Množstvo (objem) ejakulátu – prečo klesá, prečo je to veľký problém a čo si o tom myslí vaša žena?

Všetci to z filmov pre dospelých poznáme. Najprv sme svedkami búrlivého milovania, ktoré je nakoniec zakončené masívnym vyvrcholením. Ejakulát strieka na všetky strany a pornoherci pritom trhajú snáď všetky mysliteľné rekordy.

Toľko ejakulátu, koľko dokážu vyprodukovať, je až na neuverenie. V jednom momente by dokázali oplodniť tisícky žien.

Lenže potom film vypnete a vrátite sa do šedej reality. Váš výstrek nedosahuje ani desatiny tých, ktoré vídate v šteklivých snímkach. Ako zvýšiť množstvo ejakulátu? Prečo je dôležité mať veľký objem ejakulátu? Sledujú aj ženy množstvo ejakulátu? A aké faktory ovplyvňujú tvorbu a množstvo ejakulátu?

množstvo a objem ejakulátu

 

Veľké množstvo ejakulátu

Príliš slabá ejakulácia najčastejšie postihuje starších mužov. Avšak môžu sa s ňou stretnúť aj mladí. Slabá ejakulácia je stav, kedy má muž počas orgazmu znížený pocit vyvrcholenia a je sprevádzaný malým množstvom ejakulátu. Taká ejakulácia nie je pre muža vôbec uspokojivá.

Zdravý muž by mať podľa štúdie Svetovej zdravotníckej organizácie množstvo ejakulátu medzi tromi až piatimi mililitrami. Len pred sto rokmi mali ale muži dvakrát viac ejakulátu než dnes.

[su_testimonial name=“Sexuoložka Ava Cadell, Ph.D., Los Angeles“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“avacadell.com“ url=“https://www.avacadell.com/“]Orgazmus je súčasťou sexuálneho zážitku, ktorý sa odohráva medzi dvoma až siedmimi sekundami pred ejakuláciou. Kombinuje zvýšenú citlivosť celého tela, zrýchlenie dychu a záplavu pocitov cez miešok a penis.

Samotná ejakulácia je posledným krokom stimulácie a zahŕňa uvoľnenie spermy, rovnako, ako neurotransmiterov, ktoré presunú telo do režimu „odpočinku a zotavenia“.[/su_testimonial]

klesanie objemu ejakulátu

Produkcia ejakulátu a spermií v ňom klesá vekom a klesanie je prirodzené. Kvôli negatívnym vnemom ale môže produkcia klesať až príliš rýchlo a je na mužoch, aby sa bránili.

Výhody veľkého objemu ejakulátu

Medzi jednoznačné výhody veľkého objemu patrí vyššia šanca na oplodnenie partnerky. Základnou funkciou ejakulátu je totiž dopraviť spermie do ženského pohlavného ústrojenstva.

Čím väčšie množstvo ejakulátu máte, tým vyššia šanca je, že sa vám podarí splodiť potomka.

Podľa čísel stojí neplodnosť párov z 35 % práve na strane mužov. Len od roku 1973 do roku 2011 klesol počet spermií v jednom mililitri spermy mužov zo západných krajín o 52,4 %.

[su_testimonial name=“Sexuolog a gynekolog MUDr. Pavel Turčan bije na poplach“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“sexuolog.net“ url=“http://www.sexuolog.net/o-nas/mudr-pavel-turcan/“]Extrémne predpovede uvádzajú, že sa v budúcnosti budeme množiť iba prostredníctvom umelého oplodnenia.[/su_testimonial]

Ďalej je to ale i väčšia psychická pohoda. Podľa nedávnej štúdie totiž vyplynulo, že muži, ktorí sú nespokojní s objemom svojho ejakulátu, pociťujú vysokú mieru úzkosti, strach z neúspechu, sexuálnu nespokojnosť a depresiu.

[su_testimonial name=“Dr. John B. Williams, MD, docent na oddělení urologie a ředitel mužské reprodukční medicíny a mikrochirurgie na University of Wisconsin School of Medicine a Public Health“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“uwhealth.org“ url=“https://www.uwhealth.org/findadoctor/profile/john-b-williams-md/8037″]Niektorí muži sa stotožňujú so svojou sexuálnou funkciou a vnímajú svoju ejakulačnú funkciu ako určitý ukazovateľ svojej mužnosti alebo  známky svojej mužnosti. Ak vidia, že sa ich sexuálna funkcia zmenšila, môže to ovplyvniť aj iné oblasti ich života.[/su_testimonial]

V neposlednom rade i žena vidí radšej, keď sa počas orgazmu poriadne „vystriekate”. Je to pre ňu znamením, že ste pripravený plodiť deti.

