Téma zväčšenie penisu je veľmi vyhľadávanou u mnohých mužov. V krčme, pred kolegami alebo kamarátmi túto tému veľmi neriešia. Stačí sa ale pozrieť na čísla na internete. Mesačne si na Slovensku vyhľadá tento výraz cez 4 000 ľudí. Ide preto o pomerne aktuálnu tému.

Aká je situácia so zväčšovaním penisu naozaj? Sú reklamy na výrobky naozaj pravdivé? Aké metódy existujú a sú niektoré účinné?

Hneď na úvod upozorňujem, že žiadny doplnok nedokáže penis zväčšiť. Nie je to fyzicky možné a ak taký výrobok kúpite, peniaze vyhodíte von oknom.

Pomocou doplnkov dokážete zlepšiť prekrvenie penisu. To sa odrazí na pevnosti erekcie a penis bude vyzerať opticky plnší a robustnejší.

Určite odporúčam kanadský Vimax pre dlhodobú podporu pevnej erekcie a zlepšenie sexuálnej výdrže.

vimax

 

Zväčšenie penisu reálne je možné dosiahnuť len niekoľko MILIMETROV

Lieky a doplnky na zväčšenie penisu

Situácia s liekmi je pomerne jednoznačná. Doteraz tu nebolo nič, čo by sa ukázalo ako 100 % účinný prostriedok na zväčšenie penisu.

Pre lepšie pochopenie je potrebné nahliadnuť do mužskej anatómie. Penis obsahuje toporivé telesá. V podstate ide o hubovité útvary, ktoré sa pri sexuálnom vzrušení plnia krvou.

Tieto telesá sú pútané väzivom k lonovej kosti. Nie je teda jednoduché pohnúť s nimi a dĺžka penisu dosiahnutá do 21 rokov je v mnohých prípadoch maximálna možná. To platí v prípade predĺženia penisu.

V prípade roztiahnutia penisu do šírky platia podobné pravidlá. Ich veľkosť je pevne daná. Nefungujú teda ako svaly, ktoré posilňovaním rastú.

Doplnky v prášku a tabletky fungujú vo väčšine prípadov na princípe lepšieho prekrvenia penisu. Môžu teda pomôcť naplniť toporivé telesá rýchlejšie. Tento efekt ale neurobí penis dlhším ani väčším.

Otázkou tiež je, ktorý produkt si muž zakúpi. Pri nešťastnom výbere prípravku môžu zažiť napríklad nepríjemný pocit búšenia srdca, nevoľnosť alebo alergickú reakciu. Tým sa výpočet vedľajších účinkov rozhodne nekončí.

doplnky na podporu erekcie

Všetky doplnky sme sami odskúšali a výsledkom bolo skutočne lenzlepšenie erekcie. Zväčšenie sa nekonalo.

 

 

Pomoc hľadajú často muži s normálnou veľkosťou penisu 

Našťastie väčšina mužov vyhľadávajúcich zväčšenie penisu má priemerné rozmery. Stačí len nevhodný komentár od partnerky alebo prehnane veľké penisy v porne či vo verejnej sprche. Pokiaľ nemá muž dostatok sebavedomia, je mindrák tu. Okamžite sadá za počítač a hľadá najrýchlejšie riešenie v podobe pilulky či podobného nezmyslu.

Muži nemajú príliš prehľad o tom, aká veľkosť v erekcii je normálna. Je jasné, že sa môžu porovnať s ostatnými v sprche. To ale nič neznamená, pretože penis môže mať v erekcii úplne iné rozmery ako v ochabnutom stave. Väčšina mužov aj žien tak má skreslené predstavy.

V POHODE STE, pokiaľ váš penis v erekcii dosahuje okolo 15 centimetrov

 

Výrobcovia doplnkov na zväčšenie mužom klamú.

Častou praxou sú klamlivé výrobky výrobcov na internete a v reklamách. Vsádzajú na to, že svojou reklamou zasiahnu cieľovú skupinu s poraneným egom. I keď môže mať jeho penis normálne rozmery, sám tomu neverí. Nechá sa tak ľahko zlákať nezmyselnou reklamou na zväčšenie penisu.

