Afrodiziaká pre mužov – 34 ľahko dostupných bylín, potravín a nápojov

História je plná príkladov jedál, rastlín a nápojov, v ktoré ľudia verili s tým, že pomôžu zázračne zlepšiť sexuálne schopnosti v posteli.

Aj v dnešnej dobe muži hľadajú spôsoby na zvýšenie svojej chuti na sex.

 • Niekedy stačí k lepšiemu zážitku zo sexu mentálny kľud a uvoľnenie od stresu.
 • Môže tiež postačiť tvorba nových endorfínov pri fyzickej námahe.
 • Túžbu a sexuálnu príťažlivosť možno tiež zvýšiť konzumáciou určitých jedál.

V minulosti panovalo presvedčenie, že mnoho týchto pochutín funguje tak dobre, pretože ich užívatelia veľmi veria v ich moc.

Vďaka vedeckému pokroku teraz vieme, že mnohé afrodiziakálne potraviny môžu byť prospešné pre náš sexuálny život vďaka svojmu obsahu vitamínov, minerálov a ďalších prospešných živín.

Mnohé byliny majú podobné účinky. Zvyšujú túžbu, mentálne aj fyzické zdravie a niektoré dokážu zvýšiť hladinu testosterónu. Rovnaký efekt môže mať vôňa, nápoje a umelo vyrábané afrodiziaká atď.

V tomto článku nájdete výpis mužských afrodiziák. Môžete ich úspešne použiť na zvýšenie svojho zdravia a chuti na sex.

afrodiziaká pre mužov

 

Prírodné bylinné afrodiziaká

Než sa pozrieme na zoznam surovín na povzbudenie mužnej sily, preskúmame svet bylín. Vybral som tie najosvedčenejšie byliny, ktoré boli preskúšané našimi predkami, no zároveň sú podložené aj vedeckými štúdiami.

 

Extrakt z rastliny Tongkat Ali

Tento extrakt je jedným z najsilnejších ľudstvu známych prírodných afrodiziák. Ide o bylinu z juhovýchodnej Ázie, ktorá veľakrát preukázala svoju účinnosť na sexuálnu potenciu.

Okrem túžby zvyšuje aj hladinu testosterónu, počet spermií, ich kvalitu a silu ejakulácie. Pôsobí pozitívne na zvýšenie psychickej pohody a fyzického výkonu. Účinky rastliny sú preukázané vedecky.

MAJTE PREHĽAD: Podrobný profil rastliny tongkat ali, účinky a užívanie.

tongkat ali ako afrodiziakum

 

Maca

Bylina Maca je druhou v poradí, ktorá preukázala svoju účinnosť ako prírodné a veľmi silné afrodiziakum.

Rastlina je pôvodom z Južnej Ameriky. Používali ju tu už starí Inkovia na vzplanutie telesnej túžby. Slúžila tiež k vyrovnaniu hormonálnej hladiny a na zvýšenie energie a dravosti.

Štúdia z roku 2001 ukazuje, že Maca zvyšuje množstvo semena, pohyblivosť spermií aj ich počet v mužskom ejakuláte.

Experiment, ktorý prebehol o rok neskôr, účinnosť potvrdil. Počas 12 týždňov vedci pozorovali mužov vo veku od 21 do 56 rokov. Účastníci, ktorí neboli v placebo skupine, na sebe spozorovali výrazné zvýšenie sexuálnej túžby.

MAJTE PREHĽAD: Podrobný profil rastliny maca peruánska, účinky a užívanie.

maca ako afrodiziakum

 

Ašvaganda – indický ženšen

Jedna z najstarších bylín nie len na zvýšenie túžby, ale aj na lepšiu výkonnosť a sexuálny zážitok. Pridanou hodnotou je, že dobre funguje aj ako ženské afrodiziakum. Partneri sa tak o túto bylinu môžu podeliť.

ašvaganda ako afrodiziakum

 

Afrodiziakálne potraviny pre mužov

Tieto potraviny nie sú len lahodné, no sú tiež overenými prírodnými afrodiziakami. Väčšinu z nich pravdepodobne máte aj vo svojej kuchyni.

