Orgazmus v tehotenstve – je dieťa chránené?

Niektoré ženy sa cítia v tehotenstve zvláštne. Pokiaľ sa ale dokážu dostať do správneho naladenia na sex, je tu niekoľko jedinečných príležitostí, ktoré robia z tehotenstva ideálny čas pre orgazmus. Nie je teda potrebná báť sa a pokiaľ je chuť na sex, rozhodne stojí za to vyskúšať ho.

orgazmus v tehotenstve

 

Orgazmus v tehotenstve a výhody

Orgazmus nie je hrozbou pre dieťa

Toto platí aj pre sex partnerský, aj pre samotnú masturbáciu (rukou, vibrátorom a ďalšími pomôckami). Jediná situácia, kedy by sa žena mala sexu v tehotenstve vyhnúť, je pokiaľ jej hrozí predčasný pôrod alebo krvácanie z placenty. Pri normálnom stave je dieťa absolútne v bezpečí.

 

Orgazmus počas tehotenstva môže byť lepší

Zvýšený prísun krvi do maternice a ostatných sexuálnych orgánov môže urobiť orgazmus oveľa intenzívnejší. Rolu hrajú aj hormóny. Špeciálne potom oxytocín produkovaný v neskoršej fáze tehotenstva a po narodení. Veľa žien tiež uvádza lepší orgazmus počas fázy dojčenia.

TIP: Aj pri „tehotnom“ sexe potrebujete pevnú erekciu, aby bola žena spokojná. Pokiaľ cítite oslabenie, odporúčam českú Proerectu s okamžitým nástupom.

Proerecta

 

 

 

Tvar brucha sa počas orgazmu mení

Keď sa svaly maternice a brucha sťahujú, vytvarujú špicatý alebo trojuholníkový tvar. Ten sa môže vyskytnúť na rôznych častiach brucha. Ide o normálny stav, ktorý nie je nebezpečný. Je spôsobený len sťahmi brušných svalov.

 

Kŕče po orgazme počas tehotenstva

Po orgazme je normálne cítiť kŕče v maternici. Je to tým, ako sa maternica počas orgazmu sťahuje. Deje sa tak pri každom orgazme, len mimo tehotenstva nie je tento jav tak výrazný. Počas tehotenstva môžu tieto kŕče pri orgazme pripomínať menštruačné bolesti. Intenzita sa potom líši u každej ženy a tiež podľa veľkosti orgazmu.

 

VIDEO: Primár Petr Kolek odporúča, ako zvládať sex počas tehotenstva. 

 

Tehotenstvo dokáže zmeniť schopnosť dosiahnuť orgazmus

Prúdenie krvi do genitálií je prvým krokom vo fázy ľudského sexuálneho vzrušenia rovnako, ako pri erekcii. Tým pádom sú tehotné ženy o krok vpred pred ostatnými na ceste k orgazmu. Mnoho žien uvádza, že počas tehotenstva je dosiahnutie orgazmu oveľa jednoduchšie. Niekedy dokonca nie je potrebná ani fyzická stimulácia.

Tehotenstvo ale môže niekedy dosiahnutie orgazmu komplikovať. Poloha, ktorá na vás kedysi fungovala, je v tehotenstve nemožná. V pokročilej fáze tehotenstva majú niektoré ženy naopak viac problémov s dosiahnutím orgazmu. Prípadne orgazmus neprináša to správne uvoľnenie. Je to tým, že maternica nie je schopná kontrakcií. Miesto tu zaberá bábätko.

DOBRÁ SPRÁVA:  Po pôrode je šanca na lepší orgazmus vyššia. Maternica špecificky mení tvar a dosiahnutie orgazmu je po narodení dieťaťa oveľa jednoduchšie. Permanentne.

TIP: Naučte sa 7 bezpečných polôh pre sex v tehotenstve.

 

Výhody orgazmu v tehotenstve

Orgazmus v tehotenstve je pre ženu cesta, ktorú by rozhodne mala skúsiť prejsť. V skutočnosti to môže byť veľmi vzrušujúce z mnohých dôvodov.

Mať sex v tehotenstve je dobré pre ženu aj jej telo. Zlepšuje telesný vzhľad, upravuje srdcový rytmus a psychickú pohodu. Výhody sú rovnaké, ako pri normálnom sexe a k tomu nejaké naviac.

Strach a mýty môžu tehotné ženy odradiť od čohokoľvek, čo by mohlo privodiť orgazmus. Pokiaľ ju lekár ubezpečí, že tehotenstvo prebieha normálne, nie je dôvod na obavy. Nieje potom dôvod vyhýbať sa sexu v tehotenstve. Tu je niekoľko ďalších dôvodov pre orgazmus v tomto období.

