Podviazanie semenníkov, 2. časť – podväzovanie pre potešenie, silnú erekciu a intenzívny zážitok. Ako a čím sa podviazať?

V minulom dieli o podväzovaní semenníkov som vám odhalil modernú antikoncepčnú metódu pre muža, vďaka ktorej sa muži stávajú sterilní a nemusia sa tak báť nechceného počatia pri nechránenom pohlavnom styku.

V tomto článku sa pozriem na podväzovanie semenníkov z trochu iného uhla pohľadu. Nebudem tu popisovať antikoncepčnú metódu, ale jednu z bondážnych techník v rámci BDSM hier. Podväzovanie semenníkov ako sexuálna technika.

podviazanie semenníkov ako BDSM technika

 

Podviazanie semenníkov ako BDSM technika

Každý človek je unikátny. Niekomu sa páči to, inému ono. To isté platí aj v sexe. Niekto to má rád jemne a nežne, inému nevadí trochu pritvrdiť.

Práve preto sú tu BDSM hry, alebo bondáž, dominancia, sadizmus a masochizmus.

Bondáž (erotické zväzovanie) patrí medzi najobvyklejšie a najrozšírenejšie BDSM praktiky. Do tejto skupiny spadá práve aj spomínané podväzovanie semenníkov. Na Slovensku o oblasť BDSM rýchlo rastie záujem, aj o pomôcky, ktoré je možné využiť. Medziročne až o 40 %.

[su_testimonial name=“Psychológ Marek Pospíšil “ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“amrp.cz“ url=“http://www.amrp.cz/pospiacutescaronil-marek.html“]BDSM praktiky sú založení na veľkej vzájomnej dôvere a pevných partnerských základoch.

Tým, že sa partneri dobre poznajú a sú na rovnakej vlne, môžu zostať napríklad aj na úrovni slov či gest. Nie je potrebná obrovská vybavená mučiareň alebo sto rán bičom.[/su_testimonial]

Podviazanie semenníkov alebo ball binding zahŕňa pevne uviazanie v hornej časti semenníkov s cieľom ich príjemného zaškrteniu, ktoré vedie k silnejšiemu sexuálnemu zážitku.

ZAUJÍMAVOSŤ: Výskumy ukazujú, že páry praktikujúce BDSM majú zdravšie partnerské vzťahy, otvorenejšiu komunikáciu a nižšie percento neuróz.

 

Podviazanie semenníkov a silnejší orgazmus

Podviazanie semenníkov určite nie je pre každého. Najmä vtedy, pokiaľ nemáte v sexe radi sado-maso techniky a pokiaľ patríte medzi tých, ktorí majú gule za každých okolností primknuté k telu, nie ste teda vybavený visiacimi semenníkmi, tzv. „low-hangers“.

V takom prípade pre vás táto technika najskôr nebude. Pokiaľ vám však BDSM hry nevadia, potom sa do podväzovania semenníkov môžete veselo pustiť.

Podviazanie semenníkov vám prinesie silnejšie sexuálne zážitky, vášnivejší orgazmus a posunie vaše hranice rozkoše.

Je to skvelá technika aj pre jednotlivca, aj výborné spestrenie vašich domácich hier s partnerkou. Vďaka zaškrteniu semenníkov sa zvyšuje sila erekcie a oddiaľuje sa vyvrcholenie.

[su_testimonial name=“Zdeňka Řezníčková, zakladateľka projektu Sexuální variace“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“sexlabnudz.cz“ url=“https://www.sexlabnudz.cz/reznickova“]Doteraz nebolo potvrdené, že by ľudia, ktorí tieto aktivity vykonávajú, trpeli v porovnaní s inými viac psychickými či sexuálnymi ťažkosťami, je to skôr naopak.

Dnes dokonca vieme, že tieto aktivity sú pre rad ľudí jedným zo spôsobov, ako sa vysporiadať s každodenným stresom a uvoľniť sa, čo je z hľadiska psychohygieny dôležitá prevencia.[/su_testimonial]

 

Podviazanie semenníkov predĺži erekciu

Podviazanie semenníkov môže mať dve polohy. Buď vám môže príjemne pomôcť predĺžiť erekciu s výraznejším orgazmom so silným výstrekom, alebo pre vás môže predstavovať drsné mučenie podmienené slasťou z bolesti.

