Prevencia rakoviny a zväčšovania prostaty – čo môžete spraviť ihneď?

 

Máta vás predstava, že by ste mohli ochorieť na zákernú rakovinu prostaty? Niet sa čomu diviť – každý rok na ňu ochorie viac než 4 000 Slovákov.

Mám pre vás preto pár tipov na prevenciu nie len pred rakovinou prostaty, ale aj pred nepríjemným zväčšovaním prostaty či akýmikoľvek inými intímnymi ochoreniami.

Preventívne prostriedky totiž nie sú vôbec zložité, len je potrebné s nimi začať čo najskôr. Nenechajte sa preto zastrašiť ničím ako je rakovina a poďte spolu so mnou objaviť spokojný a ničím nerušený život.

prevencia prostaty

 

Prevencia rakoviny prostaty

Ako sa brániť niečomu takému, ako je rakovina? Dá sa vôbec rakovine vyhnúť, alebo je to nevyhnutný osud nás všetkých?

rakovina prostaty

Tmavo-fialové časti prierezu prostaty znázorňujú zväčšujúci sa karcinóm

 

Genetika, ktorú síce neovplyvníte, no upozorní vás na riziká

Mnohí odborníci vám môžu niečo takéto naznačiť. Obrovskú rolu totiž zohráva genetika a vaše genetická predispozícia. Každý sa s niečím takýmto rodíme.

Niekoho celý život trápi väčšia kazivosť zubov, iný zas bojuje s obezitou, ďalší má väčšie predpoklady na rakovinové bujnenie. Nie vždy sa síce tieto gény môžu prejaviť, no v konečnom dôsledku môžu zohrávať veľkú rolu.

V prvom rade teda môžeme podstúpiť genetické testy, ktoré odhalia, či si v sebe náhodou nenesiete túto genetickú informáciu.

Tieto testy vám síce nezaistia, že na rakovinou na 100 % neochoriete, ale v prípade pozitívnych nálezov môžete začať robiť preventívne opatrenia.

PROSTATU MOŽNO PREVENTÍVNE CHRÁNIŤ AJ CIELENE:

K tomu potrebujete kvalitný doplnok s obsahom živín, ktoré vám v bežnej strave chýbajú alebo ich prijímate málo.

Proerecta PROSTATE obsahuje výťažky zo Saw Palmetta a ďalších, ktoré sú pre prostatu výbornou výživou s preventívnymi účinkami.

Proerecta PROSTATE

Kliknite a čítajte o podrobných účinkoch na prostatu a močovú sústavu. V prípade objednávky je u vás tovar do 2 dní.

 

Zdravý životný štýl, ktorý prostate neškodí a nezaťažuje ju

Na druhom mieste ale jednoznačne stojí zdravý životný štýl. Ten je základnou stavebnou jednotkou určujúcou, aký plnohodnotný a kvalitný život budete viesť.

  • fajčenie,
  • pravidelné pitie alkoholu až alkoholizmus,
  • užívanie návykových látok až závislosť na drogách,
  • workoholizmus,
  • nezdravé stravovanie,
  • stres,
  • málo odpočinku,
  • prechodené choroby,
  • nedostatok pohybu
  • – to všetko môžu byť malé, postupné krôčiky k zradnému ochoreniu.

Áno, niekto takto žije celý život, nič mu nie je a dožije sa pokojne krásneho veku. Kto však chce riskovať?

 

Bylinky na posilnenie zdravia a kondície prostaty, ktoré bežne neprijímate

Tretím spôsobom, ako sa vyhnúť rakovine, môžu byť najrôznejšie bylinky, čaje, doplnky stravy a ďalšie podobné prípravky na prírodnej báze.

Bylinky vás síce z rakoviny nevyliečia, no pokiaľ ide o zásady zdravého životného štýlu, rozhodne do neho patria a mali by byť bežnou súčasťou vášho života.

Lenže, čo si vybrať?! Na trhu dnes nájdete obrovské množstvo najrôznejších bylinných preparátov, až sa vám z toho zakrúti hlava. Čo vám pomôže udržať zdravú prostatu? Skvelou voľbou je český prípravok IndolMan 250.