Zároveň patria medzi základné zložky zdravej kuchyne, takže okrem libida a erekcie podporia vaše zdravie.

 

Mandle

Kráľovná medzi orechmi obsahuje veľa vitamínu B2, proteíny, vitamín E a kalcium. Indovia, Arabi a Číňania jedia mandle už stáročia s cieľom zvýšenia sexuálnej túžby.

Tradičným propagátorom mandlí je vo svojej knihy Štvorhodinové telo aj Tim Ferris. Zdôrazňuje ich vplyv na libido a počet spermií. Odporúča ich konzumovať 4 hodiny pred sexom.

VIETE, že vitamínom E je obohatený aj kanadský doplnok pre podporu erekcie Vimax?

Určite si prečítajte podrobné účinky a recenziu po 3 mesiacoch užívania.

vimax tablety

 

mandle ako afrodiziakum

 

Marcipán

Základom marcipánu sú mleté sladené mandle. Ako sme už spomínali, mandle sú skvelé na zvýšenie sexuálnej energie. Výhodou marcipánu je jeho chuť, ktorá ulahodí najmä ženskému jazyku.

Ide teda o ideálne zakončenie večere s vašou dámou.

marcipán ako afrodiziakum

 

Med

Historicky sa nazýva ako jedlom bohov. Med je sladký nektár produkovaný včelami z peľu kvetín. Okrem nádhernej vône si ho ľudia cenia aj pre svoj vplyv na sexuálny život.

Je jedným z najlepších obnovovačov sexuálnej energie. Spoločne s orechmi, ovocím, vajíčkami a mäsom tvorí jedno z najlepšie rozpaľujúcich jedál.

Pre správny účinok si zvoľte vždy RAW med. Nikdy nesmie byť filtrovaný, ani tepelne upravovaný.

med ako afrodiziakum

 

Artičoky

Mysteriózne jadro tejto plodiny predstavuje famózne afrodiziakum. Jeho efekt doceňujú najmä Francúzi. Veria, že rozpaľujú okolie genitálií.

V kombinácii s nakladanými krevetami dokáže táto pochutina vytvoriť extrémne zmyselné jedlo.

artičoky ako afrodiziakum

 

Špargľa

Rokmi overená rastlina. Je veľmi vhodné aj pre podporu funkčnosti prostaty. Sex evokuje už samotný tvar, pretože špargľa je vzhľadom veľmi podobná penisu.

Obsahuje veľa asparagínu, čo je známe diuretikum (zvyšuje frekvenciu močenia). Ďalšími nutričnými výhodami sú vitamín A, fosfor, kalcium a draslík. Vďaka tomu sa špargľa považuje za silné afrodiziakum.

Pre maximálny účinok by ste mali jesť mladé plody, ktorých zber prebieha na jar. Majú jemnú chuť, a preto ich pridlho nevarte.

artičoky ako afrodiziakum

 

Avokádo

Tento plod získal svoj názov od Aztékov. V ich jazyku označuje mužské semenníky. Názov avokádo získalo pre svoj vzhľad a spôsob rastu počas dozrievania.

Avokádo je bohaté na proteíny, vitamín A, draslík a neesenciálne mastné kyseliny. Tieto kyseliny napomáhajú mužskému telu produkovať testosterón, zatiaľčo kombinácia ostatných živín zaisťuje zosilnenie sexuálnej energie.

avokádo ako afrodiziakum

 

Banány

Banán svojim tvarom pripomína mužský úd. Tým sa to však zďaleka nekončí. Predstavuje vynikajúci pochutinu na podporu zdravia penisu.