TIP PRE VÁŠ OBJEMNÝ EJAKULÁT: Objavte účinné volumizéry ejakulátu a erekcie, ktoré zväčšia objem ejakulátu a podporia prekrvenie penisu.

Volumizér ejakulátu je doplnok alebo pomôcka, ktorá napomáha zvyšovať objem spermy. 

Medzi už „tradičné“ volumizéry patria aj kanadský Vimax s obsahom bylín a vitamínu E. Tie sú potrebné pre správny rast a výživu spermií. 

Nakúpte Vimax so zľavou 10 % z celého nákupu s kódom VIMAX10X

vimax tablety

 

 

Ako poznám, že mám ejakulátu málo?

To, že nemáte ejakulátu dostatočné množstvo, poznáte veľmi ľahko sám počas masturbácie. Hneď, ako vyvrcholíte, sám jasne vidíte, koľko ejakulátu bolo vyprodukovaného.

Pokiaľ je to výrazne menej než tri až päť mililitrov, čo je asi jedna čajová lyžička, povedzme, že napríklad iba jedna malá kvapka, je to už problém.

S podobným problémom sa stretáva aj pán Pavel, 37 rokov:

Za posledných 7 dní som si všimol drastické zmeny objemu spermy v ejakulácii. Po masturbácii zo mňa vyjde len jedna kvapka ejakulátu. Kvalita spermy je tiež veľmi vodnatá.

 

Malé množstvo ejakulátu vyrieši lekár

Máte podobné problémy ako pán Pavel? Potom by ste rozhodne nemali otáľať a čo najrýchlejšie navštíviť svojho ošetrujúceho lekára. Ten vás prehliadne a vyhodnotí, v čom je problém. Pomôcť môže aj praktický lekár, aj urológ alebo sexuológ. V každom prípade vám ale môže pomôcť iba lekár.

[su_testimonial name=“Dr. John B. Williams, MD.“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=““ url=““]Pokiaľ si všimnete výrazné zníženie objemu vašej ejakulácie, je dobré si vybaviť schôdzku s vaším urológom, aby ste mohli byť vyšetrený z hľadiska dysfunkcie ejakulácie.[/su_testimonial]

ORGAZMUS BEZ EJAKULÁCIE: Máte ťažkosti so suchým orgazmom? Môže ísť o tzv. retrográdnu ejakuláciu. Stav posúdi opäť lekár.

 

Čo ovplyvňuje množstvo ejakulátu u muža?

Čo teda ovplyvňuje objem ejakulátu? Množstvo ejakulátu u muža ovplyvňuje rad faktorov. Objem ejakulátu je barometrom vášho zdravia.

Medzi tie najpodstatnejšie činitele patrí testosterón. Teda jeho dostatočná hladina. Pokiaľ nemáte testosterónu v tele dostatok, nemôžete mať ani dostatok ejakulátu. Je v tom jednoduchá súvislosť.

[su_testimonial name=“Sexuolog MUDr. Pavel Turčan“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=““ url=““]Nedostatok testosterónu neovplyvňuje iba sexuálne funkcie. Muži naň reagujú veľmi podobne ako ženy na nízku hladinu estrogénu.

Bývajú citlivejší a vzťahovační, majú sklony k depresívnym náladám. To potom so sebou prináša partnerské problémy a napätie vo vzťahu. Pritom vhodná liečba dokáže typy ťažkostí výrazne zlepšiť.[/su_testimonial]

 

Čo znižuje tvorbu ejakulátu?

Medzi ďalšie faktory, ktoré znižujú množstvo ejakulátu, patrí nedostatočný pitný režim, fajčenie, prekonané operácie, diabetes, genetické predispozície, nepravidelné sexuálne vybitie, prehriatie intímnych partií v tesných nohaviciach, stres, nezdravý životný štýl, nevyvážená strava, vysoký krvní tlak, nedostatok pohybu a niektoré ochorenia.

[su_testimonial name=“Sexuolog MUDr. Pavel Turčan“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=““ url=““]Závisí to od genetickej výbavy, životného štýlu, výživy a pohybovej aktivity, plodnosť naviac ovplyvňuje aj stres alebo prekonané choroby.[/su_testimonial]

 

Rizikové faktory, ktoré znižujú množstvo ejakulátu

Zároveň je problémom aj zvyšujúci sa vek rodičov. Dnes už nie je výnimkou, že ľudia zakladajú rodinu až po tridsiatke.

[su_testimonial name=“Sexuolog MUDr. Pavel Turčan“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=““ url=““]S vyšším vekom bohužiaľ dochádza k vyššej miere oxidačného poškodenia DNA spermií.

