Spoločný orgazmus – je v sexe povinný?

Spoločný alebo simultánny orgazmus je vo väčšine prípadov zbytočne stresujúci mýtus. Nie je to celkom nemožné, ale ide o to, že je veľmi frustrujúce sa prehnane snažiť. Dosiahnutie orgazmu v rovnakú chvíľu sa síce môže javiť ako romantický zážitok, no mnohým párom spôsobí zbytočné napätie a stres.

Orgazmus v rovnakú chvíľu dosiahne len veľmi mizivé percento dvojíc. Táto snaha je dosť nepraktická a menej uspokojivá než opakované vyvrcholenie. Súčasný orgazmus a vyvrcholenie najsilnejšie vynikne v polohe lotosového kvetu, no aj tak je to pre väčšinu ľudí nedostupný zážitok.

Muži väčšinou riešia, ako vyvrcholenie oddialiť a hľadajú spôsoby, ako najprv uspokojiť partnerku.

sexujúca dvojica

Podstatný je spoločný sex, ale či orgazmus padne na sekundu presne už také dôležité nie je

 

Simultánny orgazmus je zbytočný mýtus.

Spoločný orgazmus nie je prirodzený a rozhodne ani nutný. Proti hovoria štatistiky a najmä ľudská biológia. Muži sa často neprirodzene a takzvane nasilu snažia uspokojiť ženu, ktorá potom orgazmus radšej predstiera.

Vyvrcholenie pri sexe s partnerom vždy dosiahne 75 % mužov a len 30 % žien. Mužský orgazmus trvá 5 až 10 sekúnd (u šťastnejších mužov), zatiaľ čo ženský môže trvať asi 15 sekúnd. Vzácne aj dlhšie.

Mužom aj ženám odporúčame, aby si sex užívali úplne prirodzene a pri snahe dosiahnuť orgazmus sa striedali. Úplne ideálne je, ak najprv vyvrcholí žena a potom muž.

 

Orgazmus a trocha sebectva

Prežívanie orgazmu je samo o sebe veľmi sebeckým zážitkom, kedy sa človek totálne fixuje na svoje vlastné potešenie, čo vôbec nie je zlé. Ak však v tú chvíľu musí venovať svoju pozornosť ešte aj pohlavným orgánom svojho partnera, aby zažil to isté úplne v tú istú chvíľu, nijako sa tým zážitok z orgazmu nezlepší.

Práve naopak. Pre mužov to znamená menší problém, pretože orgazmus dosahujú jednoduchšie. Ženy však potrebujú viac úsilia a ich orgazmus môže byť veľmi ľahko prerušený. Keď začne mužský orgazmus, už ho nič neprekazí.

Simultánny orgazmus síce môže byť neskutočne silným momentom, ktorý posilní pevné puto medzi partnermi, ide však len o príjemný bonus, nie cieľ, o ktorý tak vehementne usilujeme.

TIP: Ovládnite bod G a ženu si omotáte okolo prstu. 

 

Spoločný orgazmus partnerov

Zahoďte erotické túžby a sny o súčasnom zážitku a užite si orgazmus. Zúfalá snaha o synchronizáciu nikam nevedie. Upustite od romantických filmov a pornofilmov, kde svoje orgazmy prežívajú všetci súčasne.

V partnerských vzťahoch je spoločný orgazmus výnimkou a v sexe na jednu noc ide dokonca o výsledok náhody. Pokiaľ je milostná predohra a milovanie dostatočne dlhé (nie až do unudenia), potom je orgazmus jedného člena páru vnímaný ako prirodzené zakončenie súlože či milovania.

Ide tiež o signál, že po odznení všetkých príjemných pocitov a orgazmu a prežití intimity daného okamihu vyvrcholenia bude orgazmus dopriaty aj druhému partnerovi. Odporúča sa dohodnúť, kto vyvrcholí ako prvý. Super je, ak to môže byť žena, pretože u nej je to zložitejšie.

TIP: Pre váš aj ženin orgazmus je nevyhnutná pevná erekcia. Ak ju máte oslabenú, užívajte tablety VIMAX pre spevnenie a predĺženie výdrže. 

vimax

 

Spoločný orgazmus v praxi

Mnohí ľudia žijúci v dlhodobom alebo dlhšom vzťahu už spoločný orgazmus aspoň raz zažilo alebo ich to ešte čaká. Je celkom pravdepodobné, že to proste raz vyjde, pričom to nemusí byť ani priamo pri súloži.

