Steroidy podporia erekciu, ale znížia testosterón a libido, zmenšia semenníky a spravia vás neplodným

Zasnene ste sa zahľadeli na svalovcov v televízii? „Aké by to bolo krásne, keby som aj ja mal takú horu svalov?!“ hovoríte si v duchu. Asi na svete neexistuje muž, ktorý by netúžil po obrovskom množstve svalov a vysekanej postave. Lenže ono to nie je len tak…

Nie je tajomstvom, že sa v profesionálnej kulturistike alebo všeobecne vo vrcholovom športe už roky užívajú najrôznejšie nepovolené látky na podporu rastu svalov. Najčastejšie ide o steroidy.

Vyzerá to úžasne – muž je ako vytesaný dlátom rukami špičkového umelca. Žiadny faldík, žiadna slanina len hra svalov všade, kam sa pozrieš. Nadľudské výkony, božská sila, víťazstvo. Bohužiaľ si ale často tieto „zlepšováky“ vyberajú svoju daň. A to tu najvyššiu – na ľudskom zdraví.

 • Aký vplyv majú steroidy na mužskú erekciu?
 • Zmení sa vám po ich užívaní libido?
 • A nemôžu mať steroidy negatívny vplyv na vašu sexualitu?

Na to všetko sa v dnešnom článku spoločne pozrieme.

steroidy a erekcia, libido, plodnosť

 

Anabolické steroidy

Anabolické steroidy sú podľa jednoduchého vysvetlenia syntetické látky podobné mužskému hormónu testosterónu, podporujúcemu rastu svalov.

Steroidy máme síce vo svojich telách všetci, avšak tie anabolické sú vytvorené umelo a do tela sú dodávané buď pomocou injekcie, alebo piluliek.

 

VIDEO – Ako fungujú anabolické steroidy?

 

Využitie steroidov v medicíne

Nepoužívajú sa ale len na rast svalov. Lekári ich napríklad podávajú ľuďom po vážnych úrazoch, aby zlepšili hojenie svalov. Využívajú sa ale aj pri iných zdravotných problémoch.

Pri niektorých pacientoch sa podávajú ako náhrada prirodzeného testosterónu. Používajú sa ale aj pri liečbe HIV pozitívnych pacientov, ďalej pri liečbe rednutia kostí, pri príznakoch mužského prechodu, alebo pri poruchách potencie.

Ak sa steroidy totiž užívajú liečebne a dávkovanie zodpovedá potrebám pacienta v súlade so skúsenosťami medicíny, nebývajú príčinou vážnejších zdravotných komplikácií.

BEZPEČNÁ ALTERNATÍVA K STEROIDOM: 

Pre organizmus je omnoho prirodzenejšia podpora tvorby vlastného testosterónu pomocou bylín. 

Odporúčame české bylinné kapsuly Proerecta LONG.

Proerecta LONG

 

Využitie steroidov v športe

Ich pozitívny vplyv na rast svalov si rýchlo všimli športovci, a to najmä kulturisti, pre ktorých sa steroidy stali každodenným „chlebom“. Bohužiaľ nie sú tieto látky pre nich bez vedľajších účinkov. Naopak ich so sebou prinášajú celý rad.

 • Môžu poškodiť pečeň,
 • obličky,
 • spôsobiť zmenšenie semenníkov,
 • impotenciu,
 • majú vplyv na zvýšený výskyt zubného kazu,
 • dlhodobo poškodzujú srdce a spôsobujú rast orgánov,
 • súčasne sa objavuje akné,
 • zväčšenie prsnej žľazy u mužov (gynekomastia),
 • zadržovanie vody v tele a opuchy.

U žien dochádza k nevratným zmenám hlasu, zväčšeniu klitorisu a tzv. viralizácii, čo je mužský vzhľad.

To už si potom človek rýchlo rozmyslí, či chce mať horu svalov svojpomocne alebo s pomocou steroidov. Pritom doménou zneužívania anabolík nie je len vrcholový šport.

