Ako zvýšiť svoje a partnerkine libido?

Pravidelný a hlavne uspokojivý sex je nevyhnutný pre trvácnosť a bezproblémový chod každého vzťahu. Pokiaľ niektorá zo strán „zaostáva“, tá druhá nikdy nebude dokonale uspokojená a hrozí riziko, že začne hľadať inde, než v spoločnej posteli.

Možno patríte medzi ľudí, ktorí neveru tolerujú, no väčšina ľudí nechce, aby partnera ukájal niekto cudzí. Práve preto je nutné na intímnom styku „zapracovať“ a dosiahnuť tak obojstrannú spokojnosť.

Vyrovnaný a spokojný pár môže plánovať spoločnú budúcnosť a nestráchať sa o to, kto a kedy z nevyhovujúceho vzťahu utečie.

V článku poskytneme niekoľko rád, ktoré podporia Vaše a partnerkine sexuálne libido. Rady sú univerzálne, preto ich môže aplikovať žena na muža a naopak.

TIP: Vlastné libido zvýšiťe vďaka kanadským bylinným tabletám s vitamínom E – VIMAX

vimax

 

Ako teda zvýšim libido sebe aj partnerke?

Rozprávajte sa

Nie ste si istý, či sa Vaše „počínanie“ partnerke pozdáva? Vyzerá, že sa pri sexe nudí? Máte pocit, že organizmus iba predstiera?

Spýtajte sa, čo sa jej páči a čo jej zaručene robí dobre. Ak má rada nežnosti a maznanie, maznajte sa. Ak má rada „divočinu“, pretiahnite ju ako šľapku. Každá žena má iné predstavy o uspokojujúcom sexe, takže Vaše doterajšie predpoklady sa môžu míňať účinkom.

Stačí sa spýtať raz a spoločná súlož sa zmení naveky. Neodkladajte preto dôverný rozhovor na neskôr. Možno sa dozviete niečo, čo ste si doposiaľ ani nepomysleli. Naučíte sa novú techniku alebo odhalíte nové erotogénne zóny. Novinky v posteli zaručene povzbudia libido každého.

 

Dráždenie

Sexuálna žiadostivosť sa stupňuje dráždením. Rýchlovka na záchode alebo na sedadle auta je iste pekná predstava, avšak za pár minút je koniec a človek ľutuje, pretože je po orgazme.

Práve  postupné dráždenie až do stavu nepríčetnosti dokáže vzbudiť takú chuť na sex, že zo seba pár strháva šaty ešte na schodisku. Je vhodné dráždiť iné miesta na tele, než priamo pohlavné orgány. Dráždením pohlavia dochádza k rýchlemu orgazmu, avšak dráždením iných miest na tele vzniká veľké očakávanie.

Ženu bozkávajte a olizujte na vnútornej strane stehien, brušku, rukách a prsiach (nie bradavky). Žena nesmie zaostať a láskanie by mala oplácať rovnako, a teda dráždením všade inde, len nie na penise.

Keď je vzrušenie neúnosné, vrhnite sa navzájom na penis a vagínu (príp. anál). Dosiahnuté orgazmy budú omnoho intenzívnejšie a verte, že sa k nim vrátite ihneď, ako budete znovu vládať.

 

Poznáte sa dobre? Zapojte hračky

Mnohé páry poznajú pár základných polôh a opakujú ich roky. To je však chyba, pretože dochádza k stereotypu, ktorý zážitok zo sexu a libido ničí.

Spravte si cez víkend prechádzku do sex-shopu. Zahoďte ostych a porozprávajte sa o tovare s predajcom. Ponúkne Vám toľko rôznych riešení, až si nebudete vedieť vybrať.

Ženy najradšej siahnu po dilde (imitácia penisu) alebo vibrátore (vibrujúca napodobenina penisu alebo podobného tvaru). Ďalej sa potešia rôznym štipcom na bradavky a klitoris, bičíkom a sexi bielizni. Akčnejšie povahy ocenia aj putá či iné zväzovacie náčinie.

Mužov potešia vibračné krúžky na penis, no nejeden si sex spríjemní aj ženskou pomôckou. Nie sme sex-shop, preto odporúčanie prenecháme konkrétnemu predajcovi. S prázdnymi rukami ale istotne neodídete.

Pomocky pre ženy a mužov

Výber pomôcok pre ženy je široký, no výrobcovia nezabúdajú ani na mužov

 

Zistite, kedy nie

Ľudia nie sú stroje, a preto nie sú schopní mať sex kedykoľvek. Ženy mávajú svoje dni – menštruáciu – a vtedy síce môžu mať na sex chuť, ale nie je im príjemné ukazovať sa partnerovi so zavedeným tampónom alebo krvavou vložkou. Spýtajte sa preto, kedy táto etapa nastáva a počas nej partnerku o sex nežiadajte.

Muži sú sexu prístupnejší, avšak ani oni po náročnom dni v práci alebo po športovom výkone nechcú venovať posledné sily partnerke. Ak viete, že Váš partner podal ťažký výkon a nevenuje sa Vám, o sex sa neusilujte.

Čas, kedy si sex odopriete, znásobí Vaše libido a v čase pohody si ho o to viac vychutnáte.

 

Máte radi spoločnosť?

Skupinový sex je v našich končinách stále pomerne tabuizovaný, svoje zastúpenie ale má. Ak sa z Vášho vzťahu vytráca iskra a sex je len smutnou snahou vrátiť minulosť, skúste ho okoreniť.

Aj u nás existuje swingers komunita, ktorá je anonymná a otvorená pre každého zdravého človeka. Na swingers párty môžete zájsť sám, no ak ste hanblivý, môžete na ňu pustiť iba partnerku. Mnohých mužov láka predstava, že ich ženu uspokojujú spolu s ďalším mužom alebo ženou.

Na swingers párty sa navyše naučíte novým technikám a trendom. Skupinový sex je istotne zážitkom, ktorý zapáli iskru v každom zhasnutom vzťahu. Ak sa Vám nezapáči, aj tak dobre. Budete si obaja viac vážiť to, čo máte doma.

Navyše nemusíte opustiť súkromie domova a vhodného „spolupracovníka či spolupracovníčku“ si môžete zavolať aj cez inzerát. Úplne najlepšie je, ak do hry zapojíte niekoho, koho dobre poznáte. Celá záležitosť tak bude dôvernejšia a ako vieme, aj malé tajomstvo dokáže rozdúchať plamienok vášne.

 

Na vlne rozkoše

Jednoduchým, ale účinným spôsobom ako zvýšiť libido, je užiť niektorý z doplnkov stravy. Nie sú na predpis, ale ich účinok je zaručený a najmä okamžitý.

 

Záver

Existuje mnoho spôsobov ako vrátiť sexu stratenú iskru, tešiť sa na súlož a povzbudiť svoje libido. Základom však je neležať v posteli ako „porazený“, ale bojovať a všemožne sa usilovať o nápravu.

Dostupných postupov a prostriedkov sú množstvá, stačí sa len poohliadnuť a poinformovať. Jedno je však jasné – nespokojnosť v posteli sa premietne do celkovej kvality vzťahu. Neriskujte preto kým je ešte čas a začnite vec brať s väčším nadhľadom. Prajeme veľa šťastia.

TIP: Libido je aj otázkou dostatočnej hladiny testosterónu. Čo zistila štúdia?

5/5 - (5 votes)

Zanechte odpověď