návod na použitie vibračných krúžkov

Iste poteší, že krúžky je možné bezpečne používať aj s kondómom, takže partnerka nemusí užívať antikoncepciu. Dĺžka vibrovania závisí od konkrétneho výrobku. Lacnejšia batéria vydrží do 20, drahšia do 40 minút. Batérie je zvyčajne možné meniť.

 

Riziká používania vibračných krúžkov

Vo všeobecnosti sa neodporúča užívanie pre pánov s cukrovkou, s problematickým krvným obehom alebo s nábehom na krvné zrazeniny.

Neodporúča sa mať krúžok nasadený viac, než 15 minút, aj keď to môže vďaka pevnej erekcii mužov lákať. Je totiž pozastavený prítok čerstvej, okysličenej krvi, ktorý môže spôsobiť neprirodzený opuch, v horšom prípade poškodenie tkaniva.

Odporúčame skôr silikónové krúžky a mäkké materiály, než kovové krúžky (často používané v porne). Ťažšie sa s nimi manipuluje, hrozí riziko prílišného priškrtenia a nutný je presný priemer krúžku.

Pokiaľ pocítite bolesť alebo vám krúžok nebude príjemný, prestaňte ho používať.

 

Zabráni krúžok aj ejakulácii?

Krúžok neslúži ako ochrana pred ejakuláciou, pretože časť spermií prepustiť môže. Preto sa odporúča používať s kondómom. Pred vyvrcholením je ale vhodné krúžok sňať, aby bola ejakulácia bezproblémová.

Ak by ostal ejakulát v močovej trubici, hrozilo by neskoršie vniknutie spermií do partnerky. Zadržiavanie ejakulátu nie je zároveň vhodné pre zdravie penisu.

 

Všetko má svoje za a svoje proti

V diskusiách sme narazili aj na jeden trefný názor, ktorý dokazuje, že všetko má svoje klady aj zápory, krúžky nevynímajúc.

vibracny kruzok diskusia forum

 

Zamyslite sa preto, či zveríte svoju erekciu výhradne „do rúk“ krúžkov a iných pomocníčkov alebo reálny vyskúšate upraviť svoje návyky tak, aby k oslabenej erekcii vôbec nedochádzalo.

 

Ďalšie erotické pomôcky pre mužov

ANÁLNE GUĽôČKY PRE MUŽOV posunú vaše prostatické orgazmy o 10 levelov vyššie
POPPERS – sú naozaj také neškodné?
EREKČNÉ KRUŽKY
VIBRAČNÝ A EREKČNÝ KRÚŽOK – aký je rozdiel?
LUBRIKAČNÉ GÉLY vhodné na erotické hračky a pomôcky

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

5/5 - (1 vote)