Masáž prostaty – objavte mužský BOD G + rozhovor s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

Článok a informácie sú pod odborným dohľadom sexuologičky MUDr. Taťány Šrámkové, Ph.D.

K masáži prostaty som sa dostal pred dvomi rokmi činom náhody a „okľukou“. Bol som na preventívnom urologickom vyšetrení, ktoré sa bez prsta v zadku neobíde.

Očakával som najhoršiu bolesť, natrhnuté zvierače, „pošliapanie“ môjho sebavedomia, no…NIČ. Nič z toho sa nekonalo.

Lekár si rýchlo nalubrikoval rukavicu, povedal, nech sa uvoľním a úplne bez problémov vsunul prst do konečníka. V okamihu, keď sa dotkol prostaty, dosiahol som silnú erekciu. Ak by sa vo mne hrabal o 5 sekúnd dlhšie, urobil by som sa. To sa ale vtedy v ordinácii nestalo.

Ja som ale z toho pocit bol v takej eufórii, že som vyšetrenie „nasimuloval“ s partnerkou doma. Časom sa z masírovania prostaty stala u nás rutina, v ktorej mám skutočnú záľubu.

Masáž je navyše zdravotne veľmi prospešná. Aj urológ MUDr. Dušan Fügner tvrdí, že už od 4 masáže možno čakať zlepšenie jej stavu v prípadoch, ak je chorá.

Ak to chcete skúsiť tiež, spísal som tento užitočný návod, aby ste si vy alebo vaša partnerka neublížili. Prostata je totiž veľmi citlivá!

masáž prostaty

 

Obsah článku

Masáž prostaty – profesionálny návod

Predtým bola masáž rozšírená predovšetkým medzi homosexuálmi. Teraz nachádza stále väčšie uplatnenie aj medzi heterosexuálmi a stáva sa čím ďalej, tým menším spoločenským tabu. Je to preto, že je tak neskutočne príjemná. Svedčí o tom aj rastúca ponuka erotických salónov, ktoré túto službu zahŕňajú do cenníkov.

Ako takáto masáž prebieha, ako sa na ňu pripraviť a čo očakávať? Vyspovedali sme osoby najpovolanejšie, aby nám to prezradili. Tento článok popisuje presný priebeh masáže od profesionálnej masérky, no rovnako možno tu opísané techniky uplatniť aj pri sólovej akcii.

POZOR NA CHORÚ PROSTATU! Prečítajte si článok prevencii a príznakoch rakoviny prostaty

vyšetrenie prostaty

Prostata nie je hlboko a nie je problém ju nájsť pohmatom

 

Prostata alias mužský bod G

Prostata má v sebe tisíce nervových zakončení, takže je veľmi citlivá na najmenší dotyk. Dokonca ešte viac než v samotnom penise, a je teda veľmi citlivá na akúkoľvek stimuláciu. Nachádza sa medzi močovým mechúrom a rektom. Jej funkciou je produkcia ochranného sekrétu.

Prostata je žľaza, ktorá je súčasťou mužského pohlavného systému. Prostatický sekrét tvorí dôležitú súčasť ejakulátu. Prostata sa nachádza pod močovým mechúrom a prechádza ňou močová rúra.

Produkuje asi 0,5 ml mliečnej zakalenej tekutiny, ktorá obsahuje citrát, kyslú fosfotázu a enzým, ktorý vyvoláva skvapalnenie ejakulátu za 15 až 20 minút po ejakulácii.

Masáž prostaty, bohužiaľ, nie je prevenciou zhubného, zápalového ani nádorového ochorenia ani nezhubne zväčšenej prostaty.

PROSTATU MOŽNO PREVENTÍVNE CHRÁNIŤ:

K tomu potrebujete kvalitný doplnok s obsahom živín, ktoré vám v bežnej strave chýbajú alebo ich prijímate málo.

Proerecta PROSTATE obsahuje výťažky zo Saw Palmetta a ďalších, ktoré sú pre prostatu výbornou výživou s preventívnymi účinkami.

Proerecta PROSTATE

Kliknite a čítajte o podrobných účinkoch na prostatu a močovú sústavu. V prípade objednávky je u vás tovar do 2 dní.

 

Je masáž prostaty špinavá záležitosť?

Mnohí ľudia majú strach z hygienických podmienok počas masáže. Našťastie to nie je až také zlé.

