Frigidita u žien vie zničiť celý vzťah!

Každý muž v posteli túži po náruživej žene. Miera chuti je však u každého rozdielna. Niekomu stačí menej, iní potrebujú viac. V zásade však všetci muži chcú to isté. Sex a k tomu náruživú ženu, ktorú laškovanie baví.

V konečnom dôsledku je to výhra pre všetkých zúčastnených. Nebudeme si klamať, že je to výhra aj pre mužské ego. Čo však robiť, ak je chladná a o sex sa veľmi nezaujíma?

žena v poli

Ženy nás zvádzajú pohľadom. Ak je žena chladná, nepriťahuje nás a nastáva problém.

 

Frigidita – ničiteľ nielen sexuálnych vzťahov

Niektoré ženy bohužiaľ trpia nechuťou na sex. Tá je buď dočasná, alebo stála. Vzniká z rôznych príčin a dôvodov. Odborne ide o hypoaktívnu poruchu sexuálnej túžby. Ľudovo ju nazývame frigidita (z latinského frigidus – chladný). Ide o ľudový výraz pre nízke, či dokonca žiadne sexuálne libido ženy.

Frigiditu poznáte jednoducho. Žena je chladná ako ľad. To znamená, že nemá záujem o sex. Nevzruší ju ani ten najvrúcnejší dotyk a pohľad na penis ju necháva ľadovo chladnou. Nedosiahne vzrušenie ani orgazmus.

V článku vám vysvetlím, kde je pes zakopaný. Ako porucha u žien vzniká a ako s ňou účinne bojovať. Ak poznáte príčinu problémov, dokážete ich aj odstrániť. Rovnaké je to u frigidity. Potrebujete svoju partnerku znova rozohriať?

Druhy frigidity

 • Celoživotná frigida – žena je taká od narodenia, počas celého života nevyhľadáva mužov.
 • Situačne nadobudnutá frigidita – s niekým áno, s niekým vôbec a to aj ak sú vo vzťahu
 • Všeobecne nadobudnutá frigidita – predtým bolo všetko v pohode a náhle prišiel zlom, obvykle po znásilnení alebo negatívnej skúsenosti

TIP: Ako zvýšiť libido prirodzene? 

 

Príčiny frigidity

Frigidita je, bohužiaľ, pomerne častým ženským problémom. Štatistiky uvádzajú, že počas života sa s ňou stretne približne pätina žien. Osobne si myslím, že počet je ešte o niečo väčší.

Môže viesť k ďalším problémom, ako je stres a emočná nestabilita vo vzťahu s partnerom. Frigidita je odborníkmi popísaná dysfunkcia. Je skutočnou súčasťou mnohých spální.

Príčiny môžu byť rôzne. Často bývajú celkom neznáme. Liečba je potom omnoho náročnejšia. Ide predovšetkým o ženy, ktoré majú sexuálnu zdržanlivosť vrodenú. Existuje omnoho viac prípadov, kde príčinu možno odhaliť a so situáciou ďalej pracovať.

Príčiny frigidity možno rozdeliť na:

 • Fyzické príčiny – choroby, hormonálna nerovnováha, vyčerpanie
 • Psychické príčiny – výchova, strach a sklamanie
hysterická frigídna žena

Ženy nie sú tak emocionálne pevné, ako muži. Omnoho rýchlejšie tak upadajú do extrémov, ako frigdita

 

Neskúsená partnerka a strach z nových vecí

Sexuálna zdržanlivosť môže prísť aj so strachom z nového. Ak máte mať sex s menej skúsenou ženou, či dokonca pannou, môžu sa objaviť obavy a zdržanlivosť. V tomto prípade je samozrejme na skúsenejšom partnerovi, aby partnerke predstavil tento pre ňu menej známy svet. Nemusí ho poznať vôbec.

Rozhodne však netlačte na pílu. Strata nervov nie je na mieste. Ak sa dozviete, že má málo skúseností, berte to skôr ako výzvu. Môžu exitovať muži, ktorí podobné situácie nezvládnu.

Nechce sa im byť učiteľmi a vyžadujú len dobrý sex. Mať však možnosť byť prvým a vychovať si partnerku podľa seba, má rovnako neobyčajné čaro. V prípade, že chcete odbúrať jej obavy a hanblivosť, nie je nič stratené.

 

Ako partnerke povzbudiť libido?

Pravidelná a úprimná komunikácia

Absolútnym kľúčom je dobrá komunikácia. Ak partnerka vynesie na svetlo sveta svoju obavu, vypočujte si ju a dajte najavo, že na prvom mieste je ona a jej pohodlie. Pri pretrvávajúcich obavách ju pri dobrom čaji alebo víne do celého priebehu poriadne zasväťte. Rýchlejšie tak rozptýlite jej obavy a strach.