Preto, i keď bude počet spermií v ejakuláte u muža vo veku 20 rokov a 40 rokov rovnaký, bude šanca oplodniť vajíčko s pribúdajúcimi rokmi nižší.[/su_testimonial]

Na vine ale môže byť aj zväčšená prostata. Zväčšená prostata totiž tlačí na močovú trubicu a tým pádom neprepúšťa toľko ejakulátu.

POZNÁTE VŠETKY RIZIKOVÉ poruchy ejakulácie? Spoznajte 6 intímnych mužských trápení.

 

Ako zvýšiť objem ejakulátu?

Aby ste zvýšili množstvo ejakulátu, je potrebné v prvom rade úplne zmeniť životný štýl.

  • Prestaňte nosiť príliš tesnú spodnú bielizeň,
  • obmedzte horúce kúpele,
  • začnitezdravo jesť,
  • viac sa hýbte,
  • vydávajte sa častejšie do prírody na čerstvý vzduch,
  • oddávajte sa s partnerkou pravidelným sexuálnym hrám,
  • trochu uberte, spomaľte a doprajte si viac odpočinku,
  • a v neposlednom rade nezabúdajte ani na pravidelné lekárske prehliadky, ktoré môžu odhaliť skryté ochorenia.

Môžete vyskúšať aj tzv. dojenie prostaty. Ide o ozdravnú a preventívnu stimuláciu prostaty, ktorá prináša mužovi rozkoš a zdravie.

 

Vyšší objem ejakulátu pomocou liekov s bylinným zložením

K zvýšeniu množstva ejakulátu pomáhajú aj určité látky. Medzi ne patrí napríklad L-arginín, L-lyzín, L-karnitín, zinok, maca peruánska a ženšen sibírsky. Tie vám pomôžu k väčšej produkcii ejakulátu.

L-arginín je účinná esenciálna aminokyselina, ktorá pomáha v procese spermatogenézy. Tieto výsledky priniesla štúdia z roku 2018. Po šiestich týždňoch sledovania prišli vedci na to, že L-arginín pozoruhodne zlepšil pohyblivosť spermií, celkový počet spermií a antioxidačnú kapacitu spermy, ako je zníženie obsahu malondialdehydu.

Ďalšia štúdia sa zase zamerala na pozitívne účinky aminokyseliny L-karnitín. Táto štúdia z roku 2004 zistila, že diétnym doplnením L-karnitínu došlo k zvýšeniu koncentrácie a pohyblivosť spermií.

Ďalšie odborné štúdie zase skúmali účinky zinku na mužské sexuálne funkcie a odhalili, že užívanie zinku významne zvyšuje objem spermy. Štúdie preukázali, že neplodní muži majú v krvi výrazne menšie množstvo zinku ako plodní muži.

Všetky tieto zložky nájdete napríklad v doplnku stravy Zerex Klasik alebo aj v prípravku Maxatin. Tieto produkty nie sú lieky, takže vám žiadny váš problém nevyliečia, ale ide o účinné doplnky stravy, ktoré vám pomôžu tonizovať váš sexuálny život.

Pomôžu vám zvýšiť objem ejakulátu, podporia vaše sebavedomie, zlepšia vašu sexuálnu výkonnosť, spevnia erekciu a celkovo posilnia vaše libido. Medzi ďalšie produkty, ktoré pomáhajú volumizácii ejakulátu, patrí aj ViaMax Volumizer a Semenax A Ultra Potence.

 

Väčší objem ejakulátu ako životné mantra

Objem ejakulátu je pre veľa mužov veľmi dôležitý faktor ich mužnosti. Záleží na tom, aby ste svoju partnerku vždy prekvapili mohutným výronom semena, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani slávni pornoherci.

Pokiaľ aj vy patríte do tejto skupiny, ale nie ste s objemom svojho ejakulátu úplne spokojný, obráťte sa na svojho lekára. Len ten vám môže pomôcť.

Bylinky a najrôznejšie doplnky stravy sú skôr podpornou barličkou. Avšak závažné zdravotné problémy vám nevyriešia. Zároveň nezabúdajte ani na kvalitu spermií. Hoci ejakulátu môže byť veľa, ešte to neznamená, že sú spermie v ňom živé a dostatočne pohyblivé.

 

Ďalšie články o ejakulácii a metódach oddialenia

MEGA sprievodca oddialením ejakulácie
Triky proti predčasnej ejakulácii
Prečo klesá objem ejakulátu?
Ako zvýšiť citlivosť penisu?

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

5/5 - (1 vote)