Pred hrou je potrebné vyčistiť ihrisko. majiteľka erotického salónu

Poriadna sprcha alebo klystír nie sú vôbec na škodu. Väčšina mužov si ale s klystírom moc nerozumie. Hodinu pred masážou stačí ísť na záchod a potom si dať sprchu. Napriek tomu si však pred akciou pod seba položte napríklad ručník. Zabránite tak znečisteniu, pokiaľ dôjde k nehode. Často sa to ale nestáva. Ak sa tak však stane, nič sa nedeje.

Ak patríte k úzkostlivým typom a straší vás prípadná nehoda či znečistenie, nemusíte zúfať. Viac o menej invazívnej masáži prostaty píšeme na konci článku.

MAJTE PREHĽAD: Ktoré choroby lieči urológ a ktoré nie?

 

Vhodná poloha na masáž prostaty

Polôh sa ponúka široký rad. Najčastejšou odporúčanou pre začiatočníkov je určite poloha na chrbte. Ďalšími variáciami sú ľah na bruchu, prípadne na všetkých štyroch. Výhoda tejto polohy spočíva v tom, že poloha ruky masérky v tejto pozícii je otočená prirodzene, a preto môže byť masáž dlhšia. Ďalšou možnosťou je ľah na boku. Ten niektorí uvádzajú ako veľmi pohodlný.

Pre masírované osoby, ktoré majú problém s uvoľnením, existuje ešte poloha, ktorú používajú lekári. Masírovaný sa oprie o pevnú dosku a predkloní sa. Špičky dá k sebe a päty od seba. Táto poloha maximálne uvoľní svaly a masáž môže bez problému prebehnúť.

 

VIDEOSIMULÁCIA: Návod na masáž prostaty v skratke. 

 

Príprava na masáž prostaty

Kým sa masérka vydá na prieskumnú expedíciu, je potrebné sa uvoľniť. Ona sama sa musí uistiť, že má všetko pripravené. Nie je to podobné, ako „rýchla ručná práca“. Príprava a opatrnosť sa rozhodne vypláca.

Profesionálka položí na posteľ osušku a uistí sa, že má po ruke latexové rukavice a lubrikant. Najlepší je ten na báze silikónu. Pokiaľ sa masérka rozhodne masírovať bez rukavíc, mala by mať riadne ostrihané a opilníkované nechty. Ostré nechty môžu poškriabať či dokonca natrhnúť jemnú sliznicu!

Pred masážou sa choďte vymočiť. Počas masáže totiž dochádza k pocitu, že sa vám chce. Je to tým, že prostata pri masáži tlačí na močový mechúr, ktorý je následne podráždený.

Nakaziť pohlavnou chorobou sa dá aj pri zle vykonanej masáži prostaty. Tu je zoznam najčastejších pohlavných ochorení.

 

Lokalizácia prostaty

Ako teda prostatu nájsť? Najlepšie bude, ak si ľahnete na chrbát a pokrčíte nohy v kolenách. Prostata leží veľmi blízko análneho otvoru, prakticky na dĺžku prstu. Uvádza sa vzdialenosť 5 až 10 cm. Masérka ju nájde vnútri konečníka, na stene bližšie k bruchu. Na pohmat je guľatá, hladká a vystupujúca zo sliznice.

Pokiaľ ste sa rozhodli na prieskum vydať najprv vy sám, môže to byť najprv divný pocit. Prostata sa ťažšie hľadá najmä pri sólovej ceste. Uistite sa, že chrbát ruky mieria k stropu a ukazovák je ohnutý tak, že smeruje k vašej hlave.

Prostata takmer nikdy nie je tam, kde ju na prvý dotyk čakáte. Hľadanie teda zaberie trocha času. Keď masérka narazí na hľadaný bod, spoznáte to. Niektorí muži uvádzajú po dotyku pocit intenzívnej slasti. Mnohým mužom sa môže dostaviť aj erekcia. Kto sa pýta, aké to je, ju ešte určite neobjavil.

 

Priebeh masáže prostaty

Samotná masáž začína jemnou masážou zvierača a hrádze (priestor medzi semenníkmi a análnym otvorom). To pomôže uvoľniť svaly a umožňuje omnoho jednoduchšie preniknutie prstov.