Banány sú skvelým prírodným afrodiziakom bohatým na draslík a prírodné cukry. Indiánska kultúra ich označuje ako potravinu vhodnú na rozpálenie. Konzumentovi dokážu dodať zvýšenú chuť na sex po celý deň.

banány ako afrodiziakum

 

Kvetinový peľ

Peľ je viac než jedlo. Má v sebe neuveriteľné množstvo živín, vrátane aminokyselín, vitamínov, minerálov a superoxid dizmutázy, ktorá spomaľujú starnutie.

Zatiaľ, čo atléti na celom svete využívajú účinky peľu na zlepšenie svojho výkonu, rovnako dobre ho možno použiť aj na podporu vášne.

peľ ako afrodiziakum

 

Kokos

Aj táto potravina má fantastické účinky na telo. Indiáni tvrdia, že kokos zvyšuje množstvo ejakulátu a čistí močové ústrojenstvo. Východná medicína odporúča túto surovinu na chronické choroby, ktoré oslabujú telo.

Kombinácia kokosového mlieka s medom je nutrične bohatý nápoj, ktorý zlepšuje trávenie a predovšetkým zvyšuje sexuálny apetít.

kokos ako afrodiziakum

 

Datle

Datle sú najsladším ovocím na svete. Rastú v Afrike, strednej Ázii a Južnej Kalifornii. Sú základom stravy v mnohých tropických a púštnych krajinách.

Podľa ajurvédy datle čistia krv a zvyšujú množstvo semena. Cukor z datle tiež dáva energiu pre dlhé vášnivé noci.

datle ako afrodiziakum

 

Vajcia

Potravina plná cenných proteínov je považovaná za sexuálny stimulant už po stáročia. Slávny Casanova ich jedol pred každou sexuálnou výpravou.

Vplyv praženice na masle preukázala aj veda. Veľké množstvo dobrého cholesterolu vo vajciach totiž podporuje tvorbu testosterónu.

vajcia ako afrodiziakum

 

Cesnak

Navzdory svojmu zápachu je cesnak považovaný za účinné afrodiziakum. Pomáha regulovať krvný tlak v tele, a to najmä v oblasti panvy. Hojne sa tiež využíva vo východnej medicíne, najmä pre jeho protizápalové účinky.

Ak si ho pred sexom chcete dať, nezabudnite dať kúsok aj partnerovi. Cesnak vynikajúco dopĺňa vajcia na masle, o ktorých sme písali vyššie.

cesnak ako afrodiziakum

 

Mango

Ak možno niektoré z ovocí nazvať božským, je to mango. Indická kniha ajurvédy ho popisuje ako jednoducho stráviteľné ovocie, ktoré dodáva silu a posilňuje vzrušenie.

Možno ho použiť ako dezert pre obidvoch partnerov. Samotné mango tvarom pripomína, podobne ako mango, semenník, čo podporuje predstavivosť a túžbu.

mango ako afrodiziakum

 

Hríby

Špička hríba vyzerá tak trocha ako žaluď penisu. Už toto samo o sebe môže podporiť fantáziu. Hríby sú bohaté na zinok a ľudová múdrosť verí v ich vplyv na sexuálnu energiu.

hríby ako afrodiziakum

 

Okra

Okru do New Orleans pôvodne priniesli otroci z Afriky. V tejto oblasti zostala stále veľmi obľúbená.

Ľudia verili, že okra dokáže zapáliť vášeň. Indovia ju zas odporúčajú ako jedlo plné energie, ktoré obnoví sily a sexuálnu energiu.

okra ako afrodiziakum

 

Olivový olej

Olivový olej je najvýživnejší a najlepšie stráviteľný zo všetkých rastlinných olejov. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny a zásobuje pohlavné orgány všetkými živinami.

