Sex po vazektómii – bude uspokojivý a skutočne partnerku neoplodním?

Vazektómia je procedúra, ktorá vám umožní bezstarostný sex. Nemusíte sa totiž báť, že svoju partnerku oplodníte, pretože vaše semenovody predtým prerušil drobný chirurgický zákrok. Každá minca má ale dve strany. Aké sú negatíva tohto zákroku? Ako vlastne chutí sex po vazektómii? Je niečo inak?

Tento zákrok je najistejšou formou antikoncepcie vôbec. Má takmer 100 % účinnosť. Na účinnosť je potrebné nejakú dobu po zákroku počkať. V každom prípade z dlhodobého hľadiska nie sú žiadne riziká, ktoré by ohrozovali vaše sexuálne funkcie.

sex po vazektómii

 

Kedy je možné mať po vazektómii znovu sex?

Po vazektómii budete mať dva drobné rezy, ktoré sa musia zahojiť. V niektorých prípadoch budete mať stehy v rozkroku.

Všeobecne by ste mali počkať, pokiaľ necítite žiadnu bolesť alebo opuch v oblasti zákroku. To znamená, že si počkáte asi týždeň alebo viac.

So sexom po operácii naozaj čakajte. Mohli by sa vám znovu otvoriť rany a baktérie by potom mali ľahký prístup do rany. Tým sa zbytočne vystavujete riziku infekcie a pohlavným nákazám.

Niektorí ľudia sa úplne nezmyselne domnievajú, že kondóm im pomôže zabrániť infekcii. To je samozrejme nezmysel, pretože rezné rany sa nachádzajú ďaleko nad miestom, kam kondóm dosiahne.

 

Je sex po vazektómii bolestivý?

Po zákroku môžete mať pri sexe nasledujúce pocity:

  • mierna bolesť
  • bolesti a modriny okolo mieška
  • krv v sperme
  • opuch v oblasti genitálií
  • krvné zrazeniny v oblasti genitálií

Tieto príznaky môžu trvať od niekoľkých dní až po niekoľko týždňov.

Sex zahŕňa mnoho pohybu a nárazov. Pokiaľ máte bolesť a opuch, sexuálna aktivita môže tieto príznaky predĺžiť.

Vo chvíli, kedy symptómy odznejú a rany sa zahoja, by ste mali byť schopný vykonávať sexuálne radovánky bez problémov.

 

Ako dlho sa mám obávať rizika počatia?

Pozor, nebudete sterilný hneď. U mnohých mužov je sperma prítomná po niekoľkých mesiacoch po zákroku. Budete musieť zažiť minimálne 20 ejakulácií alebo aj viac, kým bude váš ejakulát bez spermií.

Na spermiograme váš doktor rozpozná počet spermií v ejakuláte. Toto vyšetrenie prebieha medzi šiestym a dvanástym týždňom po operácii. Pokiaľ je váš ejakulát bez spermií, váš doktor vám to oznámi.

Do tej doby je potrebné, aby ste vy aj vaša partnerka používali riadnu antikoncepciu. Kondómy, antikoncepčné pilulky a ďalšie nástroje vám v tomto období prídu vhod. Aspoň do doby, kedy budú účinky vazektómie permanentné.

NA SPERMIOGRAM SME VYSLALI REDAKTORA: Čítajte, ako vyšetrenie prebiehalo a aké hodnoty mu zistili.

ako prebieha spermiogram?

 

Ako je to s chuťou na sex s libidom po vazektómii?

Množstvo spermií v ejakuláte nemá žiadnu spojitosť so sexuálnym apetítom.

Veľkú rolu hrá vaša psychika. Strach z počatia, výdaje na antikoncepciu. To všetko sú faktory, ktoré pôsobia na vaše myslenie. Po vazektómii budete v tomto ohľade oveľa pokojnejší a sex si viac užijete.

Tým pádom nebude žiadne prekvapenie, že sexuálne libido po vazektómii štatisticky skôr rastie.

