Sex v tehotenstve – vždy načúvajte žene

Rozhodli ste sa založiť rodinu? V tom prípade je pred vami 9 dlhých mesiacov. Tie si vie iba máloktorý muž predstaviť bez sexu.

V článku zistíte, či je sex v tehotenstve vhodný, aké má riziká a či nie je nebezpečný pre bábätko. Vzdať sa ho na takú dlhú dobu totiž nechce nikto!

DôLEŽITÉ: Pred plánovaním dieťatka si nezabudnite vyšetriť plodnosť na spermiograme. Ako prebieha a prečo je dôležite sme písali tu.

 

Sex v tehotenstve je bezpečný! Je ale vždy žiadaný?

S  mužskou chuťou na sex partnerkine tehotenstvo zrejme nijak „nezamáva“. Sex je bezpečný a nehrozia pri ňom riziká.

Otázne však je, či bude partnerka ochotná súložiť v každom okamihu. Tehotenstvo je totiž silným zásahom do ženinej hormonálnej rovnováhy. Pridružuje sa častá únava až vyčerpanosť. Tieto činitele maria ženinu chuť na sex a jej „nálady“ spoľahlivo zabijú erekciu u pánov.

TIP PRE ODĽAHČENIE: 15 situácií, kedy sa vám celkom isto nepostaví.

V druhej tretine tehotenstva prúdi do pŕs a pohlavných organov pritekať viac krvi, takže sú veľmi citlivé a vášnivé dotyky nie sú vždy vítané.

Spolu s bolesťami chrbta (kvôli váhe dieťaťa) sa zo ženy stáva ubolené klbko hormónov, ktoré na sex príliš často nemyslí.

Nezabudnite vždy použiť kondóm! Prenosné pohlavné choroby zvyšujú riziko infekcie. Tá môže ohroziť zdravie dieťaťa a celkový priebeh tehotenstva.

sex v tehotenstve

Skúste byť trpezlivý a ženu do ničoho nenútiť. Starostí s tehotenstvom má nad hlavu

  • 1. – 3. mesiac – nevoľnosti, únava, strach z potratu (u prvorodičiek), slabé sexuálne vzrušenie. Žena je precitlivená a náladová, vadiť jej môže aj váš pach, hlas, a dokonca aj prítomnosť
  • 4. – 6. mesiac – bolesti slabnú, nevoľnosť je menej výrazná, bruško rastie a žena je pokojnejšia. Často stúpa libido a žena je náruživejšia. Neraz zvláda omnoho viac, než kedy predtým.
  • 7. – 9. mesiac – vracajú sa komplikácie, brucho je priveľké a nepohodlné, prsia a pohlavné orgány sú výrazne prekrvené, opuchnuté a bolestivé, žena je unavená

 

tehotentstvo a sex

Počas roku tehotenstva bude žena tým, kto diktuje sex

 

Najlepšie sexuálne polohy v tehotenstve

Klasický misionár nie je vhodný kvôli rastúcemu brušku. Lepšie spravíte, ak si žena ľahne na chrbát tesne ku kraju postele alebo stola a vy do nej vniknete postojačky.

Pri polohe na koníčka ležíte na chrbte vy a žena si tak môže sama zvoliť uhol a tempo.

Pri polohe na boku žena leží chrbtom k vám, pričom do nej vnikáte odzadu.

Poloha na psíka je tiež vhodná, nakoľko žena kľačí na 4 a vy do nej opäť vnikáte odzadu. Pozor však na bolesť ženinho chrbta, ak je bruško priveľké.

 

Ktoré polohy sú pri sexe v tehotenstve zakázané?

Prakticky žiadna poloha nie je nevhodná. Stačí sa zamerať na tie, ktoré budú žene príjemné. Pri bežnej polohe na chrbte jej totiž maternica tlačí na nervy v podbrušku. Pokiaľ je však žena s polohou spokojná, vyhovejte jej.

TIP PRE MENŠIE PENISY: Najuspokojivejšie polohy pre malé penisy sú tieto 4

 

Môže sex v tehotenstve ohroziť dieťa?

Nie. Dieťa je veľmi dobre chránené maternicou, plodovou vodou a sliznicami. Nech je váš penis akýkoľvek, dieťaťu sa nemôže nič stať.

Určité obmedzenia však existujú a to v prípade:

  • Ak vašej žene diagnostikovali predčasný pôrod. Prostaglandíny v ejakuláte môžu vo väčšom množstve vyvolať kontrakcie
  • Ak žena nevysvetliteľne krváca z vagíny
  • Pri predčasnom rozšírení vaginálneho hrdla (nie tesne pred pôrodom). Mohlo by dôjsť k infekcii
  • Pokiaľ placenta zakrýva otvor maternice
  • V prípade, že čakáte 2 alebo viac detí

Po pôrode sex vynechajte, bez ohľadu na to, či žena rodila tradične alebo cisárskym rezom. Žena si potrebuje oddýchnuť a zregenerovať pohlavné orgány. Sexuálna prestávka by mala trvať aspoň 6 týždňov.

TIP PRE NEDOČKAVÝCH: Skúste ženu naučiť rôzne techniky masturbácie alebo jej vysvetlite, aké benefity pre vaše zdravie má orálny sex. V zmysle zachovania zdravia penisu sa sexuálnej aktivite nemôžete vyhýbať dlhodobo.

 

Nezáujem o sex po pôrode – smutný scenár nových rodičov

Ako muž máte iste záujem o sex stále. Po pôrode však môže dôjsť k rozdielnym potrebám a očakávaniam partnerov a to vtedy, ak sa v otázke sexu nezladia.

Žena po pôrode môže mať totiž rôzne popôrodné bolesti, prípadne sa nafixuje na dieťa tak, že na sex ani nepomyslí. V mužovi sa vtedy prehlbuje frustrácia z nedostatku sexu v čase tehotenstva. Ak sa situácia po pôrode nezlepší, muž je o to viac neuspokojený.

sex po pôrode

Zamyslite sa, či je chvíľkové nepohodlie vo vzťahu dôvodom pre jeho rozpad

Časom môže začať sex od ženy vymáhať a ona sa naopak stiahne a začne sa sexu vyhýbať. Toto obdobie je veľmi neprajné k stabilite vzťahu a mnohé páry sa rozišli práve kvôli nesúladu v sexe.

Vec treba riešiť dôkladným rozhovorom, a pokojne aj návštevou vzťahového terapeuta, aby sa dieťa nenarodilo do rozvracajúcej sa rodiny.

 

Záver

Počas tehotenstva dbajte hlavne na ženine záujmy. Ak ste súložili často, sex si vyžiada sama, keď bude mať záujem. Ten počas tehotenstva opadnúť môže, ale žena sa k sexu veľmi rada vráti po pôrode.

NAUČTE SA: Aká erekcia ženu zaručene uspokojí?

Hlavne „netlačte na pílu“ a ženu do ničoho nenúťte. Snaží sa predsa donosiť pokračovateľa vášho rodu, čo je veľmi zodpovedná úloha. Za to si ju vážte a milujte ju.

 

 

5/5 - (3 votes)