Vždy záleží na dohode s vašou partnerkou. Nič nie je zakázané, všetko je povolené.

[su_testimonial name=“Americká antropologička a autorka „Budoárové bible“ Betony Vernon“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“wikipedia.org“ url=“https://en.wikipedia.org/wiki/Betony_Vernon“]Odvážni milenci, ktorí radi testujú a posúvajú mantinely svojej sexuality, považujú zmyselnú povrazovú bondáž za vrchol erotickej zmyselnej deprivácie.

Tí, ktorí si túto techniku obľúbili, či už si jej účinky navodzujú, alebo sa im oddávajú, ju oceňujú preto, že dokáže utužovať sexuálne puto.[/su_testimonial]

 

Ako na podviazanie semenníkov? MANUÁL

Pre zaškrtenie semenníkov môžete použiť povraz alebo jednu z erotických pomôcok na to určených, napríklad padák na semenníky, rôzne kožené postroje alebo erekčné krúžky.

 

V prípade erekčných krúžkov je postup jednoduchý:

 1. Erekčný krúžok nasaďte buď čo najnižšie na koreň penisu, alebo priamo na jedno z „vajec“ či na obe.
 2. Tým sa vám semenníky krásne zaškrtia a vy tak môžete dosiahnuť silnejší orgazmus.

 

Pokiaľ sa rozhodnete pre podviazanie povrazom, potom bude postup takýto:

 1. Vezmite si povraz dlhý aspoň 2 metre.
 2. Uchopte povraz a rozdeľte ho na polovice.
 3. Presne v polke ho priložte ku koreňu penisu.
 4. Veďte povraz po obidvoch stranách smerom dolu za semenníky, kde povraz prekrížite a veďte ho naspäť nahor nad koreň penisu.
 5. Prekrížený povraz veďte tesne pod penisom cez miešok smerom k sebe, až sa dostanete za guľky a opäť prekrížte. Takto to niekoľkokrát opakujte. Dbajte na to, aby sa vám medzi jednotlivými ťahmi nepricvikla koža.
 6. Pokiaľ ste už spokojný s počtom obmotaní, prekrížte šnúrku za guľkami a veďte smerom nahor nad koreň.

Najvhodnejšie je podväzovať v stoji, lebo sa tak k svojim semenníkom najlepšie dostanete.

TIP PRE VÁS: Pred samostatným zväzovaním si doprajte masáž semenníkov teplou sprchou. Vďaka tomu vám budú semenníky viac visieť.

 

Bezpečnosť pri podväzovaní semenníkov

Hoci je podväzovanie semenníkov pre mnohých mužov vrcholom sexuálnej slasti, je potrebné byť pri ňom extrémne opatrný. Je potrebné mať na pamäti, že pri tejto disciplíne je namieste používať zdravý sedliacky rozum.

Genitálie sú síce veľmi odolný orgán, ale aj tak nevydržia všetko. Z podväzovania sa ľahko môže stať riziková praktika. Preto radím veľkú opatrnosť pri vykonávaní.

Pokiaľ by ste si totiž semenníky zviazali príliš pevne, mohlo by dôjsť k ich odumretiu. A to, samozrejme, nechceme. Pre začiatočníkov odporúčam nechávať si najskôr trochu rezervu a povraz príliš neuťahovať.

Pri podväzovaní nikdy nepoužívajte niť ani silon. Pri utiahnutí v prípade takýchto veľmi tenkých povrazov totiž hrozí zranenie, v horšom prípade aj amputácia semenníkov.

Radšej stavte na klasický povraz, kožené, látkové pruhy či sexuálne pomôcky určené na túto praktiku.

[su_testimonial name=“Sexuológ MUDr. Jaroslav Zvěřina“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“zverina.cz“ url=“http://www.zverina.cz/cs/sexuologicky-ustav-1-lekarske-fakulty-uk-a-vfn-praha-2/2/“]Pokiaľ v sebe človek objaví aj túto minoritnú erotickú záľubu, mal by sa jej oddávať bezpečným spôsobom.

Tým najbezpečnejším je, samozrejme, autoerotická konzumácia BDSM podnetov. O niečo rizikovejšie bývajú návštevy špecializovaných erotických klubov a vyhľadávanie sexuálnych partnerov či partneriek, ktorí majú pre také deviantné záujmy pochopenie.

