Ako dochádza k erekcii?

Dôležitosť erekcie už sme vysvetľovali v nejednom článku. Zistili sme, že práve erekcia robí muža mužom, a teda samca, ktorý je pohlavne zrelý a schopný splodiť zdravé deti – pokračovanie vlastného rodu.

Zistili sme tiež, že slabá alebo žiadna plodnosť je pre mnohé ženy dôvodom, prečo muža opúšťajú. Zo začiatku ide iba o nenaplnenie ženiných sexuálnych potrieb, neskôr si žena uvedomuje, že s takýmto mužom nedokáže založiť rodinu.

Tieto pre obe strany nepríjemné zistenia sú veľmi častou príčinou nevery a rozchodov aj inak perspektívnych vzťahov.

V dnešnom článku si priblížime celý proces erekcie z trošku odbornejšieho hľadiska. Opíšeme si z akých častí sa skladá penis a rozmnožovacie ústrojenstvo a akým spôsobom tieto časti pracujú, aby došlo k pevnej erekcii so „šťastným koncom“ (čítaj orgazmus).

 

Čo je erekcia?

Erekcia u muža je vlastne stoporenie, zdurenie alebo nárast penisu. V pokojnom stave je penis malý a ovisnutý. Pri pohlavnom vzrušení však mozog prirodzene vyšle signál o tom, že penis sa bude používať.

Vďaka tomu „príkazu“ sa do penisu začne vlievať krv. Tá vyplňuje drobné komôrky v tkanive, z ktorých je  penis tvorený. Čím viac krvi sa do penisu vleje, tým tvrdšia je erekcia.

VEDELI STE, že muži trpiaci slabou erekciou, a teda mäkkým penisom aj pri vzrušení, mávajú problém s prítokom krvi do penisu? Môže to byť spôsobené rôznymi príčinami. Tie je nutné eliminovať, pretože zabraňujú v bezproblémovej erekcii.

Vimax tablety sú obľúbeným prostriedkom pre podporu prekrvenia. S ich pomocou je možné prekrviť aj oslabený penis, do ktorého inak neprúdi dostatočné množstvo krvi. Objednajte si skušobné balenie na jeden mesiac a posúďte sami, či sa Vaša erekcia uberá „správnym smerom“.

 

Kedy dochádza k erekcii?

Istotne aj Vás zaujímalo, prečo sa ráno budíte s erekciou. Možno ste sa neraz hanbili, keď k nej došlo medzi ženami na kúpalisku. Inokedy sa Vám mohol penis stoporiť len tak, bez príčiny.

 

Na základe vplyvov delíme erekciu nasledovne:

  • Reflexná erekcia – jedná sa o stimuláciu penisu, takže erekcia je spôsobená dotykom vlastným či cudzím, ale aj trením penisu o vnútro nohavíc či pri ležaní na bruchu. Dotyky Vašej priateľky alebo vlastná masturbácia patria práve sem.
  • Psychogénna erekcia – túto erekciu si navodíte sami svojimi myšlienkami pri vnímaní obrazu , pachov, zvukov alebo vlastných predstáv. Ak vidíte, cítite a počujete vzrušujúcu ženu, erekcii sa zaručene neubránite.
  • Nočná erekcia – je podvedomá a na jej vznik nie sú potrebné predošlé vplyvy. Pretrváva približne pol hodinu pred prebudením, no s erekciou sa pri erotickom sne zobudíte aj v noci. Nočná erekcia nie je ešte celkom preskúmaný jav, avšak predpokladá sa, že ide o nočnú „kontrolu“ organizmu, pri ktorej mozog „preskúšava“ všetky časti tela

Pokiaľ je ale erekcia slabá kvôli problémom s prekrvením penisu, vnemy môžu byt akokoľvek silné a k stoporeniu nedôjde. Najpredávanejší prípravok pre podporu erekcie Vimax opäť pomáha vďaka rozšíreniu erektilného tkaniva v penise. Tým sa do penisu dostáva viac krvi, vďaka čomu je penis tvrdší a erekcia pretrvá dlhšie.

 

Aká je skladba penisu?

Možno ste to netušili, avšak viditeľný penis je iba polovica z celkovej dĺžky tela penisu ako orgánu. Zvyšok je ukrytý v tele pod panvovou kosťou . Končí sa až za análnym otvorom.

Erekcia.

Viditeľný časť penisu je iba jeho polovica

V priereze penisom vidíme dve valcovité telesá z hubovitého tkaniva. Sú to tzv. kavernózne telesá a práve ich funkciou je zväčšovať pri erekcii svoj objem. Telesá sú husto popretkávané sieťou žíl, ktoré ich krvou zásobujú.