Reklamné texty sú často spísané až vtipne. Bohužiaľ mnoho z nás na reklamu dá a prípravok si zakúpi. Na internete je možné nájsť množstvo reklám sľubujúcich nemožné:

 

Získate neuveriteľnú dĺžku

Jedným zo sľubov je neuveriteľné zväčšenie penisu. Často v rade mnohých centimetrov. Ide o nezmysel, pretože aj na základe operácie dochádza k zväčšeniu dĺžky o 2 – 3 centimetre. Len ťažko sa dá predstaviť, ako masť, gél či pilulka dokážu niečo podobné.

priemerná veľkosť penisu

Ako vidíte v štatistike, Slováci sú na tom dokonca nadpriemerne

 

Širší penis za pár dní

Toto tvrdenie deklaruje jeden z predajcov na slovenskom internete. Sľubuje rozšírenie penisu v dobe niekoľkých desiatok dní. Tento výrok nedáva zmysel. Prípravok môže zlepšiť prekrvenie, ale v žiadnom prípade nedokáže telesá roztiahnuť, aby bol penis širší.

 

Sexuálna schopnosť muža závisí od tabletky

Tu psychológia reklamy cieli opäť na mužské ego. Snaží sa mu vnútiť, že len veľký penis vedie k uspokojeniu partnerky. Sedliacky rozum napovedá, že ide o hlúposť.

Väčšina mužov sa nachádza so svojou veľkosťou v priemere. Problém je teda skôr v hlave. Pokiaľ je niektorý muž „menej obdarený“, radšej by mal investovať do poriadnej erotickej pomôcky. Nepôjde o vyhodené peniaze a žena bude spokojná.

 

Čo lieky, doplnky a masti obsahujú?

Väčšina týchto doplnkov sú vyhodené peniaze. Čo sa týka zväčšenia penisu, nie je možné čakať žiadny hmatateľný výsledok. Väčšina výrobkov je len zmes prekrvujúcich byliniek. V produktoch sa dookola točia tie isté ingrediencie. Odlišný je len názov výrobku.

NEČAKAJTE ZÁZRAKY: Tieto doplnky penis napumpujú krvou, posilnia erekciu a predĺžia súlož. Zväčšovanie ale nečakajte. 

 

Pomôžu snáď vákuové pumpy?

Jedným z bestsellerov na zväčšenie penisu je vákuová pumpa. Mnoho mužov ju považuje za jasný zlepšovák ochabnutej erekcie. Napriek značnej popularite púmp sa objavujú názory upozorňujúce na neblahý vplyv vákuových púmp. Pri nadmernom a neuváženom užívaní naozaj hrozí popraskanie toporivých telies a poruchy prekrvenia oslabenie erekcie.

Pokiaľ muž používanie pumpy nepreženie, žiadne riziko nehrozí. Vo väčšine prípadov je pumpa ideálnou pomôckou na zväčšenie erekcie a kondície penisu.

Skvelá je pre muža so zhoršenou erekciou. V prípade náruživej partnerky potom skvelo slúži na navodenie erekcie pre ďalšie kolá.

vákuová pumpa purple power

 

Vákuové pumpy a zväčšovanie penisu

Pumpa tvorí vákuum, a tým pádom vznikajú v penise lepšie podmienky na prúdenie krvi. Penis nie je pod tlakom. Tým pádom prúdi krv dovnútra ďaleko ľahšie.

Čo sa týka názoru, že vákuová pumpa dokáže zväčšiť objem penisu, ide o celkom mylnú predstavu. Túto vlastnosť vákuová pumpa nemá.

Niektorí muži si tento fakt neuvedomujú alebo o ňom nevedia. Používajú potom pumpu v nadmernom množstve. Práve tak dochádza k zbytočným zraneniam. Zle použitá vákuová pumpa dokáže naozaj podkúriť.

 

Vákuové pumpy predmetom rozporov

V internetových diskusiách sú názory rozdielne. Jedni ich milujú, druhí ju nemôžu vystáť. Kúzlo spočíva v správnom postupe.

Základné pravidlo znie, že doba používania nesmie presiahnuť hranicu 20 minút. Potom hrozí nadmerné prekrvenie penisu a jeho poškodenie. Pokiaľ muž dodrží inštrukcie v návode a maximálnu dobu použitia, nemá problém.

 

Vodné alebo vzduchové vákuové pumpy?

V ponuke výrobkov púmp sú dve základné kategórie. Vzduchové varianty sú lacné a veľmi jednoduché na prevádzku. Vo väčšine modelov stačí ručné zapumpovanie na balónik a podtlak je zaručený.

Drahšie modely sú vybavené motorom, ktorý vzduch vyženie automaticky. Vzduchové varianty sú lacnejšie, ale nezaručia tak kvalitný podtlak, ako vodné pumpy.

