Zvýšenie libida prirodzenou cestou

Primulus kúpiť

Libido pochádza z taliančiny a označuje túžbu a sexuálny pud človeka. Jeho vplyv na nás skúmali také kapacity, ako boli Sigmund Freud či Carl Gustav Jung. Zistili, že libido je sexuálna energia vznikajúca v podvedomí na základe našej psychológie, biológie a sociálnych väzieb. Jeho účelom je dosiahnutie slasti.

libido

Ak by ľudí nepoháňalo sexuálne libido, nedokázali by sa ďalej množiť

 

Prečo vlastne libido slabne?

Intenzita libida sa môže meniť. Všetko závisí od mixu hormónov v našom tele. Pri správnom zložení z vás urobia sexuálne tornádo. Môže však nastať aj opačný prípad, kedy nebudete vôbec pri chuti.

V krátkodobom horizonte však nie je potrebné prepadať panike. Vplyvy na pokles libida, akými sú zlý deň v práci alebo hádka s blízkymi, sú bežné.

Rovnako nemožno započítať ani „domáci stereotyp“ po niekoľkých rokoch, kedy je pokles záujmu o rovnakého partnera prirodzený. Problémom sa to stáva až vo chvíli, keď je váš nezáujem dlhodobý a libido sa vytratí.

 

Najlepšie hodnotené doplnky pre podporu libida u mužov

[su_pricing_table][su_plan name=“VIMAX“ price=“40 €“ period=“1 balenie“ featured=“no“ background=“#f9f9f9″ shadow=“0px 0px 25px #ffffff“ icon=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2017/03/vimax-1.png“ icon_size=“168″ btn_url=“https://www.lepsia-erekcia.sk/vimax“ btn_text=“Čítať recenziu“ btn_background=“#800020″]
 • 1.3€ za tabletku
 • 30 tabliet
 • kvalitná značka
[/su_plan] [/su_plan][su_plan name=“PROERECTA“ price=“22 €“ period=“1 balenie“ featured=“yes“ background=“#f9f9f9″ shadow=“0px 0px 25px #c41a1a“ icon=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2016/11/rsz_proerecta_baleni_2-1.png“ icon_size=“120″ btn_url=“https://www.lepsia-erekcia.sk/proerecta“ btn_text=“Čítať recenziu“ btn_background=“#800020″]
 • 1.8€ za tabletku
 • 12 tabliet
 • najlepší účinok
[/su_plan] [su_plan name=“ZEREX“ price=“29 €“ period=“1 balenie“ featured=“no“ background=“#f9f9f9″ shadow=“0px 0px 25px #ffffff“ icon=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2017/03/zerex.png“ icon_size=“168″ btn_url=“https://www.lepsia-erekcia.sk/zerex“ btn_text=“Čítať recenziu“ btn_background=“#800020″]
 • 2.4€ za tabletku
 • 12 tabliet
 • overená značka
[/su_plan] [/su_pricing_table]

 

Je pokles libida krízou dnešnej doby?

Pokles chuti na sex bol dávnejšie skôr doménou žien. Tento problém sa však bohužiaľ čoraz častejšie dotýka aj mužskej časti populácie.

Trendy modernej doby, zrýchlené tempo a zlá životospráva vedú k poklesu mužnej sily. Situácia už zďaleka nie je taká, ako pred pár rokmi.

Naši otcovia vtedy mali podľa vedcov preukázateľne vyššiu hladinu testosterónu a mužnej sily.

VIETE, ŽE testosterón masovo klesá aj kvôli prechodu od manuálnej, ťažkej fyzickej práce do kancelárií?

Dlhodobé sedenie a fyzická nečinnosť vplýva na hladinu testosterónu aj erekciu.

kancelarsky_pracovnik

Zdĺhavým sedením a fyzickou nečinnosťou klesá testosterón aj celková kondícia

 

Životné tempo nám dnes z veľkej časti určuje kariéra a práca. Mnohí z nás vymenili motorové píly, kladivá a čakany za klávesnice, monitory a stoličky.

Následky sú ohromné bez ohľadu na ďalšie faktory vplývajúce na výšku libida. Poďme sa pozrieť, čo pokles sexuálnej chuti spôsobuje a ako sa proti nemu účinne brániť.

 

Vrchol sexuálneho apetítu

Hladina hormónu testosterónu rapídne rastie od puberty zhruba do dvadsiateho roku života. Okolo tohto veku je u muža na vrchole a následne dochádza k pomalému poklesu.