Pokiaľ však vplyvom choroby, stresu alebo poranenia do penisu neprichádza dostatok krvi, k erekcii nedochádza. Telesá sú tvorené drobnými komôrkami – kapilárami, ktoré bez krvi „nenarastú“.

Penis s erekciou a bez.

Penis v pokojnom stave a pri erekcii. Kapiláry sú nasiaknuté krvou

Tablety Vimax obsahujú zložky podporujúce vháňanie krvi do kapilár. Pri dlhodobom užívaní tabliet Vimax sa zväčšuje kapacita kapilár, pretože sú neustále namáhané zvýšeným tlakom pritekajúcej krvi.

Tkanivo sa rozťahuje, čím penis naberá na objeme. Viditeľné zväčšenie penisu nastáva už po 3 mesiacoch užívania tabliet Vimax.

 

Kedy sa erekcia končí?

Bežná erekcia trvá niekoľko minút. Pokiaľ sa však jedná o súlož, erekcia zvyčajne vydrží až do vyvrcholenia, a teda ejakulácie. Ejakulácia je výron semena, ktorý je možné dosiahnuť opakovane. Vtedy však záleží na konkrétnom mužovi, resp. jeho semenníkoch, či dokážu vyprodukovať dostatok spermií na opakovanú súlož.

    VEDELI STE, že orgazmus možno dosiahnuť aj vtedy, ak už nemáte dostatok spermií? Dochádza k nemu málokedy, a keďže k ejakulácii semena došlo v predošlej súloži,  jedná sa o „suchý“ orgazmus. Väčšina mužov sa o neho po výrone semena nepokúša, pretože penis je po sexe pomerne citlivý a opakovaná súlož nie je vždy príjemná.

Produkciu spermií je možné zvýšiť pomocou tabliet Vimax. Zásobujú semenníky výživnými látkami, ktoré tak tvoria viac kvalitného ejakulátu. Dlhodobejšie užívanie Vám dopraje opakovanú súlož a rýchlu obnovu spermií.

 

Čo erekcii škodí?

Problém s erekciou nevzniká zo dňa na deň. Najčastejšie si muži erekciu vedome oslabujú svojím neuváženým životným štýlom. Všetko fajčenie, alkohol, nezdravá strava a žiaden pohyb.

 

Slabnutie erekcie vzľadom k počtu vyfajčených cigariet

Na zdravie a erekciu pôsobí negatívne už jedna cigareta denne. Platí to aj pokiaľ fajčíte pasívne s fajčiarom v domácnosti.
10 cigariet denne:o 27% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
11 - 20 cigariet denne:o 45% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
20 a viac cigariet denne: o 65% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie

Negatívne účinky fajčenia na zdravie fajčiarov v porovnaní s nefajčiarmi

znížený priemerný objem ejakulátu
znížený počet spermií v priemere o viac než 20 %, v najhorších prípadoch až o 60 %
znížená hustota ejakulátu až o 20 %
vyššie hodnoty vazopresínu
zvýšená hladina estrogénu - ženského pohlavného hormónu
znížená motilita (pohyblivosť spermií) a skrátená doba ich pohyblivosti

 

Pokiaľ nemáte zhoršenú erekciu niektorou z chorôb (srdcovocievne choroby, cukrovka, poranenie penisu atď.), zvážte, či nie je čas na zmenu. Dúfame, že ste momentálne v plnej sile, no nemožno sa na to spoliehať naveky.

Prečítajte si aj naše ďalšie články. Vysvetlia Vám kvôli čomu dochádza k problematickej erekcii, čomu sa vyhnúť a kam až takéto ignorovanie škodlivých vplyvov môže zájsť. Najhorším scenárom je, samozrejme, erektilná dysfunkcia, pri ktorej k erekcii nedochádza. Znamená to, že muž nie je schopný penisom vniknúť do ženy.

 

Záver

Veríme, že Vám článok ozrejmil význam a priebeh erekcie. Ak sa nám podarilo pozitívne Vás  „vystrašiť“ a vstúpili ste si tak do svedomia, začnite:

  • Obmedziť cigarety
  • Obmedziť alkohol
  • Používať penis čo najviac (sex, masturbácia)
  • Zvážiť vhodný doplnok stravy
  • Byť viac v kľude a nestresovať sa
  • Nenosiť tesné oblečenie
  • Dávať si prestávky pri dlhom sedení

Prajeme Vám, aby ste nikdy na vlastnej koži nezistili, čo sú to problémy s erekciou. Pokiaľ áno, obráťte sa na obľúbeného pomocníka.

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

3.7/5 - (6 votes)

Zanechte odpověď