5 bežných príčin impotencie

Impotencia je stav, v ktorom nie ste schopní dosiahnuť či udržať erekciu, alebo ejakulovať na jeden krát. Často si ju muži mýlia s erektilnou dysfunkciou (ED). K vzniku impotencie môže prispieť niekoľko faktorov, vrátane emočných a fyzických porúch. 

V štúdii z roku 2007 zverejnenej v American Journal of Medicine sa uvádza, že riziko vzniku impotencie sa s pribúdajúcim vekom zvyšuje. Toto riziko niekoľkonásobne narastá u mužov, ktorým bol diagnostikovaný jeden alebo viac kardiovaskulárnych rizikových faktorov.

Impotencia má často negatívny dopad na váš sexuálny život, pretože upadáte do depresie, pociťujete väčší stres a máte nízke sebavedomie.

Vysvetlením najčastejších možných príčin, vám pomôžeme odhaliť dôvod vzniku impotencie u vás.

príčiny impotencie

 

Príčiny impotencie

Endokrinné ochorenie

Diabetes je príklad endokrinného ochorenia, ktoré môže spôsobiť impotenciu. Cukrovka negatívne vplýva na schopnosť tela využívať hormonálny inzulín.

Jednou z komplikácií spojených s chronickou cukrovkou je poškodenie nervov, ktoré ovplyvňujú citlivosť penisu.

Medzi ďalšie komplikácie spojené s cukrovkou patrí zhoršený prietok krvi a zhoršenie hladiny hormónov. Tieto faktory jednoznačne prispievajú k vzniku impotencie. 

 

Neurologické a nervové poruchy

Neurologické poruchy spojené s impotenciou zahŕňajú:

Ak ste podstúpili operáciu prostaty, môže pri nej dôjsť k poškodeniu nervov, čo má za následok vznik impotencie.

 

Lieky

Aj užívanie niektorých liekov môže ovplyvniť prietok krvi, čo vedie k ED. Nikdy však neprestaňte užívať lieky bez konzultácie s lekárom, hoci viete, že dané lieky negatívne vplývajú na vznik impotencie.

Medzi lieky, o ktorých je všeobecne známe, že spôsobujú impotenciu, patria:

 

Srdcové príhody

Ide o stavy, ktoré negatívne ovplyvňujú srdce a jeho schopnosť dobre pumpovať krv, a dokážu spôsobiť impotenciu. Bez dostatočného prietoku krvi do penisu nemôžete dosiahnuť erekciu.

Ateroskleróza, ktorá spôsobuje upchatie krvných ciev, môže zapríčiniť vznik impotencie. Aj vysoký cholesterol a hypertenzia sú vhodnými faktormi na zvýšenie rizika vzniku impotencie.

 

Životný štýl a emočné poruchy

Depresia a úzkosť sú spojené so zvýšeným rizikom vzniku impotencie. Únava v kombinácii s depresiou dvojnásobne zvyšuje riziko impotencie. 

Rovnako užívanie drôg, ako sú kokaín a amfetamíny,  dokáže vyvolať impotenciu. Podobne alkohol a alkoholizmus sú faktory ovplyvňujúce vašu schopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu. 

ĎALEJ ČÍTAJTE: 

Potencia – aké hrozby číhajú na vašu plodnosť?

potencia

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď