Dojenie prostaty – užitočný návod na ozdravnú a preventívnu stimuláciu

Dojenie prostaty je sexuálna hra a zároveň veľmi prospešný proces, ktorý až príliš mnoho ľudí odsudzuje. Neprávom.

Prináša mužom rozkoš a zdravie. V medicíne sú benefity masáže prostaty dobre známe. Poďme sa spoločne pozrieť, ako je to s dojením prostaty v praxi. Aké sú benefity a riziká? Ako sa vlastne pripraviť a vykonávať samotné dojenie prostaty? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

dojenie prostaty

 

Dojenie prostaty a perfektné zdravotné benefity

Dojenie prostaty je slangový názov pre masáž prostaty, kedy jej primárnym účelom je sexuálne potešenie. Termín masáž prostaty sa potom používa, keď ide primárne o zdravotne zameranú procedúru. V praxi ide o veľmi podobné úkony.

Zdravotná masáž prostaty pomáha uvolniť prostatický kanálik. Ten vedie od prostaty k zvyšku reprodukčného a močového ústrojenstva.

Pri masáži a dojení prostaty môže dôjsť k samovoľnému uvoľneniu prostatickej tekutiny. Tá pomáha udržiavať prostatu v dobrej kondícii a zároveň aj preplachuje samotný kanálik. Ide o skvelú prevenciu proti zápalu prostaty.

Širšie medicínske kruhy zatiaľ masáž plne neuznávajú ako liečebnú metódu. Výskum je zatiaľ v začiatkoch.

Väčšina benefitov je tak potvrdená priamo od ľudí a prírodných liečiteľov alebo z malých štúdií. Stále je potrebných viac výskumov, aby bola masáž lekármi plne uznávaná ako liečebná metóda.

TIP: Pokiaľ prostata pobolieva a cítite tlak, prečítajte si, čo lekár najčastejšie na prostatu predpisuje.

 

Skúsenosť ľudí presadzuje masáž prostaty

Prostata je malý útvar veľkosti orecha. Je súčasťou reprodukčného systému muža a nachádza sa blízko močového mechúra.

Jej hlavnou funkciou je produkcia semennej tekutiny, ktorá pomáha pri prenosu a výžive spermií.

Dojenie prostaty spočíva v ručnej stimulácii prostatickej žľazy prstami alebo inou pomôckou. Masírovanie prináša veľa výhod.

Pred masážou je nutné poradiť sa so svojím ošetrujúcim lekárom. Každopádne veľa ľudí, ktorí ju už skúsili, by už nemenili. Podľa skúseností mužov im dojenie prostaty pomohlo v mnohých smeroch.

 

Aké sú výhody masáže, a teda dojenie prostaty?

Pomáha pri erektilnej dysfunkcii

Neschopnosť dosiahnuť erekciu je problém nejedného muža. Dojenie a masírovanie prostaty môže pomôcť k zlepšeniu. Prúdenie tekutiny prostatou a manuálna stimulácia dokáže pomôcť pri mužskej erekcii.

Kedysi túto metódu používali muži na liečbu neposlušnej erekcie. Dnes už existujú moderné spôsoby liečby, ale táto metóda je stále veľmi účinná ako doplnková pomoc. Dnes sa používajú moderné metódy, ako lieky, pumpy a implantáty do penisu.

 

Mierne bolesti prostaty

Opuchnutá prostata môže byť nepríjemná. Pokiaľ máte tento problém, každé sedenie vyvoláva tlak okolo prostaty. Správne vykonaná masáž dokáže zmierniť opuch. Je to vďaka odtoku prebytočnej tekutiny zo žľazy. Svoju rolu hrá aj stimulácia a prekrvenie okolo orgánu.

TIP: V prípade, kedy vám bola diagnostikovaná rakovina prostaty, sa vždy poraďte so svojím lekárom.

 

Lepšia a kontrolovaná ejakulácia

Intenzitu ejakulácie je možné masážou veľmi podporiť. Mnoho mužov potvrdí, že dojenie prostaty výrazne zvyšuje sexuálny zážitok a explozívne a výbušné ejakulácie sú na bežnom poriadku.

Niektorí muži zažívajú bolesť pri ejakulácii. Jedným z dôvodov môže byť práve zablokovaná prostata. Príliš veľa tekutiny vnútri a opuch komplikujú celý proces. Dojenie dokáže s týmto problémom často pomôcť.

 

Lepší prietok krvi

Z anatomického hľadiska prostata objíma močovú trubicu. Pri zápale a opuchu môže dôjsť k čiastočnému alebo kompletnému bloku močovej trubice.

Zväčšená prostata je jednou z príčin komplikovaného močenia. Vďaka uvoľneniu tekutiny zo žľazy dôjde k uvoľneniu tlaku. Masáž tak aktívne pomáha zlepšovať priebeh močenia a pocity tesne po domočení. Prirodzenejšie prúdenie moču pomáha lepšiemu komfortu a pocitu zdravia.

