Bod G – páka k ovládnutiu každej vagíny

Slávny bod G je jednou z najhorúcejších sexuálnych tém vyhľadávaných na internete. Svoje meno dostal po nemeckom gynekológovi Ernstovi Gräfenbergovi, ktorý v roku 1950 ako prvý prišiel s myšlienkou o existencii tohto zaujímavého miesta.

Tento bod je populárny práve vďaka svojej jedinečnej vlastnosti – dosiahnutie intenzívnejšieho a uspokojivejšieho orgazmu. Práve toto miesto stojí za ženskou ejakuláciou a priťahuje pozornosť mnohých mužov aj žien. O stimulácii bodu G píše množstvo kníh a článkov na internete. Dráždenie bodu G je proste IN a je príjemným bonusom sexuálnych hier.

Môže byť aj riešením pre mužov, ktorí vo svojej snahe uspokojiť partnerku zatiaľ zlyhávajú. Aby predišli nespokojnému výrazu v tvári partnerky, mali by sa naučiť, ako bod G správne dráždiť. Rozhodne je potrebné pracovať na vlastnej výdrži.

Na stimuláciu tohto bodu nestačí 15 sekundový šprint. Vo väčšine prípadov je potrebný skôr beh na strednú vzdialenosť, niekedy aj maratón.

vrchl hory

Správny gentleman G bod hýčka a stará sa o neho

 

Prečo je bod G taký citlivý?

Niektorí experti veria, že bod G je miesto, cez ktoré vedú nervy od klitorisu smerom k chrbtici. Iní tvrdia, že bod G stvorila príroda a je to miesto spúšťajúce finálnu fázu pôrodu.

Dieťa prechádzajúce vagínou sa dotkne bodu G a spustí oveľa silnejšiu kontrakciu, aby vyšlo rýchlejšie von. Práve citlivosť tohto bodu je motívom, ktorý ženie mnoho párov po celom svete za dlhou cestou jeho nájdenia. Predstava orgazmu nad limity bežných hraníc je lákavá. Stačí ho len nájsť a otvoriť dvere.

 „Sexuálni experti odporúčajú dráždenie bodu G spokojným párom pre spestrenie a menej šikovným milencom pre lepšie uspokojenie ženy.

 

 

Ako nájsť bod G?

A teraz viac k praktickej časti. Určite ste nedočkavý, kým sa ponoríte do akcie a zapojíte svoje ruky (alebo minimálne prsty). Mnoho mužov vníma hľadanie bodu G ako výzvu. Iní to berú ako povinnosť.

Musia predsa svojej dáme poskytnúť maximálnu možnú rozkoš, čo so sebou prináša istú mieru úsilia. Cesta k ženskému uspokojeniu je občas drina. Stojí však za to. Ako bájny bod G nájsť? 

 • Pokiaľ je to vaša prvá prieskumná misia za bodom G, uložte priateľku na chrbát.
 • Ideálnym nástrojom pre prvý prieskum sú bezpochyby ruky a prsty.
 • Na ruke majte dostatok lubrikačného gélu, aby bolo hľadanie pre partnerku príjemné.
 • Potom rukou obrátenou dlaňou nahor do nej vstúpte ukazovákom. Ten následne ohnite, aby ste viacej pôsobili na hornú stenu vagíny. Takto najľahšie nájdete bod G a môžete ho stimulovať.
 • Bod G sa nachádza na vnútornej stene vagíny ženy. Konkrétne na strane bližšie ku klitorisu a bruchu.
 • Je od vstupu do vagíny obyčajne vzdialený 3 až 8 cm. Každopádne sú ženy jedinečné a vzdialenosť je u každej iná.
 • Potom prstom pohybujte tam a späť, do strán a v kruhoch. Venujte pozornosť vnútornej štruktúre vagíny. A tiež tomu, ako reaguje partnerka.
 • Pokiaľ prstom nahmatáte vrúbkovaný alebo tvrdší povrch, ste pravdepodobne blízko alebo na MIESTE! 

U žien vo veku okolo 30 rokov dochádza k poklesu hladiny hormónu estrogénu. Tým pádom aj k výrazným zmenám v tkanive okolo bodu G. Je potom ľahšie nájsť ho a dráždiť ho, pretože toto miesto sa stáva v tomto veku citlivejším. To nahráva tvrdeniu, že ženy okolo 30 sú na svojom sexuálnom vrchole.

TIP PRE NESKÚSENÝCH: Ako žene dopriať riadny orgazmus tak, aby žobrala o ďalší? 

VIDEONÁVOD: Ako prstami stimulovať bod G?

 

Stimulácia bodu G

Prsty sú najlepšou voľbou pri prvom prieskume, ale existujú aj špeciálne navrhnuté vibrátory, ktoré je možno použiť. Hračky sú celkovo super vec pre spestrenie zážitku. Vynikajúce sú napríklad špeciálne navrhnuté vibrátory so zahnutím nahor alebo s tvrdším povrchom špeciálne určeným pre oblasť bodu G.

