Znížený testosterón vás dostane do depresií a psychickej nepohody, dokazuje štúdia

Primulus kúpiť

To, že má testosterón vplyv prakticky na každú oblasť mužského života, už najskôr viete. Práve testosterón je základnou esenciou veľkých svalov, typického mužského ochlpenia a sexuálnej túžby.

To ale nie je všetko. Nízka hladina testosterónu môže spôsobiť aj depresiu, únavu, zlú náladu, náladovosť a precitlivenosť. To sú negatívne dôsledky nedostatku testosterónu na mužské telo potvrdené vedcami.

testosterón a psychika

 

Testosterón a depresia

Vedci odhadujú, že približne 100 miliónov mužov po celom svete aktuálne trpí depresiou. Táto psychická porucha je tak významným globálnym problémom V niektorých prípadoch je na vine stres, nezdravý životný štýl a prepracovanosť.

U iných mužov však odborníci objavili priamu súvislosť medzi znižujúcou sa hladinou testosterónu a depresiou.

MUDr. Libor Zámečník, Ph.D., FEBU, FECSM popisuje:

„Únava, znížená výkonnosť, strata svalovej hmoty a vyšší sklon k obezite patrí k známkam nedostatku testosterónu. Výnimkou nie je ani podráždenosť, horšie sústredenie, nervozita, depresia a nespavosť.“

 

Štúdia sledujúca súvislosť medzi testosterónom a depresiou

Vedci o zničení depresie pomocou testosterónu diskutujú už niekoľko desaťročí. Ako neuroaktívny steroid môže totiž testosterón ovplyvniť mužskú náladu, čo z neho robí rozumný hormón na štúdium v súvislosti s depresívnou poruchou.

Preto sa v roku 2016 uskutočnila štúdia, ktorá sa práve liečbou depresie pomocou testosterónu zaoberala. Štúdia niesla názov „Effect of Testosterone Replacement Therapy on Cognitive Performance and Depression in Men with Testosterone Deficiency Syndrome” a sledovala vplyv testosterónovej substitučnej terapie (TRT) na kognitívne funkcie a depresiu u 106 mužov so syndrómom nedostatku testosterónu.

RÝCHLY TIP: Znížený testosterón skutočne ovplyvňuje našu náladu a dlhodobo môže viesť až k ťažkej depresii. 

Preto odporúčame české tablety Primulus, ktoré udržiavajú hladinu testosterónu v optimálnej hladine a možno ich vnímať ako súčasť prevencie pred zhoršovaním psychického stavu. 

Určite si prečítajte podrobnú recenziu po mesiaci užívania Primulusu alebo si tabletky rovno objednajte a zvýšte si hladinu testosterónu čo najrýchlejšie.

primulus

 

 

Aj vy sa môžete zbaviť depresie vďaka testosterónu

Na počiatku neboli zaznamenané žiadne významné rozdiely medzi skupinou, ktorá dostávala v pravidelných dávkach testosterón, a kontrolnými skupinami, ktoré dostávali iba placebo.

Avšak po 8 mesiacoch od začiatku liečby sa nielenže zvýšilo skóre erektilnej funkcie u mužov liečených testosterónom, ale rovnako sa u nich znížil výskyt depresie, zlej nálady a náladovosti. Všetci muži, ktorí boli liečení testosterónom, zaznamenali významné zlepšenie svojho stavu.

Sexuológ MUDr. Pavel Turčan vysvetľuje:

„Nedostatok testosterónu neovplyvňuje len sexuálne funkcie. Muži na neho reagujú veľmi podobne ako ženy na nízku hladinu estrogénu. Bývajú citlivejší a vzťahovační, majú sklony k depresívnym náladám. To potom so sebou prináša partnerské problémy a napätie vo vzťahu. Pritom vhodná liečba dokáže tieto problémy výrazne zlepšiť.

 

Trpíte depresiami? Možno máte málo testosterónu

Vďaka tejto štúdii dnes odborníci vedia, že depresiu nemusí spôsobovať iba životný štýl a prostredie, v ktorom sa pohybujete, ale aj hladina hormónov. Bohužiaľ sa hladina testosterónu postupom času v tele znižuje.

Uznávaná sexuologička – andrologička MUDr. Taťána Šrámková, CSc. uvádza:

Hladina testosterónu klesá postupne od 35 rokov vyššie. Tzv. syndróm nedostatku testosterónu je významný u mužov nad 40 rokov a predstavuje veľký zdravotný problém, pretože na základe vzťahu nízkych hladín testosterónu a diabetu, srdcovocievnych ochorení a osteoporózy vedie k zníženiu dĺžky a kvality života.“

Preto už dnes predchádzajte negatívnym dôsledkom zníženej hladiny testosterónu a postupne si hladinu testosterónu v tele tonizujte a prirodzene udržiavajte. K tomu vám dopomôže doplnok stravy Primulus, ktorý vám pomôže v boji s klesajúcou hladinou testosterónu.

Primulus obsahuje účinné látky v správnom množstve. Patria medzi ne vitamíny (D3, C, B6), minerály (zinok, horčík, selén) a extrakty z bylín (napr. kotvičník zemný, senovka grécka). Ide o 100 % český prírodný produkt bojujúci s príznakmi nízkej hladiny testosterónu. Presvedčte sa o sile tohto produktu sami a nakopnite vašu energiu, dobrú náladu, vitalitu aj libido.

Primulus kúpiť

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O TESTOSTERÓNE

TOP 3 doplnky pre prirodzenú podporu testosterónu
Proerecta LONG – české tobolky pre podporu testosterónu, erekcie a výborná osobná skúsenosť
Úbytok testosterónu - smutná, ale nezvrátiteľná súčasť starnutia
8 prejavov nízkej hladiny testosterónu
Dá sa hladina testosterónu zistiť aj doma?
Vysoký testosterón podnecuje tvorbu akné a kožných problémov
Pitie alkoholu rapídne znižuje hladinu testosterónu, potvrdila štúdia
Nízky testosterón negatívne ovlpyvňuje mužskú plodnosť, dokazujú štúdie

 

5/5 - (1 vote)