Testosterón – 8 prejavov nízkej hladiny

Primulus kúpiť

Hormón testosterón istotne poznáte v spojitosti s mužnosťou, mužskou silou, alfasamcami, so skvelým výkonom v posteli a dlhou výdržou.

Áno, je to pravda a všetky tieto „schopnosti“ z veľkej časti závisia od hladiny testosterónu.

Testosterón produkujú semenníky. Produkcia ale klesá vekom a oslabuje ju aj nesprávna životospráva. Presne preto sa starší muži, pivkári a fajčiari bez pohybu, ale za to s veľkým bruškom, stýkajú s nedostatkom testosterónu.

testosteron_svaly

Je jasné, ktorý z týchto pánov má vyššiu hladinu testosterónu

 

Nedostatok testosterónu – problém súčasných mužov?

Čo je horšie, hladinu majú zníženú aj dnešní mladíci. Stačí sa poobzerať po ulici. Chlapci nosia obtiahnuté nohavice, do ktorých sa nezmestí ani sexi zadok modelky.

Vídať zženštilé typy s vytrhaným obočím, s makeupom a infantilným správaním. Čiastočne za to môže uvoľnená výchova, ale slabá hladina hormónu má na veci rovnaký podiel.

Ďalej prispieva škodlivá strava. Potraviny sú napumpované hormónmi, chémia číha v ovocí a zelenine.

Súčasná drogéria a kozmetika má schopnosť meniť hladiny hormónov. Rovnako tak plasty a ďalšie obaloviny. Dá sa tvrdiť, že takmer všetko, s čím sa denne stretneme, je nejak „moderne“ upravené, až to škodí zdraviu.

PREČÍTAJTE SI O TOM, ako obyčajné plastové fľaše a tašky ovplyvňujú hladinu testosterónu a na druhej strane zvyšujú hladinu ženských hormónov. Na svedomí to majú ftaláty – zmäkčovadlá plastov. Dávajte preto veľký pozor, z akých fľašiek budete kŕmiť svoje deti a vy sám sa majte na pozore.

 

nizka_hladina_testosteronu

Pri súčasných trendoch nie je ťažké rozpoznať, kto má akú hladinu testosterónu

 

Najčastejšie príznaky nízkej hladiny testosterónu

Hladinu testosterónu dokážete zbadať aj na prvý pohľad. Svalnatý muž v najlepšej forme a s úspechom u žien má jasne omnoho vyššiu hladinu, než „vychrtlý“ a bledý správca siete niekde v podzemí.

Keďže sme ľudia, podvedome vnímame aj pachovú stopu, obzvlášť ženy. Preto sa nečudujte, ak vaša partnerka privoniava k tričku z posilňovne a naopak jej nemusí voňať vaša vyžehlená a navoňaná košeľa zo skrine. Necíti z nej vás ani vašu mužnosť.

Ženy inštinktívne tiahnu k alfasamcom a aj ich pach ich dokáže privábiť. Rovnako, ako mužov vábi vôňa ženy a nevadí, ak sa práve 2 dni neumyla. Zákony prírody nikto neobíde.

PODPORA PRE ODHODLANÝCH:Tablety Primulus vďaka zloženiu podporujú kondíciu semenníkov. Tie tak dokážu produkovať viac kvalitných spermií a testosterónu. Vyskúšajte na začiatok jedno balenie Primulus. Pocítite prílev mužnosti.

Chcem produkt

Test hladiny testosterónu

Ak pochybujete o svojej hladine testosterónu, odpovedzte si na tieto otázky:

 

Bývate často unavený, aj keď práve nepracujete a ste vyspatý?

Tento prvotný príznak mnohí muži ignorujú. Myslia si, že sú iba prepracovaní a unavujú ich povinnosti a stres. To môže byť pravda, no ak ste unavený aj v čase, keby ste nemali, treba spozornieť.

Tak, ako testosterón „dopuje“ muža mužskou silou, tak ho vek o túto silu oberá. Problém je v tom, že to nie je iba únava. Neskôr sa pridáva aj duševná nepohoda.

Slabý testosterón dokáže spôsobiť aj problémy so spánkom, kedy je muž mŕtvolne unavený, ale nedokáže zaspať.

TIP PRE UNAVENÝCH: Toto je zoznam zložiek, ktoré podporujú tvorbu testosterónu. Vyskúšajte niektorú!

 

Cítite sa zbytočný, „vyhorený“ a prešla vás chuť do života?

Únava a ospalosť časom prechádza do letargie, a zároveň pocitov hnevu. Muž je stále unavený, sám sa cíti nepoužiteľný, partnerku už nedokáže uspokojiť a kvôli oslabenému libidu ani nevládze.

Hnevá sa sám na seba a obťažujú ho zvedavé otázky okolia. Poradiť môže psychológ, avšak ani on nie je všemocný.

 

sanky_v_lete

Ak sa niekedy cítite zbytočný ako sánky v lete, môže to byť dôsledkom nízkeho testosterónu

 

Strácate postupne záujem o sex a „hriešne myšlienky“ vás napadnú raz za čas?