Prispieva k prevencii a liečbe nádorových ochorení, chráni bunky pred negatívnym vplyvom vírusov HPV, napomáha vyrovnávať hormonálne hladiny. Indol Man 250 sa užíva dlhodobo na udržanie intímneho zdravia muža.

Dokáže vám podporiť správne fungovanie organizmu tak, aby sa prípadne zabránilo nechcenému zväčšovaniu prostaty a v najlepšom prípade aj rakovine prostaty. Navyše ide o čisto prírodný produkt, takže sa nemusíte báť žiadnych nežiaducich účinkov.

 

Pravidelné lekárske prehliadky, ktoré ochorenie odhalí už v zárodkoch

A na záver tu mám pravidelné lekárske prehliadky. Aj keď ich spomínam až na konci môjho článku, patria medzi najdôležitejšie súčasti prevencie pred rakovinou prostaty.

Nebezpečenstvo rakoviny prostaty spočíva totiž v tom, že v skorých štádiách so sebou neprináša žiadne problémy. Na začiatku rakovina prostaty vôbec nebolí, netrápi, neobťažuje, neobmedzuje. Prakticky na sebe vôbec nič nespozorujete.

Až po čase, kedy začne rakovina rásť, prípadne metastázovať, sa objavia prvé známky tohto závažného ochorenia.

To už však môže byť neskoro. Vtedy už môže byť rakovina pokojne neliečiteľná.

[su_testimonial name=“Potvrdzuje to Doc. MUDr. Vladimír Študent, Ph.D., prednosta urologickej kliniky FNO“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“cuni.cz“ url=“https://is.cuni.cz/webapps/whois2/osoba/1352776305487920/?lang=cs“]Rakovinu prostaty, ak sa odhalí včas, možno veľmi úspešne liečiť.

Moderná diagnostika nám umožňuje vybrať pre pacienta liečbu s čo možno najmenšími nežiaducimi účinkami. Ak je ale ochorenie pokročilé, dokážeme jeho priebeh už len spomaliť a zmierniť komplikácie..[/su_testimonial]

Preto je potrebné pravidelne chodiť na lekárske prehliadky. Nie len raz za desať rokov. Nie až vtedy, keď vás bude niečo bolieť. Chodievajte skutočne pravidelne, aby sa na prípadné závažné ochorenie prišlo okamžite, ideálne v čo najskoršom štádiu.

[su_testimonial name=“Urológ Otakar Čapoun, ktorý pôsobí na Urologickej klinike 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, radí“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“urologicka-klinika.cz“ url=“https://www.urologicka-klinika.cz/otakar-capoun/“]Muži by si mali nechať urobiť krvný obraz už v 40. roku. Podľa jeho hodnoty by následne mali byť určené ďalšie intervaly, kedy vyšetrenie PSA opakovať.

Riziko vzniku rakoviny prostaty sa významne zvyšuje po 50. roku života. Každý muž by teda v tomto veku mal pravidelne absolvovať preventívne kontroly.

Muži po päťdesiatke by malo toto vyšetrenie absolvovať raz za 1 až 2 roky pri preventívnej prehliadke u praktického lekára.[/su_testimonial]

Bojíte sa vyšetrenia prostaty? Nie je vám predstava, že vám nejaký doktor bude strkať prst do zadku, vôbec príjemná? Máte z toho doslova strach, len čo na to pomyslíte?

Potom si ale uvedomte, že výlučne týmto spôsobom možno rakovinu odhaliť včas. A čo je horšie – 20-minútové vyšetrenie u lekára alebo smrť?!

[su_testimonial name=“Urolog Jakub Fejfar z Nemocnice Nový Jičín“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“navstevalekare.cz“ url=“https://www.navstevalekare.cz/lekari/urolog–urologie-s51020/moravskoslezsky-kraj-k305/novy-jicin-o529/novy-jicin-m6657/mudr-jakub-fejfar-d26418.html“]„Obavy mužov z vyšetrenia nie sú na mieste, nie je síce zvlášť príjemné, no ide len približne o dvadsaťminútovú kontrolu, ktorá ale môže dotyčnému zachrániť život.[/su_testimonial]

MAJTE PREHĽAD: Ktoré choroby lieči urológ a ktoré nie?

