Chirurgické zväčšenie penisu – má zmysel?

Niektorí muži majú radi veľké veci. Od hodiniek cez auto až po byt chcú mať vždy väčšiu hračku ako ich kamarát alebo známy. Rovnaké pravidlo platí aj pre penis. Niektorí idú tak ďaleko, že sú ochotní podstúpiť aj operáciu na úpravu svojich rozmerov.

Operácie na rozšírenie a predĺženie penisu sú klasifikované ako voliteľné plastické operácie. Sú navrhnuté tak, aby dokázali zväčšiť dĺžku aj šírku penisu.

V dnešnej dobe je možné zakúpiť všetky možné vákuové pumpy, krémy, gély, tablety a dokonca existujú masážne techniky (jelqing). Tie sú niekedy funkčné, ale väčšinou až v dlhšom časovom horizonte. Výsledok naviac nie je vždy istý. Proti sebe stoja štúdie, ktoré tieto techniky potvrdzujú a naopak.

Faktom je, že operácia je trvalým a najistejším riešením na zväčšenie penisu. Aj napriek týmto zjavným výhodám nie je chirurgický zákrok celkom bez rizika. Naviac je zväčšenie len optické a reálne sa vám tkanivo nezväčší.

chirurgické zväčšenie penisu

 

Prečo podstúpiť operáciu na zväčšenie penisu? 

Existuje mnoho štúdií, ktoré merali mužský penis. Všeobecne je priemerná dĺžka penisu v kľudnom stave 8,5 až 10,5 centimetrov, v stoporenom stave je to 12,5  až 16,5 centimetrov. Mať extrémne malý penis je rarita. Väčšinou sú medzi záujemcami o operáciu muži s priemernou dĺžkou penisu. To už je samo o sebe zaujímavý paradox.

Existuje malá skupina mužov, ktorí majú menší, než priemerný penis. Ten je známy pod pojmom mikropenis. V kľudnom stave to znamená dĺžka okolo 4 a v erekcii menej ako 6 centimetrov.

Jedinci s touto diagnózou sa s týmto problémom trápia už od detstva. Je dosť možné, že prešli testosterónovou terapiou. To znamená umelé dodávanie mužského hormónu do tela. Títo muži aj napriek svojmu hendikepu väčšinou disponujú inak plne funkčným penisom.

Títo muži volia operáciu na zväčšenie penisu z dôvodu osobnej psychickej pohody. Je im nepríjemné odhaliť svoj penis žene v intímnej chvíli. Niektorí muži radšej volia celibát. Boja sa, že s malým penisom nesplnia v kritickú chvíľu svoju úlohu.

Pri hľadaní pomoci je najlepšia dôverná konzultácia s dôveryhodným doktorom. Ten obyčajne odkáže muža na patričné miesto, kde je možné celý problém konzultovať. Pokiaľ nepomôže psychická vzpruha na konzultácii, je možné navštíviť chirurga.

TIP: Penis opticky zmenšuje aj nedostatočné prekrvenie. To je možné zintenzívniť doplnkom pre podporu prekrvenia a erekcie.

Z redakčne výbornej skúsenosti odporúčame českú Proerectu LONG pre dlhodobú podporu erekcie.

 

Chirurgické zväčšenie dokáže penis predĺžiť aj rozšíriť 

Operácia na zväčšenie penisu je procedúra, ktorá opticky zväčší penis pomocou zásahu plastického chirurga. Na rozdiel od mnohých nechirurgických techník, ktoré dokážu zväčšiť penis len do určitej miery a na určitý čas, je zväčšenie chirurgickou cestou obyčajne permanentné. Až na vstrekovanie tuku, ktorý sa časom vstrebe. 

Vekové rozpätie pacientov je od mužov v neskorých 20-tich rokoch až do hranice okolo 60. roku. Operovaní muži majú rôzne motívy na zákrok. Kvôli sebavedomiu, zníženiu nervozity z výkonu a podobne.

Väčšina mužov túži po predĺžení. Plastická chirurgia dokáže penis predĺžiť aj rozšíriť. To všetko je možné počas jediného chirurgického zákroku.

 

Ako prebieha chirurgické zväčšenie penisu?

Predĺženie penisu prerušením spojivového tkaniva

Predĺženie penisu plastický chirurg dosiahne tak, že nareže väzy, ktoré spájajú penis s dolnou časťou brušných svalov. Hneď, ako sa tieto väzy odborne odstránia, penis sa sám prirodzene predĺži. Je to dané tým, že takmer ⅓ penisu je uložená vnútri tela. Tkanivo potom operatér umiestni medzi lonovú kosť a predĺžený penis. Tak sa dosiahne predĺženie penisu.