Súčasťou je tiež pokles sexuálnej túžby. Muži si väčšinou pokles všimnú okolo 60. až 65. roku života. V pokročilejšom veku trvá dosiahnutie orgazmu, ejakulácie aj vzrušenia dlhšie.

Erekcia nie je ako za mlada a jej dosiahnutie môže chvíľu trvať. Dnes však na trhu existuje veľké množstvo prípravkov, ktoré s touto situáciou dokážu pomôcť.

TIP: Zvýšte hladinu testosterónu a podporte libido s českými tabletami Primulus. 
primulus

Muži sú na tom trochu inak než ženy. Tie majú „najväčšiu chuť“ medzi 30. a 40. rokom života. S poklesom libida sa stretne každý muž. Aké sú vplyvy poklesu libida a aké riešenia poznáme? Čítajte ďalej.

VIETE, ako vám partnerka pomôže s libidom a erekciou? 

 

Čo spôsobuje pokles libida?

Nízka hladina testosterónu oslabuje všetky sexuálne funkcie

Testosterón je dôležitý mužský hormón. Produkuje sa najmä v semenníkoch. Môžete mu vďačiť za rast svalov, kostí a stimuláciu produkcie ejakulátu. Hladina testosterónu ovplyvňuje aj chuť na sex.

PODPORTE TESTOSTERÓN S TABLETAMI PRIMULUS

 

Testovanie hladiny testosterónu si môžete dohodnúť u svojho praktického lekára. V laboratóriu je možné jeho hodnoty zistiť pomocou krvných testov. Nízku hladinu testosterónu značia čísla pod 300 nanogramov na deciliter (ng/dl).

Pokles s rastúcim vekom je normálny. Nesmie však ísť o dramatické zníženie. Ak máte taký pocit, rozhodne sa obráťte na svojho doktora. Prediskutuje s vami možnosti zvýšenia hladiny pohlavného hormónu.

 

Depresia odkláňa myšlienky od sexu inam

Depresia má vplyv na všetky aspekty ľudského života. Ľudia s depresiou pociťujú zníženú, ba až nulovú radosť z činností, ktoré ich predtým uspokojovali. Hovoríme aj o sexe.

Nízke libido býva tiež vedľajším účinkom antidepresív. Ide najmä o lieky, ktoré majú vplyv na spätné vstrebávanie serotonínu.

Ak sa dostaví znížená chuť na sex, opäť je najvhodnejšie obrátiť sa na lekára. Môžete sa dohodnúť na zmene dávkovania antidepresív alebo si vybrať iný typ lieku. Pomôcť môže tiež psychoterapia či komunikácia s partnerkou.

 

Nekvalitný spánok unavuje telo, ktoré na sex nemá energiu

Výskumy dokázali, že nekvalitný spánok a obštrukčné poruchy spánku spôsobujú nižšiu hladinu mužského pohlavného hormónu. To pochopiteľne vedie k nižšej sexuálnej aktivite.

Vedci skúmali skupinu mužov, ktorí trpia dlhodobou nespavosťou. Pri takmer polovici z nich zaznamenali zníženú hladinu testosterónu.

nespavost

Nedostatok spánku a regenerácie oslabuje vylučovanie hormónov a činnosť všetkých orgánov. Nedostatok odpočinku dokáže byť smrteľný

 

Stres zadržuje krv v strede tela a neprekruje penis

Vystavovanie sa dlhodobému tlaku sa môže prejaviť aj na vašej sexuálnej túžbe. Stres predstavuje jedného z narušiteľov hormonálnej rovnováhy a zároveň vplýva aj na libido.

Ak teda trpíme strachom a myslíme si, že situáciu nemáme pevne v rukách, naše telo zostane stuhnuté v kŕči. Rovnako sú na tom aj tepny, čím môže prísť k poruchám erekcie.

Je dokázané, že stres spolu s psychologickými problémami a zlými vzťahmi medzi partnermi vedie k zníženiu sexuálneho libida.

erekcia_a_stres

Stres produkuje nadbytok stresových hormónov. Tie majú negatívny vplyv na hladinu testosterónu a dlhodobo dokážu jeho produkciu oslabiť

 

Ďalšie vplyvy oslabujúce libido

 • Lieky
 • Cigarety a alkohol
 • Chronické ochorenia
 • Nezdravý životný štýl
 • Obezita

 

Ako prirodzene zvýšiť libido?

