Extrakt z hroznových jadier: Potvrdené účinky na sexuálne zdravie (erekcia, prekrvenie, tlmenie zápalov)

Extrakt z hroznových jadier je látka s pozoruhodnými účinkami.

  • Ktoré sú tie najprospešnejšie?
  • Aký vplyv má na sexuálne zdravie?
  • Na čo je extrakt z hroznových jadier dobrý?
  • Je extrakt z hroznových jadier lepší než vitamín C?
  • A má extrakt z hroznových jadier nejaké nežiaduce účinky?

To všetko zistíte práve v podrobnom článku.

extrakt z hroznových jadier

 

Čo presne je extrakt z hroznových jadier?

Extrakt z hroznových jadier pochádza zo semien bobúľ hrozna. Ide teda o rovnakú základnú surovinu, ktorá sa používa aj pri výrobe vína.

 

Aké má extrakt z hroznových jadier účinky? (odsúhlasené štátnym orgánom SZPI)

SZPI, logo

SZPI je štátny orgán Českej republiky, ktorý skúma účinky rastlín a konkrétnych účinných látok v nich. Overuje ich a potvrdzuje, takže získavate istotu, že účinky v tabuľke vydal priamo štátny orgán.

Pokiaľ vás bude zaujímať akákoľvek rastlina alebo konkrétne látky, dohľadajte si ich vo Vodítkách k problematice výživových a zdravotních tvrzení. O hroznových semienkach a výťažkoch z nich sme našli tieto povolené tvrdenia.

Článok sme prevzali z českej verzie stránky, preto sú aj tvrdenia písané česky. Na Slovensku tieto tvrdenia vydáva a odsúhlasuje Štátna veterinárna a potravinárska správa.

 

Normálny stav pokožky a tkanív

extrakt z hroznových jadier, pokožka a tkanivá

Pravidelné užívanie extraktu napomáha v prvom rade k udržaniu normálneho stavu pokožky a tkanív a prispieva k udržaniu optimálnych hodnôt krvného tlaku. Optimálny krvný tlak je dôležitý pre dosiahnutie a udržanie pevnej erekcie.

 

Antioxidant

extrakt z hroznových jadier, antioxidant

Ako sme uviedli vyššie, vďaka unikátnemu zloženiu je extrakt z hroznových jadier taktiež silným antioxidantom. Prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, vedie k ochrane krvných lipidov a pomáha predchádzať predčasnému starnutiu. Starnutie samozrejme ovplyvňuje sexuálnu kondíciu, takže vďaka semienkam možno čiastočne toto oslabenie oddialiť.

 

Imunitný systém

extrakt z hroznových jadier, imunita

Obsiahnuté zložky v extrakte z hroznových jadier taktiež posilňujú obranyschopnosť organizmu a prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Silná imunita chráni telo pred zápalmi, ktoré môžu napadať napríklad prostatu a močové cesty. Semienka sú tak pomocníkom v boji proti telesným zápalom.

Ďalšie uvedené účinky SZPI vo svojich vodítkach síce neuvádza, uvádzajú ich ale relevantné zahraničné zdroje a výsledky mnohých odborných výskumov a štúdií (nájdete ich pod preklikmi nižšie). Nemusíte sa tedy obávať, že by hroznové semená a výťažky z nich tieto prospešné účinky nemali. Výskum stále pokračuje a tuzemské orgány môžu na ich výsledky reagovať pomalšie.

 

Správna funkčnosť cievnej sústavy

Rovnako tak extrakt podporuje obvyklú funkčnosť cievnej sústavy. Používa sa teda ako prostriedok, ktorý je vhodný pri rôznych typoch zníženej odolnosti ciev. Tá sa môže prejavovať ako kŕčové žily, brnenie v pažiach a lýtkach, znížená citlivosť končatín, prípadne kŕče v lýtkach. Potýkajú sa s ňou aj pacienti trpiaci diabetom.