Vodné modely sú skutočne efektívne. Dokážu penis prekrviť naozaj rýchlo. Čas potrebný na dosiahnutie rovnakého efektu je oproti vzduchovej pumpe o značnú dobu kratší. Namieste je teda obozretnosť alebo opatrnosť.

Ceny vodných modelov sú niekoľkonásobne vyššie narozdiel od vzduchových verzií. Vyššia cena je vyvážená lepšou efektivitou.

Výhodou vodnej pumpy je, že odpadá nutnosť lubrikácie. Tá je potrebná len pri vzduchových modeloch, aby penis vkĺzol do valca pumpy bez problémov.

 

Erekčný krúžok + pumpa

Táto kombinácia pomôcok tvorí dohromady skvelú dvojicu. Vo chvíli, kedy muž naženie do penisu pomocou pumpy dostatok krvi, vznikne kvalitná erekcia. Aby ju udržal v dostatočnej kvalite, použije erekčný krúžok. Tým zaškrtí koreň penisu a krv nemôže odtiecť späť. Má tak možnosť dopriať si skvelý sex po oveľa dlhšiu dobu.

 

Pumpa je skvelá rekonvalescencia

S jedlom rastie chuť. Toto príslovie je možné preniesť aj na erekciu. Pokiaľ muž svoj penis nepoužíva, zakrpatie a jeho funkcia sa bude ťažko vracať do predošlého stavu.

Pumpu teda nie je múdre kupovať za účelom zväčšenia penisu. Ide o vyhodené peniaze. V prípade podpory poruchy erekcie však nákup zmysel má.

Pumpa nachádza skvelé využitie aj v prípade pooperačných stavoch prostaty. Teda vtedy, keď muži strácajú kondíciu svojho penisu. Pumpa je skvelým nástrojom na precvičenie jeho správnej funkcie. Muž potom dosahuje erekciu oveľa ľahšie a lepšie sa vracia do normálneho sexuálneho života.

 

Kde pumpu zohnať?

Manuálne a automatické pumpy dostanete v kamenných sexshopoch alebo online. Ceny sa pohybujú od pár stoviek po niekoľko tisíc korún.

 

Chirurgické zväčšenie penisu

Niektorí muži sa spoliehajú na operatívne riešenie. V porovnaní s ostatným spôsobmi ide o variantu s istejším výsledkom.

Ani operatívny zákrok nie je bez rizika. Vedľajšie účinky operácie hrozia pri nesprávnom prevedení vždy.

V prípade, že muž chce podstúpiť operáciu, mal by voliť toho najlepšieho chirurga, akého si môže finančne dovoliť. Ceny operácií začínajú na 800 eurách a rastú až k niekoľkým tisíckam. Voľbu je teda nutné veľmi dobre zvážiť.

chirurgické zväčšenie penisu

 

Operácia na zväčšenie obvodu penisu

V zásade spočíva rozšírenie penisu vo vyplnení tkaniva určitou látkou, ktorá rozšíri celý penis. Touto látkou môže byť vlastný telesný tuk, silikón, prípadne iné médium. Operatívny zákrok na zväčšenie penisu je zložený z niekoľkých fáz:

 • chirurg odoberie tukové tkanivo z oblasti brucha a lona
 • v laboratóriu sa tuk odstredí do svojej čistej formy
 • tuk lekár naberie do injekčnej striekačky a rovnomerne vstrekne do penisu
 • výsledok operácie je viditeľný ihneď

UPOZORNENIE: Ani operácia nedokáže zväčšiť toporivé telesá penisu. Podkožný priestor je síce naplnený tukom a penis vyzerá širší. Telesá sú však stále rovnako veľké. Tuk sa môže po čase vstrebať a veľkosť penisu zmenšiť. Operácia rozhodne nie je stále riešenie. Čítajte podrobný článok o chirurgickom zväčšení. 

 

Kedy je operácia nutná?

Priemerný obvod penisu je u nás zhruba 12 centimetrov. Z toho vychádza hodnota priemeru okolo 3,7 centimetrov. Neexistuje žiadna súvislosť medzi šírkou a dĺžkou penisu.

Mužský mikropenis je definovaný na dĺžke pod 7 centimetrov. Podobná situácie je v prípade extrémne tenkých penisov. V týchto prípadoch sa dá nutnosť zákroku pochopiť.

Zriedka sa vyskytujú jedinci, ktorí sa malým penisom chvália v televízii. Pre normálneho smrteľníka ide často o psychicky veľmi náročnú situáciu. Operácia predstavuje jediné riešenie.

Je zaujímavé, že často operáciu podstupujú muži s priemernými parametrami. Teda jedinci, ktorí žiadnu operáciu nepotrebujú. Sú pritom ochotní zaplatiť aj vysoké sumy za vykonanie zákroku.

Otázkou je v tomto prípade mužské sebavedomie. Pokiaľ sa nechá ovplyvniť obrazom pornopriemyslu a niektorých médií, potom je isté, že operáciu podstúpi.

 

Predĺženie penisu – elongácia penisu

Predĺženie penisu je ďalšia možnosť operatívnej úpravy. V prípade, že by chirurg operáciou narušil priamo hubovité tkanivo, zjazvila by sa. To by znamenalo, že sa pri erekcii nenaplnilo a penis by sa v danom mieste prehýbal. Preto do tohto miesta chirurgovia nezasahujú.

Jedinou možnosťou predĺženia je uvoľniť časť penisu, ktorá je pripevnená k lonovej kosti. To chirurg dosiahne prerezaním väziva, ktoré drží časť toporivého tkaniva penisu pripevnenú k tejto kosti. Ide teda o relatívne predĺženie. Časť penisu jednoducho vykukne z tela von. Predĺženie predstavuje maximálne 2 až 3 získané centimetre naviac.

Nevýhodou je, že penis ani v erekcii nikdy nebude stať vzpriamene. Prestrihnutý úpon penis nedrží vo vzpriamenom smere.

 

VIDEO: Prerušenie väzu a povytiahnutie penisu z tela 

 

Pooperačný stav po predĺžení penisu

Niekedy sa objavujú modriny a opuchy v niekoľkých málo hodinách po operácii. Opuch sa vyskytuje v oblasti penisu, na vnútorných stehnách a miešku. Inak má pooperačný stav hladký priebeh.

V dlhšom časovom horizonte sa odporúča kľudový režim po dobu 14 dní. Prikladajú sa studené obklady okolo koreňa penisu. Dôležité je umývanie pod sprchou po každom močení a stolici.

Penis musí zostať v dobe rekonvalescencie odtiahnutý od kosti. Pacient teda nosí obklad, ktorý je umiestnený v tesných slipoch. Tak sa zaistí odklonenie penisu od tela, takže väzy nemôžu znovu zrásť. Niekedy sa tiež na tento účel používajú ťahové stroje (extendery – naťahovače).

Pohlavný styk a masturbácia sa odporúčajú zhruba 4 6 týždňov po operácii. Skôr nie, aby nedošlo ku krvácaniu.

 

Cviky a masáže pre zväčšenie penisu

Cviky na zväčšenie penisu sú sériou niekoľkých preťahovacích, masážnych a ďalších techník. Cvičenie nemá na zväčšenie penisu taký vplyv, ako si mnohí myslia. Nárast rozhodne nie je zaručený a cviky vyžadujú dlhodobé odhodlanie a motiváciu.

 

Cvičenie prekrvuje penis

V správnych dávkach cviky zlepšujú prekrvenie penisu. Pri cvičení po dlhšiu dobu je možné pozorovať lepšie prekrvenie orgánu, a tým aj lepšiu erekciu. S týmto efektom idú ruka v ruke lepší zážitok zo sexu a celková výdrž. Nedá sa teda čakať zázračný nárast veľkosti, ale lepšie prekrvenie po dlhšom cvičení rozhodne príde.

 

Rôzne kombinácie cvikov

Cviky na zväčšenie penisu sú zložené z niekoľkých techník. Zostava môže byť nasledujúca:

 

Jelqing a „nadojená“ erekcia

Táto metóda bola vyvinutá na prekrvenie penisu bez pomoci liekov, gélov a ďalších podobných „barličiek“. Metóda vsádza na starú dobrú fyzickú stimuláciu a pekelné odhodlanie. Celý cvik pripomína tak trochu pohyb pri dojení.

Masáž funguje na princípe zvýšeného prietoku krvi do penisu. Ten je pri cvičení napoly stoporený. Krv je rukou tlačená manuálne do tých najvzdialenejších častí penisu. Týmto spôsobom by mal penis podľa niektorých guru rásť.

Všetky cvičenia na zväčšenie vyžadujú železnú pravidelnosť. Podľa niektorých sexuálnych odborníkov potom môže dôjsť k skutočnému nárastu. Pravda bude niekde uprostred, pretože na vplyv jelqingu existuje len niekoľko málo štúdií a čísla sú slabé.