Umelé zvýšenie výkonnosti, rast svalov ale aj sebavedmia, bez ohľadu na dôsledky, láka aj mnoho obyčajných smrteľníkov. Len v Spojených štátoch amerických bolo doteraz hlásených 3 000 000 užívateľov anabolických androgénnych steroidov.

Šok priniesli aj závery najnovších prieskumov medzi stredoškolákmi v USA a vo vyspelých západoeurópskych krajinách: Takmer 6 % študentov stredných škôl užíva anabolické steroidy.

 

Steroidy a erekcia

 • Ako konkrétne ovplyvňujú anabolické steroidy mužskú erekciu?
 • Zmení sa vám pri užívaní steroidov nejakým spôsobom erekcia?
 • A čo sa stane, keď steroidy vysadíte?

Začnime prvým vplyvom anabolických steroidov na mužskú sexualitu, a to vašu erekciu. Erekciu steroidy samozrejme ovplyvňujú. V tomto prípade vás poteším, je to totiž vplyv pozitívny.

Svoju erekciu budete mať vďaka steroidom posilnenú, výrazne tvrdšiu, pevnejšiu a dlhšiu a zároveň budete mať omnoho väčšiu chuť na sex.

MAJTE PREHĽAD: Androgény a ich nepostrádateľný vplyv na mužské telo a erekciu

androgény

 

Znie to úplne úžasne. Bohužiaľ tento stav netrvá večne. Akonáhle steroidy vysadíte, efekt zmizne a dokonca môže byť vaša vzrušivosť menšia než pred steroidmi.

Pán Peter má vlastnú skúsenosť s anabolickými steroidmi:

Užíval som celkom 30 týždňov anabolické steroidy, konkrétne Testosterone enanthate. Aplikoval som ho každý týždeň. Aktuálne mám problémy s erekciou.

Po vysadení po 21 dňoch čo sa mi látka úplne vyplavila z tela, som nasadil liek anastrozole (arimidex), ktorý som užíval každé tri dni, pretože som nemal žiadnu erekciu.

Erekcia sa mi síce pomaly vracia, no viem, že to môže byť spojené s malou tvorbou vlastného testosterónu.

Po vysadení steroidov je teda úplne bežná erektilná dysfunkcia. Tá môže pretrvávať aj niekoľko týždňov, pokiaľ sa vám vlastná produkcia testosterónu nenavráti do normálu.

 

Steroidy a priapizmus

Ďalším nežiaducim účinkom užívania steroidov je tzv. priapizmus. Ide o dlhotrvajúcu veľmi bolestivú erekciu, ktorá neodznie ani po ejakulácii. Trvá pokojne aj niekoľko dlhých hodín a pokiaľ sa do 6 hodín nevyrieši, môže vyústiť až k odumretiu vášho penisu.

K priapizmu môže dôjsť pri užití väčšieho množstva steroidov, než vám bolo odporúčané. Pokiaľ takýto stav na sebe spozorujete, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. V prípade vyčkávania vám totiž nakoniec môžu váš penis aj amputovať.

 

Steroidy a libido

Ako som už spomínala, obrovským plusom steroidov je zvýšenie chuti na sex. Budete mať naň chuť prakticky nepretržite.

Je to tak preto, lebo vďaka steroidom pridávate do tela mužský hormón testosterón, ktorý sa bežne využíva práve pri liečbe typicky mužských problémov a zníženého libida.

Aj keď je to čiastočne nevýhodné, pretože nie každá žena je ochotná milovať sa svojím mužom niekoľkokrát denne, pre vás to bude určite veľmi príjemné a pokiaľ ste slobodný, tak aj zábavné.

Po vysadení steroidov však vaše libido razantne poklesne. Môže to trvať dokonca aj niekoľko týždňov, kým sa všetko opäť navráti do normálu a než vaše telo obnoví produkciu vlastného testosterónu.

Ak užívate steroidy od útleho veku, môže byť vaše nízke libido a nechuť k sexu dokonca až úplne neliečiteľné.