 

Prevencia degenerácie žltej škvrny

Vplyv extraktu z hroznových jadier na cievy možno využiť aj inak. Svoj efekt má aj na tie najtenšie cievy, vrátane tých v očiach. Preto sa môže použiť ako prevencia degenerácie žltej škvrny či katarakty. Užívanie extraktu sa odporúča aj ľuďom, ktorí zrak intenzívne namáhajú pri PC.

Drobné žily sa nachádzajú aj v penise, do ktorého cez ne putuje krv potrebná pre pevnú erekciu. Dobrý stav ciev a bohaté prekrvenie vedú k pevnej a spoľahlivej erekcii.

 

Prispieva k udržaniu normálnej hmotnosti

Rovnako tak je extrakt z hroznových semien obľúbený medzi ľuďmi, ktorí sa snažia schudnúť. Práve proanthokyanidíny ovlplyvňujú vylučovanie hormónov, a teda aj zvyšujú schopnosť tela zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Hlavne sa jedná o leptín, ktorý je známy svojou schopnosťou regulovať pocity hladu a sýtosti.

Ako vieme, nadváha a obezita sú silným zabijakom erekcie, sexuálneho libida a celkovej sexuálnej kondície. Udržaním si zdravej váhy udržíte vitálnu aj svoju sexuálnu výkonnosť.

 

Vplyv extraktu z hroznových jadier na sexuálne zdravie

Nezabudnite hrozno jesť aj samotné, napríklad v rámci romantickej predohry so šampanským 🙂

Vzhľadom na to, že extrakt z hroznových semien prispieva k normálnej funkcii cievneho systému, možno doplnky s obsahom tejto prírodnej zložky odporúčať aj mužom pre podporu erekcie.

Podľa odborníkov sa tak jedná o prospešný doplnok, ktorý je vhodné užívať, ak pacient trpí niektorými typmi impotencie. Štatistiky uvádzajú, že až 60 % porúch erekcie zapríčiňuje práve nedokrvenie penisu. Celý mechanizmus erekcie je založený na schopnosti roztiahnutí ciev nachádzajúcich sa v penise.

Extrakt z hroznových jadier môže byť v kombinácii s ďalšími zložkami spôsobom, ako prekrvenie penisu zlepšiť a zaistiť si tak silnejšiu a dlhšiu erekciu.

TU ODPORÚČAME český doplnok Proerecta KLASIK s výťažkom z hroznových semienok, Ženšenu pravého, Rozchodnice ružovej a guarany.

Kliknite na tlačidlo a pozrite sa na všetky prospešné účinky priamo na e-shope Proerecta.com.

Proerecta KLASIK pro podporu erekce

 

Môže mať extrakt z hroznových jadier nežiaduce účinky?

Žiadne nežiaduce účinky ani toxické prejavy neboli u tejto látky zistené. Zakázané je užívanie pre osoby s alergiou na hrozno.

A keďže je extrakt z hroznových jadier čisto rastlinným prípravkom, môžu ho užívať aj vegáni a vegetariáni.

 

Čo prospešného obsahuje extrakt z hroznových jadier?

Extrakt z hroznových semien je surovinou v zásade nepovšimnutou. Pri konzumácii sa totiž jadierka spravidla odstraňujú, pretože sú horké a lezú do zubov. Mali by sme im však dať šancu. Obsahujú celý rad látok prospešných pre ľudské zdravie.

Hlavne to sú:

 

Oligomerné proanthokyanidíny

Najdôležitejšou látkou v extrakte hroznových jadier sú proanthokyanidíny. Proanthokyanidíny patria do skupiny látok, ktoré sa nazývajú polymerné flavanoly. Vykazujú adstringentné (sťahujúce, zvieravé) účinky. Okrem hroznového vína sú obsiahnuté aj v ďalšom ovocí, napríklad v jablkách či hruškách.

Jeden z hlavných benefitov extraktu z hroznových jadier spočíva konkrétne v obsahu oligomerných proanthokyanidínov (OPC). To sú látky zo skupiny polyfenolov. Radíme ich medzi vysoko účinné antioxidanty.