 

Pred začiatkom jelqingu

Pred cvičením sa odporúča zavesiť na penis uterák namočený v horúcej vode. Následne ho tak ponechať 2 až 3 minúty. Tento proces potom zopakovať až 3-krát. Je to kvôli dostatočnému prehriatiu penisu. Vďaka horúcemu vplyvu nastane polovičná erekcia.

Ďalšia fáza prípravy spočíva v nanesení lubrikačného gélu na polovične storoporený penis. Je to kvôli pohodliu. Jelqing nasucho dokáže byť veľmi nepohodlný a je určený skôr pre pokročilých.

 

Priebeh jelqingu

Muž utvorí krúžok spojením palca a ukazováčika. Niečo ako OK gesto. Týmto prstencom obopne penis pri koreni. Následne ho žmýka smerom od koreňa k žaluďu. Pohyb by mal zopakovať stokrát za sebou.

 

VIDEO: Jelqing krok za krokom. 

 

Rozdiel viditeľný po niekoľkých dňoch

Podľa guru má byť vplyv cvičenia viditeľný po niekoľkých dňoch. Údajne by sa penis mal začať zväčšovať. Tieto sľuby je lepšie brať s rezervou. Penis bude rozhodne po niekoľkých dňoch cvičenia lepšie prekrvený. Rovnako bude jednoduchšie dosiahnuť erekciu.

Jelqing v každom prípade nechýba v žiadnom sete na zväčšenie penisu a je základným cvikom vo všetkých prípadoch.

 

Na začiatok je najlepší vlhký jelqing.

Vlhký jelqing je pohodlnejší. Na jeho správny priebeh je potrebný lubrikant. Penis musí mať po celú dobu správny sklz. Pokiaľ sa počas cvičenia vstrebe, je potrebné lubrikant doplniť.

Cvičenie prebieha tak, ako je popísané vyššie. Teda spojený palec a ukazovák sa pohybujú od koreňa smerom k žaluďu a vytvárajú pohyb podobný dojeniu.

Začína sa tak, že ľavá aj pravá ruka uchopia koreň penisu rovnakým úchopom. Následne ľavá ruka pokračuje nahor smerom k žaluďu, kým pravá zostáva na koreni. Je to preto, aby krv nemohla odtiecť späť z penisu.

Keď ľavá ruka dôjde až k žaluďu, presunie sa pod pravú ruku na koreň penisu. V tú chvíľu štartuje pravá ruka rovnaký dvojitý pohyb.

Dôležitý je stav erekcie. Ten nesmie presiahnuť 50 až 70 %. Pri dosiahnutí plnej erekcie je technika neúčinná. Počas cvičenia nie je odporúčaná ani ejakulácia.

 

Dôležitý je návyk

Počas prvého týždňa je nutné dodržiavanie rutiny. Veľmi dôležitá je pravidelnosť cvičenia. Len tak sa zaručí, že človek si na cvičenie zvykne a bude schopný ho dodržať aj v dlhšom horizonte.

Pamätajte, že hlavný benefit týchto cvikov nespočíva vo zväčšení penisu, ale hlavne v jeho lepšom prekrvení. To znamená lepšiu šancu na erekciu.

 

Kegelove cviky

Ďalšie cvičenie odporúčané na zväčšenie penisu. Opäť to so zväčšením pohlavného údu nie je také horúce. Platí ale, že tieto cvičenia zlepšujú prekrvenie svalov panvového dna. To znamená lepšiu kontrolu nad ejakuláciou, silnejší orgazmus a pevnejšiu erekciu.

 

Hľadanie PC svalu

Tento sval je kľúčovým pri cvičení Kegelových cvikov. Leží približne v oblasti medzi análnym otvorom a semenníkmi.

Najlepšia cesta k jeho nájdeniu je pri močení. Kedykoľvek chce muž zastaviť prúd moču, musí zatnúť tento sval. Ide o rovnaký sval, ktorý dokáže rozhýbať penis v plnej erekcii.

 

Princíp Kegelovho cvičenia

Tento sval sa potom používa pri samotnom cvičení. V zásade ide o to, že je potrebné zatínať ho rôzne dlho a v rôznych intervaloch. Cvičenie zaistí najvyšší prietok krvi do penisu a panvovej oblasti. Tým pádom sa cvičia svaly panvového dna a zo situácie ťažia aj toporivé telesá penisu.