Omnoho pravdepodobnejšie k tomu dôjde pri orálnom sexe poskytovanom žene a súčasnej masturbácii penisu pomocou jej rúk. V okamihoch, keď sa blíži vyvrcholenie, musí dať muž žene signál, aby prestala so stimuláciou.

Ak však žena cíti prichádzajúci orgazmus, začne masturbáciu vykonávať ešte intenzívnejšie. Pre muža je kombinácia podnetov nastupujúceho orgazmu ženy, ktoré vníma ústami a jazykom prostredníctvom prichádzajúcich orgazmických sťahov pošvy v oblasti klitorisu a jeho okolí, a intenzívnejšej masturbácie penisu úžasná a vedie ku skutočne obrovskému vzrušeniu.

Je veľmi pravdepodobné, že vyvrcholenie dosiahnu obidvaja aktéri súčasne alebo krátko po sebe. Ženský orgazmus je v porovnaní s mužským podstatne dlhší, a preto je dosť veľká šanca, že sa ich orgazmy budú prekrývať.

TIP: Naučte sa dráždiť jej klitoris tak, že si to bez orgazmu nebude vedieť ani predstaviť. 

 

Orgazmus je výhradne osobný zážitok

O orgazmus sa nikdy nedá podeliť s partnerom, no môže byť silným zdrojom erotických podnetov. Orgazmus partnera možno prežiť len na emocionálnej úrovni, kedy možno zažiť silný pocit šťastia z toho, že ste pri tom boli.

Nikdy nezažijete to, čo partner. V okamihu prežívania orgazmu vás tak ovplyvňuje, že vnímate len seba a svoje pocity. Niekedy je tento silný zážitok prirovnávaný k stavu zmeneného vedomia.

Každý človek sa pred orgazmom výhradne sústredí len na seba. Aj keď sa vám podarí prežiť vytúžený spoločný orgazmus, aj tak ide len o chvíľku, kedy si ho užijete sám za seba, pričom často toho druhého ani nevnímate.

Práve z tohto dôvodu sa postupné prežívanie orgazmov javí ako výhodnejší a silnejší zážitok, pretože okrem svojho orgazmu a uspokojenia vzájomne vnímate aj uspokojenie toho druhého. Môžete sa na to pozerať a prežívať ho na emocionálnej úrovni.

VIDEO: Pár slov k spoločnému orgazmu má aj sex-koučka Gaia.

 

 

Ako dosiahnuť spoločný orgazmus?

Ako všetko, tak aj spoločný orgazmus sa možno naučiť. Vyžaduje si to istú vzájomnú súhru partnerov, a to najmä snahu muža o prípravu partnerky tak, aby jej vzrušenie pri milostnej predohre dosiahlo takú úroveň, že ju súlož k orgazmu dovedie ako prvú.

U muža musí byť naopak často dosiahnutá istá kontrola vzrušenia, ktorá mu umožní ovládnuť sa a nevyvrcholiť predčasne.

Keď žena začne prežívať orgazmické vlny vzrušenia a dochádza k sťahom pošvy, ktorá intenzívnejšie obopne mužov úd a tým zvýši vzrušujúci pocit pomocou zovretia a zvýšenia trenia. Muž sa prestane kontrolovať a dosiahne orgazmus.

 

Kombinácia orálneho sexu a súlože

Dobrou cestou k prežitiu simultánneho orgazmu je kombinácia orálneho sexu a súlože, kedy muž striedavo orálne a pomocou súlože uspokojuje ženu a zvyšuje jej vzrušenie.

Vo fáze orálneho sexu muž prenesie svoju pozornosť na ženu, čím dôjde k prirodzenému zníženiu vzrušenia na penise, pričom priamo úmerne narastá ženine vzrušenie pri dráždení klitorisu.

Po určitom čase a dosiahnutej praxi môžu orgazmus prežiť partneri vo fázu súlože spoločne, prípadne v krátkom časovom úseku po orgazme ženy. Spoločné vyvrcholenie sa pri orálnom sexe často dosahuje jednoduchšie. Spôsobov oddialenia je hneď niekoľko. Na oddialenie ejakulácie stačí na chvíľu prerušiť akúkoľvek prebiehajúcu stimuláciu a venovať sa len partnerke.

TIP: Naučte sa techniku prerušovanej súlože a sex predĺžite aj 3-násobne.

 

Kombinácia stimulácie klitorisu a súlože

Ďalším spôsobom je kombinácia stimulácie klitorisu a súlože, kedy muž striedavo dráždi klitoris a pomocou súlože uspokojuje ženu a zvyšuje jej vzrušenie. U ženy možno stimuláciou klitorisu navodiť vysoký stupeň vzrušenia či spustiť orgastický reflex, kedy môže muž pokračovať v milovaní.

