Ako zvýšiť hladinu testosterónu a prečo sa o to vlastne snažiť?

Primulus kúpiť

Testosterón je hormón, ktorý v ľudskom tele nájdete rovnako, ako v telách zvierat. U mužov sú to primárne semenníky, ktoré tento hormón produkujú. U žien je jeho produkcia zaistená vaječníkmi. Potrebné je však dodať, že vo výrazne menšom množstve. Hladina tohto hormónu prudko stúpa počas puberty. Naopak začína klesať vo veku okolo 30. roku života.

Tento hormón sa najčastejšie spája s libidom a chuťou na sex. Rovnako hrá dôležitú roku v týchto telesných procesoch:

V tomto článku sa pozrieme na to, ako je možné hladinu testosterónu zvýšiť.

ako zvýšiť hladinu testosterónu?

 

Ako zvýšiť hladinu testosterónu pomocou liekov?

Existuje celý rad liekov na zvýšenie hladiny testosterónu. Sú dostupné na lekársky predpis.

 

Testosterónové gély

Tieto gély sa aplikujú na pokožku, cez ktorú sa gél absorbuje do tela. Prípravok obsahuje testosterón v sebe a vstrebávaním do krvného obehu sa dostáva do tela.

 

Injekčné roztoky s testosterónom 

Testosterón je možné do organizmu dostať aj pomocou injekcie. Stačí obyčajne malá dávka. Ideálne 1 x za niekoľko týždňov. Dávka sa dopravuje priamo do svaloviny.

 

Tabletky a kapsuly s testosterónom

Ďalšou cestou je podávanie ústami. Dávkovanie určuje lekár a prípravok sa berie po dobu niekoľkých týždňov vo zvýšenej dávke. Potom sa dávkovanie znižuje.

TIP REDAKCIE: České tablety Primulus vďaka bylinným zložkám a minerálom (Kotvičník, Senovka grécka, zinok a ďalšie) udržuje optimálny testosterón.

2 tablety denne zabezpečia, že vám testosterón neklesne a nevytratí sa vaša mužská sila ani dravosť. 

primulus

 

 

Ako zvýšiť a znížiť hladinu testosterónu u mužov?

Optimálna hladina testosterónu nie je dôležitá len v puberte, ale v celom živote muža. U dospelého jedinca je jeho hladina dôležitá hneď z niekoľkých hľadísk. Rolu hrá v zdraví, riziku chorôb, stavbe tela a sexuálnej zdatnosti.

Vyššia hladina tiež uľahčuje rast svalovej hmoty a vitality. To všetko len v rade týždňov. Je niekoľko prirodzených spôsobov, ako hladinu testosterónu zvýšiť.

 

Cvičenie a zdvíhanie ťažkých váh

Cvičenie je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť civilizačným chorobám. Tiež zvyšuje hladinu testosterónu. Cvičenie sa ukazuje dokonca lepšou variantou, ako vhodná diéta.

 

Vyvážená strava

Jedlo má výrazný vplyv na hladinu testosterónu a ostatných hormónov v tele. Je potrebné o jedle premýšľať. Dôležité je sledovať si množstvo a kvalitu kalórií, ktoré každý deň zjete. Ideálna je strava zložená z priemyslovo nespracovaných potravín. Bohatá na kvalitný proteín, tuky a cukry.

 

Minimum stresu a kortizolu

Vysoké hladiny stresu zvyšujú hladinu stresového hormónu kortizolu. Vysoký kortizol rýchlo redukuje testosterón. Tieto dva hormóny fungujú ako hojdačka. Jeden ide nahor a druhý automaticky nadol. Čím viacej jedného, tým menej druhého.

Stres a vysoký kortizol môžu zvýšiť príjem stravy a rast váhy. S tým súvisí náraz viscerálneho tuku okolo orgánov. To má ďalší dôsledok na pokles testosterónu. Je preto namieste redukovať množstvo stresových situácií vo vašom živote.

Dobrý spánok, vyvážená strava, pravidelný pochyb, smiech a vyvážený štýl Všetko redukuje stres, zlepšuje zdravie a zvyšuje hladinu tohto hormónu.

 

Slnko a vitamín D

Vitamín D sa stáva jedným z najviac populárnych vitamínov na svete. Výskumy ukazujú, že má rad zdravotných výhod. Okrem iného funguje ako vynikajúca podpora testosterónu. Veľa ľudí v našej populácii má problém s nedostatkom tohto vitamínu. Výskum potvrdzuje, že suplementácia 3000 jednotiek UI zvýšila množstvo testosterónu v tele muža o 25 %.