Uvádza sa obsah asi 3 500 mg proanthokyanidínov v sušených semenách. V extrakte bol zistený dokonca niekoľkonásobne vyšší podiel týchto účinných látok.

Pravidelné užívanie týchto látok má podstatný vplyv na ľudské zdravie. Predovšetkým dokážu veľmi efektívne bojovať s účinkami voľných radikálov a oxidatívnym stresom.

Preventívny efekt čo sa týka celého radu chorôb už potvrdili aj aktuálne štúdie. Hroznové jadrá a extrakt z nich napomáhajú podporovať náš imunitný systém a dokážu stimulovať tvorbu T-buniek. Ďalej sa podieľajú na predchádzaní srdečným ochoreniam a predchádzaní ateroskleróze. Rovnako tak majú protizápalový efekt a ich užívanie sa odporúča diabetikom.

Prvé štúdie naznačili, že by proanthokyanidíny mohli mať aj určitý efekt v onkologickej liečbe. Zdá sa totiž, že sú do značnej miery schopné brániť aj množeniu nádorových buniek. V tejto oblasti je však potreba ešte ďalšieho výskumu, aktuálne štúdie boli prevedené zatiaľ iba na zvieratách.

Extrakt z hroznových jadier obsahuje aj ďalšie formy proanthokyanidínov. Hlavne sú to monomery, dimery, trimery a polymery.

Pozitívny vplyv extraktu z hroznových jadier bol preukázaný v prevencii a liečbe radu typov nádorového bujnenia – rakoviny hrubého čreva, kože, pľúc, prostaty či prsníka,uvádza Marie Hejlová.

 

Vitamín E

Za bežne známym označením vitamín E sa ukrýva označenie chemických látok, konkrétne sa jedná o deriváty 6-hydroxychrómanu alebo tokolu.

Vitamín E opäť plní predovšetkým rolu pre organizmus dôležitého antioxidantu. Tento vitamín je rozpustný v tukoch. Dokáže bunky chrániť pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom a prispieva ku spomaľovaniu starnutia. Ak tohoto vitamínu nemáme dostatok, poznáme to podľa zníženej obranyschopnosti, ale tiež neurologických problémov.

 

Kyselina linolenová

Kyselinu linolenovú radíme medzi nenasýtené mastné kyseliny. Typicky je obsiahnutá v ľanovom oleji. Patrí medzi tzv. kyseliny esenciálne. Označenie esenciálne je dôležité, pretože signalizuje, že si ľudský organizmus nedokáže tieto kyseliny sám vyrobiť. Preto je závislý na tom, ako mu ich dodáme zo stravy.

Extrakt z hroznových semien je čisto rastlinným prípravkom, ktorý neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Preto ho môžu užívať aj vegáni.

 

Ako sa extrakt z hroznových jadier užíva a aká je odporúčaná dávka?

Vždy je nutné sa riadiť podľa odporúčaní výrobcu konkrétneho doplnku. S ohľadom na obsah účinnej látky je tak potreba rešpektovať dávkovanie daného doplnku.

Čo sa týka priamo obsahu extraktu z hroznových jadier, uvádza sa ako odporúčaná dávka rozmedzie 50 až 300 mg. Konkrétne množstvo však závisí na účele, kvôli ktorému extrakt užívate a tiež na tom, či ho užívate už s cieľom riešiť problém, prípadne chcete jeho silu využiť iba preventívne.

Proerecta KLASIK pre podporu erekcie

VIETE, ŽE odporúčaná Proerecta KLASIK obsahuje až 100 mg prospešného extraktu z hroznových jadier v jednej toboľke? Ide tak o dvojnásobok minimálnej dennej odporúčanej dávky.

Proerecta KLASIK podporuje erekciu, sexuálne libido, predlžuje sexuálnu výdrž a podporuje tvorbu testosterónu. V prípade objednávky je do 48 diskrétne u vás.

 

Pre koho nie je extrakt z hroznových jadier vhodný? Kto by ho nemal užívať?

