Prostatická masáž na liečbu erektilnej dysfunkcie

Erektilná dysfunkcia (ED) je neschopnosť buď získať alebo udržať erekciu. Medzi príznaky ED patria erekcie, ktoré netrvajú dostatočne dlho a tiež také, ktoré nie sú dostatočne tvrdé pre sexuálnu aktivitu.

masáž prostaty na liečbu erektílnej dysfunkcie

 

Čo je prostatická masáž?

V dnešnej dobe najbežnejšia liečba ED zahŕňa:

Zmeny životného štýlu zlepšia aj vaše celkové zdravie. Môžete napríklad schudnúť a prestať fajčiť. 

Namiesto moderných postupov liečby sa muži spoliehali na masáž, aby zmiernili svoje príznaky ED. Pred zavedením liekov na predpis bola masáž prostaty primárna liečbou ED. 

Prostatická masáž pomáha mužom s ED odstránením prostatického kanála. Masáž môže tiež prerušiť infekcie a odstrániť zablokované tekutiny. Niekoľko štúdií preukázalo, že u mužov, ktorí dostávajú masáž prostaty z dôvodov symptómov ED, dochádza k ich zlepšeniu.

Bohužiaľ tieto štúdie neboli robené vo veľkom. Prostatická masáž sa nepovažuje za bežnú formu liečby ED. Pre niektorých mužov však táto alternatívna liečba môže pomôcť.

 

Hľadanie vhodného maséra

Ak už spolupracujete s urológom alebo odborníkom na sexuálne zdravie, požiadajte ho, aby vám pomohol nájsť lekára, ktorý sa venuje masážam prostaty. Niektorí lekári vykonávajú masáž prostaty sami.

Uistite sa, že osoba ktorú si vyberiete, je vyškolená špeciálne pre masáž prostaty. Bežný masážny terapeut zvyčajne nie je schopný vykonávať tento špecializovaný druh lekárskeho ošetrenia. Internetovým videám s postupmi na masáž prostaty sa radšej vyhnite.

Vaše zdravotné poistenie nemusí tento druh liečby preplácať, pokiaľ ju nevykonáva lekár. Pred začatím masáže, zavolajte do zdravotnej poisťovne a požiadajte o overenie pokrytia tejto služby. Rovnako o to požiadajte aj svojho lekára.

 

Čo očakávať od prostatickej masáže?

Rovnako ako iné typy masáží aj masáž prostaty je jemné, ale pevné masírovanie tkanív v okolí a na slabinách. Vo väčšine štúdií podstúpili muži takúto masážnu terapiu trikrát až štyrikrát týždenne po dobu najmenej štyroch týždňov. Dĺžka a opakovanie liečby závisí od príznakov ED priamo u vás.

 

Prognóza

V niekoľkých štúdiách boli prospešné účinky prostatickej masáže sľubne preukázané. Po uplynutí zopár týždňov liečby mnoho mužov zaznamenalo menej problémov s ED. Dlhodobé zlepšenia pri tomto type liečby však zatiaľ nie sú známe. 

 

Ďalšie články o zdraví a chorobách prostaty

Dojenie prostaty – návod na ozdravnú a preventívnu stimuláciu
Lieky na prostatu – čo lekár predpíše?
Potraviny na prostatu
Prevencia rakoviny a zväčšovania prostaty
Masáž prostaty + rozhovor s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.
Prostata – spojenec alebo nepriateľ sexu?
Rakovina prostaty – postrach ktorý viete poraziť
Zväčšená prostata- príčiny bolesti a metódy ochrany

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď