Masáž semenníkov – príjemná a preventívna aktivita, navyše zdarma. Ako na to?

Semenníky sú dva oválne orgány uschované vo vašom miešku. Od začiatku puberty tieto semenníky produkujú spermie, ktoré môžu oplodniť ženské vajíčko. Rovnako sú zodpovedné za produkciu testosterónu. Aké sú vlastné výhody masáže semenníkov?

masáž semenníkov

 

Prečo masírovať semenníky alebo nie je to len o potešení

Včasná detekcia rakoviny semenníka

Rakovina semenníka je choroba, ktorá nebolí. V prípade včasne zachytených prípadov je šanca na vyliečenie cca 90 %. Preto je včasná detekcia problému tak dôležitá.

Zdravý semenník je hladký. Hrčka na jeho povrchu môže značiť problém. Pri pravidelnej masáži semenníkov je šanca na objavenie neobvyklého útvaru oveľa vyššia. Pomôcť môže samozrejme aj vaša partnerka alebo partner.

 

Zlepšenie prietoku krvi

Pomerne veľa mužov trpí variokélou. Ide o žilové hromadenie, kedy odkysličená krv zo semenníka zle odteká späť do obehu. Hromadením krvi sa semenník otepľuje. Hrozí neplodnosť a pomalšia tvorba testosterónu.

Masáž semenníkov zlepšuje ich prekrvenie. Tým pádom sú v lepšej kondícii, krv sa nehromadí a ich funkcia je oveľa lepšia.

 

Lepšia hladina testosterónu

Toto tvrdenie je nepotvrdené. V každom prípade veľa sexuálnych guru tvrdí, že masáž semenníkov zvyšuje tvorbu testosterónu prirodzenou cestou. Nejde teda o tak násilné metódy, akými sú injekcie, prášky a gély.

Samozrejme nebudete ihneď trhať rekordy na bench press, ale podľa ich tvrdení je nárast po čase poznať v náraste energie a vitality. Naviac tu nehrozia vedľajšie efekty liekov, akými sú napríklad problémy s pečeňou, srdcom, krvnými zrazeninami alebo so zhoršením existujúceho nádoru semenníka a zväčšenej prostaty.

 

Ako masírovať semenníky krok za krokom?

Je niekoľko ciest, ako vykonávať masáž semenníkov. Nie je to len o tom, chytiť a prehmatať. Tiež je dobré pripomenúť, že masáž nemusíte vykonávať sólo. Prizvite si na pomocou svoju vlastnú masérku alebo maséra.

Len sa ubezpečte, že je to človek, ktorému dôverujete. Veľmi pekne popisujú tantrickú masáž semenníkov na webe kamasutra.cz.

Tak, ako v prípade všetkého nového, je aj tu možnosť, že spočiatku masáž nebude príjemná. To neznamená, že je niečo zle s vaším rozkrokom. Mierny nekomfort je spočiatku prirodzený. Nesmiete však pociťovať ostrú bolesť. Teda je namieste konzultácia s odborníkom.

Pred začiatkom masáže chcete mať pripravené 3 veci:

  • čistá osuška
  • teplá voda
  • masážny olej

Jojobový, kokosový alebo mandľový olej sú veľmi dobrá a osvedčená voľba. Detský olejček poslúži tiež veľmi dobre. Keď máte prípravu hotovú, nasledujú tieto kroky:

  • Namočte osušku do teplej vody a použite ju na zakrytie semenníkov po dobu zhruba 5 minút. Tento proces zmäkčí kožu a zaistí väčšiu poddajnosť semenníkov pre nasledujúce kroky. Počas čakania odporúčam odpočívať a pustiť si vašu obľúbenú hudbu, pri ktorej sa dokážete zrelaxovať.
  • Naneste olej na dlane a naneste ho na celý povrch vášho mieška. Nevynechajte žiadne miesto.
  • Masáž začnite priamo od semenníkov. Ešte sa ich nedotýkajte.
  • Následne zaraďte pohyby podobné pumpovaniu. Objímte jeden semenník palcom spolu s ostatnými prstami a nechajte semenník prekĺzavať medzi nimi. Hore a dole. Po 3 minútach opakujte to isté s druhým semenníkom. Pri tomto kroku buďte opatrný. Najmä pokiaľ robíte masáž po prvý raz. Pri tomto masírovaní zároveň stiahnite druhou rukou miešok, aby masáž semenníkov bola ešte účinnejšia.
  • Jednotlivé masážne techniky striedajte. Každá technika má trvať asi 3 minúty.
  • V ďalšej fáze chyťte spodok semenníkov a oddeľte ich prstami od seba. Sťahujte ich dole a vyťahuje naspäť nahor.
  • Finálnym krokom masáže je aplikovanie jemného tlaku na semenníky. Uvoľňujte a pridávajte stisk po dobu 3 minút.

