Sex počas tehotenstva a neistá sexualita vašej partnerky. Bude mať vôbec záujem?

Dozvedeli ste sa tú najúžasnejšiu novinky, a síce, že so svojou partnerkou čakáte bábätko? V tom prípade vám úprimne gratulujem. Splodenie dieťaťa je ten najväčší zázrak na svete. Kým sa však pustíte do osláv, zariaďovania detskej izby, nákupov množstva nevyhnutných vecí a tešenia sa na potomka, poďte sa so mnou na chvíľu zastaviť pri vašej sexualite.

Splodením bábätka to predsa pre vás nekončí. Sex k partnerstvu neodmysliteľne patrí, a to aj počas tehotenstva. Čo teda očakávať? Ako bude tehotenstvo vašej partnerky prebiehať? Ovplyvní nejakým spôsobom jej libido? Kedy k sexu najpravdepodobnejšie dôjde a kedy by ste sa mu radšej mali vyhnúť? Na to všetko vám odpoviem práve tu.

sex počas tehotenstva

 

Sex v tehotenstve

Asi neexistuje rozporuplnejšia téma než je práve sex v tehotenstve. Sto ľudí, sto chutí. Niektorí ľudia majú názor, že je sex v tehotenstve úplne normálny a bezpečný, iní sa mu obrovským oblúkom vyhýbajú.

Ale prečo? Je za tým mnoho dôvodov. Niektoré ženy počas tehotenstva strácajú chuť na sex, iné sa zas boja o svoje ešte nenarodené dieťa. Preto ani neexistuje jednotná odpoveď. Záleží len na vás.

[su_testimonial name=“Sexuologička a psychoterapeutka MUDr. Hana Fifková“ photo=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2019/04/medicinsky_symbol.png“ company=“fifkova.cz“ url=“https://www.fifkova.cz/“]Samozrejme, sex v tehotenstve je určite možný. V prvom rade by mali mať obaja partneri chuť. Väčšinou nám napadne, že pokiaľ niekto nemá chuť, býva to žena a je potrebné to rešpektovať.

Rovnako to však platí aj obrátene. Ak nemá chuť muž (a skutočne existuje veľa mužov, pre ktorých je sex v tehotenstve partnerky tabu), nemal by sa ani on nútiť.[/su_testimonial]

 

VIDEO: Sex koučka Gaia radí, ako na uspokojivý sex počas tehotenstva.

 

Ak vám sex lekár vyložene nezakáže, vaša partnerka je úplne v poriadku a aj v tehotenstvo prebieha bez komplikácií, v tom prípade sa sexu báť nemusíte.

Ak naň však vy alebo vaša partnerka nemáte chuť, tak sa do toho nenúťte a užívajte si skrátka jeden druhého.

[su_testimonial name=“Gynekológ a sexuológ MUDr. Pavel Turčan“ photo=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2019/04/medicinsky_symbol.png“ company=“sexuolog.net“ url=“http://www.sexuolog.net/o-nas/mudr-pavel-turcan/“]Ak tehotenstvo nekomplikuje krvácanie, bolesti brucha s kŕčmi v maternici či iný stav, je možné aj v priebehu gravidity normálne vykonávať sex.

Vyhol by som sa iba prudkému a hlbokému prenikaniu do pošvy, ktoré by mohlo podráždiť krčok maternice a maternicu. Určite ženám odporúčam, aby sa pri tom riadili vlastnými pocitmi a zdravým rozumom.[/su_testimonial]

TIP: Počas sexu v tehotenstve je dôležitá bezpečnosť ženy aj dieťaťa. Toto je 7 ideálnych polôh.

 

Milovanie v tehotenstve po jednotlivých trimestroch

Ako bude vyzerať sexualita v jednotlivých trimestroch tehotenstva? Poďme si to spoločne odhaliť.

 

1. trimester

Prvý trimester býva pre partnerku veľmi náročný. Väčšinou práve v tomto období trpia ženy na tradičné tehotenské nevoľnosti. To znamená, že je vašej partnerke neustále zle, je veľmi unavená, malátna, bolia ju prsia a zažíva výrazné hormonálne zmeny.

