Sila alfa samca spočíva v testosteróne

Primulus kúpiť

Premýšľali ste niekedy, prečo sa na niektorých mužov lepia ženy ako včely na med a o iných ani nezakopnú?

Všimli ste si rozdiel medzi úspešnými a sebavedomými mužmi a tými zakríknutými, ktorí sa do flirtu radšej nepúšťajú? Tí, ktorí na seba neradi upozorňujú a žijú v tieni úspešnejších?

Každý muž je iný a má iné vlastnosti. Tí úspešní a u žien obľúbení však majú jednu spoločnú. Je to vysoký obsah testosterónu. Nevýrazným a bojazlivým mužom naopak chýba.

Pozrime sa, ako sa alfa samec odlišuje od „šedého priemeru“, čo robí v živote inak a ako sa javí v očiach ženy.

testosteron

Testosterón v obrovskej miere ovplyvňuje telo aj psychiku muža

 

Kto je alfa samec?

Takéhoto muža spoznáte veľmi jednoducho. Je ho vidieť, počuť a dokonca aj cítiť, keďže alfa samci majú pre ženy výraznejšiu vôňu (hovorovo pižmo).

Alfa samec je urastený a svalnatý. Jeho telo je väčšie a to aj vtedy, ak nešportuje. Alfa samci ale obvykle športujú a svoje telo zveľaďujú. Vedie ich tomu prirodzené sebazaprenie a zápal. Sú na seba veľmi prísni.

Hlas alfa samca je zvučný a v ruchu iných hlasov ho je vždy dobre počuť.

 

Ako sa správa alfa samec?

Alfa samec a spoločnosť

Alfa samec sa nezaujíma, čo si o ňom myslia ostatní. Nezaujíma sa ani o to, čo ostatní robia. Má vysoké sebavedomie a je to on, kto určuje trendy a pravidlá.

 

Alfa samec a ženy

Vo vzťahu k ženám je pozorný, ale rázny. Žena hneď vie, že s ním nemôže len tak mávať. Alfa samec býva striktný a ak si hľadá ženu pre dlhodobý vzťah, vždy jej dá na výber:

Hlava rodiny som ja. Buď to prijmeš a budeme mať skvelý a zabezpečený vzťah, alebo sa rozlúčime.každý alfa samec

Alfa samec zvyčajne neznesie a nechce randiť s alfa samicami. Vystupuje totiž ako vodca skupiny a tak, ako sa ťažko zmieruje s inými alfa samcami v skupine, ťažko vychádza aj so ženami – alfa samicami.  

 

Alfa samec a rodina

Alfa samec sa zaujíma a snaží sa vždy zabezpečiť všetky základné potreby pre seba a svoju rodinu, prípadne inú zverenú zodpovednosť.

Je to „pracant“, ktorý sa kľudne zodrie, len aby mala rodina čo jesť a kde bývať. Nie je to žiaden mamin maznáčik, ktorý by sa nechal obskakovať. Všetko si zariadi sám  a pre seba je sám najväčšou autoritou.

V rodine sa alfa samec správa presne tak, ako sa od muža očakáva. Nie vždy je s ním ľahké vyjsť, ale povinnosti si plní dokonale. Alfa samec je často perfekcionista a nepoľaví, pokiaľ nedosiahne cieľ a nezabezpečí všetko potrebné.

testosteron_a_rodina

Testosterón robí z muža lepšieho otca s ochranárskymi sklonmi

 

Alfa samec a jeho vlastnosti

Alfa samec je zároveň veľmi usilovný a pracovitý. Má prísne stanovené ciele a keď ich dosiahne, hľadá ďalšie výzvy. Nikdy nestagnuje a snaží sa byť vždy lepší, než okolie a on sám. Prekonáva sa, súťaží s ostatnými aj so sebou.

Vďaka tomu sú alfa samci skvelí lídri a vedúce autority. Neraz alfa samec odchádza z neperspektívneho vzťahu alebo zamestnania, ak vyhodnotí, že nemôže naplno prejaviť svoju snahu a schopnosti. V tomto prípade sa vôbec nezaujíma o pocity „pozostalých“.

