Zmenšovanie penisu – čo kradne centimetre?

Penis je obyčajne menší, keď sa dostane do kontaktu so studenou vodou. V týchto prípadoch sa penis vráti do normálu hneď, ako je zima preč. Ide len o obranný a termoregulačný proces tela. Zmenšenie penisu v chladnom prostredí je normálna vec.

Niektorí muži majú iný problém. Zmenšenie nesúvisí s chladom. V hre sú totiž iné faktory.

Penis sa môže zmenšiť o 2 až 3 centimetre na základe rôznych vplyvov. Obyčajne je zmena veľkosti menej nápadná. V priemere ide o stratu 1 centimetra. Otázkou je, aké vplyvy najčastejšie spôsobujú zmenšenie penisu a ako tomu zabrániť.

zmenšovanie penisu

 

Príčiny zmenšovania penisu

Dôvodov na zmenšenie existuje niekoľko. Najčastejšou príčinou býva radikálne odstránenie celej prostaty. Väčšina mužov, ktorí podstupujú tento zákrok, môže očakávať určité zmenšenie dĺžky. Strata býva rôzna a závisí od konkrétneho prípadu.

Štúdia skúmala 126 mužov po tejto operácii. Vedci zaznamenali dĺžku ich penisu pred operáciou a potom 3 x po operácii. Muži priebežne strácali dĺžku minimálne 12 mesiacov po zákroku. Priemerná strata bola 1,3 centimetra.

Iná štúdia došla k podobným záverom. Tri mesiace po operácii malo 22 z 33 mužov menšiu dĺžku svojich penisov. U 4 mužov došlo k zmenšeniu až o 2 centimetre! Ďalšími príčinami skrátenia môžu byť:

  • Naberanie hmotnosti – Strata dĺžky penisu spojená s naberaním hmotnosti môže byť čisto vizuálny klam. V pubickej oblasti sa hromadí tuk, vrátane tuku v oblasti podbruška. Ten zvyšuje hmotnosť a celkový tlak na rozkrok. Penis je tak zatlačený do tukových vankúšov a vyzerá menší. Nadváha má aj iné zdravotné riziká. Zlá cirkulácia krvi môže zapríčiniť neschopnosť dosiahnuť dostatočne kvalitnú erekciu.
  • Peyronieho choroba – Muži s týmto ochorením trpia abnormálnym zakrivením penisu. Môžu mať penis kratší z dvoch dôvodov. Po prvé je ochorenie charakteristické zjazvením tkaniva penisu. To môže byť príčinou skrátenia. Po druhé je dôvodom operácia. Pri snahe narovnať penis môže počas procesu dôjsť k skráteniu. Choroba môže ovplyvniť aj šírku penisu.
  • Zmenšovanie penisu v starobe – Muž môže stratiť niečo zo svojej dĺžky v priebehu starnutia. Táto strata je spojená s atrofiou orgánu. Tú má na svedomí nižšia hladina testosterónu a menšia frekvencia sexu. S tou úzko súvisí aj menší počet erekcií. Je teda dôležité mať erekciu tak často, ako to vek dovolí. V opačnom prípade dôjde k postupnému zmenšovaniu.
  • Vrodené zakrivenie – Ide o relatívne bežnú záležitosť, kedy je penis mierne odklonený od svojej osi v jednom smere. Aj keď to vyzerá ako Peyronieho choroba, nie je tomu tak. Ide o vrodený stav, ktorý sa prejavuje až v puberte. Zakrivenie spôsobuje viac flexibilné tkanivo v určitej časti penisu. Tým pádom sa penis ohýba na jednu stranu. Akákoľvek snaha o chirurgické narovnanie môže skrátenie ešte umocniť.
  • Genetika – Vo vzácnych prípadoch sa muž rodí s abnormálnou reakciou na testosterón alebo s poruchou chromozómov. Tieto stavy spôsobujú menší penis.
  • Lieky – Niektoré druhy liečiv môžu spôsobovať zmenšovanie penisu.
  • Strata nočnej erekcie – S vekom počet nočných erekcií klesá. Je tomu tak z mnohých dôvodov. Môže ísť napríklad o negatívnu reakciu tela na testosterón. Vinou môže byť aj zlý krvný obeh a životný štýl. Nočné erekcie sú dôležité na pretiahnutie penisu v spánku a udržanie jeho kondície.