Podporuje tiež tvorbu testosterónu. Gréci ho pili hneď ráno spolu s medom, aby si posilnili svoju sexuálnu energiu.

olivový olej ako afrodiziakum

 

Cibuľa

Možno jej nájsť viac druhov. Poznáme červenú, bielu, žltú a iné. Východná medicína považuje cibuľu za diuretikum, stimulant, čistič krvi a potravinu určenú k sexuálnemu nabudeniu.

Vo východnej aj európskej kultúre sa cibuľa pokladá za potravinu, ktorá udržuje sexuálnu chuť.

cibuľa ako afrodiziakum

 

Pistácie

V strednej Ázii a Indii veria, že pistácie zvyšujú sexualitu a čistia krv. Skombinujte med a pistácie a získate explozívnu zmes na zvýšenie libida.

pistácie ako afrodiziakum

 

Sezamové semienka

Tieto semienka sú veľmi výživné a hojne sa využívajú na východe. Sú bohaté na vitamín E. Práve to je pravdepodobne dôvod, prečo ich ľudová múdrosť pokladá za mužskú potravinu. Opäť sú vynikajúce v kombinácii s medom.

NEZABUDNITE, že vitamínom E je obohatený aj kanadský doplnok pre podporu erekcie Vimax.

Určite si prečítajte podrobné účinky a recenziu po 3 mesiacoch užívania.

vimax tablety

 

sezamové semienka ako afrodiziakum

 

Mladá pšenica

Táto plodina je bohatá na vitamín E, ktorý je známy pre svoju podporu sexuálnych funkcií. Pokiaľ ju budete skúšať, kupujte tú vo vákuovom balení, inak za deň či dva dostane horkastú chuť.

mladá pšenica ako afrodiziakum

 

Petržlen

Túto koreňovú zeleninu užívajú ľudia z celého sveta ako rastlinu, ktorá podporuje túžbu. Vňať môžete pridať do šalátov alebo do drinkov či smoothie.

Na požadovaný výsledok stačí niekoľko čajových lyžíc denne.

petržlen ako afrodiziakum

 

Zeler

Mnoho ľudí považuje zeler za nudnú zeleninu. Hodí sa im maximálne ako príloha k mäsu a do vývarov. V skutočnosti má pre mužov úžasné prínosy.

Je dokázané, že zvyšuje množstvo semena a podporuje chuť na sex. Dané je to jeho zložením. Obsahuje vitamín E, horčík, draslík a zinok. Nájdete v ňom aj arganín, ktorý zvyšuje prietok krvi v panve, čo zaručuje silnejšiu a dlhšiu erekciu.

Zeler je tiež zdrojom dvoch feromónov androsteronu a adrestenolu. Ich aróma potom podvedome vábi ženy. Je vedecky dokázané, že feromóny existujú a ovplyvňujú výber sexuálneho partnera.

zeler ako afrodiziakum

 

Ustrice

Evergreen medzi afrodiziakami. Ich účinnosť objavili už starí Rimania a ich povesť pretrváva až do dnešnej doby.

ustrice ako afrodiziakum

 

Afrodiziakálne nápoje

Mužskú sexualitu dokáže na rušnú noc nabudiť aj pitie. Výber správneho drinku vie naštartovať sexuálnu energiu rovnako dobre. Stačí len vedieť, aký druh vybrať.

V prípade alkoholických nápojov však nezabúdajte na zlaté pravidlo – trocha alkoholu pomáha, príliš však škodí.

 

VIDEO: Afrodiziakálne nápoje

 

Šťava z aloe

Známa je tiež ako storočná rastlina. Šťava z listov s lyžicou medu trikrát denne aktivuje lepšiu cirkuláciu v panvovej oblasti, čo pomáha lepším sexuálnym výkonom. Tekuté aloe možno kúpiť v lekárni.

aloe vera džús ako afrodiziakum

 

Casino Royale

Vaječné žĺtka sa považujú za erotický stimulant už od antických čias. Ako sme už zmienili pre jedlách, veľký podiel proteínov a cholesterolu veľmi dobre stimuluje produkciu testosterónu a energie. Koktejl z vaječného žĺtka zdravého vajca je preto ideálnym začiatkom vášnivej noci.

