Ženské erotogénne zóny a ako ich dráždiť

Takmer každý muž chce byť v posteli dobrým milencom a svojej partnerke poskytnúť v spálni kvalitné služby. Ak vie, kam siahnuť, bude mať omnoho jednoduchšiu pozíciu. Znalosť erotogénnych zón je dôležitou súčasťou arzenálu každého Casannovu.  

Je skvelé, že zóny nie sú limitované iba na oblasť pod sukňou. Je ich omnoho viac. Na tele nájdete veľa miest, ktoré sú doslova prepletené nervovými zakončeniami. Sú veľmi citlivé na dotyk, tlak alebo vibrácie. Tieto zóny môžu byť skvelým štartom pri predohre a stanú sa skvelou cestou k šťastnému koncu.

ženské erotogénne zóny

 

Rozdielne funkcie erotických zón

Znalosť ženského tela sa vypláca hneď z niekoľkých dôvodov. Ak budete poznať tie správne miesta, získate tým vy aj vaša partnerka. Kto by nechcel posunúť svoju sexuálnu úroveň na vyšší stupienok? Schopnosť rozpoznať odlišné erotogénne zóny môže viesť k lepšiemu sexuálnemu zdraviu.

Niektoré výskumy dokazujú, že stimulácia rôznych erotogénnych miest vyvoláva rôzne reakcie. Dotykom vagíny napríklad uvoľníte prolaktín (hormón dobrej nálady). Dotyk na krčok maternice zas ovplyvňuje napätie svalov počas sexu. Porozumieť erotogénnym zónam je dôležité aj v prípade, keď žena stratí citlivosť na hlavných sexuálnych orgánoch počas operácií a ochorení.

V tejto oblasti je stále čo objavovať. Aj tak toho o zónach vieme pomerne dosť. Poďte s nami objaviť tieto miesta a niektoré si možno rovno vyskúšate v praxi.

 

Ženské erotogénne zóny

 1. Uši a ušné laločky

Toto miesto je neskutočne citlivé na dotyk. Obsahuje veľké množstvo zakončení. Aj keď neexistuje mnoho štúdií, ktoré by zdôvodnili túto citlivosť, uši sú veľmi silnou erotogénnou zónou.

ušné lalôčky

 

 1. Ústa a pery

Týmto spôsobom väčšinou všetko začína. Bozky, cucanie a hryzkanie. Každá z týchto stimulácií má vzrušujúci efekt. Ide o najčastejší intímny kontakt medzi mužom a ženou. Partneri sa takto vzájomne poznávajú. Nedávny výskum zistil, že bozkávanie je pri vytváraní vzťahu omnoho dôležitejšie než pri sexuálnom vzrušení.

ústa

 

 1. Oblasť krku a šije

Ďalšia veľmi citlivá časť ženského tela. V medzinárodnom prieskume sa krk a šija nachádzajú medzi TOP 10 erotogénnymi zónami. Krk je veľmi citlivý na jemné dotyky. Tejto časti sa veľmi páči ľahké bozkávanie kombinované s tým vášnivým. Dobre reaguje na dráždenie jazykom. Stimulácia tejto oblasti vyvoláva veľmi intenzívne pocity.

krk a šija

 

 1. Ramená a šija

Veľmi obľúbené miesto. Akákoľvek pozornosť na tomto mieste je žiadaná. Je to oblasť vhodná na dráždenie rukami aj jazykom. Ľahká masáž šije spolu s bozkávaním je skvelou cestou k tomu, ako vašu partnerku naladiť.

ramená a šija

 

 1. Prsia

Veľmi známa erotogénna zóna. Sú miestom, ktoré mužské oči láka a priťahuje ich pozornosť. Existuje však iba malé množstvo mužov, ktorí dokážu potenciál ženských pŕs využiť na maximum. Väčšina je zameraná iba na stimuláciu bradaviek, no málokto vie, že dotyky a hladenie sú príjemné po celom povrchu.

Zážitok z dráždenia do istej miery závisí od momentálneho rozpoloženia. Rolu zohráva nálada, únava, fyzická kondícia a fáza menštruačného cyklu ženy.