Následne na rad prichádza latexová rukavica. Rukavice sú lepšie nie len kvôli hygiene, ale znižujú aj riziko poranenia. Umožňujú tiež omnoho lepší prienik.

Najprv ignorujte rýchlo nastupujúcu erekciou. Je to prekvapivé, no dobrá masáž prostaty môže byť omnoho lepšia, než samotná stimulácia penisu.tvrdí masérka Jana

Masérka si pokryje ukazováčik dostatočným množstvom gélu. Pri análnych hrách je potrebné naozaj veľké množstvo lubrikantu a masérka by ním nemala šetriť. Nikdy to skrátka nie je dosť.

Masérka následne masíruje lubrikovaným ukazovákom zvierač. Veľmi jemne! Nie sú to žiadne preteky a netreba sa náhliť. Ak všetko nepôjde podľa plánu a zvierače držia pevne ako pekelná brána, môže masírovaný akoby zatlačiť. Uvoľnia sa tak svaly zvierača a masérka má lepší prístup.

 

VIDEONÁVOD masáže prostaty predvádza sex-koučka Gaja

 

Dôležitá je lubrikácia a uvoľnenie

Najviac pomáha uvoľniť hlboké dýchanie a snažiť sa nezatínať svaly. Samotné zatínanie okolo niečoho, čo vstupuje do ritného otvoru, môže byť síce príjemné, no masérke sťažuje nájdenie hľadaného bodu. Hlavne pri prvej masáži.

Postupom času zvierače povolia. To dovolí masérke preniknúť nenásilne dovnútra. Pocit, že sa vám chce močiť, prípadne „to druhé“ je normálny. Ak ste dodržali rady z úvodu článku, nemáte sa čoho obávať.

VIETE, ŽE masáž prostaty je často súčasťou erotickej tantra masáže celého tela

Mimochodom masáž prostaty môže byť aj skvelou predohrou. Špičkové milenky by ju mali dokonale ovládať, pokiaľ chcú svojho muža naozaj potešiť. Môžu ju praktizovať počas predohry alebo súlože.

Pohyb ruky pri masáži prostaty môže byť rôzny. Niekto má rád konštantný tlak, zatiaľ čo iní preferujú cyklus tlak – uvoľnenie – tlak. Je možná aj masáž krúžením, prípadne pohybom zo strany na stranu. Spočiatku by každopádne mala byť jemná a až časom sa môže stať silnejšou.

 

Orgazmus aj bez stimulácie penisu

Toto je skutočný zázrak masáže. Len vďaka stimulácii prostaty môžete dôjsť k vrcholu. Skutočne bez akéhokoľvek dotyku penisu či semenníkov. Tieto orgazmy sú uvádzané ako omnoho silnejšie, vzrušujúcejšie a intenzívnejšie, než tie klasické.

VIETE, ŽE dlhodobá absencia ejakulátu pri orgazme môže byť jednou zo 6 porúch ejakulácie?

Ako hovorí Jana, načakajte pri tejto masáži vždy mokrý orgazmus. Nie je cieľom. K ejakulácii teda, samozrejme, môže dôjsť, no nie je to pravidlo. Pri suchom orgazme sa vlny rozkoše rozlievajú do stredu tela a zároveň aj do rúk a nôh.

Zažiť tento druh orgazmu si vyžaduje čas a snahu. Ako hovorí Jana, najlepšie je navštíviť špecializovaný salón, kde masérky vedia, ako na to.

 

Pre koho nie je vhodná masáž prostaty?

Niektorým mužom predstava análnej penetrácie nesedí. A je jedno, či ju vykonáva masérka alebo on sám. V tomto prípade je možné vykonať masáž nepriamo. Nejde síce o tak intenzívny zážitok, no stále to môže byť zábavné.

Masérka v tomto prípade nanesie trocha lubrikantu na ukazovák a jemne začína tlačiť v oblasti hrádze. Spočiatku mierne a postupom času pridáva na intenzite. Z tohto uhla je pomerne jednoduché sa k prostate dostať a za chvíľu už prichádzajú príjemné pocity.

 

Moja osobná skúsenosť s masážou prostaty – pomohlo video

Po návšteve doktora sme s priateľkou masáž chceli vyskúšať aj doma. Vedel som, že v spojení so sexuálnym vzrušením to bude bomba. Najprv som trocha váhal, ako to priateľke vlastne oznámiť. Nakoniec som túto tému nadhodil nad pohárom vína a filmom.