 

Pomoc a úľava pri zápale prostaty

Pred antibiotikami a špecificky zameranými liekmi bola masáž prostaty základnou liečbou zápalu. Dnes lekárska veda síce viac chápe príčiny vzniku zápalu prostaty, a tak ponúka viac špecifickú liečbu. Masáž zostáva stále veľmi obľúbenou doplnkovou metódou.

 

Aké sú riziká pri masáži prostaty?

Existuje niekoľko rizík, ktoré hrozia pri zle vykonanom dojení prostaty.

  • príliš prudká masáž môže privodiť alebo zhoršiť prebiehajúci zápal
  • nemali by ste používať elektrické pomôcky, pokiaľ nemáte dosť skúseností

Lekárska komunita nepodporuje vo veľkom masáže prostaty. Zatiaľ nie je dostatok štúdií, ktoré by preukázali, že ich efekt je lepší ako lieky.

 

Skúsenosti hovoria trochu inak ako lekári

Skúsenosti mnohých mužov hovoria v prospech dojenia prostaty. Poskytuje vraj uvoľnenie a úľavu. Masírovanie žľazy je tak skvelým doplnkom liečby. Ideálna je kombinácia masáže a moderných antibiotík.

Dôležité je mať znalosti, ako masáž prostaty vykonávať. Bez správneho tréningu môže dôjsť k vážnemu poškodeniu reprodukčného systému.

Príliš intenzívna masáž môže naopak zdravotné problémy privodiť alebo zhoršiť symptómy.

Elektricky napájané pomôcky vôbec nepatria do rúk neskúsenej osoby. Ideálna je inštruktáž od skúsenej osoby, medika alebo predajcu pomôcok.

Na trhu existuje celý rad pomôcok na stimuláciu prostaty. O niektorých sa dočítate v článku o gréckom sexe. S pomocou hračiek je stimulácia účinnejšia a rozkoš väčšia. Je potrebné s nimi dobre vedieť zaobchádzať a mať znalosti z predošlých masáží.

 

Pojem dojenie prostaty

Možno ste už tento výraz počuli. Pôvodne technika prišla z porna. To ju najviac preslávilo. Prostata môže byť zdrojom neobyčajnej rozkoše pri hre vo dvojici i sólo.

Jednoducho povedané je dojenie prostaty to isté ako masáž. S tým rozdielom, že pri dojení je cieľom vyvolať orgazmus s ejakuláciou. Názov môže tiež poukazovať na fakt, že žľaza produkuje tekutinu, ktorá je súčasťou ejakulátu. Tekutina je alkalická a umožňuje spermiám prežiť ich cestu kyslým prostredím vagíny.

 

Ako sa pripraviť na masáž?

Táto metóda masáže nie je v lekárskych kruhoch široko uznávaná, preto je potrebné inšpirovať sa inde. Nájsť skúsenú masérku prostaty, aby vám všetko ukázala, môže byť ťažké. Praktický lekár možno bude vedieť, ale hanblivosť vám zabráni položiť mu túto otázku.

Tu preto prikladám sprievodcu, ktorý vás prevedie základmi masáže. Dojiť prostatu môžete sólo alebo aj za pomoci druhej masírujúcej osoby.

 

VIDEO: Ako na masáž prostaty vysvetľuje sex-kouča Gaia. 

 

Spoznajte svoje telo

Ako v prípade ostatných sexuálnych hier, je dobré najskôr dobre poznať svoje telo a jeho reakcie. To pomôže vybudovať komfort a umožní partnerovi ľahšie povedať, čo máte radi.

Pred skúšaním sa uistite, že budete mať dostatok času a pokoja na skúšanie. Tak budete viac v pokoji a uvoľnení. Zvážte, či nezačnete najprv s kúpeľom alebo sprchou. Tým vyriešite obavy ohľadne hygieny.

Akákoľvek hra okolo análu môže byť veľmi intenzívna, ale musíte byť absolútne zrelaxovaný. Takže akékoľvek uvoľnenie mysli veľmi pomôže.

 

Ako nájsť prostatu?

Ako ju nájsť? Každé telo je iné. Všeobecne platí, že sa nachádza 5 8 cm vnútri rekta. Prstom ju musíte tlačiť smerom k bruchu, aby ste ju nahmatali.

Ľudia ju často popisujú ako guľový útvar veľkosti orecha. Niektorí ju nahmatajú hneď a pre iných je hmatateľná až tesne pred a počas orgazmu.

Vo chvíli, kedy viete, čo vám je príjemné, budete schopný svoju rozkoš zdieľať s druhou osobou. Ľahšie ju budete môcť naviesť na správne miesto. Tiež chcete mať istotu, že viete, aký druh stimulácie vám robí dobre.

