TOP 3 doplnky pre podporu testosterónu – účinné a bezpečné bylinné tablety

Primulus kúpiť

V dnešnom článku som sa zameral na TP 3 lieky na zvýšenie hladiny testosterónu. V súčasnosti je téma testosterónu veľmi aktuálna. Náročný životný štýl nám uberá jeho množstvo v tele a dnešné generácie pociťujú jeho nedostatok.

Vybral som 3 najlepšie prípravky z minulého MEGA testu a podrobne rozobral ich účinné látky a podporil tieto tvrdenia najnovšími vedeckými štúdiami.

TOP 3 doplnky pre podporu testosterónu

 

Primulus český bylinný doplnok prvotriedna kvalita a bezpečnosť

Primulus už svojím obalom napovedá, že ide o silu zameranú na podporu testosterónu. Mix v ňom obsiahnutý je skutočne veľmi dobre namiešaný v prísnych laboratórnych podmienkach.

Počet synergických látok je nadpriemerný. Celkom 9 prírodných ingrediencií má za úlohu zvýšiť hladinu o niekoľko radov vyššie. Poďme sa pozrieť na jednotlivé zložky:

 

VIDEO: Primulus dostanete do 2 dní v nenápadnej obálke, ale vo veľmi peknom darčekovom balení. 

 

Zloženie tabliet Primulus: 

Zinok

Tento minerál sa nachádza v mnohých doplnkoch stravy na erekciu. V prípade Primulusu má pomáhať pri únave a oslabení imunity. Štúdia z roku 2006 dokazuje aj lepšie obnovenie hladiny voľného testosterónu po námahe u špičkových atlétov.

 

Horčík

Okrem iného sa podieľa na kondícii svalov a nervov, čo sa hodí samozrejme aj pre lepší výkon v posteli. Horčík aj znižuje oxidatívny stres, čo ide ruka v ruke s väčším množstvom testosterónu v krvi, ako potvrdzuje štúdia z roku 2011.

 

Vitamín C

Jeho priamy vplyv na testosterón sa nám nepodarilo vypátrať. Je to však silný antioxidant a dobre pôsobí na imunitu a jeho dostatok posilňuje potenciu muža.

 

Vitamín B6

Tento vitamín upokojuje nervovú sústavu a pomáha prenosu nervových vzruchov. Existuje pokus, ktorý preukázal nižšie hladiny testosterónu, pri vynechaní suplementácie vitamínom B6 po dobu 1 mesiaca.

 

Vitamín D3

Dôležitá podpora imunity. Sám vitamín má podobné charakteristiky ako testosterón. Jeho priamy vplyv sa nám nepodarilo nájsť. Tvorí teda skôr doplnok prípravku, aby pomohol k lepšej kondícii muža.

 

Selén

Dodáva energiu svalom a urýchľuje ich rast. Tiež funguje ako prevencia pri vypadávaní vlasov. Je teda ďalším dôležitým doplnkom pre život muža.

 

Kotvičník zemný Tribulus terrestris

Táto rastlina preukázateľne zvyšuje libido a chuť na sex. Vplyv hladiny testosterónu je však sporný. Niektoré štúdie dokazujú dokonca opak.

 

Pískavica grécke seno – Senovka grécka  Trigonella foenum-graecum

Táto rastlina je tradičné afrodiziakum a dodáva do tela cenné tuky a bielkoviny. Okrem toho má aj blahodárny vplyv na mužské libido a chuť na sex. Podľa štúdií podporuje aj zvýšenie testosterónu v tele.

 

Extrakt z čierneho korenia

Nemá priamy vplyv na testosterón a libido. Jeho úlohou je predovšetkým urýchlenie metabolizmu a rýchlejšie vstrebávanie látok do tela.

Primulus kúpiť

 

Čo by mohol výrobca Primulusu urobiť lepšie?

Krásny obal a náklady naň sú podľa mňa zbytočne vysoké. Na druhej strane chápem, že ide o marketing výrobcu a snahu na seba upozorniť.

 

Proman Plus

Prípravok na podporu mužnej sily a testosterónu z Nórska. Je určený pre všetkých mužov, ktorí pociťujú úbytok energie počas dňa, ktorý vzniká úbytkom testosterónu. Pozreli sme sa podrobnejšie na jednotlivé ingrediencie.

Proman Plus

 

Zloženie Proman Plus:

Ženšen  Panax ginseng

Koreň pochádzajúci z Číny, kde pomáha na zvýšenie energie po viac ako 4 000 rokov. Vedci preukázali jeho vplyv na zvýšenie testosterónu a aj jeho vplyv na lepšiu erekciu u mužov.