Na dráždenie klitorisu sa využíva masturbácia rukou alebo vibrátorom, čo býva väčšinou jednoduchšie a dosiahne sa tak vysoké vzrušenie či prvý orgazmus ženy.

Ďalšie vniknutie penisu a milovanie môže žene pomôcť k dosiahnutiu ďalšieho vyvrcholenia a súčasne zvyšuje šancu na spoločné alebo blízke vyvrcholenie. Keď žena prežíva už niekoľký orgazmus a vzrušenie sa neustále zvyšuje, muža to vzruší natoľko, že sa k jednému spoločnému orgazmu priblíži skutočne na dosah.

 

Polohy pre spoločný orgazmus

U žien schopných prežívať vaginálny orgazmus je možná aj kombinácia vaginálneho a klitorálneho orgazmu. Optimálna poloha je taká, kedy je možnosť stimulácie prednej steny pošvy a zvyšuje sa možnosť vaginálneho orgazmu, ktorý je spojený so stimuláciou bodu G.

Podporíte to masturbáciou s erotickou pomôckou, akými sú dildá a masturbátory pri stimulácii pošvy a bodu G. Vhodné polohy sú najmä také, kedy je žena hore alebo zozadu.

Vaginálneho orgazmu pohlavným spojením dosahuje asi len 10 % žien, a preto je potrebné experimentovaním objaviť tú správnu polohu. Podobné je to aj so ženami prežívajúcimi orgazmus pri stimulácii klitorisu.

Tu je vhodné využiť polohy, ktoré preferuje sama žena a jednoducho pri nich dosahuje vyvrcholenie. Muž sa snaží o to, aby žena dosiahla orgazmus ako prvá. Kontrolu nad ejakuláciou potom preruší a dosiahne vyvrcholenie.

TIP: Ako žene dopriať mokrý orgazmus? Zvládne ho aj tá vaša?

milujúca dvojica

Spoločný orgazmus posilňuje dôveru páru a prospieva k jeho dlhodobosti

 

 

Prečo ženy túžia po spoločnom orgazme?

Po spoločnom orgazme ženy často ani netúžia. Maximálne tie mladé a neskúsené. Omnoho dôležitejší je výsledok. Ak sa teda podarí uspokojiť obidvoch partnerov, nezáleží na poradí či súčasnom prežívaní vrcholu.

V prípade, že si myslíte, že sex bude po tomto zážitku o niečo lepší a intímnejší, odpoveď je nie. Najmä v dlhodobom vzťahu sa na poradie a spoločný zážitok v jednu chvíľu nepozerá.

Pokiaľ budete mať spoločné orgazmy, nie je pravdepodobné, že sa váš milostný či partnerský život posunie o niečo ďalej.

Žena musí dosiahnuť orgazmus, inak nebude spokojná a bude sexuálne frustrovaná. Kedy a ako ho však dosiahne nie je až také dôležité.

Odpoveďou pre muža preto nie je nič iné, než pevná erekcia. Ak nedokáže súložiť dostatočne dlho na potreby ženy, musí mať svoju erekciu aspoň dostatočne tvrdú a ideálne aj s oddialenou ejakuláciou.

V krajnom prípade siahnite po vhodnom prípravku na čo najdlhšie udržanie erekcie.

Čítajte aj naše podrobné recenzie prípravkov pre pevnú erekciu:

 

Dobrá rada na záver

Nesnažte sa vždy a za každú cenu podriadiť spoločnému prežitiu vyvrcholenia. Láska, sex a milovanie nie je o súčasnom prežívaní rovnakých pocitov. Pokiaľ sa na spoločný orgazmus zameriate až príliš, uniknú vám iné veľmi krásne chvíľky spontánneho milovania, ktoré tak potlačíte práve úzkostlivou kontrolou svojho vzrušenia alebo prílišnými obavami zo zlyhania.

V dlhodobom partnerskom vzťahu je toto dosiahnutie spoločného orgazmu len otázkou času. Ide o vzájomné poznanie a súhru, pričom partneri sa spoločnému orgazmu raz celkom prirodzene proste nevyhnú.

Väčšinou však v spoločnom prežití vrchola až taký rozdiel nevidia. O túto súhru sa už viac neusilujú a berú ju len ako zaujímavé a príjemné spestrenie sexuálneho života. V praxi najviac funguje, ak sa najprv urobí žena a po nej muž.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Je vaša žena „chladná“? Rýchlo to napravte, pretože frigidita dokáže zničiť celý vzťah.

5/5 - (1 vote)