 

Prevencia zväčšovania prostaty

Zväčšovanie prostaty, teda benígna (nezhubná) hyperplázia prostaty (BHP), je hneď za rakovinou prostaty druhým najčastejším problémom, ktorý mužov v spojení s týmto malým orgánom nachádzajúcim sa za močovým mechúrom trápi. Problémy s prostatou sa týkajú až 80 % mužov.

normálna a zväčšená prostata

Normálna a zväčšená prostata. Zväčšené tkanivo tlačí na močovod, v dôsledku čoho vzniká bolesť a komplikácie pri močení.

 

[su_testimonial name=“Odborne túto problematiku vysvetľuje MUDr. Jiří Stejskal z urologického oddelenia Thomayerovy nemocnice v Prahe 4″ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“ftn.cz“ url=“http://www.ftn.cz/ambulance-urologicka-657/“]Benigná (nezhubná) hyperplázia prostaty (BHP) znamená zväčšenie žľazovej časti prostaty, ktoré nie je spôsobené karcinómom prostaty ani inou malignitou (zhubným novotvarom).

V niektorých prípadoch k nej môže dochádzať už od 30. roku veku, obvykle býva veľmi pozvoľná, tempo je však individuálne. Mierne problémy sa spravidla vyskytujú typicky okolo 50. roku.

Aj keď je vo vyššom veku postihnutá BHP skutočne väčšina mužov, problémy s ňou spojené zažíva iba asi polovica z nich[/su_testimonial]

Zväčšovanie prostaty síce nie je takým nebezpečným stavom, ako rakovina, na tom sa určite všetci zhodneme, no dokáže aj tak poriadne potrápiť.

Časté nutkanie na malú potrebu, neustála potreba močiť, slabý prúd moču, pravidelné návštevy toalety, inkontinencia, problémy pri močení, bolestivé vyprázdňovanie, krv v moči, bolesť v podbrušku – to sú najtypickejšie prejavy zväčšenej prostaty. Ako sa teda tomuto stavu vyhnúť?

 

Zdravý životný štýl udrží prostatu v tej najlepšej forme

Tak, ako v predošlom prípade, aj tu stojí na prvom mieste zdravý životný štýl. V dnešnej dobe už toto spojenie znie ako prázdna marketingová fráza, ale je za ňou omnoho viac múdrosti, než si dokážeme predstaviť.

Dnes sa každý za niečím naháňate, neustále sa z niečoho stresujeme a vlastnému telu príliš času nevenujeme. Kým slúži, nie je potrebné nad ním premýšľať.

Lenže keď vám vypovie službu, bude už neskoro. O svoje telo sa musíte neustále starať, a to už od mladosti. Nestačí v päťdesiatke raz týždenne zájsť do posilňovne.

Zdravý životný štýl teda dostatok zdravého spánku, pravidelný pohyb, dostatok času stráveného na čerstvom vzduchu, by mal byť plnohodnotnou súčasťou vášho života. Vaše telo vám starostlivosť raz oplatí.

 

Pestrá a vyvážená strava

S tým sa samozrejme spája aj pestrá a vyvážená strava. Tú som zámerne v predchádzajúcom bode nespomínala, aj keď, samozrejme, so zdravým životným štýlom úzko súvisí. Na stratu sa totiž tiež často zabúda.

Ľudia majú pocit, že keď si kúpia BIO zeleninu, vajíčka od spokojných sliepočiek a mäso z kráv z voľného chovu, že tak jedia zdravo a už nič viac riešiť nemusia. Ani to však často nestačí.

Okrem toho, že jete kvalitné potraviny, je potrebné myslieť ešte aj na ich skladbu. Vyvážené množstvo bielkovín, sacharidov, tukov a vlákniny a k tomu ešte dostatok vitamínov a minerálov. To všetko tvorí pestrú a vyváženú stravu.

 

Pravidelný sex, ktorý prospieva kondícii prostaty

Ešte pred pár rokmi by ma ľudia poslali s ďalším bodom niekam, že je to predsa úplne jasné a sexu majú habadej. Dnes je však už situácia úplne iná.

