Krúžok na erektilnú dysfunkciu – pomáha aj pri impotencii?

Erektilná dysfunkcia (ED), označovaná aj ako impotencia, je definovaná ako náročné dosiahnutie a udržanie erekcie dostatočne dlho. ED však neznamená zníženú túžbu po sexe.

ED je možné liečiť niekoľkými spôsobmi. Často ide o zmeny životného štýlu, psychoterapiu, lieky, chirurgický zákrok či liečebné pomôcky . Aj krúžok je vlastne bežnou liečebnou pomôckou, ktorá pomáha v boji s ED.

erekčný krúžok a impotencia

 

Erekčný krúžok

Sú prípady ED, pri ktorých nepomáhajú ani lieky na predpis. Spôsobujú nežiadúce vedľajšie účinky, ako sú návaly tepla, bolesti hlavy alebo zmeny zraku.

Taktiež väčšina liekov na predpis určených na liečbu ED nesmie užívať, ak máte kardiovaskulárne ochorenia či užívate iné lieky, ktoré nie je možné kombinovať. 

 

Ako fungujú erekčné krúžky?

Krúžok sa umiestni okolo koreňa penisu, čím sa spomaľuje prietok krvi preč z penisu a pomáha tak udržiavať erekciu. Väčšina z nich je vyrobená z pružného materiálu, ako je guma, silikón alebo plast, a niektoré dokonca aj z kovu.

Niektoré krúžky sa skladajú z dvoch častí, jeden krúžok, ktorý sa umiestni okolo penisu, a druhý na semenníky. Väčšina používateľov súhlasí s tým, že im krúžok pomáha pri udržaní erekcie na dostatočne dlhý čas.

Keďže krúžky zabraňujú prietoku krvi späť zo stoporeného penisu, najlepšie fungujú v prípade, ak muž dokáže dosiahnuť čiastočnú alebo úplnú erekciú, ale má problémy s jej udržaním.

Krúžok možno taktiež použiť s pumpou alebo ED vákuom, ktoré sa dá cez penis a jemne vtiahne krv do penisu vytvoreným tlakom. Krúžky sa predávajú samostatne alebo spoločne s pumpami a vákuom.

PODPORTE EREKCIU: Vyberte si pevný a odolný erekčný krúžok.

erekčný krúžok

 

Použitie erekčného krúžku

Keď dosiahnete erekciu, jemne pretiahnite krúžok cez špičku penisu, dolu po hriadeli až ku koreňu. Niekoľko tipov, ktoré by ste mali mať na pamäti:

  • dávajte pozor, aby ste sa vyhli zachyteniu ochlpenia
  • lubrikant pomôže krúžok nasadiť a sňať jednoduchšie
  • krúžok pred a po každom použití jemne umyte teplou vodou a trochou jemného mydla

 

Bezpečnostné opatrenie

Muži trpiaci poruchami zrážanlivosti krvi alebo kosáčikovitou anémiou, by krúžok nemali používať. Rovnako muži, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi by sa pred použitím mali poradiť so svojím lekárom.

Väčšina výrobcov odporúča krúžok po 20 minútach odstrániť. U niektorých mužov sa môže objaviť citlivosť na materiál krúžku.

TIP: Krúžok nie je jedinou erotickou pomôckou pre muža. Nižšie nájdete prehľad ďalších erotických hračiek.

Ďalšie erotické pomôcky pre mužov

ANÁLNE GUĽôČKY PRE MUŽOV posunú vaše prostatické orgazmy o 10 levelov vyššie
POPPERS – sú naozaj také neškodné?
EREKČNÉ KRUŽKY
VIBRAČNÝ A EREKČNÝ KRÚŽOK – aký je rozdiel?
LUBRIKAČNÉ GÉLY vhodné na erotické hračky a pomôcky

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď