Ženšen pravý pre pevnú erekciu a spermogenézu

Symptóm erektílnej dysfunkcie ED sa týka mnohých Slovákov. Dá sa povedať, že čím je muž starší, tým je šanca na problémy vyššia. Neschopnosť dosiahnuť a udržať erekciu je tak stále častejší problém. V prípade, že ide o častú záležitosť, je potrebné ju neodkladne riešiť.

Čo môže pomôcť? Zmena životného štýlu a stravovanie, prírodné doplnky stravy a lieky. Všetky spôsoby môžu obnoviť normálne sexuálne funkcie. Dnes sa pozrieme bližšie na ženšen pravý, ktorý sa pridáva do väčšiny doplnkov na podporu erekcie. 

ženšen

 

Čo je to ženšen pravý?

Koreň rastliny sa užíva ako prírodný prostriedok v doplnkoch stravy. Musí rásť minimálne po dobu 5 rokov, kým ho je možné spracovať. To je tiež dôvodom jeho vysokej ceny. Najmä pri kvalitných kusov. Sušený a nespracovaný ženšen sa nazýva biely ženšen. Červený ženšen je ten, ktorý prešiel parným procesom a následným vysušením.

Výhody:

 • Ženšen sa odporúča ázijskou medicínou na zlepšenie pozornosti a na harmonizáciu erektilnej dysfunkcie.
 • Je prevenciou proti nachladnutiu a znižuje závažnosť symptómov pri ochorení srdca.
Nevýhody:

 • Môže kolidovať s niektorými druhmi liekov a zvyšovať efekt kofeínu.
 • Jeho účinnosť nie je oficiálne potvrdená vedeckými a lekárskymi autoritami.

Ženšen sa pestuje v Ázii. Existuje niekoľko druhov:

 • čínsky
 • kórejský
 • sibírsky
 • americký

Najznámejšie druhy sú kórejský a čínsky. Práve im sú pripisované zázračné účinky na erekciu a libido mužov.

 

Tradičné použitie ženšenu

Tradičná čínska medicína ho využíva storočia ako všeobecný doplnok pre pevné zdravie. Je užívaný napríklad pre:

 • liečbu impotencie
 • podporu erekcie
 • zvýšenie životnej energie
 • zníženie stresu
 • podpora imunity

Hovorí sa, že ženšen pripomína ľudské telo. Namiesto rúk a nôh má výhonky. Tento vzhľad najskôr viedol tradičných bylinkárov na jeho použitie pre celé telo. Dnes výskumy efekt ženšenu potvrdzujú.

ČÍTAJTE TIEŽ: Impotencia nie je zlá erekcia, ale neplodnosť. Kde je rozdiel?

 

Ženšen a podpora erekcie

Na liečbu mužského problému sa ženšen používa stáročia. V súčasnosti je predmetom mnohých štúdií. Jedna z nich jeho účinnosť potvrdzuje.

Muži v štúdii brali 900 miligramov ženšenu trikrát denne. Celkove požívali prípravok po dobu 8 týždňov. Na konci štúdie konzumenti cítili zlepšenie erekcie. Druhá skupina konzumujúca placebo taký rozdiel nezaznamenala.

 

Formy ženšenu

Pri nákupe doplnkov dobre pozerajte, aký druh škatuľka obsahuje. Väčšina výskumov bola vykonávaná s červeným ženšenom. Preto ho pri nákupe preferujte.

Červený ženšen zoženiete v tekutej lúhovanej forme, prášku, alebo kapsliach. Tiež môžete kúpiť sušený koreň. Ten je možné variť v horúcej vode.

Vždy preberte dávky so svojím doktorom, a to hlavne pokiaľ užívate nejaké lieky, najmä na tlak.

VIETE, že vysoký podiel ženšenu obsahuje aj kanadský VIMAX? 

vimax

 

Kde na Slovensku zoženiem ženšen?