[su_testimonial name=“Newyorská lekárka Dr. Alyssa Dwecková“ photo=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2019/04/medicinsky_symbol.png“ company=“drdweck.com“ url=“https://drdweck.com/“]V prvom trimestri sa ženám často robí nevoľno, cítia sa unavené a nemajú moc dobrú náladu.[/su_testimonial]

 

Nebuďte preto prekvapený, pokiaľ v tomto období početnosť vašich pohlavných stykov klesne na minimum. Toto obdobie môže byť zároveň aj najrizikovejším, čo sa týka samovoľného potratu.

[su_testimonial name=“Pán doktor Pavel Turčan“ photo=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2019/04/medicinsky_symbol.png“ company=“sexuolog.net“ url=“http://www.sexuolog.net/o-nas/mudr-pavel-turcan/“]

Pokiaľ žena po sexe špiní alebo krváca, prípadne ju bolí brucho, a to najmä počas prvých troch mesiacov, odporúčam sa sexu so zavedením penisu do pošvy radšej vyhnúť a využiť skôr niektorú z alternatívnych sexuálnych praktík.

Tu sa len musíte chrániť pred možnými infekciami a v prípade, že sa pár rozhodne využiť praktiky, pri ktorých sa využíva dráždenie rukou, ja vhodné, aby si partner ruky pred kontaktom s partnerkinými genitáliami riadne umyl.

Vypustiť intímnosti úplne potom odporúčam v prípade, že žene orgazmus vyvoláva kŕče, tvrdnutie brucha, bolesti či krvácanie.[/su_testimonial]

 

2. trimester

Druhý trimester je o poznanie pokojnejší. Nevoľnosti väčšinou ustúpia, hormóny sa žene upokoja a zároveň narastie aj libido vašej partnerky. Práve v tomto období dochádza počas tehotenstva k najväčšiemu počtu pohlavných stykov.

[su_testimonial name=“MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM.“ photo=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2019/04/medicinsky_symbol.png“ company=“thklinika.cz“ url=“https://www.thklinika.cz/ondrej-trojan/“]Vysoké hladiny hormónovo spolu s ešte celkom malým bruškom činí ženy žiadúcimi a pre väčšinu partnerov aj nadmieru príťažlivými. Sú, dá sa povedať, nadopované a zvládajú častokrát aj väčšie dávky sexu než normálne.[/su_testimonial]

Svoju osobnú skúsenosť doplnila ja pani Veronika:

Sex do siedmeho mesiaca bol pre mňa úplne v pohode, dokonca by som povedale, že frekvencia sa v druhom trimestri zvýšila. Veľmi sme si to s manželom užívali. Potom už sme sa kvôli bruchu museli obmedziť na jednu či dve polohy a ku koncu už to naozaj bolo len ručne-stručne.

 

Maminka Tereza bola práve v 2. trimestri na sex najviac nabudená:

„V druhom trimestri som bola, ako by som to povedala slušne, na sex natešená ako koza. Musela som mať sex každý deň a občas aj viackrát. Ak som ho nedostala, musela som si pomôcť sama. Ona tá moja náruživosť totiž občas už vyčerpávala aj môjho priateľa.

 

3. trimester

V poslednom trimestri sa početnosť sexu opäť znižuje. Ani však nie tak kvôli libidu ženy, ale skôr pre veľkosť jej bruška, ktoré začína byť skutočne veľkou prekážkou.

[su_testimonial name=“MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM.“ photo=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2019/04/medicinsky_symbol.png“ company=“thklinika.cz“ url=“https://www.thklinika.cz/ondrej-trojan/“]Existuje aj veľa príležitostí na nekoitálne aktivity, ktoré možno rovnako veľmi odporúčať. V pošve je ale v tej dobe už menej miesta, a tak sa na to musí brať ohľad najmä mužmi s väčším penisom.[/su_testimonial]

Maminka Andrea mala posledné týždne tehotenstva najrôznejšie problémy:

„U mňa to už posledné dva mesiace vôbec nešlo. Nemohla som sa poriadne uvelebiť, všetko ma bolelo a sex bolo tým posledným, na čo by som myslela.

