Masáž semenníkov pre zdravie a plodnosť

Masáž, cvičenie a každá manipulácia s pohlavnými orgánmi je nielen veľmi príjemná, ale hlavne zdravá a prospešná pre kondíciu orgánu.

V minulom článku sme sa podrobne rozpísali o masáži penisu ako celku. Zistili sme, že hlavným cieľom je poriadne prekrvenie, ktoré zlepšuje erekciu a celkovú vitalitu.

Keďže semenníky sú veľmi dôležité žľazy pre plodenie detí, kvalitnú masáž si zaslúžia aj ony. Preventívnu masáž semenníkov si dokážete poskytnúť aj sami, avšak od partnerky si ju vychutnáte stokrát viac. Ako na to?

masaz semennikov

 

POZOR! Ak zistíte na povrchu semenníkov akúkoľvek nerovnosť alebo vás dotyky bolia, ihneď bežte k urológovi. Vyšetrenia semenníkov sa nemusíte vôbec báť.

 

Masáž semenníkov? Nestačí mi masturbácia?

Masturbácia je, samozrejme, najjednoduchšou metódou, ako udržať rozmnožovacie ústrojenstvo aktívne. Onania prekrvuje penis a dokáže pôsobiť preventívne proti poruchám erekcie. Pravidelné vyprázdňovanie semenníkov navyše odplavuje staré, odumreté spermie.

Pokiaľ by takáto „sebaúdržba“ neprebiehala, v semenníkoch by sa hromadili mŕtve spermie a samy by sme si tak ohrozovali zdravie semenníkov. Staré spermie produkujú toxíny, ktoré pôsobia škodlivo.

ČÍTAJTE AJ  – Čo jesť pre zvýšenie potencie?

Masturbácia je však iba „základný program“, ktorý penisu a semenníkom môžete dopriať. Kvalitná masáž má omnoho prospešnejšie účinky.

Zdravotné výhody masáže semenníkov:

 • silné a zdravé spermie
 • väčšia šanca na počatie
 • väčší objem ejakulátu
 • pevnejšia erekcia
 • posilnená chuť na sex
 • posilnená tvorba testosterónu

 

Pred masážou semenníkov

Ešte pred masážou je dobré semenníky upokojiť a pripraviť. Na to je najlepší horúci zábal. Semenníky sa prehrejú, uvoľnia a oveľa lepšie prekrvia.

Teplota uvoľní aj pokožku, ktorá bude pružnejšia a bude sa s ňou dobre manipulovať. Na zábal môžete použiť uterák namočený v horúcej vode.

Po zábale si na semenníky naneste dostatok jemného detského oleja (čím viac, tým lepšie) a dôkladne rozotrite. Je vhodné olej zohriať v umývadle s horúcou vodou.

masaz na semenniky

Prvé 3 minúty masírujte okolie semenníkov. Vnútorné strany stehien, oblasť hrádze (medzi semenníkmi a análnym otvorom), a taktiež penis pri koreni. Cieľom je podporiť prekrvenie v celej oblasti.

OBRÁZKOVÝ NÁVOD: Veľmi podrobný postup na masáž semenníkov nájdete tu. Odporúčame byť veľmi opatrný, keďže semenníky sú najcitlivejšia časť mužského tela

Je veľká škoda, že muži zvyčajne semenníky „prehliadajú“ a nevenujú im dostatočnú pozornosť. Pritom sú snáď to najdôležitejšie, čo na mužskom tele vlastne existuje.

Celá mužnosť sa odvíja od schopnosti plodiť potomstvo a bez zdravých semenníkov sa toto stať nemôže. Chráňte si svoj poklad!

ako oddialiť ejakuláciu

 

Masáž semenníkov od ženy krok za krokom – NAUČTE PARTNERKU!

Takúto masáž musíte naučiť partnerku. Nezabudnite, že aj ona iste ocení, ak jej nabudúce venujete zvýšenú pozornosť. Nebuďte teda sebeckí a tiež zapracujte na lízaní, masírovaní a kvalitnom sexe.

