Hladina testosterónu má skutočne vplyv na veľkosť penisu, potvrdzuje štúdia z roku 2017

Primulus kúpiť

Penis. Pre mužov najdôležitejšia časť tela. Priemerná dĺžka penisu je na Slovensku 15 cm, ale väčšina mužov nie je s veľkosťou svojej pýchy spokojná. Pokiaľ sa k priemerným číslam nepribližujete, nezúfajte. Lekári odhadli súvislosť medzi hladinou testosterónu v tele a veľkosťou penisu.

testosteron a veľkosť penisu

 

Testosterón a veľkosť penisu v mladosti

Väčšine mužov rastie penis počas puberty, obvykle vo veku od 9 do 14 rokov. Tento proces trvá až päť rokov, kedy sa rast zastavuje. Teda približne v 20 rokoch má muž konečnú veľkosť penisu, s ktorou sa bude potýkať až do smrti.

 

Je možné zväčšiť penis pomocou testosterónu?

Tak to teda platilo do roku 2017, kým svetlo sveta uvidela unikátna štúdia O. Rashida, N. Rama, S. Farooqa a Z. Kirana s názvom „Idiopathic hypogonadotropic hypogonadism reversal after testosterone replacement in a 34-year-old male”.

Títo lekári z Aga Khan University Hospital, Karachi z Pakistanu totiž objavili silný vzťah medzi hladinou testosterónu a veľkosťou penisu.

 

Štúdia, ktorá všetko zmenila

V roku 2017 k nim prišiel 34-ročný muž s neobvyklým problémom – mal málo chlpov na tvári, v podpazuší a na hrudi. Keď ho lekári vyšetrili, zistili, že je aj jeho penis omnoho menší než býva priemer. V erekcii meral jeho penis len necelé 2 cm.

Lekári tiež zistili, že má tento pacient veľmi málo svalov a veľmi nízku hladinu testosterónu. Iné laboratórne testy ďalej odhalili nízke hladiny ďalších reprodukčných hormónov, ako sú luteinizačný hormón a hormón stimulujúci folikulárne bunky. Rozhovor s pacientom navyše odhalil, že vôbec neejakuluje a zažíva menej ranných erekcií než bežný muž v rovnakom veku.

To nakoniec viedlo k rozhodnutiu – liečba testosterónom. Danému tridsaťštyriročnému mužovi bol do tela dodávaný testosterón pomocou pravidelných testosterónových injekcií.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Testosterónové injekcie môžu aj uškodiť, pokiaľ nie je správne predpísaná dávka. Čo hrozí?

testosterónové injekcie

 

Výsledky štúdie

Po 9 mesiacoch liečby tohto muža boli vedci úplne zaskočení výsledkami. Množstvo testosterónu v tele sa u daného muža navrátilo do normálu. Zvýšilo sa mu aj množstvo svalovej hmoty aj ďalších reprodukčných hormónov.

A čo je najdôležitejšie – jeho dĺžka penisu vzrástla na priemernú veľkosť dospelého pacienta s normálnou hladinou testosterónu. Teda z necelých 2 cm mal naraz tento pán penis veľkosti 13,5 cm. Svoju veľkosť zdvojnásobili aj jeho semenníky.

ČO TO ZNAMENÁ? Penis dosiahne optimálnu veľkosť len v prípade, ak je optimálna aj hladina testosterónu v tele.

Tento stav možno navodiť napríklad českým doplnkom Primulus s bylinným zložením. Vráti hladinu vášho testosterónu do optimálnej hladiny.

 primulus

 

Hladina testosterónu v období vývoja

S podobnými výsledkami prišla už v roku 1999 iná štúdia s názvom „Congenital hypogonadotropic hypogonadism and micropenis: effect of testosterone treatment on adult penile size why sex reversal is not indicated”, ktorá sledovala vývoj malých detí, ktoré mali nedostatok testosterónu už v období plodu.

Týmto deťom bol podávaný testosterón v detstve a následne boli sledované účinky tieto liečby v dospelosti.

Všetci sledovaní chlapci mali v dospelosti priemerne veľký penis, a tak sa ich nedostatok testosterónu v období plodu nijakým spôsobom nedotkol. Pokiaľ by však liečbu nepodstúpili, trpeli by rovnako, ako vyššie uvedený muž z Pakistanu mikropenisom.

ČÍTAJTE AJ: Aký má presne vplyv nízka hladina testosterónu na libido

 

Dôsledky pre obyčajného muža

Pakistanská štúdia teda jasne preukázala priamy vzťah medzi hladinou testosterónu v tele a veľkosťou penisu v dospelosti. Najväčšiu rolu zohráva testosterón hlavne v období puberty, kedy dochádza k zásadným fyzickým zmenám u mužov, ale dôležitý je aj počas nasledujúcich rokov.

To znamená, že ak má dostatok testosterónu v puberte, bude mať v dospelosti veľké náradie.

Našťastie to nefunguje naopak, teda, že by sa vám zmenšil penis v dôsledku postupného znižovania hladiny tohto hormónu. Aj keď sa teda v tele postupne hladina testosterónu znižuje u všetkých mužov, nevedie to k zmenšeniu penisu. V takomto prípade na sebe skôr spozorujete úbytok energie, zhoršenie erekcie či problémy s ejakuláciou.

 

S testosterónom môžu pomôcť aj bylinky

Vyššie zmienená liečba testosterónom bohužiaľ nie je vhodná pre každého. Je nutné mať skutočne testosterónu v tele minimálne množstvo, aby vám lekár takúto liečbu odporučil.

To ale neznamená, že nemáte žiadne iné možnosti. Pomôcť vám môžu aj isté bylinky, ktoré prirodzene tonizujú hladinu testosterónu v tele.

Medzi najúčinnejšie bylinky patrí kotvičník zemný, ktorý je vhodný pre mužov v strednom veku, ktorí sa už na vlastnej koži stretávajú s problémom znižujúcej sa hladiny testosterónu.

POMOC PRE VÁS: Účinné množstvo kotvičníku zemného nájdete v certifikovanom doplnku stravy Primulus.

Ten podporuje libido, chuť na sex, dlhodobo udržiava sexuálnu kondíciu v každom veku, prispieva k plodnosti, správnej reprodukčnej funkcii a k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi.

primulus

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O TESTOSTERÓNE

TOP 3 doplnky pre prirodzenú podporu testosterónu
Proerecta LONG – české tobolky pre podporu testosterónu, erekcie a výborná osobná skúsenosť
Úbytok testosterónu - smutná, ale nezvrátiteľná súčasť starnutia
8 prejavov nízkej hladiny testosterónu
Dá sa hladina testosterónu zistiť aj doma?
Vysoký testosterón podnecuje tvorbu akné a kožných problémov
Pitie alkoholu rapídne znižuje hladinu testosterónu, potvrdila štúdia
Nízky testosterón negatívne ovlpyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie

Primulus kúpiť

 

5/5 - (1 vote)