Nechce strácať čas s vecami alebo ľuďmi, ak v nich nevidí zmysel. Rozhoduje sa s chladnou hlavou a názor zmení pokojne po minúte, ak to uzná za nevyhnutné.

 

Alfa samci a testosterón

Spoločným menovateľom je vysoká produkcia testosterónu. Je to mužský pohlavný hormón, ktorý ovplyvňuje výzor muža a rovnako tak jeho správanie.

Tvorbu testosterónu oslabuje zvyčajne vek, takže vo vyššom veku ho má menej aj alfa samec. To ale neznamená, že časom muž nutne „zženštie“. Aj starý muž, ktorý o seba dbá, športuje, kvalitne sa stravuje, si dokáže udržať hladinu hormónov až do dôchodku.

Naopak mladý muž na počiatku „kariéry“ môže mať menej testosterónu, než udržiavaný dôchodca. Prečo?

Primulus kúpiť

 

Prečo klesá testosterón aj u mladých mužov?

Produkciu hormónu si mladíci úspešne oslabujú nesprávnou životosprávou. Väčšina z nich dnes sedí za počítačom, prehnane sa venuje móde a „chlapské veci“ sú mimo ich záujem.

Vznikla nám tu generácia „mamánkov“, ktorí sa nedokážu postarať sami o seba a už vôbec nie o partnerku alebo mladú rodinu.

Nešportujú a sedia za počítačom v škole, v práci aj vo voľnom čase. Z rôznych príčin pohŕdajú tradičnými hodnotami, zakladaním rodiny aj neochvejným statusom muža v spoločnosti. Títo chlapci môžu spoločnosti ako takej viac uškodiť, než prispieť.

Vznikajú rôzne zvláštne smery, ako napríklad asexualita – nezáujem o sex. Veriaci sa zas dobrovoľne vzdávajú sexu ako celibátnici. Tieto „vznešené“ morálne a duchovné hodnoty však nevedú správnym smerom.

 

 

Ako zvýšiť hladinu testosterónu?

Testosterón prirodzene produkuje organizmus, konkrétne semenníky. Aj vďaka nemu vám rastie ochlpenie, máte hlboký hlas a mužské rysy. Každý muž v sebe má testosterón, inak by sa ani mužom nestal.

Upozorňujem, že tvorbu testosterónu znižujú aj rôzne ochorenia semenníkov žliaz alebo iné ťažké a dlhotrvajúce choroby (diabetes, obezita, srdcovocievne ochorenia). Vtedy je namieste návšteva lekára.

VIETE, AKO prebieha vyšetrenie u urológa?

 

Čo zmeniť v životospráve pre zvýšenie testosterónu?

  • Dostatočný pohyb, šport alebo namáhavejšia fyzická práca
  • Dostatočný odpočinok – nič nie je dôležitejšie, ako spánok a regenerácia organizmu
  • Čo najmenej sedenia a ležania bez pohybu
  • Kvalitná a čerstvá strava s dostatkom mäsa (zdravé tuky, bielkoviny a sacharidy)
  • Menej stresu zníži tvorbu zlých stresových hormónov
  • Čo najviac sexu a precvičovania pohlavných orgánov (súlož, masturbácia, masáže)
  • Bohatý pitný režim vyplaví škodliviny a udrží telo vitálne
  • Otužovanie zoceľuje organizmus a podporí vyplavovanie hormónov

 

Prijatie väčšej zodpovednosti v živote núti samca stať sa vedúcou a zodpovednou osobnosťou. Aj takýto status dokáže čiastočne zvýšiť testosterón!

 

Ste alfa samec? Otestujte sa!

Ak premýšľate, či ste alebo nie ste alfa samec, úprimne si odpovedzte na nasledovné otázky. Čím viac odpovedí bude kladných, tým väčšia je šanca, že ste aj vy alfa samec. Nájdete sa v týchto vlastnostiach?

Sila

Športuje a stará sa o svoje telo. Je silný fyzicky aj duševne. Šport a pohyb sú pre prirodzenú tvorbu testosterónu veľmi dôležité.