 

Steroidy a plodnosť

Obrovským rizikom steroidov je fakt, že sa vám môže znížiť tvorba spermií (spermatogenéza). Tým pádom môžete mať problémy s počatím alebo sa môžete stať celkom neplodným. Anabolické steroidy sa dokonca používali ako antikoncepcia pre mužov v laboratórnych podmienkach.

[su_testimonial name=“Expert na neplodnost doktor Allan Pacey z Sheffield University“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“sheffield.ac.uk“ url=“https://www.sheffield.ac.uk/oncology-metabolism/staff/pacey“]Takmer každý muž užívajúci anaboliká vykazuje nejakú mieru neplodnosti, nezriedka sú neplodní úplne.

Denne k nám chodia pacienti, ktorých postava pripomína telo Arnolda Schwarzeneggera pred tridsiatimi rokmi. A majú rovnaký problém, sú neplodní.[/su_testimonial]

 

Steroidy a sterilita (úplná neplodnosť)

Výsledkom dlhodobého užívania steroidov alebo užívania steroidov od skutočne skorého detstva môže byť aj úplná sterilita. Teda stav, keď je muž úplne neplodný a neschopný počať prirodzenou cestou bábätko.

Aj keď má daný chlap mužnosti na rozdávanie a chuti na sex za troch, v plodnosti by sa mohol umiestniť na pomyselnom poslednom mieste.

Potvrdila to aj odborná práca z roku 2016 s názvom „Anabolic steroids abuse and male infertility“. V tejto štúdii sa môžete dočítať nie len o tom, že majú steroidy negatívny vplyv na mužskú plodnosť, ale aj na samotnú podobu spermií.

Spermie u mužov užívajúcich steroidy majú väčšinou zlý, neprirodzený tvar, horšiu pohyblivosť a väčšiu mortalitu. To všetko môže viesť k úplnej neplodnosti, ktorá nastáva až v 50 % prípadov.

 

Steroidy a penis

Mnoho pánov sa tiež domnieva, že pokiaľ budú užívať steroidy, teda látky podobné testosterónu, zväčší sa im penis. Takého výsledku sa ale, bohužiaľ, nedočkáte.

Väčšinou k žiadnej zmene veľkosti mužského prirodzenia nedochádza.

Nemusíte sa báť, že by sa vám penis zmenšil, k tomu tiež nedôjde, no neočakávajte žiadne viditeľné zväčšenie. Maximálne bude viac prekrvený, ale to je všetko. So svojou pýchou sa budete musieť skrátka raz a navždy zmieriť.

 

Steroidy a semenníky

Naopak sa vám ale môžu zmenšiť semenníky. Je tomu tak preto, že sa znižuje vlastná produkcia testosterónu, ktorý práve vzniká v semenníkoch. Semenníky sa kvôli menšej produkcii testosterónu môžu zmenšiť.

Len tie teda môžu zmeniť svoju veľkosť. Penis ale zostane stále rovnaký.

Jediný, komu sa môže zväčšiť prirodzenie, je žena, ktorej sa môže zväčšiť klitoris. V extrémnom prípade môže ženin klitoris pripomínať mužský penis.

 

Steroidy a prostata

Tak, ako sa vám zväčšujú vďaka steroidom svaly, zväčšuje sa vám aj prostata. Spočiatku sa niekde dokonca objavuje aj nočné pomočovanie (nyktúria). Prostata totiž narastie veľmi rýchlo a prináša so sebou problémy nárazovo.

Mladý muž na vrchole svojich síl potom môže trpieť rovnakými problémami, ako o dve generácie starší páni. V ojedinelých prípadoch sa môže objaviť dokonca aj rakovina prostaty.

 

Steroidy a testosterón

Steroidy sú skvelým pomocníkom, no zlým pánom. Pokiaľ ich budete brať pravidelne, a to počas dlhého obdobia, môže to u vás vyvolať zníženie množstva produkcie vlastného testosterónu.

Takže namiesto toho, aby ste mali v tele testosterónu prebytok, sa telo na vzniknutú situáciu adaptuje a vlastnú produkciu utlmí.

Akonálne potom steroidy vysadíte, môžu sa u vás začať objavovať typicky ženské rysy a typické problémy s nízkou hladinou tohto mužského pohlavného hormónu, pretože naraz budete mať testosterónu málo.

[su_testimonial name=“MUDr. Taťána Šrámková, CSc.“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“fnbrno.cz“ url=“https://www.fnbrno.cz/mudr-tatana-sramkova-onkologicka-diagnoza-neznamena-konec-sexu/t5957″]Typický pacient s nedostatkom testosterónu si v ordinácii sexuológa sťažuje na poruchu erekcie, zhoršenie ranných erekcií, menej intenzívnu ejakuláciu či znížený objem ejakulátu.

Ďalšími príznakmi nedostatku testosterónu sú: znížená vitalita, úbytok svalovej hmoty a sily, rednutie ochlpenia, abdominálna obezita (obvod pásu nad 102 cm), epizodické potenie, návaly tepla, nespavosť ale aj poruchy psychických funkcií, ako je podráždenosť alebo letargia, znížený pocit spokojnosti, nedostatočná motivácia, nízke sebavedomie, znížená duševná energia, depresia, pocit strachu či problémy s krátkodobou pamäťou.

Významný nedostatok testosterónu vedie k neplodnosti.[/su_testimonial]

 

Steroidy a estrogény

U mužov, ktorí užívajú anabolické steroidy vo zvýšenej miere, dlhodobo alebo od útleho veku, sa môžu vyskytnúť dokonca problémy so zvýšenou hladinou estrogénu. Áno, znie to možno zvláštne, to aj to je jeden z vedľajších účinkov spojených s užívaním steroidov.

Výsledkom môže byť stav zvaný gynekomastia, ktorý je charakteristický zväčšením prsného tkaniva u mužov. Aj keď teda muž užíva čisto mužský hormón, môžu mu začať rásť prsia, čo rozhodne nechcete.

 

Steroidy a vedľajšie účinky

Steroidy síce pomáhajú v raste svalov, no majú aj rad ďalších nežiaducich účinkov:

 • poškodenie obličiek a pečene,
 • zvýšený krvný tlak,
 • riziko infarktu,
 • zvýšené riziko rakoviny,
 • vypadávanie vlasov,
 • zvýšený výskyt akné,
 • svalové kŕče,
 • zvýšená emočná labilita a agresivita,
 • zväčšenie prostaty,
 • zväčšenie prsnej žľazy u mužov,
 • zmenšenie semenníkov,
 • žalúdočné problémy,
 • opuchy členkov.

 

VIDEO – Vedľajšie účinky steroidov

 

Ako podporiť rasť svalov bez steroidov?

Možno ste teraz zúfalý, ako na to, aby vám svaly poriadne narástli? Verte, že sa to dá aj bez steroidov.

Pokiaľ nemáte ambície vyhrať všetky svetové kulturistické súťaže a chcete iba dosiahnuť pevnej, vysekanej a svalnatej postavy, potom k dokonalým výsledkom steroidy nepotrebujete.

 

Prirodzené zvýšenie hladiny testosterónu v tele

Na zvýšenie hladiny mužského hormónu v tele vám bohato postačia prírodné zdroje. Jedným z najúčinnejších je Tribulus terrestris alebo ak chcete kotvičník zemný.

Ten poznajú prakticky všetci kulturisti, pretože ide o jednu z mála rastliniek, ktorá skutočne prirodzene zvyšuje hladinu testosterónu v mužskom tele. Dokonca aj mnohí vyslúžilí kulturisti ju užívajú, aby si udržali dokonalú postavu.

BEZPEČNÝ TIP: 

Pre organizmus je omnoho prirodzenejšia podpora tvorby vlastného testosterónu pomocou bylín. 

Odporúčame české bylinné kapsuly Proerecta LONG.

