Zlepšenie potencie – Čo jesť a čomu sa vyhnúť?

Slovo potencia má význam možnosť, schopnosť, sila niečo uskutočniť. Sexuálna potencia teda označuje schopnosť mať sex, schopnosť oplodniť ženu. Taktiež vieme, že ak sa muž stane impotentným, o tieto schopnosti prichádza nadobro.

Mužská potencia kvôli veku postupne klesá a na sklonku života v starobe už páni na sex ani nepomyslia. Telo je oslabené a zvyšná životná energia sa sústreďuje na chod životne dôležitých orgánov.

Stále však ostávajú rôzne možnosti, ako si dobrú potenciu – silu muža – dokážeme udržať čo najdlhšie. Čítajte ďalej.

 

Najlepšie hodnotené doplnky pre zlepšenie potencie

[su_pricing_table][su_plan name=“VIMAX“ price=“40 €“ period=“1 balenie“ featured=“no“ background=“#f9f9f9″ shadow=“0px 0px 25px #ffffff“ icon=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2017/03/vimax-1.png“ icon_size=“168″ btn_url=“https://www.lepsia-erekcia.sk/vimax“ btn_text=“Čítať recenziu“ btn_background=“#800020″]
  • 1.3€ za tabletku
  • 30 tabliet
  • kvalitná značka
[/su_plan] [/su_plan][su_plan name=“PROERECTA“ price=“22 €“ period=“1 balenie“ featured=“yes“ background=“#f9f9f9″ shadow=“0px 0px 25px #c41a1a“ icon=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2016/11/rsz_proerecta_baleni_2-1.png“ icon_size=“120″ btn_url=“https://www.lepsia-erekcia.sk/proerecta“ btn_text=“Čítať recenziu“ btn_background=“#800020″]
  • 1.8€ za tabletku
  • 12 tabliet
  • najlepší účinok
[/su_plan] [su_plan name=“ZEREX“ price=“29 €“ period=“1 balenie“ featured=“no“ background=“#f9f9f9″ shadow=“0px 0px 25px #ffffff“ icon=“https://www.lepsia-erekcia.sk/wp-content/uploads/2017/03/zerex.png“ icon_size=“168″ btn_url=“https://www.lepsia-erekcia.sk/zerex“ btn_text=“Čítať recenziu“ btn_background=“#800020″]
  • 2.4€ za tabletku
  • 12 tabliet
  • overená značka
[/su_plan] [/su_pricing_table]

 

Čo jesť pre zvýšenie potencie?

Úplne ideálne by bolo zmeniť stravovacie návyky pekne „od podlahy“. Niektoré potraviny dokážu potencii čiastočne prospieť. Neznamená to však, že denne zjete 5 šišiek na raňajky, vyprážané mäso, na desiatu a olovrant párky v rožku a na večeru štvrť kila tlačenky s balíkom čipsov, pričom pred spaním si dáte za lyžičku nejakej prospešnej potraviny.

Za oslabenú potenciu a úbohú erekciu si v 99% prípadov môžeme sami. Veľký podiel na poruche má práve nesprávna strava, nevhodná doba jedenia, prejedanie sa alebo naopak hladovanie kvôli nedostatku času. Ďalším „bonusom“ je nadmiera alkoholufajčenia.

Upustite aspoň čiastočne od obľúbených vyprážaných, údených, konzervovaných a spracovaných potravín. Kvôli nim nemáte najmenšiu šancu cítiť sa fit a vo forme, vrátane tej sexuálnej.

 

Ginkgo biloba

Unikátna rastlina, ktorá zlepšuje tlak, potenciu, chráni srdce, rozvíja mozgovú činnosť atď. Je to laicky povedané „všeliek“ a do jedálnička by ho mal začleniť naozaj každý.

 

Tekvicové semienka

Za ich priaznivé účinky na potenciu môže najmä vysoký obsah zinku a horčíku (POZOR – iba minerály ED nevyliečia. Nemajú liečebné účinky).

Zinok podporuje tvorbu spermií, horčík udržiava v dobrej kondícii prostatu. Namiesto zemiakových lupienkov si preto najbližšie otvorte vrecko semienok. Obsahujú aj množstvo minerálov, vitamínov a zdravých omega-3 mastných kyselín.

 

Chilli papričky

Obľúbené afrodiziakum, vhodné pre každého, komu neprekáža ich ostrá chuť. Látka s účinkom na potenciu však sama o sebe neštípe, takže doplnky stravy s extraktom kajenského korenia vôbec neštípu a to ani pri vyprázdňovaní.

chilli papričky

Chilli papričky do varenia aj do postele

 

Zázvor

Koreň rastliny sa používa do čajov, do varenia a okrem povzbudenia potencie má antibakteriálne účinky. Je ideálny pri prechladnutí a ako prevenciu môžete čaj z neho piť denne.

 

Zeler

Ďalšia obyčajná zelenina s podporným účinkom. Má veľmi univerzálne použitie do takmer každého jedla. Môžete ho chrumkať aj surový spolu s tekvicovými semiačkami.

 

L-arginín

Ide o cennú aminokyselinu, ktorá zlepšuje prietok krvi v tele vrátane penisu. V potravinách sa najviac vyskytuje v mliečnych produktoch, hydine a rybách (odporúčame vždy čerstvé ryby, nie konzervy).