Vodcovstvo

Cíti svoju silu a prevahu nad ostatnými mužmi, ktorí nie sú alfa. Má sklony k vodcovstvu a rozhodovaniu za zverených ľudí.

Dravosť po víťazstve

Testosterón ženie alfa samca k víťazstvu. Pokiaľ zlyháva, nikdy sa nevzdá. Prehru berie ako motiváciu k ďalším „súbojom“ a dokáže sa z nej poučiť.

Ambície

Nikdy sa neuspokojí so súčasným stavom a snaží sa vždy posunúť ďalej k lepšej verzii seba samého.

Súťaživosť

Pred ostatnými sa chce prezentovať ako ten najlepší. Neuspokojí sa s druhým miestom a chce byť vždy na výslní.

Charizma

Dokáže zapôsobiť na väčšinu žien a vie, čo potrebujú. Vie, ako sa k nim správať, aby mu podľahli a stali sa jeho „samičkami“.

Vysoké libido – sexuchtivosť

Testosterón podvedome ženie alfa samca „množiť sa“ čo najviac. Preto má stále chuť na sex. Bez sexu pravidelného sexu je podráždený, pretože je to stav, na ktorý nie je zvyknutý.

Prísnosť

Alfa samec sa riadi prísnymi, ale spravodlivými pravidlami. Je prísny na ľudí, ktorým zadáva príkazy, ale hlavne na seba. Má silnú morálku.

Optimizmus

Aj napriek svojej „tvrdosti“ je vždy dobre naladený a cíti sa fit. Aj to je dôsledkom testosterónu, ktorý si zvyšuje športom a správnou životosprávou.

Ochranársky reflex

Alfa samec chápe svoju úlohu v kolobehu života a ochrana svojej rodiny je pre neho prioritou. Alfa samec len málokedy opúšťa ženu svojho života a už vôbec nie vtedy, keď majú spoločné potomstvo.

Spoľahlivosť

Slovo alfa samca platí. Ak by ho porušil, hanbil by sa sám pred sebou. Práve táto sebadisciplína z neho robí veľmi zodpovedného človeka.

Egocentrizmus

Aj alfa samec vie byť sebecký, no vždy myslí aj na blaho okolia. Niekedy môže pôsobiť dokonca nafúkane a povýšenecky, no jeho cieľom je zodpovednosť a starostlivosť o rodinu a to aj za cenu, že niekedy môže pôsobiť ako sebec.

 

Testosterón sa stará o zachovanie ľudstva

Ten najhorší scenár, ktorý si môže ľudstvo predstaviť je ten, v ktorom muži prestanú byť mužmi a postupne sa začnú vzdávať svojej mužskej úlohy v spoločnosti.

To by mohlo viesť k znižovaniu pôrodnosti a množeniu ľudí. Čiastočne sa to deje vo svete už teraz, keďže doposiaľ nebolo nikdy toľko mužov – „nemužov“, ako dnes.

Podmienky sú však benevolentné a kto chce, môže byť homosexuál alebo si dokonca zmeniť pohlavie.

Ostáva na nás, skutočných mužoch so skutočným názorom na „smerovanie“ mužnosti, aby sme sa postarali aj o ďalšie generácie.

Nenechajte sa zlými návykmi oberať o mužskú silu – testosterón a začnite ešte dnes. Nikdy nie je neskoro objaviť, ale aj vybudovať v sebe alfa samca!

Primulus kúpiť

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O TESTOSTERÓNE

TOP 3 doplnky pre prirodzenú podporu testosterónu
Proerecta LONG – české tobolky pre podporu testosterónu, erekcie a výborná osobná skúsenosť
Úbytok testosterónu - smutná, ale nezvrátiteľná súčasť starnutia
8 prejavov nízkej hladiny testosterónu
Dá sa hladina testosterónu zistiť aj doma?
Vysoký testosterón podnecuje tvorbu akné a kožných problémov
Pitie alkoholu rapídne znižuje hladinu testosterónu, potvrdila štúdia
Nízky testosterón negatívne ovlpyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie
5/5 - (2 votes)