Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

Okrem doplnkov stravy na podporu erekcie vznikajú stále nové a nové snahy, ako zo zúfalých mužov vylákať peniaze. Každú chvíľu je na trhu nová náplasť, sprej, gel alebo návlek, ktorý erekciu údajne zlepší.

Väčšina prípadov ale končí rovnako. Mužova erekcia sa v lepšom prípade nijak nezlepší. V horšom prípade dostane nepríjemnú lekciu v podobe svrbenia, pálenia, opuchu alebo iných podráždení kože.

Pozrime sa spoločne na prípravky, ktoré trh ponúka a vnesme do témy trošku svetla. Nie všetko je totiž také skvelé, ako tvrdia reklamy.

TIP NA „PRVÚ POMOC“: Čo dokáže reálne posilniť erekciu? Z vlastnej skúsenosti odporúčam české tablety Proerecta, ktoré v mojej podrobnej recenzii obstáli znamenite. Obsahujú bylinné zložky (Tribulus, Maca, Ženšen), ktoré lepšie prekrvujú penis a erekcia je tak pevná a trvácna.

proerecta

 

Sprej na erekciu a klamlivá reklama

Tento sprej na podporu erekcie som našiel v bežnom online sexshope. Sľubuje, že po nanesení sa prekrví pokožka a tak dôjde k erekcii. To je ale hlúposť a klamstvo.

Erekcia vzniká naplnením vnútorných toporivých telies v penise krvou. Na pokožke vôbec nezáleží. Pozrite sa na vlastný penis. Koža na ňom je veľmi tenká a jemná, je dokonca vidieť všetky žily.

Prekrvenie pokožky nemá na erekciu žiadny vplyv a jediné, čo sa môže stať je, že si pokožku na penise podráždite. Erekciu ale takýto sprej nijak nepodporí. Ušetrite radšej svojich 200 Kč na niečo rozumnejšie.

sprej na erekciu

Zahrievací účinok je možný, ale na erekciu by ste čakali márne

 

Gel na erekciu – existuje viacero druhov?

Gely na erekciu alebo na penis môžeme rozdeliť na 3 skupiny:

  • NEFUNKČNÉ gely pre podporu erekcie. Výrobcovia sa snažia predať čokoľvek, kvôli čomu sa nehanbia klamať zákazníka a sľubovať mu, že po nanesení nejakej hmoty na penis dosiahne perfektnú erekciu. Gel ale rovnako ako sprej alebo krém pôsobí na penis iba zvonku na pokožke. Neexistuje žiadna hmota, ktorá by dokázala do penisu nahnať viac krvi a tým zlepšiť erekciu. Myslite na to pri nákupoch, pretože za otvorené balenia vám peniaze nikto nevráti.
  • Hrejivé lubrikačné gely vám s erekciou tiež príliš nepomôžu. Ak máte slabú erekciu, tieto gely iba zlepšujú pôžitok zo sexu. Prehrejú penis, a zároveň aj vagínu, takže sexuálnu stimuláciu budete obaja vnímať intenzívnejšie. Keďže tieto gely zvyšujú pôžitok, nevýhodou môže byť rýchlejšie dosiahnutie orgazmu. Ak sa zaujímate skôr o to, ako oddialiť ejakuláciu, hrejivé gely pre vás vhodné nie sú.
hrejivý gel na erekciu

Za tento hrejivý gel zaplatíte necelých 5€. Môže však urýchliť vyvrcholenie a tým skrátiť súlož (zdroj)

TIPY PRE VÁS: Ako oddialiť ejakuláciu a predĺžiť súlož?

  • Znecitlivujúce lubrikačné gely môžu s erekciou pomôcť, ale iba v malej miere. Tiež iba za predpokladu, že dokážete pevnú erekciu dosiahnuť. Sami o sebe vám ju nenavodia. Tieto gely pôsobia ako anestetikum – znecitlivujúca zložka. Pomôžu vám maximálne oddialiť ejakuláciu a tak nepriamo udržať erekciu dlhšie. K orgazmu dôjde niečo neskôr. Erekciu však musíte mať pevnú sám od seba.
chladivý gel na erekciu

Chladivý gel síce stlmí dráždenie, ale kvôli znecitliveniu môže dôjsť k ochabnutiu erekcie a slabej citlivosti penisu (zdroj)

 

Zistili sme, že gely, ktoré sa prezentujú ako povzbudzovače erekcie, v skutočnosti na erekciu vplyv nemajú. Obvykle sú to iba „prezlečené“ znecitlivujúce alebo hrejivé gely. Gel na zlepšenie erekcie neexistuje.

 

Riziká hrejivých a znecitlivujúcich gelov

Tieto erotické pomôcky majú aj svoje nevýhody. Odporúčam nakupovať v overených kamenných sexshopoch, prtetože z internetu objednáte tovar pochybného pôvodu a zloženia. Ten vám môže uškodiť. Mnohé takéto výrobky neboli riadne lekársky testované a nikto za nich nezodpovedá.

Hrejivé gely bez otestovania môžu hriať až príliš, čo sa prejaví podráždením pokožky penisu (a čo je horšie, aj vagíny). Vznikne nepríjemné štípanie a „zážitok“ na dlhšiu dobu.

Ak to preženiete so znecitlivujúcim gelom, môžete si úplne pokaziť celý sex. Silnejšie zloženie žaluď a vagínu znecitliví tak, že nebudete cítiť vôbec žiadne dráždenie. Ako vieme, bez dráždenia erekcia ochabne, takže zatiaľ, čo ste chceli sex predĺžiť, v skutočnosti ho takto úplne znemožníte.

Vždy záleží na konkrétnom výrobku, zložení a aj na „odolnosti“ vášho penisu. Nechajte si odborne poradiť v sexshope.

TIP: Zneitlivujúcu alebo hrejivú zložku obsahujú aj kondómy. Všetko, čo ste doposiaľ o kondómoch netušili, sa dočítate tu.

Hrejivá alebo znecitlivujúca zložka sa dá pridať prakticky do čohokoľvek. Náplasti, krémy, spreje, kondómy a podobne.

krém na erekciu

Krém na penis je vlastne to isté, ako gel alebo sprej, len v krémovej konzistencii. V diskusii sa dočítate, že síce príjemne hreje a vonia, ale na erekciu žiaden vplyv nemá. Nepomôže, ale zahreje a neuškodí. Diskusiu nájdete tu.

 

Náplasť na penis

O náplasti na erekciu sa ani nezaujímajte. Obsiahnuté zložky pôsobia len na povrchu penisu – na pokožke. Na prekrvenie a erekciu vplyv nemajú.

Skúsenosti sklamaných užívateľov hovoria samy za seba. Varovné články už našťastie stihli napísať za nás.

  • O tomto nepodarenom výrobku píše iniciatíva Kupní síla TU.
  • Veľmi podrobný rozbor celej kauzy nefunkčných náplastí Turbo Max Blue nájdete tu.

 

Rana pod pás všetkým predajcom mastí, gelov a sprejov na erekciu

Ak váhate, či výrobky naozaj vyskúšať, chvíľku vydržte. Spýtajte sa predajcu na rovinu, či účinky potvrdil nejaký lekár.

Zaručujem, že ani jeden obchodník žiadne takéto potvrdenie nedoloží! Prečo? Pretože žiadne výskumy, ktoré potvrdzujú účinok jednoducho neexistujú.

Vážte si svoje peniaze a nechajte ich v peňaženke. Nižšie je zoznam jediných účinných metód na zlepšenie erekcie.

 

Čo sme zistili?

Zistili sme, že erekciu nedokážeme ovplyvniť potieraním či striekaním penisu. Odporúčam nenakupovať žiadne podobné prípravky. Zbytočne by ste vyhodili peniaze.

Tieto výrobky dokážu iba krátkodobo zmeniť citlivosť penisu. Buď ho ohriať a spraviť citlivejší, alebo ho naopak „ochladiť“ a znecitlivieť.

Reálne podporíte erekciu iba týmito spôsobmi:

Buďte vždy opatrní, neverte všetkému, čo sa píše. Radšej sa vždy pýtajte lekára. Vyhnete sa komplikáciám.

OPAKUJEM: Erekciu podporíte dobrým doplnkom stravy. Redakčne odporúčam českú Proerectu s nástupom do 45 minút a doručením do 2 dní. 

Proerecta

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

5/5 - (3 votes)