Arginín s dlhodobou podporou erekcie

Pokiaľ sa stretáte s erektílnou dysfunkciou, pravdepodobne zvažujete niekoľko možných riešení. Trh je momentálne nasýtený prípravkami na problémy s erekciou. Mnohé z nich vôbec nefungujú a ide len o biznis. Iné sú funkčné, ale ceny sú neskutočne vysoké.

Naša redakcia v tomto článku bližšie skúma vplyv arginínu na podporu erekcie u mužov a jeho celkové efekty na organizmus muža.

 

muž s dostatkom arginínu

Arginín je pre kulturistov známy. Úžitok má ale aj v sexuálnom živote

 

Arginín aminokyselina s priamym vplyvom na erekciu

Bežne naše telo túto aminokyselinu produkuje v dostatočnom množstve. Stres, choroby a uponáhľaný životný štýl rovnováhu a produkciu narušujú. Vzniká nedostatok, ktorý sa môže prejaviť neschopnosťou dosiahnuť plné stoporenie penisu. Preto ju s obľubou zaraďujú firmy do produktov na podporu erekcie.

Pre mnoho mužov dnes pevná erekcia nie je samozrejmosťou. Sex je tak pre mnohých stále väčšia výzva. Tento fakt sa už dávno netýka len generácie v stredných rokoch. Čím ďalej, tým viac sa s ním stretáva aj mladšia generácia.

L-Arginín je najznámejšou aminokyselinou na podporu erekcie. Naviac je vhodná pre užívanie všetkými vekovými skupinami a spoločne s ďalšími aminokyselinami, ako citrulín alebo ornitín, tvorí účinnú batériu prípravkov na podporu vztýčenej mužnosti.

Odporúčaná doba užívania: dlhodobo
Zlepšenie erekcie: áno
Dlhšia výdrž nie
Posilnenie libida: áno
Predčasná ejakulácia nie
Väčší penis nie

 

Účinky arginínu

L-Arginín je aminokyselina rozširujúca cievy. Jej efekt je teda podobný. ako v prípade aminokyselín ornitínu citrulínu. Vyvoláva v tele tvorbu oxidu dusnatého. Jeho vplyvom sa do tkaniva dostáva viac krvi. To platí aj pre samotný penis. Výsledkom je teda lepšia erekcia a celkovo vyššie prekrvenie organizmu.

Účinky arginínu a ostatných aminokyselín boli podrobené niekoľkým výskumom. Hoci sa objavujú kladné názory užívateľov na podporu erekcie, veda má trochu iný náhľad. Podľa štúdií Mayo Clinic dostal samotný arginín v testoch známku C. To znamená, že väčšine mužov samotný arginín nepomohol obnoviť erektilnú schopnosť.

Na druhej strane L-Arginín v kombinácii s ostatnými komponentami ponúka oveľa lepšie výsledky.

TIP: Rebríček najsilnejších doplnkov – väčšina obsahuje aj arginín a ďalšie aminokyseliny. 

 

L-Arginín a Yohimbin hydrochlorid

Yohimbin hydrochlorid je vedecky preukázaný prostriedok na podporu erekcie. Štúdia z roku 2010 preukazuje jeho účinnosť práve v kombinácii s arginínom. Vedci preukázali zlepšenie v prípadoch miernej až strednej poruchy erekcie.

 

VIDEO: Vysoký obsah arginínu majú tablety ArginMax. 

 

L-Arginín a pycnogenol

Kým samotný arginín nie je tak efektívny pri podpore erektilnej dysfunkcie, je naozaj veľmi dobrý v rôznych kombináciách s bylinami.

Štúdia zverejnená v Journal of Sex and Marital therapy poukazuje na to, že arginín spolu s bylinou pycnogenol výrazne pomohol mužom s erektilnou dysfunkciou vo vekovom rozpätí 25 až 45 rokov.

Naviac pri užití tohto mixu nedošlo k žiadnym vedľajším efektom, ako v prípade klasických liekov.

Kombinácii arginínu s bylinami verí na našom trhu známy ArginMax Proerecta. Obidva kombinujú silu niekoľkých bylín a účinných látok.

 

Pozitívne účinky arginínu

Neesenciálna aminokyselina je vhodná najmä pre muža s miernou až strednou erektilnou dyfunkciou. Je silná v kombinácii s ďalšími látkami. Účinok prichádza po dlhšej dobe užívania.

Rozhodne nie je možné čakať na okamžité výsledky. Nejde o liek s rýchlym nástupom, ako v prípade Viagry alebo Cialisu. V tomto prípade ide o dlhodobé užívanie, kde užívateľ zozbiera prvé ovocie po niekoľkých týždňoch. Výhodou je nenásilná a prírodná forma bez vedľajších účinkov.