Kvalitná a pestrá strava podporí telesné funkcie

Niektoré prírodné doplnky a potraviny dokážu zvýšiť libido. Sú schopné zvýšiť počet a hybnosť spermií, zlepšiť funkciu prostaty a podporiť tvorbu testosterónu. Patria sem napríklad:

 • Vitamíny A, C, E
 • B komplex
 • Arginín
 • Zinok
 • Betakarótén
 • Orechy
 • Banány
 • Avokádo
 • Zeler
 • Vajcia
 • Figy
 • Dyňa
 • Kvalitná čokoláda

 TIP: Obyčajné potraviny dokážu zlepšiť erekciu a zvýšiť libido. Ktoré to sú? 

 

Nová partnerka alebo hračky pozmenia stereotyp

Zistite, aké scenáre dokážu v posteli rozohniť vašu polovičku. Sexuálne túžby sú často spojené s rôznymi ľuďmi a scenármi.

Fantáziu však netreba vypĺňať do posledného detailu. Často stačí aj náznak. Scenár alebo kostým úplne postačia na vytvorenie tej správnej iskry.

 

VIDEO: Nenáročné cvičenia pre zlepšenie ochladnutej sexuality. 

 

Ranný sex precvičí penis

Hladina testosterónu je prirodzene najvyššia počas ranných hodín. Prečo to nevyužiť? Vždy si však dajte pozor, či máte dostatok času, aby ste neprišli neskoro do práce. Takáto situácia vám totiž libido rozhodne nezvýši.

ČÍTAJTE: Silná ranná erekcia ako dôkaz zdravého penisu

 

Milenka dokáže, že je o vás stále záujem

Nový vietor do plachiet môže so sebou priniesť aj milenka. Či už utajená alebo so súhlasom vašej drahej polovičky, môže byť milenka tým správnym riešením. Telo aj mozog sú vystavené novým podnetom, ktoré majú často až zázračné účinky na výkonnosť a zvýšenie sexuálneho libida.

milenka

Mladučká sexi milenka dokáže „rozdúchať“ stratenú vášeň

 

Pravidelný sex, pretože „s jedlom rastie chuť“

Tréning robí majstra. Pri sexe to nie je inak. Pravidelná sexuálna aktivita automaticky zvyšuje vašu hladinu testosterónu a tým aj zvyšuje chuť na sex. Príslovie – s jedlom rastie chuť – platí pre súlož, ako aj pravidelnú masturbáciu.

VIETE, prečo je ideálne súložiť denne, kľudne aj dvakrát? 

 

Afrodiziakálne potraviny

Káva a čokoláda

Je super dať si pred sexom kávu alebo čokoládu. Považujeme ich za afrodiziaká, pretože spôsobujú dobrú náladu. Môžu za to endorfíny, kofeín a zvýšená fyzická výkonnosť.

Alkohol

Víno a ostatné alkoholické nápoje môžu pomôcť pri odreagovaní sa. Odporúča sa však konzumovať iba malé množstvo. Väčšia dávka môže spôsobiť mužskú impotenciu.

Vedľajším účinkom je tiež malátnosť a strata pozornosti. Pozor! Sex v tomto stave sa môže považovať za znásilnenie, a preto s alkoholom radšej šetrite.

 

MINIDOKUMENT o vplyve konzumácie orechov na hladinu testosterónu. 

 

Doplnky a pomôcky pre zvýšenie libida

Španielske mušky

Mušky – poppers – slúžia hlavne na zvýšenie ženského libida a sú často používanou fintou v prípade, že sa muž snaží prelomiť ľady zo strany partnerky. Účinky však majú aj na mužov. Cena sa líši v závislosti od kvality.

Je lepšie investovať do drahšieho variantu, než potom ľutovať. V lekárni ich nezoženiete. Je lepšie ich kúpiť na internete v overených obchodoch alebo v kamenných sexšopoch.

 

Tabletky

Na trhu je veľké množstvo tabletiek na podporu libida. Najlepšie sú prírodné, kde nehrozí také množstvo vedľajších účinkov, akými sú neprirodzene dlhá erekcia alebo vznik závislosti.

Tieto tabletky obsahujú rôzne zmesi účinných prírodných látok. Obsahujú napríklad kotvičník, ginko, ženšen, maca a ďalšie. Dôležité je dávkovanie, ktoré nikdy neprekračujte.

Primulus kúpiť

 

O libido sa treba starať

Pri liečbe libida je potrebné prísť na koreň problému. Môže mať milión príčin, a preto je potrebné o probléme premýšľať a nechať si poradiť od odborníkov.

Problém by ste tiež mali riešiť so svojou partnerkou. Vo väčšine prípadov nejde o neriešiteľnú situáciu!

ČÍTAJTE ĎALEJ: Libido rapídne klesá aj počas andropauzy. 

4.7/5 - (4 votes)