 

Ako zvýšiť a znížiť hladinu testosterónu u žien?

U žien je testosterón dôležitý pre zdravie a uspokojivý sexuálny život. Metódy na jeho zvýšenie sú rovnaké ako u mužov.

Tipy uvedené vyššie majú na jeho tvorbu tiež blahodarný vplyv. Nič sa ale nesmie prehnať, aby žena zostala stále ženou.

 

Aká je normálna optimálna hladina testosterónu v krvi?

Hladina testosterónu v krvi sa meria v jednotke ng/dl. Hodnota v rozmedzí 0 400 ng/dl je považovaná za nízku. Hladina v rozsahu  500 – 700 ng/*dl je norma.  Hodnota 700 – 1000 ng/dl je považovaná za vysokú. V tomto stave máte erekciu skoro každé ráno a svaly rastú samy.

Čokoľvek nad 1000 ng/dl sa považuje za veľmi vysokú hodnotu, ktorú nie je možné dosiahnuť bez anabolík. Nie je to ale celkom pravda. Pokiaľ máte správnu stravu, cvičíte, máte pravidelný sex a ste bez stresu, tak sa dá dosiahnuť aj prirodzenou cestou.

 

Prírodné prípravky na zvýšenie hladiny testosterónu

Prípravky na podporu testosterónu na prírodnej báze sú vynikajúcou alternatívou liekov. Ich výhodou je predovšetkým prírodné zloženie bez chémie a ich dostupnosť bez lekárskeho predpisu.

TIP: Väčšinu týchto účinných bylín pre podporu testosterónu nájdete v Primuluse. Vďaka nim je tak účinný a výborne sa predáva na Slovensku aj v Čechách.

 

 

Kotvičník zemný Tribulus terrestris

Známy aj ako Tribulus Terrestris. Storočia je táto bylina používaná v ľudovom liečiteľstve. Štúdia, ktorá trvala 90 dní, preukázala 16 % zlepšenie u mužov s erektilnou dysfunkciou.

Novšie štúdie spochybňujú jeho vplyv u zdravých mladých mužov. Funkčnosť sa zdá byť zjavná najmä u mužov, ktorí majú hladinu hormónu pod priemernými hodnotami.

 

Senovka grécka  Trigonella foenum-graecum

Niektoré štúdie dokazujú účinnosť tejto látky. Táto rastlina redukuje enzýmy, ktoré mení testosterón na estrogén. Účastníkom štúdie vedci skutočne namerali vyššiu hladinu voľného a celkového testoterónu.

Hlavné funkcie estrogénu v tele muža a ženy:

MUŽIŽENY
vývoj spermiírast pŕs
dôležitý pre hustotu kostítypické ženské proporcie
hrá dôležitú úlohu pre lipidový profilmenšie telesné ochlpenie než u mužov
ovplyvňuje príjem a využitie glukózyvyšší hlas
podieľa sa na citlivosti a aktivácii adenozínového receptoruperiodický vývoj sliznice maternice
má vplyv na imunitné funkciepodporuje rast buniek
účinkuje proti zápalom v organizmezdvíha žene pocit pohody
podporuje bunkové delenie, rast a akumuláciu tuku
má vplyv na mozgovú činnosť
znižuje rednutie kostí
udržuje zdravý stav ciev
stimuluje rast sliznice maternice

 

Testosterón napomáha udržať aj minerál zinok

Tento minerál je známe afrodiziakum. Je tiež účastníkom viac ako 100 procesov v ľudskom tele. Vedci preukázali veľmi výrazné benefity príjmu zinku u osôb s nízkou hladinou testosterónu. Po suplementácii týmto minerálom vzrástla hladina hormónu aj celkový počet spermií.

 

VIDEO: Pozrite sa, ako nám diskrétne a v peknom balení poslali český Primulus pre podporu testosterónu.

Primulus kúpiť

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O TESTOSTERÓNE

TOP 3 doplnky pre prirodzenú podporu testosterónu
Proerecta LONG – české tobolky pre podporu testosterónu, erekcie a výborná osobná skúsenosť
Úbytok testosterónu - smutná, ale nezvrátiteľná súčasť starnutia
8 prejavov nízkej hladiny testosterónu
Dá sa hladina testosterónu zistiť aj doma?
Vysoký testosterón podnecuje tvorbu akné a kožných problémov
Pitie alkoholu rapídne znižuje hladinu testosterónu, potvrdila štúdia
Nízky testosterón negatívne ovlpyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie

 

5/5 - (1 vote)