Na notebooku som si prichystal pár webov s informáciami o masáži prostaty spolu s videom. Partnerka bola najprv trocha zaskočená, no po zhliadnutí obsahu nadšene súhlasila. Na masáž sme sa dôkladne pripravili a dohodli sme sa, že v jeden sobotný večer ju spolu skúsime.

 

Klystír v rámci prípravy

Pred samotnou masážou som si dal 3 dni miernejší stravovací režim. Teda hlavne veľa zeleniny a žiadne tučné jedlá. Telo sa tým prečistí a priebeh masáže je omnoho príjemnejší.

Zhruba hodinu pred masážou som podstúpil klystír pomocou sady zakúpenej na webe. Nejde o nijako extra nepríjemnú záležitosť. Prvýkrát to je síce trocha nezvyk, no následne to už býva v pohode.

Klystír pred masážou veľmi odporúčam. Pripraví a prečistí vaše telo pred samotnou masážou. Tak môže prebehnúť za omnoho ideálnejších hygienických podmienok.

 

Priebeh masáže prostaty

Po klystíre a sprche som sa odobral do spálne, kde na mňa už čakala priateľka. Na domácom kine sme naladili relaxačnú hudbu, zapálili sme aroma lampy a nechali svietiť príjemné ambientné osvetlenie. Na posteľ priateľka rozložila veľké osušky, aby sa zabezpečil ďalší stupeň hygieny a pohodlia.

 

Relaxačná poloha na chrbte

Ľahol som si na chrbát a nechal sa hýčkať. Moja priateľka mi najprv po tele rozotrela masážny olej. Masáž tela je dobrá pre maximálne uvoľnenie pred samotnou masážou prostaty. Je dobré si na ňu skutočne urobiť čas (1 až 2 hodiny).

Keď videla, že som dostatočne uvoľnený, nasadila si lekárske latexové rukavice a na ne naniesla dostatočné množstvo silikónového lubrikantu (špeciálne určeného na análny sex).

 

Pri masáži zažijete rozmanité pocity

Prvé vniknutie do análu bolo zvláštne. Je to pre chlapa neobvyklý pocit a cítil som trocha hanbu. Samotný prst spočiatku pôsobil značný tlak na zvierače okolo vstupu. Partnerka mi zároveň masírovala aj stoporený penis, takže som za chvíľu na podobné myšlienky zabudol.

Tlak vystriedal pocit zaplnenia, ako keď potrebujete ísť na záchod. Zároveň som pociťoval, že moja erekcia je omnoho pevnejšia a dráždenie je intenzívnejšie.

 

Mocný bod P

Vo chvíli, keď sa partnerka dotkla prstom mojej prostaty, sa mi zatajil dych. Pocit bol extrémne silný až nekompromisný. Tlak nemilosrdne narastal, skoro až nepríjemne. Zakričal som na partnerku, aby ešte pritlačila.

V tú chvíľu som explodoval do najväčšieho orgazmu v živote. Pritom sa môjho penisu v tú istú chvíľu takmer nedotkla. Stačil len silnejší tlak na prostatu. Ejakulácia bola taká silná, že ma až pálila. Tento pocit po pár minútach prešiel, ale z orgazmického kŕča som sa spamätával ešte niekoľko ďalších minút.

silná ejakulácia

Presne takto som sa cítil počas orgazmu po masáži prostaty

 

Zapojte aj erotické hračky

Pre tých, ktorí nájdu v masáži obľubu, prípadne chcú zažiť ešte intenzívnejšie pocity, sú určené hračky na masáž prostaty. Je nutné podotknúť, že výrobcovia fantázii medze nekládli a na trhu nájdete mnohé varianty s touto tematikou. Stačí len vybrať ten pravý.

 

Rozhovor s odborným garantom článku MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D., sexuologička so zameraním na liečbu erektilnej dysfunkcie a infertility

 

Je masáž prostaty pre mužov prospešná alebo ide skôr o spríjemnenie a obohatenie klasického sexu?

Z lekárskeho hľadiska masáž prostaty neprináša mužovi žiadny benefit. Vo vzťahu masáž prostaty k sexu ide o sexuálny experiment alebo, ak chcete, špecialitku. Záleží na každom mužovi, na každej partnerke a na celom páre, či túto praktiku prijmú a chcú ju realizovať.