 

Dôvod č. 1: Ženský orgazmus môže byť masívny

Nejedna žena tvrdí, že by si priala znovu zažiť orgazmus ako v dobe počas tehotenstva. Tieto orgazmy vraj boli absolútne najlepšie. Dokonca sú známe aj prípady niekoľkonásobných orgazmov, i keď pred tým žena zažívala len obyčajné.

Je to spôsobené opäť vyšším prekrvením pohlavných orgánov. Krv a kyslík posilňujú všetky orgány. Tým pádom je každá stimulácia oveľa silnejšia.

 

Dôvod č. 2: Budete v nálade

Veľa žien uvádza počas tehotenstva väčšiu chuť na sex ako pred otehotnením. Za touto túžbou stojí mix hormónov – progesterón a estrogén (v druhom trimestri aj testosterón).

Prsia sú väčšie a bradavky citlivejšie na stimuláciu. V panvovej oblasti cirkuluje viacej krvi a žena oveľa ľahšie dosiahne prírodnú lubrikáciu. Nové telesné krivky žene prinesú väčšie sexuálne sebavedomie a bude sa cítiť viac sexi. Naviac nie je potrebné riešiť nič, ako kontrolu pôrodnosti. V tehotenstve totiž nie je možné znovu počať.

Hlavné funkcie estrogénu v tele muža a ženy:

MUŽIŽENY
vývoj spermiírast pŕs
dôležitý pre hustotu kostítypické ženské proporcie
hrá dôležitú úlohu pre lipidový profilmenšie telesné ochlpenie než u mužov
ovplyvňuje príjem a využitie glukózyvyšší hlas
podieľa sa na citlivosti a aktivácii adenozínového receptoruperiodický vývoj sliznice maternice
má vplyv na imunitné funkciepodporuje rast buniek
účinkuje proti zápalom v organizmezdvíha žene pocit pohody
podporuje bunkové delenie, rast a akumuláciu tuku
má vplyv na mozgovú činnosť
znižuje rednutie kostí
udržuje zdravý stav ciev
stimuluje rast sliznice maternice

 

Dôvod č. 3: Skvelý odbúravač stresu

Orgazmus zaručuje príval adrenalínu. Tým pádom dochádza k odbúraniu stresu. Sex znižuje krvný tlak, robí človeka pokojnejším a znižuje riziko infarktu. Ide o relaxačnú aktivitu, takže spánok je potom lepší.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: 13 dôvodov, prečo súložiť denne, ideálne dvakrát. 

 

Dôvod č. 4: Udržuje vzťah pri živote

Vždy je dobré s partnerom udržovať intímny vzťah. Nielen, že je to skvelý spôsob, ako sa vrátiť do normálnych koľají v tejto neobvyklej životnej fáze. Tiež dochádza k chemickému prepojeniu, ktoré vás spája.

Je tomu tak vďaka oxytocínu (hovorí sa mu hormón prepojenia). Štúdie ukazujú, že vyplavovanie oxytocínu podporuje emočnú prepojenosť, zvyšuje vzájomné sympatie, podporu a dôveru. To všetko sú pevné piliere zdravého vzťahu.

 

VIDEO: Škola tehotného milovania sa so sexkoučom Gaiou.

 

Sex v tehotenstve – často kladené otázky FAQ

Prečo sú orgazmy často viac intenzívne počas tehotenstva?

Vaše celé genitálie a oblasť panvy (vrátane maternice) sú viac prekrvené. Vaginálna oblasť sa stáva viac citlivou. Akýkoľvek druh stimulácie alebo fantázia môže často stačiť k vynikajúcemu orgazmu.

Môže sa plod sexom/orgazmom poškodiť?

Nie. V skutočnosti to môže dokonca vnímať ako malú masáž.

Môže byť v tehotenstve orgazmus menší?

Áno. Často v treťom trimestri. Vtedy sa maternica zmenšuje a nemôže teda dôjsť k plným kontrakciám kvôli zárodku. Stimulácia môže byť vynikajúca, ale je dosť možné, že žena nedosiahne plný orgazmus.

Prečo sa stáva brucho tak pevným počas orgazmu?

Svaly brucha sa sťahujú ako normálne. Je to však viac viditeľné, pretože brucho je viac natiahnuté.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ako dôležitý je spoločný orgazmus? Je chyba, pokiaľ vrcholíte v inej dobe

Rate this post