S výnimkou detí nie je známe, že by existovali konkrétne skupiny pacientov, ktoré by sa mali užívaniu prípravku vyhnúť.

Pokiaľ sa však problém nezlepší, vždy konzultujte svoj stav s odborným lekárom. Rovnako to platí, ak sa u vás vyskytnú symptómy ako bolesti hlavy, závrate, bolesť žalúdka, bolesť v krku a svrbenie na pokožke hlavy. Pokiaľ pocítite, že sa váš stav dokonca razantne zhoršuje, navštívte lekára okamžite. Obecne je ale užívanie bezpečné a účinky veľmi prospešné.

 

Extrakt z hroznových jadier vždy iba od certifikovaných výrobcov

Extrakt z hroznových semien je prírodný prípravok zaradený medzi doplnky stravy, a teda do skupiny špeciálnych potravín. Nejedná sa o liek. Nemá liečivé ani preventívne účinky, zároveň nenahrádza lekárske vyšetrenie.

Zásadne sa ale vyhnite nákupu neoverených prostriedkov na internete, ktoré vám sľubujú efekt porovnateľný s liekmi na predpis. Veľmi často sa jedná o falzifikáty a neoverené výrobky. Riskujete s nimi nežiaduce účinky a poškodenie zdravia.

 

Sú známe kontraindikácie s ďalšími liečivami? Ktoré to sú?

Užívanie extraktu z hroznových jadier sa neodporúča primárne pacientom, ktorí užívajú lieky na krvný tlak, lieky proti bolesti NSAID, liečivá, ktoré ovplyvňujú zrážanlivosť krvi (Aspirin, Warfarin) a akékoľvek medikamenty, ktoré sa rozkladajú v pečeni.

Kontraindikácia s ďalšími liečivými prípravkami však nie je celkom vylúčená. Preto v prípade, že už užívate iné liečivá, sa o vhodnosti doplnku s extraktom z hroznových jadier pred užívaním poraďte s lekárom. Konzultovať môžete vhodnosť kombinácie preparátov eventuálne aj v lekárni.

 

České doplnky Proerecta LONG a SHOT pre podporu erekcie s výťažkami z hroznových semienok

Medzi prírodné prípravky, ktoré využívajú silu extraktu z hroznových jadier a ďalších čisto rastlinných zložiek, patria české doplnky Proerecta LONG a Proerecta SHOT.

 

Proerecta LONG pre dlhodobú podporu erekcie, sexuálnej výdrže a tvorby testosterónu

Proerecta LONG pre dlhodobú podporu erekcie a zvýšenie testosterónu

Doplnok stravy Proerecta LONG patrí pod českú značku bylinných prípravkov Proerecta. Jedná sa o bylinné toboľky, ktoré sú určené na podporu sexuálneho zdravia.

Prírodné zloženie založené na extraktoch z bylín a doplnené aminokyselinami, minerálmi a vitamínmi napomáha udržovať normálnu hladinu testosterónu a prispieva k normálnej plodnosti a schopnosti reprodukcie.

Prípravok je určený na dlhodobé užívanie. Pre dostatočný efekt je vhodné užívať ho po dobu najmenej jedného mesiaca, a to vždy v počte 2 toboliek denne.

 

Proerecta SHOT pre okamžitú podporu erekcie do 30 minút

proerecta shot

Proerecta SHOT je nápoj určený na okamžitú podporu erekcie. Je schopný zaistiť vám prirodzenú podporu sexuálneho zdravia a pohlavných orgánov.

Založený je na pôsobení rastlinných extraktov. Extrakt z hroznových jadier je podporený výťažkom zo Ženšenu pravého a ďalších rastlinných látok. Zároveň je doplnok Proerecta SHOT obohatený aminokyselinami, adaptogénom a guaranou.

Tento prípravok má formu nápoja. Ľahko a pohodlne sa užíva a príjemne chutí. Vďaka jeho účinku ho môžeme označiť doslova za prírodný energetický drink pre penis a sexuálne funkcie. Vypiť sa musí 30 minút pred sexom. Účinok nastupuje do pol hodiny.