S jej praktizovaním by mali byť stotožnení obidvaja partneri. Vykonávať masáž prostaty môže byť pre niektoré partnerky nepríjemné, aj neprijateľné. Rozhodne nie všetci muži sú tejto praktike naklonení. Je to individuálne.

Najčastejšou sexuálnou praktikou českých mužov a žien podľa prieskumu sexuálneho správania z roku 2013 je klasická súlož. Napr. análny sex je praktika výrazne menšinová.

 

Vymenujte v skratke potvrdené benefity masáže prostaty, ak teda nejaké existujú.

Žiadne vedecky jednoznačne potvrdené benefity masáže prostaty neexistujú, preto sa dnes nevyužíva pri liečbe, iba pri diagnostike. V minulosti sa však masáž prostaty využívala napr. pri chronických zápaloch. Jej jednoznačný efekt nebol preukázaný, preto dnes nie je zaradená medzi lekárske zdravotné úkony.

Dnes sa masáž prostaty využíva diagnosticky na získanie exprimátu prostaty s cieľom mikrobiologického vyšetrenia pri bakteriálnom zápale prostaty.

Diagnosticky, aj keď nie bežne, sa využíva masáž prostaty s následným odberom moču na genetické vyšetrenie (PCA3) pri zhubnom nádore prostaty.

Preventívne vyšetrenie prostaty hmatom cez konečník sa používa u všetkých mužov nad 40 rokov. Pri vyšetrení prostaty cez konečník lekár hodnotí jej veľkosť, bolestivosť, konzistenciu, ohraničenie a prítomnosť ložísk.

Je nutné povedať, že väčšina pacientov toto vyšetrenie považuje za menej príjemné. Prostata sa hmatom vyšetruje u mužov, u ktorých máme podozrenie na zápal prostaty, nezhubne zväčšenú prostatu či nádor prostaty, ktorý býva najčastejším nádorom u českých mužov a jeho výskyt stále narastá.

 

K prostate sa muž dostane cez konečník. Pokiaľ používa stimulujúce pomôcky či bežné predmety, akým materiálom by sa mal vyhnúť, aby si nepodráždil análnu sliznicu, prípadne priamo prostatu?

Napríklad ostrým, kovovým, krehkým predmetom, pri ktorých sa môže časť odlomiť a poraniť tak konečník. Rovnako aj predmetom, ktoré môžu v konečníku uviaznuť.

 

Pokiaľ by došlo k odreninám, natrhnutiu a krvácaniu sliznice, ako možno tento úraz rýchlo vyliečiť?

K poškodeniu integrity kože alebo sliznice nesmie pri sexuálnych praktikách vôbec dôjsť.

 

Je nutné lekárske vyšetrenie alebo si muž z toho nemusí robiť starosti?

Záleží od rozsahu a charakteru zranenia a sprievodných prejavoch. Pri akýchkoľvek pochybnostiach je vždy lepšie vyhľadať lekára. Nie je zriedkavé, že si pacient do konečníka zavedie predmet, ktorý si potom nedokáže vytiahnuť.

V tom prípade musí lekára vyhľadať ihneď. Rad chorých sa hanbí, otáľa s vyhľadávaním pomoci a tým riskujú závažné komplikácie.

 

Aké iné komplikácie môže nesprávne vykonaná masáž spôsobiť?

Nemusí byť príjemná, naopak môže byť bolestivá. Ale v tomto prípade nemusí byť na vine len zlá technika masáže, ale masáž prostaty ako taká. Jednoducho mužovi nemusí byť táto technika po chuti.

Bolestivá je masáž prostaty pri jej zápale. Pokiaľ ide o techniku, partnerka by mala mať počas masáže spätnú väzbu, čo je partnerovi príjemné a čo nie.

 

Komu sa masáž prostaty vyslovene neodporúča? Aký zdravotný stav môže pánom v masáži brániť?

Masáž prostaty sa neodporúča mužom s karcinómom prostaty alebo sexuálne prenosným ochorením či pri akútnom zápale prostaty. Masáž prostaty nie je vhodná pri zápalovom ochorení konečníka, nádore, krvácaní z konečníka.

Všeobecne pri akomkoľvek akútnom celkovom ochorení (napr. chrípka), pri horúčke, či vtedy, ak sa muž „len necíti vo svojej koži“. Mužom, ktorí pred krátkou dobou prekonali srdcový infarkt alebo mozgovú príhodu.

