Jelqing na „ručné“ predĺženie penisu

Táto metóda je veľmi uznávanou technikou na zväčšenie dĺžky a objemu mužského prirodzenia. Jej vznik sa traduje do dávnych dôb.  Vtedy si vraj týmto spôsobom Arabi zväčšovali svoje penisy, aby mohli uspokojiť zástupy žien vo svojich háremoch.

Táto technika je základom všetkých cvičení na zväčšovanie penisu súčasnej doby. Na internete existujú desiatky cvikov na zväčšenie penisu a každá z nich vždy obsahuje jelqing. Sexuálni guru veria, že ide o jedinú spoľahlivú metódu na rozšírenie toporivých tkanív v penise.

jelqing

 

Jelqing na „ručné“ zväčšenie penisu 

V zásade funguje cvičenie na princípe zvyšovania množstva krvi, takže sa duté toporivé telesá v penise rozťahujú. Po čase môže do týchto telies natiecť viac krvi a mužský úd dosiahne väčšie rozmery.

TIP: Pevnú erekciu a silný prietok krvi do penisu dosiahnete vďaka týmto doplnkom.

doplnky na podporu erekcie

 

 

 

Naozaj jelqing funguje?

Podľa niektorých názorov na internete táto technika naozaj funguje. Pravidelné cvičenie môže teoreticky rozšíriť toporivé telesá. Výsledok závisí od mnohých faktorov. Šanca na úspech existuje, ale je potrebná železná pravidelnosť a správne vykonávanie techník. Aj v prípade správneho postupu je výstup neistý a presné čísla nie je možné odhadnúť.

Cvičenie nesporne ponúka aj iné benefity. Pokiaľ muž pravidelne precvičuje svoj penis, dosiahne lepšie prekrvenie tkaniva. Tým pádom zaistí svojej pýche lepšiu kondíciu, lepší sexuálny zážitok a priebeh orgazmu.

Telo penisu je tvorené dvomi valcami, ktoré sú zložené z hubovitých komôr. Tieto komory obsiahnu 90 % krvi idúcej do penisu pri erekcii. Po prítoku krvi do týchto komôr dochádza k roztiahnutiu penisu do šírky a dĺžky. Vďaka tomuto mechanizmu získa úd veľkosť a tvrdosť.

Jelqing predstavuje najlepšiu manuálnu stimuláciu na prekrvenie tohto tkaniva. Pri rozťahovaní telies je telo stimulované k tvorbe nových buniek a dochádza k pozvoľnému nárastu kapacity. Telesá potom udržia väčšie množstvo krvi.

 

VIDEO: Najlepšia denná rutina jelqingu.

 

Ako cvičiť jelqing správne?

V prípade, že sa muž do tejto techniky pustí, mal by ju vykonávať správne. Len tak zaistí správne prekrvenie a vyhne sa nežiaducim účinkom, prípadne poraneniam.

Lubrikant

Pred začiatkom je dôležitá patričná lubrikácia penisu. Prednostne by sa mal použiť gél na vodnej báze. Toto pravidlo platí hlavne pre začiatočníkov.

Stupeň erekcie

Erekcia nesmie byť 100 %-ná. Ideálny stav je medzi 50 až 70 %-ným stoporením. Penis musí byť sčasti uvoľnený, aby mohla krv prúdiť dovnútra telies.

Správny uhol

Pre maximálnu efektivitu cvičenia by mal penis smerovať dole k podlahe. Pri typickom pohybe, ktorý pripomína dojenie, dochádza v tomto smere k prítoku krvi a tiež k naťahovaniu väzov. Tým pádom má podľa sexuálnych guru penis potenciál vyrásť aj do dĺžky.

Doba cvičenia

Ako často je potrebné cvičiť? Koľko by mali jednotlivé cvičenia trvať?

Je potrebné cvičiť 2 až 5-krát týždenne. Teda vždy s jedným odpočinkovým dňom, aby sa tkanivo mohlo obnoviť. Optimálna doba každého cvičenia je medzi 20 až 30 minútami v závislosti od intenzity cvičenia.

Každý pohyb po penise by mal trvať spočiatku 3 sekundy. Keď si muž na cvičenie zvykne, môže intervaly zvyšovať až k času okolo 10 sekúnd.

Úchop

Na správne prevedenie jelqingu sa v zásade používa OK úchop pomocou palca a ukazováku. Po nejakom čase by sa muž nemal báť striedať úchopy. OK úchop je základ, ale je možné použiť aj ďalšie druhy. Tými sú úchopy obomi rukami, V-úchop a ďalšie. Tieto variácie sú súčasťou pokročilých techník, ktoré nadväzujú na základné.

TIP: Kliknite pre najpresnejší návod na jelqing + video. 

 

Techniky jelqingu

Existujú rôzne druhy tejto rutiny, ktoré je možné vykonávať.

Vlhký jelqing

Najbežnejší variant cvičenia. Odporúča sa aj pre začiatočníkov. Rutinu muž vykonáva pomocou lubrikantu. Tým znižuje trenie medzi penisom a rukou. Nie je vhodné používať miesto lubrikantu náhrady, akými je šampón, gél na vlasy a iné pochybné náhrady. Nevhodná náterová hmota môže poškodiť kožu.