 

Rozchodnica ružová  Rhodiola rosea

Rhodiola rosea má preukázateľné účinky na zvýšenie hladiny testosterónu a energie u mužov. Tiež sa nazýva ženšenom severu a podporuje duševnú aj mentálnu činnosť.

 

Damiána  Turnera diffusa

Táto bylina figuruje v prípravku predovšetkým pre nárast libida a chuti na sex.

 

Pískavica grécke seno  Trigonella foenum-graecum

Okrem dodania cenných nutrientov do tela táto rastlina tiež podporuje sexuálny chtíč muža. Podľa štúdií podporuje aj zvýšenie testosterónu v tele.

 

Komplex vitamínov B3, B6, B12

Táto kombinácia podporuje hormonálnu nerovnováhu, čo je dobré aj pre samotný testosterón. Naviac dodávajú telu harmóniu a rovnováhu. Zanedbateľný nie je ani vplyv na nervovú sústavu, kedy pokojná myseľ prispieva k lepšej erekcii a celkovej sexuálnej výkonnosti.

 

Minerály horčík, sodík, zinok a selén.

Komplex minerálov, ktoré podporujú vyššiu hladinu testosterónu a dodávajú kvalitu sperme aj sexuálnemu životu.

 

Čo by mohol výrobca Promanu urobiť lepšie?

Určite zmeniť politiku objednávok. Prvá objednávka je síce zdarma, ale potom vám začína bežať členstvo, ktoré je už platené. Je to mätúci a zbytočne špekulatívny postup.

 

Zerex Ultragold

Našu treticu uzatvára slovenský prípravok Zerex Ultragold.

VIDEO: Rýchle a diskrétne doručenie nenápadného balíčka.

 

 

Zloženie Zerex Ultragold:

Maca peruánska Lepidum meyenii

Z hľadiska podpory testosterónu nemá maca preukázateľný účinok na ľudských jedincov. Jej vplyv bol preukázaný len v štúdiách na potkanoch, ktorý nemusí znamenať rovnaký účinok u ľudí. Naopak bola v koreni preukázaná účinnosť na sexuálnu túžbu a sexuálny drive.

 

Schizandra čínska  Schizandra chinensis

Táto rastlina rovnako nemá preukázané účinky štúdiami na vyššiu hladinu testosterónu. Táto rastlina má preukázateľný účinok na zníženie stresového hormónu kortizolu. Ten je antagonistom testosterónu. Čím menej je ho v tele muža, tým viac priestoru má testosterón.  

 

Zinok

Veľmi dôležitá zložka Zerexu, ktorá podľa štúdií zaručuje pozitívny vplyv na rast hladiny testosterónu. Zinok je dôležitou zložkou pre tvorbu spermy a ovplyvňuje aj tvorbu dôležitého mužského hormónu.

 

Meď

Tento minerál má dôležitú doplnkovú úlohu v tvorbe testosterónu. Napomáha hlavnému aktérovi zinku v procese tvorby testosterónu. V správnom pomere dokážu raketovo podporiť jeho nárast v tele.

 

Komplex vitamínov B2, B6 a B12

Rovnako, ako v prípade Pro Man Plus, podporuje tento komplex hormonálnu rovnováhu. Najdôležitejší je pozitívny vplyv na nervovú stabilitu. Tá je dôležitá pre pohodový sexuálny život.

 

Čo by mohol výrobca urobiť lepšie?

Určite znížiť cenu a viac zapracovať na cenovej politike. Výrobok neponúka žiadnu možnosť uplatnenia množstevnej zľavy. Tiež by som za túto cenu uvítal viac zložiek, ktoré podporujú preukázateľne rast testosterónu.

 

Primulus kúpiť

ĎALŠIE ČLÁNKY O TESTOSTERÓNE

TOP 3 doplnky pre prirodzenú podporu testosterónu
Proerecta LONG – české tobolky pre podporu testosterónu, erekcie a výborná osobná skúsenosť
Úbytok testosterónu - smutná, ale nezvrátiteľná súčasť starnutia
8 prejavov nízkej hladiny testosterónu
Dá sa hladina testosterónu zistiť aj doma?
Vysoký testosterón podnecuje tvorbu akné a kožných problémov
Pitie alkoholu rapídne znižuje hladinu testosterónu, potvrdila štúdia
Nízky testosterón negatívne ovlpyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie

 

Rate this post