 

VIDEO: Sex v tehotenstve pohľadom MUDr. Peta Koleka, primára Gynekologicko-pôrodnického oddelenia Thomayerovy nemocnice v Prahe.

 

Chuť na sex v tehotenstve

Libido a chuť na sex je ale veľmi individuálne. Vyššie uvedené tvrdenia považujte len za ilustračné. Nemusia totiž u vás vôbec platiť. Niektoré nadchádzajúce mamičky majú chuť na sex po celú dobu tehotenstva, niektoré len a konci a iné vôbec.

So svojou skúsenosťou sa s nami podelila aj pani Alena:

V druhom tehotenstve som mala sex zakázaný. V prvom sme mali sex normálne, akoby som nebol tehotná. Polohy klasika misionár, zozadu, hore, v sede. Keď to zhrniem, tak sme skúsili snáď všetko, čo sme robili aj mimo tehotenstva. Pokiaľ to bolo nepohodlné či bolestivé, tak sa poloha zmenila, muselo sa skúšať.

Ak na to máte chuť obidvaja, určite sa sexu nemusíte báť. Páni si často myslia, že svojím údom nejakým spôsobom bábätko zrania, no vôbec tomu tak nie je.

S rovnakým názorom sa stretla aj pani Kateřina:

Muži sa idú zblázniť pri pomyslení, že by ich penis mohol nejakým spôsobom dosiahnuť až k hlavičke bábätka a dotknúť sa jej. Boja sa, že mu ublížia. Príroda je snáď dosť múdra na to, aby nás k tehotenstvu dokonale prispôsobila. Plod je v bezpečí aj pri najhlbších prienikoch, no manžel mi to proste neveril.

 

Kanadskí lekári však vo svojej štúdii uvádzajú:

Je to úplne normálne a neškodné. Existuje skutočne malé preukázané množstvo kontraindikácií sexuálnych stykov počas tehotenstva. Opatrné by snáď mali byť jedine ženy, ktorým lekár povie, že majú rizikové tehotenstvo a hrozí im napríklad predčasný pôrod.

 

[su_testimonial name=“Gynekológ a onkogynekológ Pavel Havelka zo zlínskej Krajské nemocnice Tomáše Bati“ photo=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2019/04/medicinsky_symbol.png“ company=“znamylekar.cz“ url=“https://www.znamylekar.cz/pavel-havelka/gynekolog/zlin“]Mýtov v tehotenstve býva mnoho, no len málo z nich sa zakladá na realite.

Plod veľmi dobre chráni maternica a plodové obaly, takže z tohto pohľadu je sex nerizikovou záležitosťou.[/su_testimonial]

 

Fyzické zmeny ženského tela v tehotenstve

Samozrejmosťou je to, že sa vaša partnerka počas tehotenstva zmení. Okrem väčšieho bruška sa zmení aj tvar jej postavy, zväčšia sa jej prsia, no aj jej intímne partie. Toho sa ale určite báť nemusíte.

Vtipnú situáciu zažila Pavla:

Nikdy predtým som podobnú vec nezažila, ale moja vagína začala kýchať. Prišlo to vždy, keď som dosiahla orgazmus. Bol to strašne zvláštny zvuk a pocit, ale malo to aj ďalší sprievodný jav. Pri kýchnutí vypudila moja vagína sliz, ktorý pristal na mojom partnerovi.

 

Tehotenstvo a sex – pár slov na záver

Páni, pokiaľ sa sexu počas tehotenstva bojíte, spýtajte sa na to svojho lekára. Iba ten vám ho môže zakázať. Ak je ale vaša partnerka úplne zdravá, nemusíte sa ničoho obávať.

Uvidíte, že aj počas tehotenstva si sex s partnerkou užijete. A pokiaľ na to nemá vaša milovaná chuť, tak sa na ňu nehnevajte. Po pôrode sa určite zase všetko vráti do starých koľají.

KLIKNITE A ČÍTAJTE: Je orgazmus počas tehotenstva nebezpečný pre dieťa?

orgazmus v tehotenstve

 

5/5 - (1 vote)