 

TIP: Lepšie sa k semenníkom dostanete, keď ich v miešku zaženiete akoby do kúta. Lepšie sa k nim dostanete a ľahšie ich premasírujete. 

 

Masáž Qi – Gong

Ešte inou formou masáže semenníkov je technika qi gong. Tá pochádza pôvodne z Číny. Jej tvorcovia verili, že životná sila muža začína v miešku. Zvýšením prúdenia krvi v tejto oblasti tak je možné údaje dosiahnuť vyššiu duchovnú energiu, ktorá potom prúdi celým telom.

Princípy masáže idú ruka v ruke s tvrdením novodobých sexuálnych guru. Zvýšenie vašej hladiny testosterónu má za následok viac energie a vitality.

Jedno z cvičení qi gong zahŕňa poklepávanie a rolovanie semenníkov. Tým dochádza  ich prekrveniu a nárastu vnútornej energie.

Cvičenie qi gong podporuje energiu jang a funkciu obličiek, ako potvrdzuje aj štúdia z roku 1990. Tá bola vykonaná na atlétoch, ktorí podstúpili metódu qi gong a následne u nich stúpla hladina testosterónu a fyzická sila.

 

Ďalšie výhody masáže semenníkov

Ďalšími efektami môže byť vyššia produkcia spermy a vyšší obsah spermií. Váš urológ môže siahnuť po tejto metóde ako po alternatíve, pokiaľ sa u vás zistili problémy s neplodnosťou.

Muži, ktorí nedokážu oplodniť partnerku, môžu zvoliť masáž ako doplnok svojej liečby.

TIP PRE VAŠU VÝBORNÚ PLODNOSŤ: Zdravé a silné spermie potrebujú aj vhodnú výživu. Tú im dodáte pomocou bylinných kanadských tabliet Vimax s obsahom Tribulusu, Ženšenu, Ginka a vitamínu E. 

vimax

 

Masáž funguje aj na problémovú erekciu

Pokiaľ máte problém s dosiahnutím a udržaním erekcie, masáž vám môže tiež pomôcť. Lepšie prekrvenie v oblasti penisu a vyšší testosterón sú tie ingrediencie, ktoré zdravé stoporenie penisu vyžaduje.

Masáž podporuje lepšiu a silnejšiu erekciu. Nepredpokladajte naivne, že váš penis bude väčšíToto je prirodzená procedúra. Neočakávajte preto neprirodzené výsledky.

 

Záver

Benefity masáže semenníkov sú dané skúsenosťami generácií pred nami. Vyššie množstvo mužského hormónu vám pomôže k lepšiemu fyzickému výkonu, nehovoriac o lepšom sexuálnom živote.

V každom prípade život nie je len o sexe a výhody masáže môžu mať teda presah aj do ďalších oblastí vášho života. Prvým krokom k tomu, aby ste zo seba vydali 100 %? Jednoduché. Musíte sa najprv cítiť na 100 %. K tomu vám pomôže práve masáž.

U nás sú masáže a starostlivosti o telo stále podceňovanou disciplínou, ktorá má však obrovský potenciál. Stále sa môžeme učiť od našich susedov na východe, ktorí poznajú benefity pravidelného masírovania viac, ako ktokoľvek iný. Z času na čas si teda masáž určite doprajte. Môžete len získať.

ĎALEJ ČÍTAJTE: O masáži prostaty a jej benefitoch. Na otázky odpovedala MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

 

4.7/5 - (3 votes)