Začiatočníci najčastejšie cvičia variant, kedy 15-krát za sebou zatnú a uvoľnia PC sval. Po 5-sekundovej pauze je možné postup ešte dvakrát zopakovať. Počty sťahov sa postupne navyšujú až po dosiahnutie absolútneho majstrovstva.

 

Dôležité je dýchanie

Pre zatínanie svalov sa odporúča zapojiť správne dýchanie. Malo by byť uvoľnené s nádychom čo najviac do brucha. Dôležité je najmä pri ďalšom zatnutí svalu. Pri zatínaní by mal muž vydychovať. Až keď celkom vydýchne, by mal zatnutie uvoľniť. Čas zatnutia by mal byť čím dlhší.

 

Kegelove cviky sú nenápadné

Výhoda Kegelových cvikov spočíva v ich nenápadnosti. Je možné vykonávať ich kdekoľvek a takmer kedykoľvek počas dňa. Vo fronte, v aute, pri televízii, pri práci. Naviac nikto nič nespozná. Na svojej lepšej erekcii je tak možné pracovať hocikiaľ.

 

VIDEO: Ako presne posilniť panvové dno? 

 

Naťahovanie a vešanie závažia na penis

Väčšina ľudí ani nevie, že na zväčšenie existuje aj závažie na penis. V ponuke sú závažia na zväčšenie dĺžky a šírky penisu. Ich efekt je však nulový. Jediné, čo môže závažie priniesť, je závažné zranenie penisu.

Pokiaľ sa niekto rozhodne závažie skúsiť, mal by aspoň dbať na základné pravidlá bezpečného používania. Ochráni tak zdravie svojho veľmi cenného orgánu.

 

Ako používať závažie bezpečne?

Väčšina mužov používajúcich závažie by s mojím názorom nesúhlasila. Pevne veria, že hmotnosť zavesená na ich penise im pomôže dosiahnuť vysnené výsledky. Na čom sa s nimi zhodnú, je rozhodne spôsob, akým závažie používať.

Pokiaľ sa muž rozhodne závažie vyskúšať, mal by dodržať niekoľko zásad bezpečného používania:

 • spočiatku voliť menšie hmotnosti
 • hmotnosť navyšovať naozaj veľmi ľahko
 • voliť závažie, ktoré sa nemôže nešikovne zachytiť o odev a spôsobiť zranenie
 • úchyt na penis by ma byť zo zdravotne neškodného materiálu
 • úchyt by mal byť vyhotovený tak, aby nepoškodil jemnú kožu penisu

 

Prečo závažie nefunguje?

Rovnako, ako v predošlých metódach, platia fyzikálne pravidlá. Penis je tvorený hubovitým tkanivom, ktoré slúži na naplnenie krvi počas erekcie. Ako som už písal. Nejde o sval, ktorý by sa poškodením zacelil a stal sa silnejším. Žiadne nárasty do šírky a dĺžky nie je možné očakávať.

Závažie aplikované na sval dokáže jeho veľkosť zväčšiť. Pri aplikácii závažia na tkanivo penisu sa môžete dočkať škaredého natrhnutia tkaniva. Zranenie môže byť veľmi vážne. Niekedy aj s doživotnými následkami.

 

Čo keby závažie fungovalo?

Keby tomu tak bolo, išlo by o zaujímavý nástroj na zväčšenie penisu. Zástancovia tejto metódy uvádzajú niekoľko výhod a nevýhod.

Aké by boli výhody:

 • Bolo by jednoduché zaznamenať výsledky – Narozdiel od bežných cvičení na zväčšenie penisu by mohli byť cvičenia so závažiami veľmi dobre kontrolované. Jednoduchšie je určiť, kedy je telo pripravené na vyššiu záťaž. Podobne je tomu aj v posilňovni. Niektorí zástancovia závažia si dokonca vedú denníky postupu a navyšovania závažia.
 • Voľné ruky – Hneď, ako sú závažia upevnené na penis, sú ruky voľné na iné úlohy.
Aké by boli nevýhody:

 • Pravidelnosť – Rovnako, ako pri ostatných cvikoch na zväčšenie penisu. Fanúšikovia závažia na penis zdôrazňujú, že bez pravidelnosti žiadne predĺženie či väčšia šírka nepríde.
 • Nutnosť mať súkromie – Nejde o Kegelove cviky, ktoré je možné vykonávať v súkromí. Aká je šanca, že si niekto všimne visiace závažie pod nohavicami?
 • Hrozí riziko zranenia – Penis nie je v základe stavaný na takýto druh cvičenia. Zvlášť nie pre začiatočníkov. Muž, ktorý chce vyskúšať závažie na vlastnú päsť, by vždy mal dbať na pravidlá bezpečnosti.