Dosť rizikové sú skupinové sexuálne happeningy.[/su_testimonial]

Erekčný krúžok FunFactory Lovering

 

erekčný krúžok funfactory lovering

 

Erekčný krúžok FunFactory Lovering sa môže pochváliť dvomi rôzne veľkými otvormi. Vďaka tomu ho môžete využiť na podviazanie semenníkov aj penisu zároveň.

Opäť ide o krúžok z lekárskeho silikónu, s ktorým sa tak nemusíte báť žiadnych alergických reakcií.

Po nasadení na semenníky zintenzívnia vaše potešenie a neuveriteľne zvýši váš výkon v posteli.

Erekčný krúžok FunFactory Lovering je skrátka pomôcka, ktorá vám v zbierke nesmie chýbať.

 • Široký rozsah použitia
 • Jednoduché navlečenie
 • Skvelá stimulácia pri sexe
 • Dlhá životnosť
 • Lacný
 • Vodotesný
Cena: 490 Kč
Výrobca: Fun Factory
Farba: tyrkysovo-fialová
Materiál: lekársky silikón

 

 

Doba podviazania semenníkov ako dlho ich môžete mať podviazané?

Semenníky nemajte nikdy podviazané dlhšie ako 20 minút. Pokiaľ ich budete mať podviazané dlhšie, hrozí tu poškodenie toporivých teliesok alebo iných miest genitálu.

Ak ste začiatočník, radšej si dajte limit kratší, povedzme 15 minút.

Veľmi však záleží na sile utiahnutia. Ak bude zviazanie príliš tesné, bude táto doba, samozrejme, kratšia.

Riadiť sa tiež môžete vzhľadom vašich semenníkov. Pokiaľ semenníky nemenia farbu do veľmi tmavej a neprichádza neprirodzená bolesť, malo by byť všetko v poriadku.

 

Podväzovať stoporený alebo nestoporený penis?

Je nutné mať pri podväzovaní erekciu? Mal by byť váš penis stoporený?

Rozhodne by mal byť váš penis pri podväzovaní stoporený. Ťažko totiž správne odhadnete vhodné stiahnutie penisu pred erekciou.

Pri pohlavnom styku podviazanie semenníkov nevadí, ale nemuselo by byť príjemné mať ich silne podviazané počas ejakulácie. Mohol by sa tým totiž sťažiť odchod spermií zo semenníkov a to by nemuselo byť príjemné.

 

Je podviazanie semenníkov pre muža príjemné? Alebo vlastné zážitky s podviazaním

Rovnako, ako akákoľvek iná sexuálna technika, tak aj podviazanie by malo byť sprevádzané príjemnými pocitmi. Podväzovanie by sa vám teda malo na prvom mieste páčiť.

Pokiaľ zistíte, že sa vám to nepáči, rozhodne sa do ničoho nenúťte a v tejto technike ďalej nepokračujte.

Proces ani výsledok nesmie byť bolestivý. Cieľom podviazania semenníkov je pocit jemného tlaku a zvýšenej citlivosti.

[su_testimonial name=“So svojou skúsenosťou sa zveril aj Jarda“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/07/95-958614_man-icon-person-logo-png-clipart.jpg“]Túto techniku úplne milujem a používame ju so ženou takmer denne. Mám vtáka, ktorý má skoro 23 cm na dĺžku a trocha morbídnych 7 cm na šírku, takže bežne dostupné komerčné krúžky pre nás už veľmi nie sú, takže u mňa je úplne ideálna šnúrka od topánok, navyše si regulujem silu zaškrtenia.

Erekcia je potom tvrdá ako kameň, dlhá, výstreky sú enormné a penis je totálne nabehnutý a žilnatý, vrelo odporúčam všetkým!!![/su_testimonial] [su_testimonial name=“Podviazanie semenníkov si obľúbil aj Miro“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/07/95-958614_man-icon-person-logo-png-clipart.jpg“]Perfektná technika podviazania, po pár pokusoch som získal zručnosť, je to vzrušujúce a v kombinácii s elektródami pre elektrosex skvelé a vzrušujúce.