Rovnako sú užitočné flexibilné dráždidlá, ktoré je možné ohnúť a nasmerovať do správneho smeru. V každom prípade nie sú hračky tak prispôsobivé, ako prsty. Rozhodne neskúšajte s hračkou krúživé pohyby. Netrafíte sa. Oveľa lepší je pohyb dovnútra a von s tlakom na daný bod. Pokiaľ to budete robiť správne, spoznáte to.

 

 

Skôr, ako skočíte na hračky, určite sa s miestočkom dôverne zoznámte pomocou prstov. Vždy sledujte reakcie svojej partnerky. Napovedia VEĽA. Čím bližšie budete k bodu, tým viac bude mať tendenciu odtiahnuť sa. Bod je totiž, rovnako ako klitoris, veľmi citlivý. Odtiahnutie vás môže vyradiť z kurzu a skončíte na nesprávnom mieste.

Dráždiť bod G tiež chcete až vo chvíli, keď je partnerka dostatočne vzrušená. Ideálne pokiaľ si prešla orgazmom. Mnoho žien na fórach potvrdilo, že po dlhšej stimulácii alebo po orgazme ľahšie rozpoznajú svoj bod G. Sú tak schopné svojho partnera lepšie naviesť k úžasnému orgazmu.

Pánom príde počas stimulácie vhod poriadna výdrž. Žena skrátka väčšinou potrebuje čas na zahriatie do prevádzkovej teploty. Do tohto bodu ju je možné naviesť nie len rukou a hračkami, ale aj dlhšou súložou.

TIP NA NÁKUP: Pokiaľ nemáme výdrž, dá sa natrénovať a tiež je možné úspešne ju predĺžiť pomocou prírodných prípravkov. Teda nenásilnou formou a bez chémie. Z vlastnej skúsenosti môžeme na dlhodobé užívanie odporučiť VIMAX. Pokiaľ potrebujeme výdrž hneď, je super siahnuť napríklad po EREAXANE 45 minút pred súložou. Na zvýšenie výdrže neodkladne pred sexom sa nám osvedčila ALMEA.

 

VIDEO: O vaginálnej stimulácii a bode G rozpráva sex-koučka Gaia

 

Čo sa ženám najviac páči?

Ženy potvrdili, že niektoré pri dráždení rukou preferujú po čase pridanie ďalšieho prstu. Prípadne i viacerých. Cítia sa potom vyplnené a zmizne pocit prázdnoty. Mnoho z nich má rado pri dostatočnom vzrušení aj tvrdšie zaobchádzanie a tlak.

Tiež uvádzajú, že im veľmi dobre robí pomyslené klepkanie v oblasti bodu G. Majú rady, pokiaľ im druhú ruku priložíte z druhej strany na hranici medzi bruchom a oblasťou, kde začína ochlpenie. Tento trik je možné použiť aj pri súloži.

Ženy ocenia v priebehu stimulácie aj jazyk. Obzvlášť na klitorise, kam neodmysliteľne patrí. Niektoré viac divoké aj prst druhej ruky v análnom otvore. Tu už ale pozor, pretože niektoré ženy sú na túto oblasť háklivé. Tak sa radšej spýtajte. Komunikácia je VŽDY kľúč k dobrému sexu.

 

 

 

Vhodné polohy pre dráždenie bodu G

Keď príde na vec, môžeme použiť rôzne techniky. Pri sexe a stimulácii penisom je situácia náročnejšia. Je oveľa ťažšie daný bod trafiť. Pri sexe je fajn, keď žena mužovo prirážanie doplní vlastnou stimuláciou klitorisu pomocou ruky alebo hračky.

Dosiahnuť bod G penisom nie je tak úplne ľahké. Vy a vaša pani musíte vyskúšať niekoľko polôh a zistiť, ktorá dráždeniu vyhovuje. Všeobecne sú vhodné tieto polohy:

 • Poloha na psíka – penis sa trie o bod G pri zasunutí i pri pohybe von.
 • Žena hore – žena sama reguluje uhol a intenzitu pôsobenia na bod. POZOR, v tejto polohe na penis a jeho neprirodzené zahnutie, pokiaľ žena tlačí príliš na svoj bod G!!!
 • Misionár s vankúšom – vankúš pod zadočkom žien nadvihne panvu a vystaví jej bod G intenzívnejšiemu dráždeniu.

Pri sexe by mal muž svoj penis smerovať tak, aby dráždil práve bod G. Muži, ktorí majú od prírody penis zahnutý smerom nahor, majú výhodu napríklad v misionárskej polohe, kde špička penisu dráždi práve to správne miesto.

Naopak tí, ktorí majú penis zahnutý nadol, majú výhodu pri polohe zozadu. Každý je skrátka vybavený iným tvarom a zakrivením. To môžete využiť na vzájomnú väčšiu rozkoš.

Najlepšia na tom všetkom je cesta objavovania a experimentovania. Nájsť polohy, ktoré urobia dobre obidvom aktérom. A nie je lepší orgazmus pre ženu, ako ten, ktorý do jedného spojí klitoriálny a bod G orgazmus. Prajeme veľa šťastia v experimentovaní a veľa úsmevu na tvári vašej uspokojenej partnerky.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ak vám pri sexe „ujde“, budete chcieť kúpiť potratovú tabletku. Prečítajte si všetko výhodách a riziku. 

 

4.8/5 - (5 votes)