Video ukazuje narezanie väzov penisu na jeho predĺženie. Tento úkon predĺži penis o 1 až 3 centimetre. Po zákroku musí pacient penis preťahovať ďalšie 3 mesiace, aby sa väzivo opäť nestiahlo späť a neprirástlo k lonovej kosti. Toto preťahovanie prebieha pomocou závažia.

 

VIDEO: Prerušenie spojivového tkaniva a povytiahnutie penisu z tela. Ide len o optické zväčšenie a penis po ňom nikdy nebude stáť vzpriamene, a to ani počas erekcie. 

 

Vyplnenie a rozšírenie penisu

Na zväčšenie šírky a objemu penisu chirurg naberie tukové štepy z brucha alebo panvy pacienta. Tento tuk sa potom transplantuje do toporivých telies. Tie sa pod ich vplyvom rozšíria. Chirurg si musí dávať pozor, aby sa penis rozšíril rovnomerne do všetkých smerov.

V prvej fáze lekár odoberie tukové tkaniv z oblasti brucha a stehien. Takto odobrané tukové tkanivo je následne oddelené od zvyšku tkaniva na odstredivke. Tuk potom chirurg nasaje do injekcie a napichá rovnomerne po celej dĺžke penisu. Tak dôjde k zväčšeniu hrúbky.

 

Odsatie brušného tuku

Optická metóda u mužov s obezitou. Keďže brucho zakrýva časť penisu, po odsatí tuku – liposukcii – sa táto časť odkryje a penis pôsobí väčším dojmom.

 

Riziká chirurgického zväčšenia penisu

Ako pri všetkých zákrokoch v plastickej chirurgii nesú aj tieto operácie svoje riziká. V prípade, že muž zvažuje operáciu penisu, mal by si naštudovať a zvážiť všetky možné riziká, následky, vedľajšie účinky procedúry.

Rovnako by mal voliť toho najlepšieho odborníka v oblasti. To obnáša obstaranie si referencií a odporučenie na niektorú kliniku. Nie všetky pracoviská ponúkajú rovnakú kvalitu služieb.

 

Aké metódy vám chirurg môže ponúknuť?

Chirurgovia sú schopní nielen zväčšiť proporcie, ale poradia si aj s ďalšími problémami a stavmi mužského penisu. Profesionál dokáže počúvať a prísť s vhodným riešením takmer každého problému. Chirurgovia dokážu vyriešiť aj nasledujúce problémy:

  • skrytý penis – malý penis skrytý pod kožou alebo tkanivom v pubickej oblasti
  • penoskrotálna hypospádia – ústie penisu je inde, ako na špičke penisu
  • nezostúpené semenníky
  • neprirodzené prílišné zakrivenie penisu

 

Chcem podstúpiť operáciu – aký je postup?

Na internete je niekoľko stránok na kliniky ponúkajúce tieto služby. Celkom dobre spracované sú stránky estheticon.cz. Tu je možné nájsť prehľad lekárov, hodnotenie pacientov a diskusné fórum. Lekári sú tu hodnotení a je možné pozrieť si ich históriu a dĺžku praxe.

Pokiaľ daný chirurg záujemcu prijme, môže sa ho spýtať online na doplňujúce otázky, prípadne sa priamo objednať na konzultáciu. Vo formulári je potrebné zanechať kontaktné údaje a je možné rovno vybrať termín návštevy.

Ceny za zväčšenie penisu sa pohybujú zhruba od 800 do 2 400 eur. V cenách nemusia byť zahrnuté ďalšie náklady typu anestézia, bielizeň, konzultácia, pobyt v nemocnici a podobne.

 

Mám podstúpiť zväčšenie penisu?

Voľba je, samozrejme, na každom jednotlivcovi. Záleží, ako veľkú potrebu zväčšiť svoj penis potrebuje. V každom prípade je dobré zamyslieť sa najprv nad tým, či je operácia naozaj potrebná a či do rozhodovania až príliš nezasahuje ego.

To môže často zakaliť inak logické uvažovanie. Dokladá to aj fakt, že väčšina mužov na týchto operáciách má rozmery celkom v priemerných a dostatočných medziach.

NEZABUDNITE NA PEVNÚ EREKCIU: Odporúčame českú Proerectu LONG pre dlhodobú podporu erekcie.

 

Ďalšie články o penise a obmedzených možnostiach zväčšovania

Ako zväčšiť objem a šírku penisu?
Dojenie penisu – koľko pridá na dĺžke?
Všetky cviky na zväčšenie penisu pokope
Chirurgické zväčšenie penisu – má zmysel?
Ako najrýchlejšie zväčšiť objem penisu?
Gél na zväčšenie penisu sľubuje nemožné
Zväčšenie penisu – MEGAČLÁNOK bez klamov
Tablety na zväčšenie penisu NEEXISTUJÚ!

 

4.5/5 - (2 votes)