Pripojenie elektród na každé vajce a postupne zosilňovanie impulzov a sily prúdu ma privádza k orgazmu a silným výstrekom.[/su_testimonial]

 

Erekčný krúžok a análny kolík FunFactory Bootie Ring

erečný krúžok fun actory bootie ring

 

Ako prvý vám odporučím veľmi špecifický erekčný krúžok. Neslúži totiž iba na zaškrtenie penisu alebo semenníkov, ale aj na análnu stimuláciu prostaty.

Erekčný krúžok a análny kolík FunFactory Bootie Ring je vďaka svojej veľkosti a dizajnu vhodný aj na zaškrtenie penisu, a vďaka tomu na predĺženie erekcie aj na podviazanie semenníkov.

Môžete ho použiť pri masturbácii a pri hrách s vašou partnerkou. Pri použití erekčných krúžkov je len vhodné kontrolovať pravidelne faru semenníkov a ich citlivosť.

 • Veľmi pružný a odolný
 • Lekársky silikón
 • Výstupok pre masáž hrádze
 • Vhodný na podviazanie semenníkov
 • Vodotesný – môžete ho použiť v sprche
Cena: 945 Kč
Výrobca: Fun Factory
Farba: čierna
Materiál: lekársky silikón

 

 

FAQ alebo najčastejšie otázky začiatočníkov týkajúce sa podviazania semenníkov

Môže mi semenníky podviazať partnerka?

Áno, môže, ale veľmi, veľmi opatrne. Partnerka totiž nevie, čo práve cítite, teda nemusí správne odhadnúť pevnosť zviazania.

Niekedy vás môže zviazať málo, inokedy príliš tesne. Preto je vždy najlepšie, keď sa zväzuje muž sám.

 

Môžem si semenníky podväzovať každý deň?

Áno, môžete. Pokiaľ si budete dávať pozor, aby uviazanie nebolo príliš tesné, a pokiaľ budete dbať na pravidlo 20 minút, nemalo by sa vám nič stať. Podväzovať semenníky si môžete pokojne každý deň, čo hrdlo ráči.

 

Môžem mať s podviazanými semenníkmi klasický sex?

Áno, na to to vlastne slúži. Sexovať so svojou partnerkou môžete úplne bežne tak, ako ste naučený. Počas sexu nie ste ničím limitovaný. Jediným obmedzením sú vaše pocity. Opäť aj tu totiž platí, že sa vám to musí páčiť.

 

Spozná počas sexu podviazané semenníky priateľka?

Áno, spozná. Vaše semenníky budú oveľa pevnejšie, budete mať nabehnuté žily a pri sexe vydržíte oveľa dlhšie. To si všimne každá žena.

Tor 2 - pánsky vibračný erekčný krúžok Lelo

erekčný krúžok tor 2 lelo

 

Druhým skvelým pomocníkom pre podviazanie semenníkov je Tor 2 – pánsky vibračný erekčný krúžok Lelo. Nielenže je veľmi pohodlný a ľahko sa nasadzuje, ale tiež je vybavený silnými vibráciami.

Pri podviazaní si tak môžete vychutnať poriadne vibrácie. Ide o dobíjajúci erekčný krúžok, takže nemusíte meniť batérie. Stačí na 2 hodiny hodiť do nabíjačky a opäť bude pripravený na vzrušujúcu akciu.

Tento erekčný krúžok je tiež 100 % vodotesný, takže sa nemusíte báť jeho použitia vo vani ani v sprche.

 • 6 vibračných režimov
 • Tichý režim
 • Intuitívne ovládanie
 • Prispôsobí sa veľkosti semenníkov či penisu
 • Vodotesný
Cena: 3 550 Kč
Výrobca: Lelo
Farba: saténovo čierna
Materiál: lekársky silikón

 

 

Ďalšie erotické pomôcky pre mužov

ANÁLNE GUĽôČKY PRE MUŽOV posunú vaše prostatické orgazmy o 10 levelov vyššie
POPPERS – sú naozaj také neškodné?
EREKČNÉ KRUŽKY
VIBRAČNÝ A EREKČNÝ KRÚŽOK – aký je rozdiel?
LUBRIKAČNÉ GÉLY vhodné na erotické hračky a pomôcky

 

5/5 - (2 votes)