Ranná erekcia ako odraz dobrého zdravia. Stojí vám s budíkom?

Väčšina pánov ju pozná a zobúdzajú sa s ňou každé ráno po celý život. Nie vždy však ranná erekcia poteší. Ak spíte v izbe so súrodencami, ak spíte viacerí niekde na chate alebo zaspíte a zobudíte sa s erekciou na pláži, takáto samovoľná erekcia môže predstaviť trápny okamih.

Rannou erekciou však zaručene potešíte svoju priateľku. Je známe, že ženy majú rady ranný sex rovnako ako muži. V takom prípade vám už pred spaním „nastavená“ erekcia príde vhod.

V článku si vysvetlíme, ako a prečo ranná erekcia vzniká. Upozorníme však aj tých pánov, ktorí sa ráno budia bez erekcie, pretože to môže poukazovať na vážnejší problém.

fakty o penise

 

Tomu môjmu stojí, lebo sa mu sníva o prasačinkách…

Toto si myslí mnoho žien, avšak nie je to úplná pravda. Ranná erekcia (inak nočná penilná tumescencia – NPT) totiž nastáva aj ak sa vám v noci nesníva nič erotické.

Nemusí sa vám totiž snívať vôbec nič, pretože samovoľná erekcia vzniká na úplne inom princípe. Bežnú erekciu dokonca riadi iné mozgové centrum, než tú rannú.

 

VIDEO TIP: O rannej erekcii a rannom sexe síce po anglicky, ale veľmi príjemne rozprávajú dve videoblogerky

Rovnako tak nie je dôvodom ani plný močový mechúr. Niektorí páni sa domnievajú, že ak majú plný mechúr, ten tlačí na prostatu a dráždi ju, čo by inak mohlo viesť k vzrušeniu a erekcii. Ranná erekcia však nie je ani dôsledkom toho.

 

Nielen muži majú ráno erekciu

Výskumy potvrdzujú, že takáto erekcia sa po prvý krát objavuje už u dieťatka v maternici. Nevyhnú sa jej ani ženy. Tie ráno zažívajú erekciu klitorisu (preto aj tá ranná chuť na sex – žena je prirodzene navnadená).

Problém s ňou však nemajú, pretože ju nikto nevidí a nikto sa im preto nemôže posmievať. Samovoľnú rannú erekciu okrem mužov, žien a detí zažívajú dokonca aj niektoré druhy zvierat!

ranna erekcia

„Dobré ráno, zlatko, ako si sa dnes vyspala?“

 

Existuje viacero príčin rannej erekcie

V ľudskom tele všetko so všetkým súvisí, takže sa nedá stanoviť jednoznačný telesný jav, ktorý erekciu zapríčiní. Najjednoduchšie vysvetlenie by sa dalo opísať takto.

Počas spánku sa telo regeneruje a načerpáva nové sily. Zatiaľ, čo je časť mozgu vypnutá a my nevnímame, tá druhá sa stará o kontrolu orgánov a ich funkčnosti. Práve pre overenie funkčnosti sa celé telo riadne prekrví a sleduje, či všetko funguje tak, ako má.

Nemyslite si však, že si „kontrolu“ penisu necháva až na poslednú chvíľu tesne pred vstávaním. Penis dosiahne erekciu cca. 3 – 5 krát za noc, pričom jedna trvá približne 15 – 30 minút. Pravidelná ranná erekcia teda poukazuje na dobrú kondíciu penisu.

Ďalšie výskumy uvádzajú tzv. R.E.M. fázu spánku, kedy sa práve táto „údržba“ organizmu odohráva. Počas nej údajne dochádza aj k vyplavovaniu testosterónu, ktorý má taktiež zásadný vplyv na dosiahnutie erekcie.

 

VEDELI STE, ŽE oslabenú produkciu testosterónu dokážete podporiť mesačným užívaním doplnkov stravy, napríklad Vimaxu?

 

Telo samo chráni penis pred erektilnou dysfunkciou

Telo sa samo stará o to, aby jeho časti pracovali správne. Pravidelným silným prekrvovaním zabezpečuje, že penis je vyživený a erekcia sa neoslabuje. Ak sa k svojmu telu správame s úctou a vedome si ho neničíme, erekcia nás nezradí.

Bohužiaľ je pravdou, že nie každý si svoje telo váži a erekciu si chráni. Viackrát už sme písali o negatívnych vplyvoch na erekciu. Aby sme sa neopakovali, prečítajte si:

 

KRÁTKE VIDEO: O rannej erekcii rozpráva Martin Rota v relácii Vědecké kladivo

 

Starší ju vítajú, mladí sa hanbia

Pri písaní článku sme prečítali viaceré diskusie, kde sa páni na rannú erekciu pýtali. Neprišlo nám zvláštne, že najmä starší páni priznávali, že ich erekcia už nie je to, čo bývala. Predsa len telo a jeho funkcie sa časom oslabujú vrátane erekcie. Mnoho mužov už ráno erekciu nemá a má problém ju dosiahnuť aj bežne.

Prekvapilo nás však, ako zahanbene a priam až tajnôstkarsky rannú erekciu vnímajú mladí chlapci. V diskusiách často uvádzali, ako sa im zdá erekcia nechutná a domáhali sa návodov, ako sa jej čo najrýchlejšie zbaviť.

ranna erekcia diskusia

Mládežník nesprávne vníma svoje telesné pochody

 

Takéto správanie nepodporujeme. Erekcia je prirodzená, pre telo zdravá a nevyhnutná pre život mužov a ich partneriek. V žiadnom prípade preto v mladom veku neuvažujte, že by ste nejak cielene erekciu rušili alebo oslabovali. Na staré kolená by ste si takéto hazardovanie mnohokrát vyčítali.

 

ranna erekcia forum

Starší pán naopak smúti za starými časmi

 

Ako vidíte, ranná erekcia je úplne prirodzená a poukazuje na správne fungovanie penisu. Oslabená alebo žiadna erekcia už je prípadom pre pomocníka. Skúste navštíviť lekára, iste odhalí príčinu.

Ak sa lekára bojíte, v článku zistíte, ako prebieha vyšetrenie u urológa. Preajeme vám dobré ráno, páni!

 

TREFNÝ SONG NA ZÁVER: Ak je vaša ranná erekcia v poriadku, možno máte chuť si od radosti zaspievať. Poznáte Morning erection blues? Kto má s erekciou problém, riešenie nájde tu.

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

5/5 - (4 votes)