Pre niektorých je prostata veľmi citlivá a ľahké dotyky sú najlepšie. Pre iných je lepšia priama a primárna stimulácia.

 

Hračky vpred

V momente, keď budete pripravený na viac ako len prsty, je na trhu niekoľko špeciálnych hračiek.

Tie sú špeciálne navrhnuté pre masáž prostaty. Vyberie si naozaj každý. Od malých a jemných dráždidiel až po naozajstné zbíjačky.

Ku kúpe existuje naozaj nepreberné množstvo hračiek, ktoré vibrujú či poskytujú iné pocity. Vyplatí sa zájsť do kamenného obchodu a vyskúšať si, ktorá hračka vám najviac sedí a vyhovuje.

Je tiež možné zakúpiť kolekcie s viacerými modelmi a tu určiť, ktorá hračka je pre vás tá najlepšia.

 

Dobrá komunikácia je základ

Pokiaľ vám pomáha s masážou druhá osoba, je správne dohovoriť si pred tým štýl komunikácie. Obzvlášť pri prvom pokuse je tento element nesmierne dôležitý.

Osoba, ktorá vás bude masírovať, musí vedieť, že ste to vy, kto navádza a dáva spätnú väzbu. Snažte sa byť čo najviac špecifický. Napríklad „doľava alebo doprava” a „tvrdšie alebo jemnejšie”. Nestačí hovoriť, že to je „dobré“. Taký pokyn je nepresný.

 

Vankúšiky miesto špičiek prstov ochránia prostatu pred zranením

Keď pre masáž používate prsty, je lepšie sa prostaty dotýkať vždy vankúšikmi prstov. Sú oveľa lepšie ako špičky. Tak sa vyhnete pocitu, ktorý môže byť príliš intenzívny. Naviac do hry neprídu nechty.

Niektorí ľudia si stimuláciu prostaty pletú s dráždením G-bodu u ženy. V tomto prípade sa používa stimulácia typu „poď sem”. Tá nemá pri dráždení prostaty svoje miesto. Pocity pri tomto postupe a dráždení špičkami sú až príliš intenzívne. V prípade, že masírujúci nahradí špičky prstov vankúšikmi, bude celý pocit oveľa viac komfortný.

 

Experimentujte s dotykmi a pohybmi.

Následne až je všetko len o skúšaní a experimentovaní. Niektorí ľudia majú radi silný konštantný tlak. Pre iných to môže byť až veľmi intenzívny vnem.

Všeobecný postup je:

  • hneď, ako sú prsty vnútri, mali by striedavo tlačiť smerom k prostate
  • tlak prstov na prostatu rastie a potom povoľuje
  • funguje aj ľahšia masáž v kruhoch

 

Ako na to s hračkou?

S hračkou by mal byť pohyb skôr pivotový. Teda špica pomôcky stále spočíva na prostate s tým, že držiteľ s ňou rôzne hýbe a hľadá vhodnú polohu na dráždenie.

Vrážanie hračky do análu smerom tam a von nie je pre stimuláciu prostaty vhodné. Veľa modelov je pre pivotový pohyb vyslovene prispôsobených.

 

Všetko má svoj čas

Nájdenie správnej techniky môže zabrať čas. To aj v prípade sólových pokusov. Niektorí ľudia uvádzajú, že najsilnejšie orgazmy ich života prišli po experimentoch s prostatou. Takže je namieste dať „dojeniu prostaty“ šancu.

Raz budete mať techniku osvojenú, a potom môže byť súčasťou vášho sexuálneho repertoáru navždy.

 

Dojenie prostaty je skvelou prevenciou a liečbou

Dojenie prostaty je nie len skvelou hrou, ale aj prevenciou a liečbou. Vďaka masírovaniu je prostata viac aktívna a viac chránená proti zápalu a rakovine.

Pravidelné masáže dokážu pomôcť s niektorými zdravotnými problémami, a to dokonca nadobro. V každom prípade nesmú trvať veľmi dlho. Po pár týždňoch je dobré na nejaký čas prestať.

Pokiaľ masáže neprinášajú úľavu, je namieste zastaviť a poradiť sa so svojím lekárom na inom postupe liečby.

 

Ďalšie články o zdraví a chorobách prostaty

Dojenie prostaty – návod na ozdravnú a preventívnu stimuláciu
Lieky na prostatu – čo lekár predpíše?
Potraviny na prostatu
Prevencia rakoviny a zväčšovania prostaty
Masáž prostaty + rozhovor s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.
Prostata – spojenec alebo nepriateľ sexu?
Rakovina prostaty – postrach ktorý viete poraziť
Zväčšená prostata- príčiny bolesti a metódy ochrany

 

5/5 - (2 votes)