Muž sa často uspokojí so stoporenou bradavkou a dráždenie ukončí zbytočne skoro. Niektorým ženám stačí na dosiahnutie orgazmu iba láskanie a masírovanie pŕs.

prsia

 

 1. Bruško

Primeraná masáž, dotyky a hladkanie. To sú ideálne stimulanty pre túto časť ženského tela. Skvelým spôsobom je krúženie rukami okolo jej pupčeka. Potom jemne prejdite od brucha smerom k venušinmu pahorku a ďalej k pošve. Každá žena reaguje na túto stimuláciu rozdielne. Je treba skúšať a zisťovať.

ČÍTAJTE AJ: Je skutočne potrebný spoločný orgazmus? 

 

 1. Podbruško

Ide o oblasť medzi pupkom a panvou. Opäť veľmi citlivo reaguje na dotyky a hladenie. Je skvelým miestom, kde pokračovať pri láskaní brucha. Dotyky na tomto mieste pomáhajú žene uvoľniť sa. Skvelým miestom sú aj triesla a venušin pahorok. Na týchto miestach sú veľmi vzrušujúce bozky, cucanie a láskanie jazykom.

podbruško

 

 1. Klitoris

Jednoznačný víťaz medzi všetkými. Tento bod je zodpovedný za maximálne sexuálne vzrušenie. Ide o extrémne citlivú časť a aj najrýchlejšiu cestu ženy k dosiahnutiu orgazmu. Môže za to veľký počet nervových zakončení v tejto oblasti.

Klitoris je skrátka najrýchlejšou cestou k ženskému orgazmu. Vo väčšine prípadov stačí správny tlak alebo vibrácie. Spočiatku stačia letmé dotyky a postupom času intenzitu zvyšovať.

PROFI TIP: Naučte sa stimulovať klitoris ako pravý sexuálny mág.

 

 1. Vagína

Ženské genitálie sú najcitlivejšou erotogénnou zónou. Zároveň ide o muža o veľmi príťažlivé miesto. Stimulácia malých pyskov a klitorisu vyvoláva veľmi príjemné pocity. Najznámejším miestom sexuálnej radosti je ženský G-bod.

Vnútorné steny vagíny obsahujú množstvo nervových zakončení a ženy uvádzajú, že hlboká stimulácia vedie k intenzívnym orgazmom. Vnútorná časť vagíny naopak lepšie reaguje na ľahšie dotyky.

 

VIDEO: Sex koučka Gaia odporúča 2 zóny orálnej stimulácie. 

 

 

 1. Krčok maternice

Nachádza sa na dolnom konci maternice hlboko vnútri vagíny. Obsahuje vlastnú sieť nervových zakončení. Faktom je, že vagína, klitoris a krčok maternice reagujú na sexuálne stimuly rôzne. Nervy krčka maternice konkrétne najlepšie reagujú na tlak.

 

 1. Zadoček a análny otvor

Zadok a najmä análny otvor môžu byť pre ženu zdrojom neuveriteľnej slasti. Na zadku sú citlivé najmä horné časti. Končekmi prstov tam robte jemné kruhy. Túto oblasť môžete aj bozkávať.

Análny otvor je extrémne citlivý. Môžete ho dráždiť prstom, prípadne do neho nenásilne vniknúť za použitia vhodného lubrikantu. O laškovaní s análnym otvorom a špeciálne pre análny sex sme článok písali už skôr.

Špeciálnou kapitolou je oblasť hrádze. Ide o miesto medzi vagínou a análnym otvorom. Stimulácia v tomto bode prináša veľmi špecifické pocity. Láskajte ho krúživými pohybmi končekmi prstov. Môžete tiež skúsiť rôzne tlaky s rozdielnou intenzitou.

anál

 

 1. Nohy a chodidlá

Masáž nôh neodmietne žiadna žena. Jemné masírovanie uvoľňuje fyzické napätie a stres. Rozprúdi lymfu a celkovo dokáže pozitívne naladiť. Rozvíja vzájomnú dôveru a je dobrým začiatkom predohry. Dobrým štartom pred masážou je teplý bylinkový kúpeľ s esenciálnymi olejmi.

Nohy masírujte vhodným masážnym olejom alebo emulziou. Svoju pozornosť pokojne zamerajte na celé nohy. Môžete sa venovať oblasti stehien, lýtok a prípadne chodidlám.

nohy a stehná

 

POZOR, aby vám neopadla erekcia. Presne preto sme si zrecenzovali TOP 10 najsilnejších doplnkov na podporu erekcie.

 

 

5/5 - (1 vote)