Dĺžka súlože tiež nie je nijako ovplyvnená, rovnako, ako kvalita zážitku. Citlivosť penisu teda zostáva stále rovnaká a zákrok na ňu nemá zásadný vplyv.

DOBRÝ TIP: Pokiaľ by zlyhávala erekcia, podporte ju českou Proerectou s okamžitým účinkom. Obsahuje bylinné zložky (Tribulus, Maca, Ženšen), ktoré podporujú prekrvenie penisu.

Erekcia je vďaka nim pevnejšia a trvácnejšia. Určite sa pozrite na podrobnú recenziu. 

proerecta zľavový kupón

 

Budete po vazektómii schopný naďalej dosahovať erekciu ako kedysi?

Vazektómia nemá žiadny vplyv na hladinu hormónu, telesné procesy alebo štruktúru toporivých telies. Pokiaľ ste nemali problémy s erekciou pred vazektómiou, nebudete ich mať pravdepodobne ani po zákroku.

Navštívte svojho doktora, pokiaľ zaznamenáte akékoľvek zmeny pri erekcii po operácii. Príčinou môžu byť na prvý pohľad neviditeľné komplikácie po operácii.

 

Bude vaša ejakulácia iná po vazektómii?

Pocit pri ejakulácii počas orgazmu by sa nemal príliš zmeniť. Možno si všimnete, že niekoľko ejakulácií po operácii bude nepríjemných. Toto nepohodlie zmizne časom. Len v prípade, že pocit vydrží dlhšie ako mesiac.

Málokedy sa objaví bolestivý pooperačný syndróm. Váš doktor môže posúdiť tieto stavy a odporučiť ďalší postup.

 

Dôležitá poznámka pod čiarou

Vazektómia samotná by nemala mať výrazný vplyv na vašu sexuálnu výkonnosť, libido ani erekciu. Po dvoch týždňoch po operácii budete schopný ma sex bezpečne bez problémov.

Sex bez rizika počatia budete schopný mať vo chvíli, keď lekár potvrdí, že v ejakuláte nie sú žiadne spermie. Po 3 mesiacoch je táto situácia väčšinou garantovaná.

Pozor však stále na sexuálne prenosné choroby. Vhodnou ochranou vás a vašej partnerku je kondóm počas sexu.

Ako každá iná operácia, aj vazektómia má svoje riziká a možné komplikácie. Mali by ste navštíviť svojho doktora, pokiaľ trpíte bolesťami, opuchmi alebo inými komplikáciami viac ako 2 týždne po zákroku.

 

Nebudú sa spermie po zákroku hromadiť v semenníkoch?

Možno máte strach z toho, že sa vám budú spermie hromadiť v semenníkoch, keď nemajú kadiaľ „utiecť“. To je nezmysel. Spermie, ktoré sa tvoria v semenníkoch, zrejú určitú dobu. V dospelej fáze čakajú na vypustenie do sveta. Keď sa tak nestane, umierajú a vstrebávajú sa do tela. Žiadne nechcené hromadenie v semenníkoch tým pádom nehrozí.

 

Tvoria sa spermie po vazektómii ďalej?

Áno. Spermie sa naďalej tvoria a zrejú v semenníkoch. V niektorých prípadoch, kedy sa semenníky len podväzujú, je tak plodnosť možné obnoviť. Semenníky teda v žiadnom prípade neodumierajú a naďalej pokračujú vo svojej činnosti.

 

Pár slov na záver

Vazektómia je všeobecne bezpečný zákrok. Okrem nepríjemného pooperačného stavu zostáva zákrok väčšinou bez vážneho dôsledku. Pokiaľ teda zvažujete tento zákrok, nie je treba báť sa. Šanca na bezproblémový sexuálny život bez rizika počatia sú veľmi dobré.

NEZABUDNITE, že so slabpu erekciou po vazektómii určite pomôžu české teblety Proerecta s výborným bylinným zložením a rýchlym prekrvením penisu. 

Proerecta

4.3/5 - (3 votes)