Štúdie preukázali, že 5 gramov aminokyseliny denne pri 6 týždňoch užívania výrazne zlepšilo erekciu. L-arginín je vďaka tomu častou súčasťou doplnkov stravy zlepšujúcich erekciu.

 

Cícer

Pomerne bežná strukovina obsahuje dostatok l-arginínu, o ktorého účinkoch sme písali vyššie.

 

Ženšen (Panax Ginseng)

Tradičná surovina s afrodiziakálnymi účinkami. Najvhodnejšia úprava ženšenu je v podobe čaju. Dva gramy ženšenu vylúhujete a pijete denne aspoň 3 mesiace. Je hodný aj pre ženy, na ktoré pôsobí rovnako povzbudzujúco. Extrakt zo ženšenu nájdete v kanadskom Vimaxe. Koreň ženšenu sa melie a lúhuje do čaju alebo ako extrakt v doplnkoch stravy

 

Yohimbé

Kôra afrického stromu taktiež pôsobí na zlepšenie prekrvenia. Účinky sú však pomerne silné, takže užívanie sa nesmie preháňať. Vždy preto pozorne čítajte príbalový leták výrobkov a neprekračujte odporúčané dávkovanie.

yohimbe

Kôra stromu Yohimbé

 

Ryby

V prípade rýb je vhodné siahnuť po tých morských (losos, tuniak, makrela, sardinka, morské plody), ktoré obsahujú viac afrodiziakálnych látok, než sladkovodné. Zdravé tuky sú veľmi nápomocné pri cievnych ochoreniach a tento stav postupne zlepšujú. Rybu jedzte tak často, ako môžete.

JEDZTE AJ: špargľu, jahody, banány,  kapari, cesnak a cibuľu, papriku, avokádo pikantné horčice, mandle a vlašské orechy, sezamové semienka, kvasnice (dobré do nátierok). Z korenín vyberajte klinček, bazalku, aníz a koriander.

ako sulozit dlho

 

Okrem potravín skúste aj týchto pomocníkov pre odporu potencie

Cvičenia pre zlepšenie potencie

Eistuje súbor cvičení, ktoré výrazne zlepšujú vitalitu svalov panvového dna. Aj tieto svaly sú v čase oslabenia jedným z dôvodov nízkej potencie.

 

Škrtiace krúžky na penis

Oslabená potencia ide ruka v ruke so slabou erekciou. V sex-shope alebo na internete nájdete škrtiace erekčné krúžky, ktoré zabránia krvi odtekať z penisu. Tá sa v ňom zadržiava, takže erekcia ostáva pevná a to aj po vyvrcholení. Dbajte na správne použitie a krúžok majte nasadený maximálne 20 minút, čo na príjemný sex bohato stačí.

 

Najčastejšie príčiny oslabenej potencie

Predpokladáme, že už dávno poznáte svoje prehrešky. Na Slovensku je mnoho fajčiarov, alkoholikov a zlých stravníkov. Pomenej je športovcov a ľudí so vzornou životosprávou. V ktorej skupine ste vy? Ak čítate tento článok, zrejme ste sa našli v tej prvej skupine. Rýchlo preč!

 

Fajčenie

Cigaretka sem, cigaretka tam a je po erekcii. Škodlivé karcinogény, decht, ťažké kovy a stovky cudzorodých látok upchávajú cievky v penise a ničia erekciu a potenciu. Rýchlo a spoľahlivo.

 

Nadmiera alkoholu

Je známe, že aj lekár vám v rámci vyváženého stravovania odporučí pohárik vína, piva, či kvalitného destilátu denne. Komu však chutí alkohol, málokedy odolá a vydrží iba pri jednom pohári.

Bežným slovenským javom je opíjanie sa na maximum. Alkohol pôsobí ako uspávadlo, takže na sex už nebudete mať energiu. Po odpitých rokoch celé telo chradne a na funkcii penisu sa táto degradácia prejavuje veľmi výrazne.

 

Obezita

Škodlivé návyky zvyknú zapríčiniť aj nadváhu, ktorá prerastá až do obezity. Okrem fyzických negatív kilá navyše podkopú aj vaše sebavedomie, čiže vedia byť príčinou depresií. To opäť k podpore potencie nevedie. Obézni ľudia majú množstvo zdravotných komplikácií, pričom telo sa prirodzene snaží energiu venovať na chod dôležitejších partií, než je penis.

 

Záverečná výstraha pred oslabovaním potencie

Málokto chápe (mladí muži takmer vôbec), že problém s potenciou nepríde zo dňa na deň, ani z týždňa na týždeň. Problém sa prehlbuje postupne a nenápadne. Prichádza s drobnými, stále častejšie sa opakujúcimi zlyhaniami.

Nakoniec sa človek pristihne, že nedokáže mať sex, často už na neho ani nemyslí. Jednoducho sa zmieri so situáciou. Čas na správnu zmenu je práve dnes a je nutné dodržiavať nastolené zmeny doživotne. Nehazardujte so svojim zdravím!

ĎALEJ ČÍTAJTE: Aký je rozdiel medzi impotenciou a erektilnou dysfunkciou? 

3.7/5 - (4 votes)