 

FAQ alebo najčastejšie vás o extrakte z hroznových jadier zaujíma:

Je extrakt z hroznových jadier dobrý na prostatu?
Primárne pôsobnosť spočíva v schopnosti normalizovať funkčnosť cievnej sústavy. Možno tak tvrdiť, že skôr než na prostatu má tento prírodný prostriedok pozitívny vplyv na erekciu.
Na čo je extrakt z hroznových jadier dobrý?
Extrakt z hroznových jadier má širokú škálu účinkov. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, radí sa medzi silné antioxidanty, prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom a má pozitívne účinky pri chudnutí. Využíva sa aj pre podporu mužskej potencie.
Riedi extrakt z hroznových jadier krv?
Oligomerné proanthokyanidíny majú vplyv na rozpúšťanie krvných zrazenín. Užívanie extraktu z hroznových semien sa preto neodporúča užívať spoločne s liekmi ovplyvňujúcimi krvnú zrážanlivosť.
Je extrakt z hroznových jadier lepší než vitamín C?
Oligomerné proanthokyanidíny sú až 40x silnejším antioxidantom než vitamín E. Skôr než porovnávať účinnosť oligomerných proanthokyanidínov a vitamínu C je vhodné si uvedomiť silu ich synergického pôsobenia. Inými slovami: Extrakt z hroznových jadier je vhodné vitamínom C doplniť.
Má extrakt z hroznových jadier iný názov?
Niektorí výrobcovia svoje produkty môžu označovať aj skratkou OPC, ktorá označuje hlavnú účinnú látku oligomerné proanthokyanidíny.
Pomáha extrakt z hroznových jadier pri chudnutí?
Podľa niektorých zdrojov skutočne dokáže regulovať činnosť hormónov, ktoré regulujú pocit nasýtenia a hladu (leptín). Extrakt z hroznových jadier tak môže byť v chudnutí nápomocný.
Môžem sa predávkovať extraktom z hroznových jadier?
Extrakt z hroznových semien sa považuje za bezpečný. Nie je známe, ako vysoká dávka vedie k predávkovaniu. Odporúčané dávkovanie stanovené výrobcom konkrétneho prostriedku je však na mieste rešpektovať.
Má extrakt z hroznových jadier nejaké nežiaduce účinky?
Nežiaduce účinky alebo toxické prejavy neboli u jedincov užívajúcich extrakt z hroznových jadier evidované.
Môže sa užívať extrakt z hroznových jadier na lačný žalúdok?
Užívanie nalačno je vhodné, niektorí výrobcovia to aj priamo odporúčajú.
Funguje skutočne extrakt z hroznových jadier?
Zatiaľ nemôžeme jeho funkčnosť potvrdiť bezvýhradne, štúdie stále prebiehajú. Štúdie sú vo fáze testovanie látky na zvieratách.

 

Čo sme zistili o extrakte z hroznových jadier?

Extrakt z hroznových jadier je zaujímavou zložkou, ktorej sa zatiaľ neprikladá prílišná pozornosť. Pritom obsahuje účinné látky, ktoré sa radia medzi silné antioxidanty, a tak má rad pozitívnych účinkov na organizmus a celkovo na zdravie človeka.

Dokáže veľmi efektívne bojovať s účinkami voľných radikálov a oxidatívnym stresom. Pre maximalizáciu týchto účinkov dbajte na to, aby ste užívali prípravky s extraktmi z hroznových jadier a nie iba so sušenými hroznovými semenami. Práve extrakt totiž obsahuje väčšie množstvo týchto účinných zložiek.

 

Ďalšie profily prírodných látok pre podporu erekcie

ANABOLICKÉ STEROIDY /veľmi rizikové/
ZINOK
CITRULÍN
ORNITÍN
VITAMÍN E
KOENZÝM Q10

 

Rate this post

Zanechte odpověď