Pri onkologických ochoreniach záleží od charakteru nádoru a použitej liečby. Všeobecne pri chemoterapii či rádioterapii (ožarovanie) táto praktika vhodná nie je už len preto, že táto liečba je sprevádzaná radom sprievodných príznakov, únavou a v neposlednom rade aj stratou chuti na sex.

Masáž prostaty nie je vhodná, pokiaľ muž nemá chuť a záujem túto menšinovú sexuálnu praktiku realizovať, pokiaľ nie je v prijateľnej telesnej aj duševnej kondícii.

 

V Čechách je u mužov bežné ochorenie hemeroidmi. Predstavujú pre masáž komplikáciu?

Je nutná opatrnosť, komplikácia to však nie je. Záleží od ich veľkosti a umiestnenia.

 

Vnímate masáž prostaty ako praktiku vhodnú do spálne alebo odporúčate radšej navštíviť špecializované masážne salóny?

Toto je veľmi individuálne. Záleží od dohody obidvoch partnerov a ochoty partnerky.

Ďakujeme za cenné informácie, pani doktorka.

 

Často kladené otázky o masáži prostaty

Čo je to prostata?

Má veľkosť orechu, produkuje predejakulát, ktorý je súčasťou ejakulátu a leží pri vnútornom koreni penisu. Pri masáži je uvoľnená stagnujúca tekutina, čo je pre žľazu veľmi ozdravné. Tekutina bez pohybu vytvára podhubie pre baktérie a zápaly. Preto je častá masturbácia a masáž prostaty natoľko zdravým procesom.

 

Benefity, ktoré masáž prostaty prinesie

Masáž celkovo zlepšuje erekciu a prúdenie semennej tekutiny.

 

Ako sa na masáž pripraviť?

Dôležitá je mentálna príprava. Buďte v pokoji a uvoľnite sa. Masáž by mala prebehnúť v pokojnom a príjemnom prostredí. Ideálna je dôkladná hygiena pred samotným začiatkom. Experti odporúčajú vykonať aj klystír.

 

Ako sa zbaviť hanby?

Kľúčom je vaše presvedčenie, že ide o zdravotne výhodnú činnosť, ktorá vás môže zbaviť mnohých nepríjemných pocitov spojených s neaktívnou prostatou. To, že je procedúra príjemná, je iba bonusom. Kľúč leží v pokojnom prostredí, vedomia dobrej veci a hlavne vzájomnej dôvere medzi masírovaným a masírujúcim.

 

Je klystír veľmi nepríjemný?

Klystír je metóda pre lepšiu hygienu. Napriek tomu nie je nutná. Odborníci ju odporúčajú na čo najčistejší priebeh. Samotné vykonanie nie je nijak zložité.

Zariadenie na očistu konečníku zoženiete v špecializovanej predajni za niekoľko eur. Ide o činnosť, na ktorú si väčšina ľudí zvykne a pri malom tréningu ju zvládne každý. Klystír však nie je pre masáž nevyhnutný.

 

Je masáž bolestivá?

Keď sa masáž vykoná dobre, je to presne naopak. Mnoho mužov popisuje zážitok ako intenzívny, dlhotrvajúci, niekedy aj multiorgazmický. Muži popisujú intenzívnu ejakuláciou, ktorú nikdy predtým nezažili. Drvivá väčšina pánov je zameraná na potešenie výlučne externých partií. Pritom najviac intenzívne miesta sú tie, ktoré sú skryté.

 

Je masáž prostaty príjemná?

ÁNO, v prípade, že máte radi ohromujúci sex. Je načase, aby muži prestali žiarliť na ženy a ich schopnosť zažívať intenzívne a dlhé orgazmy. Prostata, niekedy tiež označovaná ako bod P, je podobná ženskému bodu G a pri stimulácii je orgazmus omnoho silnejší. Externým dráždením penisu ho nemožno dosiahnuť.

 

Nie je orgazmus pri masáži prostaty len mýtus?

Nie je. Navštívte dobrý tantra salón, skúste masáž so skúsenou partnerkou alebo si zožeňte vhodnú pomôcku. Sám potom spoznáte skrytú pravdu.

 

Ako teda dosiahnuť cieľ?