Bylinku je možné kúpiť aj v našich lekárňach. Vo svojom sortimente ho ale nemá každá. Rastlina je dostupná aj na internete. Je potrebné dávať pozor na to, čo kupujete. Chcite červený ženšen. Pokiaľ kupujete čaj, tak s čo najväčším obsahom byliny.

Na trhu existuje mnoho nepodarkov so zdanlivo lacnou cenou. Ide väčšinou o produkty nízkej a pochybnej kvality. Z doplnkov stravy na erekciu nájdete ženšen napríklad v kvalitnom kanadskom Vimaxe.

ženšen pravý

Takto vyzerá nadzemná časť ženšenu. Tá sa ale do doplnkov na erekciu nespracováva

 

Výhody a nevýhody ženšenu

Ide o relatívne dostupnú a cenovo prístupnú voľbu. Ženšen je možné používať v kapsliach, prášku, čaji alebo v pití. Okrem podpory erekcie môže slúžiť ako prostriedok na doplnenie energie.

Erektílnu dysfunkciu nemusí sám o sebe harmonizovať. Niektoré výskumy uvádzajú, že táto rastlina len pomáha v procese. Je potrebné pôsobenie ďalších faktorov. Tými sú dobré stravovacie návyky a cvičenie.

Ako mnoho ďalších prírodných doplnkov, ani ženšen nie je úplne overený lekárskymi a vedeckými autoritami. Jeho vplyv teda nie je ešte celkom objasnený.

 

Vedľajšie účinky ženšenu

Krátkodobé užívanie ženšenu sa považuje za bezpečné. Platí to pre väčšinu ľudí. Pri dlhodobom užívaní sa môžu objaviť niektoré vedľajšie efekty.

Menej časté vedľajšie účinky:

 • problém zaspať
 • zvýšený tep srdca
 • vyšší krvný tlak
 • bolesť hlavy
 • závraty
Neužívajte ženšen, pokiaľ užívate:

 • lieky na vysoký krvný tlak
 • lieky na riedenie krvi
 • stimulanty
 • inzulín pre diabetikov
 • lieky na potlačenie imunity
 • nekombinujte s kofeínom – má totiž schopnosť účinky kofeínu zosilňovať.

 

Ako riešiť poruchu erekcie?

Erektilná dysfunkcia môže byť spôsobená psychologickými problémami alebo je príčinou choroba. V mnohých prípadoch ju spôsobuje diabetes, poškodenie nervov alebo srdcové choroby. Zmeny životného štýlu, redukcia telesnej hmotnosť, cvičenie, obmedzenie fajčenia a alkoholu. Všetky tieto kroky môžu pomôcť.

Konzumácia rôznych byliniek, akým je aj ženšen, môže byť prvým pokusom na ceste za lepšou erekciou. Nezabudnite akýkoľvek doplnok najprv konzultovať so svojím lekárom.

 

Ženšen čiastočne pomáha s oslabenou erekciou

Červený ženšen môže pomôcť s poruchou erekcie. Rovnako, ako ostatné doplnky, sám o sebe nefunguje tak dobre. Najlepšou cestou sú teda komplexné doplnky stravy. Viac informácií získate v našej podrobnej recenzii.

Tu nájdete tie najlepšie doplnky stravy na podporu erekcie na slovenskom trhu. Môžete ísť samozrejme cestou liekov. Tie zaručujú rýchle a overené výsledky. Nevýhodou sú vedľajšie účinky a príliš veľký vplyv na telo a ľudský organizmus.

V prípade ženšenu je z výskumu malá nádej. Naozaj sa zdá, že na pomoc s erekciou môže mať vplyv. V súčasnej dobe ide o veľmi individuálnu vec. Každému človeku môže fungovať inak. Je teda potrebné počkať, čo nám odhalia ďalšie výskumy tejto rastliny. Možno sa raz stane uznávanou a cennou ingredienciou na podporu erekcie.

TIP: Pre dlhodobé zlepšenie erekcie užívajte kanadský VIMAX minimálne 14 dní. Kvalitný ženšen v zložení zlepší erekciu dlhodobo. 

vimax

 

5/5 - (2 votes)