casino royale drink ako afrodiziakum

 

Martini s čili

Thajské čili je jedným z najlepších afrodiziák. Je to vďaka vysokému obsahu kapsaicínu. Ten podporuje rýchlejší a silnejší prietok krvi telom. Zaručene vás to dostane do nálady.

chilli martini ako afrodiziakum

 

Zázvorovo-ženšenový strik

Ženšen pomáha pri erektilnej dysfunkcii a zvyšuje vnútorné vyžarovanie. Spolu so zázvorom, ktorý má hrejivé účinky, vytvára ideálnu zmes.

Vysoký podiel silného ženšenu (50 mg v 1 tobolke) obsahuje aj kanadský Vimax.

Určite si prečítajte podrobné účinky a recenziu po 3 mesiacoch užívania.

vimax tablety

 

Gin s medom a plátkom citrónu

Med je veľmi dobré afrodiziakum, ktoré podporuje tvorbu testosterónu a zvyšuje zápal. Citrón v drinku podporí jeho energickosť a chuť.

gin s medom a citrónom ako afrodiziakum

 

Mätový čaj

Pol pohára denne pomôže bojovať so zápalmi, baktériami a posilní vaše srdce. Navyše pomáha aj pri nespavosti, uľavuje od bolesti hlavy a funguje ako afrodiziakum.

mätový čaj ako afrodiziakum

 

Syntetické afrodiziaká pre mužov

Španielske mušky – Poppers

Poppers sú slangový výraz pre syntetické afrodiziakum tvorené niekoľkými chemickými látkami. Fungujú tak, že sa fľaštička postaví do miestnosti, kde má prísť k súloži.

Látky v nej sú prchavé a rozptýlia sa do vzduchu. Následne vyvolajú v ľuďoch v miestnosti rastúci sexuálnu žiadostivosť a túžbu.

Stavy po vdýchnutí ľudia uvádzajú rôzne. Typická je eufória, sexuálna túžba, rastúce telesné teplo, rumenec v tvári ale aj závrate a mdloby.

Španielske mušky so sebou nesú riziko. Dlhšie užívanie poškodzuje nos aj pľúca. Tekuté látky dráždia pokožku a spôsobujú vyrážku.

Celkovo ide o afrodiziakum, ktoré má svoje účinky, no nie je úplne bez rizika.

ČÍTAJTE TIEŽ: O poppers (španielskych muškách), účinkoch a bezpečnom užívaní.

poppers ako afrodiziakum

 

VIDEO: Dievča skúša Poppers v holandskom experimente

 

PT-141 syntetické afrodiziakum

Bremelanotid (PT141) je liek používaný na liečbu erektilnej dysfunkcie a poruchy vzrušivosti žien. Narozdiel od Viagry nepôsobí na cievny systém, no priamo ovplyvňuje sexuálnu túžbu v mozgu.

Pôvodná látka, Melantonan II, z ktorej je PT – 141 odvodené, mala slúžiť ako látka spôsobujúca opálenie bez slnka. Dobrovoľníci, ktorí prípravok testovali, zaznamenali nečakaný vedľajší účinok v podobe sexuálneho vzrušenia a spontánnej erekcie.

Prípravok sa dávkuje injekčne alebo sa vdychuje v podobe nosového spreja.

Vedľajšie účinky doteraz nepoznáme. Toto afrodiziakum možno zohnať aj voľne na internete. Aj cez jeho zjavné účinky je na mieste opatrnosť.

Osobne sa prikláňam na stranu prírodných afrodiziák, než výberu chemického riešenia s nejasným vplyvom na ľudské zdravie.

pt 141 syntetické afrodiziakum

 

Afrodiziakom pre ženy je pánsky parfém

Reklamy sú plné rôznych vôní sľubujúcich pozornosť druhého pohlavia. Známa je napríklad kampaň firmy Axe a jeho ohromujúceho efektu na ženy.