KLIKNITE A ČÍTAJTE: Podrobný súpis negatívnych účinkov Viagry.

L-Arginín je tiež často presadzovaný kulturistami a športovcami. Sám o sebe dokáže zlepšiť prekrvenie tkaniva a svalov a podporiť tak športový výkon. Je teda platný vo svete športu aj v spálni.

Efekt je dlhodobý, takže sa uplatní najmä v prípravkoch typu ArginMax alebo Vimax. Všeobecne som zástancom dlhšej a nenásilnej cesty k pevnej erekcii, než riskovať rýchly výsledok s nejasným vedľajším účinkom. Dosiahnutý cieľ si potom človek viac váži a je dlhodobo udržateľný.

Arginmax

ArginMax zoženiete aj v lekárni, najlacnejšie však v tomto e-shope

 

Negatívne vedľajšie účinky arginínu

Nežiaduce efekty arginínu nie sú ešte veľmi vedecky overené. Existuje stále príliš málo dobrých štúdií. Lieky na podporu erekcie sú v tomto ohľade oveľa ďalej. Na druhej strane negatívnych ohlasov je v tejto oblasti minimum.

Arginín je v porovnaní s Viagrou a ďalšími liekmi na erekciu bezpečný. Stále ide o látku, ktorá je telu prirodzená. Nedochádza k podobným mechanizmom, ako je tomu pri liekoch na erekciu so zložkami, ktoré sa v tele bežne nenachádzajú.

Ani v prípade tejto aminokyseliny či v prípade nákupu iného doplnku nevynechajte predtým konzultáciu s lekárom. Arginín sa nedobre znáša s liekmi na dilatáciu ciev. Môžu nastať aj iné rizikové prípady.

 

Balenie L-Arginínu

Arginín je v doplnkoch stravy na zlepšenie erekcie. Medzi ne patrí napríklad ArginMax alebo Proerecta. Je tiež dostupný úplne samostatne vo forme kapsúl, tabliet a prášku. Na e-shopoch zoženie rôzne formy za cenu zhruba od 8 do 60 €.

 

L-Arginín – dávkovanie a užívanie

Dávkovanie je štandardne v množstve 3 – 5 g raz denne. Dôležité je užívať prípravok dlhodobo. Minimálna doba je aspoň 3 týždne. Prvé zmeny badať asi po 3 – 4 týždňoch. V prípade ArginMaxu je dávkovanie 1 tableta ráno a 1 tableta večer.

 

Výhody

 • takmer nulové vedľajšie účinky
 • možnosť užívať dlhodobo
 • pevnejšia erekcia penisu
 • nenápadný
Nevýhody

 • sám nepôsobí tak dobre, ako v kombinácii s inými látkami
 • neznáša sa s liekmi na tlak
Arginín v potravinách

 • morčacie mäso
 • bravčové mäso
 • kura
 • slnečnicové semená
 • sója
 • arašidy
 • spirulina
 • mlieko
 • šošovica
 • cícer

 

Kde objednať arginín?

Je ho možné kúpiť samostatne v e-shopoch a obchodoch zameraných na výrobky pre fitness. Prípadne ako súčasť doplnkov stravy na erekciu, ktoré sú uvedené vyššie. Výhodou je nenápadnosť nákupu, kedy nikto nespozná, že je produkt kupovaný s cieľom kvalitnej erekcie.

TIP: Kliknite pre najvýhodnejší nákup ArginMaxu. 

 

L-Arginín ako dlhodobý doplnok pevnej erekcie

Arginín patrí medzi najznámejšie a najúčinnejšie aminokyseliny v súvislosti s erekciou. Hneď po citrulíne je druhou najlepšou aminokyselinou vo svojej kategórii.

Jeho účinok sa prejavuje až po ďalšom užívaní, pokiaľ teda neberieme do úvahy jeho prítomnosť v Proerecta, ktorý je určený pre rýchly nástup erekcie. V každom prípade ide o bezpečnú voľbu bez hrozby nežiaducich účinkov. Výnimku tvoria len osoby s problémovým tlakom. Preto je vždy namieste konzultácia s lekárom.

Je potrebné mať na pamäti, že samotná kyselina nedokáže zázraky. Ale v správnej kombinácii s ostatnými zložkami môže byť veľmi dobrou podporou pre zdravú a fungujúcu erekciu.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ako rastie erektílna dysfunkcia vzhľadom na vek? 

Rate this post