 

 • Žena z dlaní vytvorí „kolísku“. Semenníky iba jemne chytí a nechá ich chvíľku prehriať. Hneď v prvom kroku môže dôjsť k silnej erekcii, čo však neprekáža.
 • Ukazovákmi robte po koži jemné krúžky. Muža to môže štekliť, takže buďte trpezlivá.
 • Semenníky jemnulinko zovrite a chvíľku popoťahujte smerom dole.
 • Palcom a ukazovákom jemne masírujte priestor medzi semenníkmi.
 • Jednou rukou chyťte penis pri koreni, druhou rukou miesto, kde sú semenníky na penis napojené. Obe ruky ťahajte smerom od seba a jemne masírujte.
 • Telo penisu sa tiahne nad semenníkmi až hlboko do panvy. Bruškami prstov jemne masírujte aj hrádzu – miesto, kade skryté telo penisu prechádza.
 • Ak máte dlhé nechty, ešte viac zvýšte opatrnosť. Nepríjemný škrabanec sa ťažko hojí.
 • Vložte jeden alebo oba semenníky do úst. Jemne sajte, olizujte, a hlavne pozor na zuby. Tento krok je pre muža obzvlášť príjemný.
 • Jazyk zamerajte aj na „šev“ – čiaru, ktorá rozdeľuje miešok na dve polovice.
 • Pre celkové pohodlie bozkávajte mužovi aj ostatné telesné partie.

 

PROFI VIDEONÁVOD: Pozor, video je na pornostránke, takže nepozerajte v práci!

 

Ako často masírovať semenníky?

Platí, že aj málo je viac, ako nič. Odborníci však odporúčajú opakovať masáž aspoň 3 x týždenne po 10 minútach + 5 minút horúci zábal.

VEDELI STE, ŽE semenníky potrebujú na správne fungovanie – tvorbu spermií (spermatogenézu) – teplotu približne o 2 – 3 stupne nižšiu, než je teplota tela? Iste ste si všimli, že koža na semenníkoch (miešok) sa niekedy, ak je teplo, natiahne a semenníky zostúpia nižšie. Ak je naopak zima, koža stuhne a semenníky sa pritlačia bližšie pod penis. Telo samo takto dokáže regulovať teplotu a zabezpečiť, že semenníky budú vždy v optimálnom stave pre tvorbu spermií.

PROFI TIP: Masáž prostaty – báť sa „prstov v zadku“? Ak si raz zvyknete, nič iné chcieť nebudete

ako masirovat penis

Záver

Pre zlepšenie a zintenzívnenie všetkých benefitov masáží odporúčame začleniť aj doplnok výživy, napríklad Vimax. Prírodné zložky podporujú tvorbu ejakulátu aj mužských hormónov.

SUPER KOMBINÁCIA: Cvičenia a užívanie doplnku – rýchla cesta k pevnej erekcii

Výrobca odporúča ideálne 3 mesiace užívania, avšak kvalitnými masážami a cvičeniami je možné dosiahnuť uspokojivé výsledky už po mesiaci.

Rapídne prekrvenie penisu, kvalitné a silné spermie a dlhšia výdrž pri sexe sú dôvody, prečo patrí Vimax medzi najpredávanejšie výrobky v SR a ČR. Vyskúšajte mesačnú kúru a presvedčte sa sami.

 

Ďalšie články o kvalite spermií a podpore plodnosti

Masáž semenníkov pre podporu zdravia a plodnosti
Množstvo ejakulátu: Prečo klesá, prečo je to veľký problém a čo si o tom myslí vaša žena
Sperma – najpodrobnejší článok na slovenskom internete
5 vplyvov na kvalitu a množstvo spermií
Nízky testosterón negatívne ovplyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie
Podpora mužskej plodnosti: 16 krokov, ktoré z vás spravia silného, zdravého a sympatického otecka

 

4/5 - (4 votes)