Tieto parfémy ale nie sú ničím v porovnaní s tým, čo ponúkajú kolínske alebo parfémy s obsahom feromónov. Tie k mužom ženy priťahujú ako magnet.

Na trhu existuje množstvo druhov. Väčšinou obsahujú rôzne druhy feromónov, akými sú napríklad: androstenol, androsterón, androstenon a ďalšie. Efekt týchto parfémov trvá spravidla niekoľko hodín.

Existujú aj afrodiziakálne parfémy, ktoré v sebe majú oxytocín, čo je hormón vytvárajúci puto a pocit blízkosti.

Okrem prírodných feromónov sa do niektorých parfémov pridávajú aj syntetické zložky, ktoré ešte umocňujú celkový efekt parfému.

 

Afrodiziakum pre muža. Ženský parfém riadi pánske chute.

Vôňa ženskej pokožky prebúdza mužské zmysly. Má takú moc, že dokáže prebudiť libido a podnecuje fantáziu. Svoje o tom vie Catherina Maillard, ktoré píše o vplyve ženského parfému na libido muža na webe doctissimo.fr.

Aróma v našich intímnych životoch zohráva kľúčovú rolu. Existujú aj ľudia, ktorým ich milostné vzťahy robia problémy, pretože im vadí vlastný telesný pach. Neutrálna telesná vôňa neexistuje.

Môže byť príjemná, nepríjemná alebo vzrušujúca. Všetky útočia na prehistorickú časť nášho mozgu – limbický systém. Centrum emócií. Vôňa má preto nesmiernu moc.

Samotná aróma ženskej pokožky je najlepším afrodiziakom. Brunetka, blondínka alebo rusovláska. Každá má svoju špecifickú vôňu.

 • Korenistá vôňa je typická pre brunetky.
 • Blondínka má nádych slamy v horkom letnom dni.
 • Rusovláska má zvierací nádych divokej lane, tvrdí Catherina Mallard.

Pachy očividne budia emócie a správny výber parfému partnerky, ktorý ešte podtrhuje jej prirodzenú vôňu, dokáže mužov privádzať do extáze pri každom nádychu.

 

Najlepšie afrodiziaká nemusia byť len na vnútorné užívanie.

Najmocnejším sexuálnym orgánom je náš mozog. Preto často k dobrému sexu stačí trocha fantázie a správneho nastavenia mysle. Sex možno spestriť viacerými spôsobmi.

Zvoľte si niečo ostrejšieho a pôjdete cestou BDSM? A čo tak zmeniť prostredie na vonkajšie zábavky pod stanom, prípadne pod prúdom vody v sprche? Padne vaša voľba na overené sexuálne hračky a pomôcky?

Krokom do neznámych vôd možno len získať. Váš sexuálny život sa obohatí a nájdete nový nepoznaný rozmer. Vaše myslenie a fantázie môžu byť tým najlepším afrodiziakom.

SLOVO AUTORA: 

Martin

Čo sme teda zistili? 

 • afrodiziakálne potraviny a nápoje existujú a pomáhajú
 • mnohé z nich navodzujú vzrušujúce stimuly, vďaka ktorým je muž lepšie a rýchlejšie navnadený na sex
 • niektoré mierne rozťahujú cievy, čím napomáhajú pevnej erekcii
 • doplnky stravy pre podporu erekcie a libida obsahujú výťažky (extrakty) z rastlín a plodín (napr. maca, tongkat ali, kotvičník, ginkgo), vďaka čomu je zepšenie erekcie prorodzené, bezpečné a nenávykové
 • kliknite a prezrite si zoznam TOP 10 doplnkov pre podporu erekcie.

doplnky na podporu erekcie

 

 

5/5 - (1 vote)