 

Ponuka závaží je bohatá

Výrobcovia ponúkajú naozaj širokú škálu aj v tomto sortimente. Rovnako tak je medzi ľuďmi aj veľa nadšencov tejto metódy. Z môjho pohľadu ide o kaskadérov s vlastným zdravím a túto metódu by som rozhodne nikomu neodporučil.

 

VIDEO: Ľudia vešajú závažie na penis skôr ako šport, nie kvôli zväčšeniu. 

 

Naťahovače penisu (penis extendery)

Extendery sú podobnou skupinou ako závažie. Niektoré druhy sa dokonca používajú v medicíne v dobe pooperačných stavov. Slúžia ako prevencia zrazu väzov po operácii na predĺženie penisu.

Celkovo ide o veľmi populárnu záležitosť. Na trhu je totiž nepreberné množstvo variánt. Opäť však platí, že zväčšenie penisu sa obyčajným používaním extenderu dosiahnuť nedá. V podstate o extenderoch platí:

 • Naťahovanie –  všetky sú navrhnuté na naťahovanie penisu
 • Iný vzhľad a rovnaká funkcia – hoci majú extendery rozdielny dizajn, sú všetky vybavené upevňovacími páskami a funkciami na natiahnutie penisu.

 

Vedecky overené?

Zástancovia naťahovačov tvrdia, že extendery sú overené vedou. Opierajú sa o vedeckú štúdiu zrealizovanú v Turíne. Tá skutočne potvrdzuje zlepšenie dĺžky penisu po 6 mesiacoch. Zdá sa teda, že určitý efekt naťahovače mať môžu. Podľa výskumu dokázali pridať niekoľko desiatok milimetrov v pokojovom aj stoporenom stave.

Pri správnom používaní ide pravdepodobne o druhé najlepšie riešenie hneď po operácii. Aj tu platí, že stav nie je trvalý. Po určitej dobe sa penis vráti do pôvodných rozmerov.

 

Ako extendery fungujú?

Naťahovače penisu pracujú na princípe natiahnutia tkaniva penisu. Väčšina návrhov má podobný dizajn. Všetky obsahujú dva kľúčové komponenty:

 • Dva pútacie body – jeden sa nachádza pri koreni a druhý pred žaluďom
 • Naťahovacie tyče – tvarom pripomínajú vysúvaciu anténu rádia, držia konštrukciu pohromade a posúvajú sa spolu s rastom penisu

Zaujímavosť: Na trhu existuje jeden exot. Ten je veľmi odlišný od ostatných modelov. Na naťahovanie používa vákuový systém.

 

Ako sa naťahovač penisu používa?

Na použitie extendera je potrebné dodržať niekoľko krokov:

Krok 1 – Príprava

Kúskom handry alebo gázy sa penis obalí, aby bola predkožka chránená.

Krok 2 – Odopnutie jednej strany naťahovača

Muž odopne extender na strane nedominantnej ruky.

Krok 3 – Umiestnenie penisu do extenderu

Penis muž drží tesne za žaluďom Natiahne penis smerom k vrcholu naťahovača a pretiahne úchyt cez penis.

Krok 4 – Zaistenie popruhov a dotiahnutie

Popruhy sa zaistia tak, aby bolo udržané napätie penisu. Utiahnutie sa odporúča 2 – 3–krát prekontrolovať.

Krok 5 – Natiahnutie extendera do komfortnej dĺžky

Muž naťahuje extender až do bodu, kedy to je ešte pohodlné.

Krok 6 – Aplikácia tepla

Aplikácia tepla na penis podporí prietok krvi a pohodlnejšie natiahnutie. Je možné použiť napríklad vrecko s nahriatou ryžou.

Krok 7 – Čakanie

Zahŕňa aktivity, ktoré nevyžadujú príliš veľa pohybu.

 

Potrebujem doma extender?

Zdá sa, že extendery sú jednou z mála metód, ktorá ma aspoň vedecky podložené výsledky. Preto by som závery bral s rezervou. Ani operácia v rade niekoľkých desiatok tisíc nerieši zväčšenie penisu permanentne a pokiaľ áno, potom výsledky nie sú až tak ohromujúce. Nepredpokladám, že extendery na tom budú inak.