Oslabenie libida prichádza vekom. Mladíkov zvyčajne netrápi. V puberte muž pohlavne dozrieva a hladina hormónov je na vrchole. Možno si spomeniete, ako ste zamlada zvládli 4 kolá a vydržať deň bez sexu či masturbácie bolo nepredstaviteľné.

Starší muži (cca po 50 roku) na toto len s úsmevom spomínajú, no nie každý chápe, že na vine je z veľkej časti znížená produkcia mužských hormónov.

TIP PRE PAMäTNÍKOV: Prečítajte si, aký je sex po 50tke a aké máte možnosti zlepšiť ho.

 

Trápi vás slabá erekcia a keď dôjde „na vec“, erekcia zlyháva?

Oslabená erekcia síce nie je jednoznačným dôkazom nízkeho testosterónu, pretože negatívnych vplyvov je viac. Ak sa ale slabá erekcia stretáva s vyššie uvedenými príznakmi, príčinou môže byť znížená produkcia hormónu.

Problémy s erekciou majú viacero stupňov od občasného oslabenia cez stabilne mäkký penis, až po úplnú erektílnu dysfunkciu.

Presný stupeň a vhodnú pomoc vám najlepšie odporučí urológ, preto s jeho návštevou neotáľajte.

PREČÍTAJTE SI, ako prebieha vyšetrenie u urológa.

 

Znížil sa vám objem ejakulátu a niekedy nedôjde k výronu semena vôbec?

Testosterón sa tvorí v semenníkoch, rovnako ako spermie. Ak si všimnete, že objem spermií sa znížil, dá sa očakávať aj oslabená produkcia testosterónu.

Dávajte si ale pozor. Znížený objem ejakulátu neznamená, že by ste sa stával neplodným. Riziko otehotnenia sa síce znižuje, ale prítomné je stále.

OTESTUJTE SVOJU PLODNOSŤ a prečítajte si o spermiograme – teste plodnosti.

PODPORTE TVORBU EJAKULÁTU a prečítajte si o zdravej masáži semenníkov.  

 

Začali ste v rýchlom čase plešatieť, vlasy sú slabé a krehké

Ochlpenie je pre mužov príznačné. Je preto škoda, keď muži s bujnými a hustými vlasmi prichádzajú o porast práve kvôli slabému testosterónu.

Ojedinele sa môže vyskytnúť aj vypadávanie obočia alebo mihalníc, rednú chlpy na hrudi a chrbte, prípadne brada.

Všimnite si starších mužov s hustými vlasmi a fúzmi. Tí o testosterón núdzu nemajú. Bohužiaľ dnes začínajú plešatieť už tridsiatnici.

 

plesatenie

Plešatenie patrí medzi prvotné príznaky nízkej produkcie testosterónu

 

Strácate fyzickú silu a ochabuje vám svalstvo?

Muži, ktorí pravidelne celý život športujú, sa ochabnutia svalov báť nemusia. Ich produkcia testosterónu je v norme až do dôchodku.

Ak ste ale mali pestované a vyrysované svaly z mladosti a tie zrazu začnú rapídne slabnúť a miznúť, problém môže byť v testosteróne. Je načase opäť cvičiť a svalovú hmotu nabrať späť. Telo začne produkovať hormón automaticky.

 

Po ochabnutí svalstva ste začal priberať na bruchu a bokoch?

Keď klesá testosterón, často začína stúpať hladina ženských hormónov. Tie si nosia v tele aj muži, avšak v malých množstvách.

Ak sa ale začne testosterón znižovať, posilnené ženské hormóny nútia telo priberať. Pokiaľ má muž nesprávne stravovanie, veľmi ľahko priberie.

Iste si z okolia pamätáte pomerne „jednotný“ vzhľad starších mužov – pupkatý, uhundraný pánko s plešinkou. Na vine je často oslabený testosterón.

 

Ako udržať alebo zvýšiť hladinu testosterónu?

Rada je jednoduchá, ťažšie je dodržať ju. Celá veda je v prístupe k samému sebe. Muži, ktorých testosterón začal klesať, majú čoraz menší a menší záujem a vôľu vec napraviť.

pierce_brosnan

Ak chcete v starobe vyzerať ako napríklad tento pán, dôkladne sa držte rád nižšie

 

Tí z vás, ktorí sú odhodlaní, začnite okamžite ešte dnes:

 

Tieto prirodzené povzbudzovače testosterónu sú účinné, lacné a dokáže ich každý. Podstatné je chcieť a nevyhovárať sa. Robte veci spoločne s partnerkou alebo priateľmi. Vzájomná motivácia vás poženie vpred rýchlejšie.

Primulus kúpiť

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O TESTOSTERÓNE

TOP 3 doplnky pre prirodzenú podporu testosterónu
Proerecta LONG – české tobolky pre podporu testosterónu, erekcie a výborná osobná skúsenosť
Úbytok testosterónu - smutná, ale nezvrátiteľná súčasť starnutia
8 prejavov nízkej hladiny testosterónu
Dá sa hladina testosterónu zistiť aj doma?
Vysoký testosterón podnecuje tvorbu akné a kožných problémov
Pitie alkoholu rapídne znižuje hladinu testosterónu, potvrdila štúdia
Nízky testosterón negatívne ovlpyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie
3.5/5 - (2 votes)