Zinok a znamenité účinky na vašu erekciu, libido a plodnosť. Čo potvrdzujú štúdie?

Primulus kúpiť

Možno ho poznáte z výroby galvanických článkov alebo z niektorých častí motorových karburátorov, okenných kľučiek, kanvíc, vaní, strešných odkvapov a striech, pritom má zinok veľmi významný vplyv na správny vývoj všetkých živých organizmov na planéte.

 • Akú rolu zohráva v mužskej sexualite?
 • Aký vplyv má zinok na vašu erekciu, libido, kvalitu spermií či potenciu?

zinok, erekcia, libido a plodnosť

 

Zinok a erekcia

Erektilná dysfunkcia je jedným z najčastejších sexuálnych problémov, s ktorými sa muži v súčasnosti najčastejšie stretávajú. A existuje celý rad rôznych príčin erektilnej dysfunkcie.

V posledných rokoch sa však ako stále bežnejší sprievodný jav problémov s erekciou javí nedostatok zinku v tele.

Zinok je totiž kľúčová látka, ktorú bunky vo vašom tele používajú na metabolizáciu živín. Imunitné funkcie, produkcia DNA a proteínov a bunkové delenie sú spojené práve s hladinami zinku v tele.

Zinok tiež umožňuje mužskému telu produkovať testosterón. Z tohto dôvodu môže hladina zinku vo vašom tele ovplyvniť práve aj erektilnú dysfunkciu.

 

Štúdia preukazujúca vplyv nedostatku zinku na erekciu

Štúdia z roku 1996 preukázala veľmi jasný vzťah medzi hladinami zinku a testosterónu v tele. V rámci štúdie boli sledovaní mladí muži, ktorí držali veľmi prísnu diétu obsahujúcu len veľmi málo zinku.

Po 20 týždňoch u nich došlo k významnému poklesu (takmer o 75 %) testosterónu v tele. Taký silný vplyv má nedostatok zinku na vaše telo.

Štúdia tiež skúmala suplementáciu zinku u starších mužov. Vedci dokázali, že so zvýšeným príjmom zinku sa hladina testosterónu u staršej populácie mužov takmer zdvojnásobila. To je vcelku silný dôkaz, že zinok má vplyv na produkciu testosterónu u mužov.

Pokiaľ teda nebude mať vaše telo dostatok zinku, nebude mať ani dostatok testosterónu, a tým pádom nemôžete dosahovať ani silné a kvalitné erekcie.

DOBRÁ RADA PRE VÁS: Český doplnok PRIMULUS obsahuje silnú dávku zinku, až 15,4 mg v jednej tobolke. 

Pokiaľ neviete, z akých zdrojov zinok prirodzene čerpať, PRIMULUS vám bude skvelým suplementom na každý deň. 

primulus

 

Zinok a libido

S tým sa spája aj ďalší obrovský problém – sexuálne libido. Testosterón totiž neovplyvňuje iba kvalitu vašej erekcie, ale aj samotnú chuť na sex. Opäť tu platí priama úmera – pokiaľ nemáte dostatok testosterónu, máte menšiu chuť na sex a vaše libido postupne klesá.

V roku 2009 to preukázal výskum vykonávaný na zvieratách. Ten opäť potvrdil koreláciu medzi zinkom a sexuálnou funkciou. Ukázalo sa, že krysy, ktoré boli liečené 5 mg zinku denne, mali omnoho lepšie sexuálne funkcie, než krysy, ktorým nebol podávaný žiadny zinok.

Táto konkrétna štúdia dospela k záveru, že u mužov má zinok pozitívny účinok na vzrušenie a udržanie si erekcie.

K rovnakým výsledkom dospela aj štúdia z roku 2013, ktorá potvrdila, že dostatočné množstvo zinku, najmä u mladších mužov, je skutočne pre ich libido veľmi dôležité.

Zinok totiž ovplyvňuje nie len hladinu testosterónu v mužskom tele, ale aj môže spôsobiť stratu schopnosti detegovať jemné chemikálie, ktoré vyvolávajú erotické vzrušenie.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Nedostatok testosterónu výrazne oslabuje libido, preukázali štúdie.

nedostatok testosterónu a libido

 

Zinok a spermie

Tým však dôležitosť zinku zďaleka nekončí. Zinok sa nachádza vo vysokých hladinách v mužských semenníkoch. Tu zohráva hlavnú rolu pri spermatogenéze, teda pri tvorbe spermií.

Pokiaľ ho máte v tele málo, môže to viesť k vzniku abnormalít či nekvalitných spermií. Zinok je preto úplne nevyhnutným stopovým minerálom pre normálne fungovanie mužského reprodukčného systému.

S týmito výsledkami prišla štúdia z roku 2016,  štúdia z roku 2018 aj štúdia z konca roku 2018. Vo všetkých troch štúdiách sa odborníci zhodli na tom, že zinok zohráva v plodnosti mužov úplne kľúčovú úlohu. Pokiaľ sa teda snažíte o bábätko a zatiaľ sa vám príliš nedarí, mohla by vám suplementácia zinku výrazne pomôcť.

HODÍ SA VEDIEŤ: Ako oplodniť ženu a ako sa má na tehotenstvo pripraviť žena

 

Zdroje zinku, potraviny bohaté na zinok

Máte problémy s erekciou? Znižuje sa vám vaše sexuálne libido? Alebo sa vám nedarí počať bábätko? Možno je na vine práve nízka hladina zinku v tele.

So zinkom sa to má totiž tak, že si ho človek nedokáže sám vytvárať a zároveň ho nedokáže v tele vo väčšej miere ukladať na „horšie časy“. Preto ho musí prijímať v dostatočnej miere každý deň. Odporúčaná denná dávka zinku pre dospelého človeka je 15 mg.

Aké sú teda zdroje bohaté na zinok, okrem vitamínových doplnkov stravy?

Najlepšími zdrojmi zinku sú:

 • ustrice, kraby a homáre,
 • ďalej tiež šošovica,
 • hummus,
 • dyňové semená,
 • píniové oriešky,
 • quinoa,
 • brokolica,
 • špenát,
 • ale aj rôzne plody mora.

A pre vašu predstavu – konzumáciou 100 g krabieho mäsa splníte zhruba polovicu odporúčaného denného množstva zinku.

SLOVO REDAKCIE: 

Zinok je mimoriadne dôležitý stopový prvok. Možno ste o ňom doteraz ani nevedeli, no ovplyvňuje vo vašom tele viac, než si myslíte. Na jeho dopĺňanie by sa mali zamerať najmä muži v strednom veku, ktorí majú znížené libido a problémy s erekciou, ľudia s vyššou fyzickou aktivitou, celiatici a častí konzumenti alkoholu.

Zinok sa dá prijímať prostredníctvom potravy, prípadne za pomoci doplnkov stravy, akým je napríklad český PRIMULUS, čo je prirodzene najjednoduchší spôsob.

Páni, nezabúdajte ani na tie najmenšie stopové prvky, akými je napríklad aj práve zinok. Ak keď je jeho množstvo v tele minimálne, je úplne nevyhnutným stopovým prvkom na správne fungovanie vášho organizmu.

Primulus kúpiť

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

Rate this post

Zanechte odpověď