Suchý jelqing

Suchý jelqing prebieha bez lubrikantu. Ide o menej príjemný variant. Niektorí muži ju považujú za účinnejšiu. Podľa ich názoru je ľahšie udržať v penise krv, keď je suchý. Ďalšou výhodou je, že techniku nasucho nie je počuť a je teda diskrétna.

Laterálny jelqing

Predstavuje riešenie pre zahnutý penis. Jelqing vykonávaný pravidelne proti zakriveniu môže pomôcť narovnať neposlušné zakrivenia. V tomto prípade sa odporúča vyššia miera erekcie, zhruba okolo 75 %.

V-jelqing

Technika je rovnaká a úchop iný. Tento typ cvičenia sa vykonáva tak, že muž uchopí penis ukazovákom a prostredníkom. Dlaň pritom smeruje k telu. Úchop pripomína písmeno V.

Jelqing jednou rukou

Klasicky je cvik vykonávaný obidvomi rukami. V tomto prípade ide o jednoduchú verziu.

 

Jelqing Maxout – telové mlieko pre zväčšenie penisu (nepotvrdené)

Istý výrobca v USA našiel dieru na trhu a ponúka dokonca špeciálne mlieko, ktoré má pomôcť urýchliť rast penisu. Osobne tomuto produktu neverím. Nárast pomocou jelqingu je už sám o sebe veľmi individuálnou záležitosťou, ktorá nemusí fungovať u všetkých.

Nevidím žiadny dôkaz, prečo by malo mlieko akýmkoľvek spôsobom pomôcť. Je to asi ako s ďalšími olejmi a emulziami, ktoré sľubujú zväčšenie penisu.

Verím, že mlieko dokáže pomôcť s lepším prekrvením penisu. To dokáže aj samotný jelqing, takže investícia do mlieka sú vyhodené peniaze.

ČÍTAJTE A NEVYHADZUJTE PENIAZE: Ako sa vás šmejdi snažia obrať o peniaze, keď sľubujú zväčšenie penisu gélmi a krémami? 

 

Aké sú riziká jelqingu? 

Dá sa povedať, že pri správnom vykonávaní žiadne riziko nehrozí. Pokiaľ sa penis pred cvičením dostatočne prehreje a nepretrénuje sa, ide o veľmi bezpečnú techniku.

Pokiaľ muž získa viac skúseností, môže si dovoliť vynechať zahrievaciu fázu. V začiatku je potrebné dodržiavať presné postupy vrátane zahriatia. Len tak je možné predísť zraneniam.

 

Červené bodky a drobné jazvy na koži

Pri pravidelnom cvičení sa môžu objaviť malé červené bodky a jazvy na koži penisu. Sú spôsobené natrhnutím drobných kapilár pri námahe. Nejde o nič vážne. Pre obmedzenie ich výskytu odborníci odporúčajú pozvoľné navyšovanie dávok cvičenia a používanie dostatočného množstva lubrikácie.

 

Doplňujúce cvičenie

Kegelove cviky a jelqing

Kegelove cviky sú určené na posilnenie svalov panvového dna. Predovšetkým PC svalu umiestneného v oblasti hrádze. Kontrakcie v tejto oblasti pomáhajú napumpovať viac krvi do penisu.

Jelqing a Kegelove cviky sa skvelo dopĺňajú. Pred každým pohybom pri jelqingu sa odporúča vykonať jednu kegelovú kontrakciu, aby sa do penisu dostalo viac krvi. Po kontrakciu je táto krv zachytená OK úchopom a posiela sa tradičným pohybom smerom k žaluďu.

 

Jelqing a naťahovanie

Ďalšie dve komplementárne cvičenia. Pri jelqingu dochádza zároveň k naťahovaniu väzov penisu. Sexuálni guru odporúčajú zaradiť niekedy obyčajné naťahovanie penisu. Bez jelqingu. Tým dôjde k dočasnému šoku a penis je stimulovaný k väčšiemu potenciálnemu rastu.

 

Jelqujte denne a otestujte, ako na vás cvičenie zapôsobí

Na fórach a rôznych internetových stránkach nedajú niektorí ľudia a guru na jelqing dopustiť. Prisahajú na masívne zväčšenie po niekoľkých mesiacoch. Netvrdím, že musí ísť nutne o falošné výroky. Určité argumenty znejú logicky a je možné, že po pravidelnom cvičení môže menšie zlepšenie prísť.

Výsledky týchto cvikov nie sú doteraz príliš vedecky preskúmané, a tak je namieste opatrnejší postoj. Verím jednoznačne v ich prospešnosť na kondíciu a prekrvenie penisu. Pokiaľ niekto chce cviky vyskúšať, potom smelo do toho. Pri správnom prevedení nehrozí žiadne výrazné riziko.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ako čo najrýchlejšie zväčšiť objem penisu

ako zväčšiť objem penisu

4.5/5 - (4 votes)