Ľudia majú na sex a spoločné intímne chvíle stále menej a menej času, veľkú časť spoločnej erotiky preberá porno, pri ktorom dokážu ľudia stráviť aj hodiny, a sex sa tak stáva doslova nedostatkovým tovarom.

Lenže práve pravidelné sexuálne vybitie je pre zdravie prostaty dôležité. Muži by mali podľa najnovších poznatkov aspoň 21x do mesiaca ejakulovať, aby sa udržala správna činnosť prostaty v norme.

Bohužiaľ je pre mnohých mužov tento počet úplnou chimérou. Niektorí nesexujú ani raz mesačne. A to je problém.

 

Bylinné prípravky

Aj štvrtý bod sa bude v tomto prípade opakovať. Aj pri prevencii pred zväčšovaním prostaty vám môžu bylinné prípravky podať pomocnú ruku.

Bylinky sú skvelým pomocníkom na správne fungovanie močových ciest, na udržanie zdravej funkcie prostaty, na udržanie normálnej hladiny testosterónu, na zachovávanie reprodukčnej schopnosti a súčasne na podporu obranyschopnosti organizmu.

Opäť aj v tomto prípade môžem odporučiť Indol Man 250. Odporúčaná denná dávka sú 2 až 3 tabletky denne po dobu aspoň troch mesiacov.

 

Preventívne lekárske kontroly okamžite odhalia problém

A na záver ani tu nemôže chýbať pravidelná preventívna prehliadka u vášho lekára. Dohliadať totiž na svoj zdravotný stav je základným stavebným kameňom prevencie pred akýmkoľvek ochorením.

KLIKNITE A ČÍTAJTE, ako takéto preventívne urologické vyšetrenie cez konečník prebieha.

Nie je správne, pokiaľ chodíte k lekárovi len raz za desať rokov, a to len preto, že práve potrebujete obnoviť nejaké povinné vyšetrenie.

Človek by mal svojmu telu venovať viac pozornosti, viac mu naslúchať, viac si ho všímať a rozhodne nad zdravotnými problémami nemávať rukou.

 

SLOVO AUTORKY:

Chcete rakovine prostaty predísť? Chcete prežiť zdravý a spokojný život, v ktorom nebudete riešiť žiadnu blbú rakovinu či zväčšenú prostatu?

Potom začnite s preventívnymi opatreniami čo najskôr. V päťdesiatke už častokrát býva, bohužiaľ, neskoro.

Ideálny vek na započatie s preventívnymi opatreniami je vek okolo 25 až 30 rokov. V tomto veku sa vám totiž začína pomaly míňať testosterón v tele a práve v tomto veku začína prostata pomaličky ale iste rásť. Preto začnite čo najskôr. S preventívnymi prehliadkami kvôli rakovine prostaty potom začnite ideálne v 45. roku.

Prevencia nie je nič, čoho by ste sa mali báť. V ničom vás neobmedzí, vôbec to nebolí, ani vás to nebude nič stáť. Stačí na to myslieť a každý deň svoj život podľa toho naplánovať. Uvidíte, že žiť zdravo sa vyplatí.

NEZABUDNITE PROSTATU PREVENTÍVNE CHRÁNIŤ:

K tomu potrebujete kvalitný doplnok s obsahom živín, ktoré vám v bežnej strave chýbajú alebo ich prijímate málo.

Proerecta PROSTATE obsahuje výťažky zo Saw Palmetta a ďalších, ktoré sú pre prostatu výbornou výživou s preventívnymi účinkami.

Proerecta PROSTATE

Kliknite a čítajte o podrobných účinkoch na prostatu a močovú sústavu. V prípade objednávky je u vás tovar do 2 dní.

 

Ďalšie články o zdraví a chorobách prostaty

Dojenie prostaty – návod na ozdravnú a preventívnu stimuláciu
Lieky na prostatu – čo lekár predpíše?
Potraviny na prostatu
Prevencia rakoviny a zväčšovania prostaty
Masáž prostaty + rozhovor s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.
Prostata – spojenec alebo nepriateľ sexu?
Rakovina prostaty – postrach ktorý viete poraziť
Zväčšená prostata- príčiny bolesti a metódy ochrany

 

Rate this post

Zanechte odpověď