Pokojné prostredie

Hrá významnú úlohu. Na atmosfére určite nešetrite. Vyvoňaný bylinkový kúpeľ medzi sviečkami, šampanské, jahody, dobrá hudba, pohodlná posteľ, sviečky a vonné aromalampy.

Tieto veci vašu partnerku naladia na správnu vlnu. Vy už potom iba zlížete smotanu (lížte aj zvyšok).

 

Nenáročné a príjemné polohy

Výberom nenáročných polôh z vašej partnerky zhodíte aj posledný stres. Nebude cítiť napätie, pokiaľ zvolíte osvedčené a jednoduché polohy. Patria sem:

 • Klasický misionár

Tradičná, nenáročná poloha, ktorá je ideálna pre prvé spoločné chvíle. Poloha je vhodná najmä vtedy, ak je žena panna. Vtedy ide takmer o jasnú voľbu.

 • Upravená poloha na psíčka

Žena leží na bruchu a mierne roztiahne nohy. Ide o veľmi príjemnú polohu. Ešte lepšia je, ak si žena podloží brucho vankúšikom. Prienik je hlbší a príjemnejší. Táto poloha je o niečo intímnejšia, než klasická poloha zozadu.

 

 • Milostné nožničky

V tejto polohe žena leží na chrbte na okraji postele. Muž do nej prenikne a dá si obidve jej nohy na ramená. Počas styku môže partnerku chytiť za nohy a striedavo s nimi krútiť. Súčasne do nej priráža. Vznikne tak rozmanitá škála trenia. Pre partnerku je poloha nenáročná a súčasne veľmi pohodlná.

 

 • Časovaná bomba

Partner pohodlne sedí na gauči alebo v kresle. Partnerka si na neho sadne. Zavedie do seba iba špičku partnerovho penisu. Postupne klesá centimeter po centimetri. Na záver mu na stehná dosadne celou svojou váhou. Môže si sama určiť tempo aj uhol prieniku.

VIETE, aká erekcia ženu zaručene uspokojí? 

 

VIDEO: K ženskej frigidite sa vyjadruje sex-koučka Gaia

 

Nedostatočné vzrušenie – muž musí na sebe zapracovať

Frigidita ženy môže byť spôsobená aj nedokonalým uspokojením zo strany partnera. Vo chvíľach, kedy viazne komunikácia a partneri nehovoria o svojich potrebách, môže táto situácia nastať veľmi jednoducho.

Zanedbaná komunikácia a pomaly prichádzajúca sexuálna frustrácia spôsobia, že jeden z partnerov skôr či neskôr vyhľadá uspokojenie niekde inde.

 

Ako ženu opäť vzrušiť?

Náprava je v tomto smere hlavne na partnerovi. Ten musí najprv priznať svoju chybu. Musí spoznať potreby svojej partnerky a prísť na to, ako ich uspokojiť. Na tomto prípade uvidíte, aká je komunikácia dôležitá. Tá hrá úlohu snáď pri všetkých prípadoch frigidity.

Úlohu tiež môže zohrávať aj mužova chuť na sex, ktorá nie vždy musí byť 100-percentná. Čítajte, ako nakopnúť svoje a partnerkine libido. 

Základom je vždy kvalitná erekcia. Ak muž rieši kvalitu erekcie, je dobré skúsiť vákuovú pumpu alebo erekčný krúžok. Vhodná je aj podpora erekcie pomocou kvalitného doplnku. Odporúčam VIMAX alebo Proerecta.

 

Techniky pre uspokojenie partnerky:

 • Ručná práca – staré dobré uspokojovanie rukami. Keď viete ako, dostanete ju tam, kde chcete.
 • Klasický sex – najpríjemnejšia cesta k uspokojeniu, ktorá však dá najviac zabrať. Benefity môžu byť obrovské pre obidvoch.
 • AFE bod a jeho stimulácia – vedecká novinka stimulácie hrdla maternice, ktoré vedie k silným orgazmom.
 • Dráždenie pŕs a bradaviek
 • Orálny sex
 • HračkyKLIKNITE pre najobľúbenejšie sexuálne pomôcky 

 

Stereotyp dlhodobého vzťahu a manželstva

Stereotyp a stále tie isté veci sú rozhodne jedným z faktorov vedúcich k frigidite a ochladnutiu vášne vo vzťahu. Je to prirodzené u každého, no niekedy sa to stane katalyzátorom, ktorý naštartuje skutočne veľké – definitívne ochladnutie. Trápia sa s ním muži aj ženy. Ak sú manželia, je tento pocit ešte umocnený.