 

Vplyv na zdravie menší penis nemá

Sám o sebe menší penis neprináša telu riziká. Potenciálne nebezpečné sú skôr niektoré vplyvy, ktoré jeho zmenšenie spôsobujú. Menší penis nemá vo väčšine prípadov vplyv na sexuálnu funkciu. Tá zostáva stále zachovaná.

MAJTE PREHĽAD: Zmenšenie penisu: Ktoré vplyvy vám uberú na dĺžke a objeme? Informuje web Vimax.sk.

 

Môže sa zmenšený penis opäť zväčšiť?

Odpoveď je áno. Výsledok veľmi záleží na metóde, ktorú muž zvolí. Tu sú niektoré možnosti:

Vákuové pumpy

Pokiaľ mužovi nevadí dočasné zlepšenie, potom je možno pumpa tou pravou voľbou. Je vybavená valcom, ktorý muž nasadí na penis. Následne vysaje vzduch. Tým pádom prúdi do orgánu viac krvi.

Pumpa môže byť na penise maximálne 20 minút. V opačnom prípade hrozí poškodenie tkaniva. Táto metóda môže byť nebezpečná.

Muži používajúci pumpu 3 x až 5 x týždenne môžu zaznamenať mierny nárast dĺžky. Ide, samozrejme, o nepotvrdené teórie a výsledok je veľmi individuálny.

Podľa skúseností niektorých používateľov efekt po vysadení rutiny po pár dňoch mizne. Pumpa by údajne mala pomáhať na udržanie stavu po celkovej operácii prostaty a tiež mužom s menšou frekvenciou nočnej erekcie.

vákuová pumpa purple power

 

Operácia penisu

Táto chirurgická procedúra zahŕňa pretrhnutie väzov, ktoré pútajú penis k panvovej kosti. Tým pádom sa časť penisu (približne 2,5 cm) vysunie von z tela. Penis ale len vyzerá dlhší.

Jednou veľkou nevýhodou je, že po operácii musí muž nosiť naťahovacie závažie na penise. S tým potom musí vydržať 6 mesiacov. Inak by sa mohli väzy zahojiť a operácia by bola nanič.

Operatívne rozšírenie penisu

Určené pre mužov, ktorí chcú rozšíriť svoj penis. Ako výplň používajú operatéri silikón, vlastné tkanivo alebo tuk z brucha.

Injekcie kyseliny hyalúronovej

Existuje rad štúdií na použitie tejto kyseliny. Ide o substanciu prirodzene produkovanú ľudským telom. Tú lekári vstreknú do penisu a zväčšia jeho šírku. Procedúra je bolestivá a účinná.

 

Lieky ani masť na zmenšený penis nezaberú

Neverte lákavým ponukám predajcov, ktorí sľubujú zväčšenie penisu. Stačí zjesť zázračnú pilulku alebo použiť magickú masť. Nič také nie je reálne. Niektoré typy liekov a mastí dokážu zlepšiť prekrvenie penisu, ale to je všetko. Žiadne magické zväčšenie nepríde samo.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: O nereálnych sľuboch a skutočných účinkoch gélov a mastí

 

Prevencia zmenšovania penisu

Zmenšovanie penisu vplyvom veku je možné ovplyvniť. Dôležité je udržovať kondíciu svojho penisu a celého tela v dobrom stave. Je zásadné pravidelne cvičiť, dobre sa stravovať a starať sa o svoju duševnú pohodu a rovnováhu.

Muž v pohode má väčšiu chuť na sex a erekcie prichádzajú častejšie. Jeho sexuálny život kvitne. S tým súvisí aj rast hladiny testosterónu. Takto skvelo vybudovanú rovnováhu je ešte možné podporiť vhodnými prípravkami na zlepšenie kvality erekcie a zvýšenie hladiny testosterónu.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Pomôže dĺžke penisu jelquing – dojenie?

5/5 - (3 votes)