Erekcia a životný štýl

Problém s erekciou dnes postihuje každého štvrtého dospelého muža. Čo je však horšie, rôzne vplyvy okolia oslabujú erekciu aj u mládeže. Úplne najhoršie sú na tom muži vyššieho veku. Najmä po štyridsiatke začína erekcia slabnúť. V častých prípadoch erekcia vymizne zo života muža úplne.

V článku sa dozviete aký je rozdiel medzi slabou, krátko trvajúcou erekciou a erektilnou dysfunkciou, a teda žiadnou erekciou.

Zároveň si vysvetlíme prečo vôbec k oslabovaniu erekcie dochádza a aké kroky by sme proti tomuto problému mali podniknúť ideálne ešte dnes.

 

Slabá erekcia alebo erektílna dysfunkcia?

Definícia slova erekcia je nasledovná:

    „Erekcia alebo stoporenie penisu/klitorisu je zdurenie mužského pohlavného údu alebo ženského klitorisu pri psychickom alebo fyzickom vzrušení (wikipedia).“

Možno ste to netušili, ale aj ženy pri vzrušení zažívajú erekciu. Tá je však badateľná iba ťažko, pretože klitoris je veľmi malou časťou vagíny a nie vždy je vidieť.

 

K erekcii penisu dochádza troma spôsobmi:

  • Fyzická (mechanická) stimulácia – k erekcii môže dôjsť pri dotýkaní sa penisu, ale aj vtedy keď sa penis obtiera zvnúta o nohavice. Takáto erekcia môže nastať aj neočakávane, keďže pri nej nie je nutné myslieť priamo na sex
  • Psychická (duševná) stimulácia – túto erekciu si privodíte myslením na sex, peknú kamarátku alebo sexi profesorku v škole. Pre jej vznik nie je potrebná fyzická stimulácia. Niekedy vie „prekvapiť“ a to najmä na kúpalisku alebo v saune
  • Mimovoľná spánková erekcia – nemusia sa Vám snívať práve erotické sny aby sa erekcia dostavila. Mozog počas spánku skúša a kontroluje všetky orgány a ich činnosť vrátane penisu. Uisťuje sa tak, že je všteko v poriadku a ak nie je, začne problém riešiť a poškodený orgán začne regenerovať

Erekcia môže byt oslabená, za čo môžu práve rôzne vplyvy (viď nižšie). Dlhodobé neriešenie týchto vplyvov a ich ignorácia môžu viesť až k erektílnej dysfunkcii, ktorá už je klasifikovaná ako choroba.

 

Definícia erektílnej dysfunkcie je nasledovná:

    „Erektílna dysfunkcia znamená problematické dosiahnutie a udržanie erekcie pre vykonanie úplného pohlavného styku.“

Muž môže byť plodný (potentný), v tele sa mu vytvárajú spermie, ale kvôli ochabnutému penisu ho nedokáže dostať do tela ženy.

Ak máte jasno, či je Vaša erekcia iba oslabená alebo ste skutočne chorý, prejdime ku konkrétnym vplyvom, ktoré majú za následok poškodzovanie erekcie.

 

Všadeprítomný stres

Jedná sa o najčastejší dôvod problémov s erekciou. Kvôli stresu môžu mať so stoporením probém aj muži, ktorých penis je inak úplne v poriadku a za iných okolností by k zlyhaniu vôbec nedošlo.

Všetci sme denne v rôznej miere pod vplyvom stresu. Je to zmes strachu, hnevu, frustrácie a uponáhľanosti. Ak ste celý deň v práci, po ceste domov Vás vytočí predavačka alebo zápcha na ceste a doma Vás ako bonus nahnevá dieťa, na sex si ani nespomeniete.

Nech sa partnerka snaží akokoľvek, penis sa nie a nie postaviť. Myšlienkami ste niekde inde a vôbec sa neviete sústrediť. Vtedy si dajte „pohov“ a sexu sa venujte v iný, pokojnejší deň.