 

Nuda a stereotyp zabíjajú vášeň a chuť na sex

V dlhodobom vzťahu nie je skrátka príliš motivácie pre rast a zlepšovanie. K zhoršeniu prichádza absolútne nenápadne po malých krokoch. Výsledkom je frigidná partnerka., čo je škoda. Možnosť vypilovať svoje umenie milenca rokmi praxe býva vzácne. V našej dobe čím ďalej, tým vzácnejšie.

 

Ako vrátiť žene vášeň?

V tomto prípade je opäť potrebná dôsledná komunikácia. Výbornou voľbou je pomoc odborníka. Ten vám odporučí rôzne techniky na rozvoj a opätovné nájdenie spôsobu komunikácie spolu s cvičeniami na rozvoj intimity. Zameriava sa na posteľ aj mimo ňu.

Princíp spočíva v regresii a návrate do stredoškolských rokov, kedy sa schôdzky ani nemuseli skončiť sexom. Omnoho väčší dôraz sa kladie na opätovné nájdenie súladu v páre.

V pokročilejšom veku už podobne ako pri stereotypnom vzťahu nemusí vždy fungovať 100-percentná erekcia. V tomto prípade opäť odporúčam siahnuť po prírodnom prípravku na podporu erekcie – VIMAX alebo Proerecta.

 

Zlá sexuálna skúsenosť z minulosti

Aj tento vplyv môže nepriaznivo ovplyvniť prístup ženy k sexu. Príčin môže byť niekoľko. Tento strach a obavy dokážu byť veľmi nepríjemnou prekážkou na ceste k spokojnému sexu.

Sú totižto hlboko zakorenené v podvedomí partnerky a zbaviť sa ich môže byť niekedy otázkou ďalšieho časového horizontu. Medzi takéto traumy patrí:

 • Sexuálny zážitok z detstva
 • Odrádzanie od sexu v rámci výchovy alebo náboženstva
 • Strach z tehotenstva
 • Dlhodobá liečba neplodnosti
 • Bolestivá alebo nepríjemná sexuálna skúsenosť z minulosti

 

Ako partnerku upokojiť a nechať ju zabudnúť na minulosť?

V tomto prípade je najlepším riešením citlivý a pomalý prístup partnera. Nemal by tlačiť na pílu a k celej veci musí pristupovať obozretne. Základom je na všetko ísť pomaly.

Začnite jemným maznaním a bozkávaním. Ukážte jej, že je v bezpečí a že nemá dôvod na obavy. Rovnako, ako pri stereotypnom vzťahu, ani tu nie je hneď cieľom sex. Ide skôr o nájdete spoločnej intimity a vytvorenie bezpečného prostredia.

 

Hormonálna nerovnováha, choroby

Hormonálna nevyrovnanosť u ženy je ďalším faktorom, ktorý môže ovplyvniť jej chuť na sex. Rovnakú úlohu môžu hrať aj chronické či akútne ochorenia. Je jasné, že v prípade výskytu choroby alebo iného neduhu asi partnerka nebude mať chuť trhať sexuálne rekordy.

V tomto prípade je potrebné vziať rozum do hrsti a prenechať celú záležitosť špecialistom.

TIP: Ako vyzerajú a prejavujú sa najčastejšie pohlavne prenosné choroby?  

 

Ženina únava a vyčerpanie

V dnešnej dobe absolútne bežná vec. Zhon a tlak na výsledky ľudí často tlačia až k ich limitom, pričom im zostáva menej času na odpočinok a relax. Nie je divom, že na sex potom nemá naša partnerka ani pomyslenie.

Vezmite ju niekam von prevetrať sa. Najlepšie miesto je mimo mesta a zhonu. Čo tak príroda? Môžete tam nabrať nové sily a uvoľniť svoje telo aj myseľ. Dobrou voľbou je darovanie poukazu na kvalitnú masáž, návšteva wellness centra alebo sauny. Obnovená myseľ a telo partnerky sú tou správnou cestou k znovuobjaveniu sexuálnej energie.

unavená žena s oslabeným libidom

Ak si žena nemá kedy odpočinúť, na sex si ani nespomenie. Myslite na to, ak vás bude odmietať. Dôvodom nemusí byť vždy to, že by ste ju nevzrušoval

 

TIP: Sexujte aj na iných, než bežných miestach. Aj zmenou stereotypov môžete znovu rozdúchať vzájomnú príťažlivosť. 

 

Frigiditu odplaší aj afrodiziakálna kuchyňa

Správna a vyvážená strava je základným pilierom pri boji s mnohými chorobami a dysfunkciami. Frigidita nie je výnimkou. Tieto suroviny majú afrodiziakálny účinok a povzbudzujú libido.

 • dyňové semienka
 • cokoláda
 • zázvor
 • senovka grécka
 • čili

MUŽSKÉ LIBIDO spoľahlivo prebudia kanadské tablety VIMAX. 

5/5 - (3 votes)