 

Spreje, gély a krémy penis nezväčšia

Veľa mužov už iste zlákala predstava vyskúšať na zväčšenie penisu gél, mať alebo sprej. Internet je plný podobných reklamných lákadiel. Dôležité je vedieť, ako na tom podobné produkty v skutočnosti sú.

Sľuby sú často nereálne a sľubujú nárasty dĺžky a šírky penisu hneď o niekoľko centimetrov.

Žiadne vedecké štúdie o účinku týchto mastí neexistujú. Reklamy teda zámerne klamú a navádzajú k nezmyselnému nákupu.

gel na zväčšenie penisu

 

Rôzne druhy gélov a mastí

Gély a masti na zväčšenie penisu spadajú do rôznych kategórií. Je ich možné rozdeliť podľa funkcie:

 • Podpora erekcie – v tomto prípade ide o sľub výrobcov o bezchybnej erekcii. Prípravky nepomáhajú dlhodobo. Ich účinok je len krátkodobý a vnútorné toporivé telesá dokážu ovplyvniť len zanedbateľne.
 • Zväčšenie penisu – zväčšenie penisu nie je v žiadnom prípade overené. Výrobcovia tak strieľajú naslepo. V reklamách sa objavujú výroky, ktoré nie sú podložené žiadnymi vedeckými štúdiami.
 • Gély s rozdielnym teplotným účinkom – navodzujú iné vnímanie a zážitok. Zmenou teploty prinášajú rozdielne pocity zo stimulácie. Orgazmus tak môže byť silnejší. Oproti gélom na zväčšenie penisu majú tieto gély svoj význam.
 • Znecitlivujúce gély – dokážu oddialiť ejakuláciu, ale bohužiaľ tiež oslabiť erekciu, pretože dráždenie je menej intenzívne.

OPAKUJEM: Je veľmi málo metód, ktoré dokážu penis zväčśiť a tie účinné zväčšujú rádovo v milimetroch. 

Určite zapojte aj kanadský  Vimax pre pevnú erekciu, plný, robustný penis a dlhšiu výdrž. 

vimax

 

Zväčšenie penisu alebo veľmi ťažko dosiahnuté MILIMETRE navyše

Zväčšenie penisu predstavuje pre firmy obrovský biznis. Muži sa bezhlavo honia za vidinou väčšieho a dlhšieho penisu. Neboja sa utrácať vysokánske sumy a podstupovať riziko. Pritom ani tie zdanlivo najlepšie metódy neprinesú očakávaný výsledok. Niekedy ho zaistia len na malú chvíľu.

Podľa sedliackeho rozumu ide o vyhodené peniaze. Na záver prikladám svoje hodnotenie metód na zväčšenie penisu od najlepšej po tú najhoršiu

 1. Operácia na zväčšenie penisu – výsledok je len optický
 2. Naťahovače penisu – dokážu minimálne predĺžiť o pár milimetrov. Výsledok nie je trvalý
 3. Cviky na zväčšenie penisu – nefungujú, ale sú dobré na prekrvenie penisu
 4. Gély, masti a spreje – nefungujú, ide len o sľuby výrobcov
 5. Závažie na penis – nefungujú, pri nesprávnom použití hrozí fatálne zranenie

Ďaleko lepšou investíciou je pohovoriť si o svojich obavách so svojou partnerkou. Prípadne navštíviť terapeuta, ktorý dokáže poradiť, ako si s pocitom malého penisu poradiť.

Vo väčšine prípadov muži svoje obavy preháňajú. Strach je často len záležitosťou psychiky a problém riešiteľný bez vynakladania veľkých súm. Stačí len zapojiť zdravý sedliacky rozum.

TIP: Kliknite a čítajte perfektný článok o zväčšení penisu a o tom, ako vás reklamy na internete klamú a okrádajú o peniaze. Penis za NEDÁ ZVÄČŠIŤ!

 

Ďalšie články o penise a obmedzených možnostiach zväčšovania

Ako zväčšiť objem a šírku penisu?
Dojenie penisu – koľko pridá na dĺžke?
Všetky cviky na zväčšenie penisu pokope
Chirurgické zväčšenie penisu – má zmysel?
Ako najrýchlejšie zväčšiť objem penisu?
Gél na zväčšenie penisu sľubuje nemožné
Zväčšenie penisu – MEGAČLÁNOK bez klamov
Tablety na zväčšenie penisu NEEXISTUJÚ!