Proerecta LONG

 

Regenerácia

Ak vás trápi dlhá doba regenerácie po tréningu, potom stavte na BCAA. Ide o prirodzené aminokyseliny, ktoré sa bežne nachádzajú v našej potrave.

V potrave ich však je omnoho menej. Vďaka BCCA teda doplníte potrebné aminokyseliny, ktoré vám urýchlia regeneráciu a rast svalov, vďaka čomu budete môcť vyraziť do posilňovne častejšie.

 

Plnosť svalov

Posledným faktorom, ktorý rieši veľa mužov, je plnosť a zaguľatenosť svalov. Vo svojej podstate nejde o nič iné než o dostatočné zavodnenie svalov.

Toho môžete dosiahnuť aj obyčajným kreatínom. Ten, spoločne s BCAA, nájdete v každej lepšej predajni s doplnkami stravy pre športovcov.

Nemajú žiadne vedľajšie účinky a pomôžu vám dosiahnuť vašu vysnenú postavu prirodzenou cestou.

 

Intímny život po vysadení steroidov

Život po vysadení steroidov rozhodne nie je jednoduchý. A teraz nehovorím len o svaloch, ktoré sa vám, samozrejme, logicky zmenšia. Hovorím tu o vašom sexuálnom živote.

Ako ste už asi najskôr z celého článku vytušili, akonáhle steroidy vysadíte, okamžite vám spadne vaše libido na minimum, vaša erekcia poklesne ako cena Bitcoinu na burze a celkovo sa zhorší vaše sexuálne zdravie.

Zrazu totiž nebudete nabudený alfasamec plný testosterónu. Zrazu budete mať testosterónu v tele nedostatok.

Už ho totiž nebudete telu umelo dodávať a než na to telo príde samé a upraví vlastnú produkciu tohto mužského hormónu, bude to nejakú chvíľu trvať. Po túto dobu ho budete mať v organizme razantný nedostatok.

Niekedy to trvá pár týždňov, inokedy nemusí na obnovu vlastnej produkcie testosterónu dôjsť vôbec. Potom je takýto muž až do konca života odkázaný na liečbu testosterónom, inak by sa vlastne premenil na ženu.

A keď už sme u tých žien, tak ani ony to po steroidoch nemajú jednoduché. Hlbokého hlasu sa už nikdy, ani po vysadení steroidov, nezbaví.

Zväčšený klitoris sa môže zmenšiť, no nie vždy. Mužské rysy sa síce zjemnia, no už nikdy nebude daná dáma za nežnú princeznú, akou bola predtým.

 

SLOVO REKADKCIE:

Anabolické steroidy sú skvelým vynálezom a pomocníkom. Len vďaka steroidom dokázalo ľudstvo posunúť fyzické výkony na hranicu možností. Avšak za akú cenu?

Muži sú po steroidoch skoro neplodní a bez libida. Ženy už potom prakticky ničím nepripomínajú ženy.

Je teda na každom z nás, nech sa rozhodne, či do takéhoto rizika chce ísť. Za seba odporúčam poupraviť svoje stravovacie návyky, zvýšiť počet návštev posilňovne a snažiť sa dosiahnuť vysnívaných výsledkov svojpomocne.

Predsa len potom z toho budete mať omnoho väčšiu radosť, keď získate vysnívanú postavu len vďaka svojej vôli a odhodlaniu, než ak ju získate podvodom.

Proerecta LONG, nákup

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O TESTOSTERÓNE

TOP 3 doplnky pre prirodzenú podporu testosterónu
Proerecta LONG – české tobolky pre podporu testosterónu, erekcie a výborná osobná skúsenosť
Úbytok testosterónu - smutná, ale nezvrátiteľná súčasť starnutia
8 prejavov nízkej hladiny testosterónu
Dá sa hladina testosterónu zistiť aj doma?
Vysoký testosterón podnecuje tvorbu akné a kožných problémov
Pitie alkoholu rapídne znižuje hladinu testosterónu, potvrdila štúdia
Nízky testosterón negatívne ovlpyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie

 

Rate this post

Zanechte odpověď