Pri prvých pokusoch môžete použiť prst. Najprv je potrebné prostatu nájsť a ručne ju stimulovať opakovaným pohybom prstu sem a tam. Tento postup môže byť trocha ošemetný a náročný. Preto odporúčame pre „uvoľnenie rukou“ použiť niektorú z pomôcok. Na trhu existuje mnoho variantov, ktoré perfektne spĺňajú požiadavky mužskej anatómie.

Vybrať tú správnu pomôcku môže byť bez skúsenosti ťažké. Preto odporúčame navštíviť kamenný sexshop, kde vám poradia. Prípadne sledujte naše recenzie produktov, kde testujeme tie najlepšie.

 

Akým spôsobom sa zdravotná masáž odlišuje od sexuálnej?

Niektorí muži ocenia aj obyčajnú zdravotnú masáž prostaty. Ich prioritou teda nie je sexuálny zážitok. Ten môže byť príjemným bonusom. Proces masáže samotnej je veľmi ozdravný a mužovi prospieva. Či už prílivom novej životnej energie alebo uvoľnením prostaty od stagnujúcej tekutiny spôsobujúcej zápaly.

 

Pomôže mi video masáže prostaty na zvládnutie techniky?

Video môže svojím spôsobom naviesť a ukázať, ako techniku dobre zvládnuť. Osobne odporúčame návštevu odborníčky v tantra salóne s dlhoročnými skúsenosťami. Ak sa pre salón rozhodnete, dajte pozor len na správny výber miesta. Lacné masážne salóny nebývajú tou najlepšou voľbou.

 

Je masáž prostaty len pre gejov?

Análne šantenie na strane mužov sú podľa všeobecnej mienky spojené len s homosexuálnou komunitou. Nie je tomu tak. V skutočnosti sa dnes análnym hrám oddáva aj čím ďalej, tým viac heterosexuálnych párov a mužov.

 

Ste naozaj heterosexuál, keď sa vám podobné veci páčia?

Samozrejme. Ide len o iný druh sexuality. Cítite sa po masáži ako heterosexuál alebo ge? Oboje je v poriadku. Samotná praktika je len praktika a nerozhoduje o vašej sexuálnej orientácii. O tej rozhodujete vy.

 

Masírujú si prostatu len zvrátení ľudia?

Záleží na tom, koho sa pýtate. Pre určitú skupinu ľudí je masáž prostaty bežná a pre ďalších zvrátená. Táto otázka je veľmi subjektívna.

 

Čo, keď to bude prvýkrát divné?

Skúste to a uvidíte sami. Mnoho vecí sa vám môže zdať na prvý pokus divných. Len samotná skúsenosť a následný pocit rozhodne, či sa do toho ešte niekedy pustíte. Možno nemusí byť na vine len masáž, ale celý sexuálny akt. Každý akt a dojmy z neho sú vždy úplne iné.

PROSTATU MOŽNO PREVENTÍVNE CHRÁNIŤ:

K tomu potrebujete kvalitný doplnok s obsahom živín, ktoré vám v bežnej strave chýbajú alebo ich prijímate málo.

Proerecta PROSTATE obsahuje výťažky zo Saw Palmetta a ďalších, ktoré sú pre prostatu výbornou výživou s preventívnymi účinkami.

Proerecta PROSTATE

Kliknite a čítajte o podrobných účinkoch na prostatu a močovú sústavu. V prípade objednávky je u vás tovar do 2 dní.

 

Čo keď sa nedokážem uvoľniť?

Je pravda, že niektorí ľudia sú nervózni a úzkostliví, keď príde na hru s prostatou? Pre mnohých heterosexuálov to môže znamenať skoro až signál ohrozenia. „Penetrovaný muž“ – to neznie v chlapskej mysli moc dobre. Trpezlivosť a pomalý postup. To je asi najlepšia rada, akú možno odporučiť.

 

Ďalšie články o zdraví a chorobách prostaty

Dojenie prostaty – návod na ozdravnú a preventívnu stimuláciu
Lieky na prostatu – čo lekár predpíše?
Potraviny na prostatu
Prevencia rakoviny a zväčšovania prostaty
Masáž prostaty + rozhovor s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.
Prostata – spojenec alebo nepriateľ sexu?
Rakovina prostaty – postrach ktorý viete poraziť
Zväčšená prostata- príčiny bolesti a metódy ochrany

 

5/5 - (1 vote)