Dôvod môže byť aj iný. Mnohí muži sa tak veľmi obávajú prípadného zlyhania, že k erekcii vôbec nedôjde. V našej interntetovej poradni nám často píšu najmä mladší chlapci a muži, ktorí ani nežijú sexuálnym životom, pretože majú pocit, že ich penis je malý, tenký alebo krivý. Myslia si, že žene budú na smiech a tak sa do seba uzatvárajú, strácajú a vyhýbajú sa kontaktu so ženami. Ak sa aj k súloži dostanú, práve strach z výsmechu alebo zlyhania im nedovoľuje dosiahnuť polnohodnotnú erekciu.

TIP: Prezrite si štatistiku priemerných veľkostí penisu vo svete. Uvidíte, že by Vám nejeden zahraničný sused mohol závidieť. Tuzemský priemer penisu je 15 cm v stave erekcie.

AKO Z TOHO VON? Sex má byť radosťou pre Vás a Vašu partnerku. Uvoľnite sa, vyhraďte si dostatok času a ak cez týždeň nestíhate, počkajte si na víkend. Urobte zo sexu príjemnú chíľku pre vzťah. Pokiaľ by sa Vám partnerka sťažovala, že ho máte malého alebo že rýchlo vyvrcholíte, pohľadajte si inú. Netrávte čas s ľuďmi, ktorí nevedia tolerovať akí ste.

 

Zlá životospráva

Máme pre Vás malé rozčarovanie. Pokiaľ ste sa počas života „zhumpľovali“, nepomôžu Vám žiadne „čarovné“ pilulky a tabletky. Prípravky na podporu erekcie skutočne erekciu iba podporia, avšak nevytvoria.

Ak máte záujem o kvalitný prípravok na prírodnej báze, ktorý by Vás sprevádzal po ceste za tvrdou a stabilnou erekciou, skúste Vimax. Dlhodobo najpredavanejšia tabletková popdpora erekcie na Slovensku.

 

Nesprávne stravovanie

Pokiaľ holdujete mastným, vyprážaným jedlám, vyhýbate sa zelenine a ovociu, kupujete polotovary, konzervy a mrazené potraviny, penis tak veľmi „nepotešíte“.

AKO Z TOHO VON? Nalaďte sa na správnu cestu. Zdravé potraviny nie sú drahšie, než tie nezdravé. Častokrát sú lacnejšie, než pekne zabalené polotovary. Na internete nájdete množstvo jednoduchých a zdravcch receptov. Zaujímajte sa o to čo jete. Jedzte čerstvo a pestro.

 

Fajčenie

Pokiaľ ste tuhý fajčiar, všetky cievy v tele sú zanesené, znepriechodnené a krv nimi prúdi veľmi ťažko. Krv je pri erekcii prvoradá. Drobné vlásočnicovité cievy v penise sa zanášajú o to rýchlejšie. Väčšina tuhých fajčiarov má v dospelosti problémy s erekciou.

AKO Z TOHO VON? Ani občasné fajčenie telu neprospieva. Posnažte sa s týmto neduhom skončiť nadobro.

 

Slabnutie erekcie vzľadom k počtu vyfajčených cigariet

Na zdravie a erekciu pôsobí negatívne už jedna cigareta denne. Platí to aj pokiaľ fajčíte pasívne s fajčiarom v domácnosti.
10 cigariet denne:o 27% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
11 - 20 cigariet denne:o 45% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
20 a viac cigariet denne: o 65% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie

Negatívne účinky fajčenia na zdravie fajčiarov v porovnaní s nefajčiarmi

znížený priemerný objem ejakulátu
znížený počet spermií v priemere o viac než 20 %, v najhorších prípadoch až o 60 %
znížená hustota ejakulátu až o 20 %
vyššie hodnoty vazopresínu
zvýšená hladina estrogénu - ženského pohlavného hormónu
znížená motilita (pohyblivosť spermií) a skrátená doba ich pohyblivosti

 

Alkohol

Nadmerná konzumácia alkoholu taktiež poškodzuje cievy a môže dospieť až do aterosklerózy. Cievy sú krehké a ľahko sa poškodia. Alkohol navyše spôsobuje výkyvy krvného tlaku. Neustále zmeny tlaku nie sú vôbec dobré pre celé telo, penis nevynímajúc.

AKO Z TOHO VON? Snažte sa alkoholu vyhýbať, prípadne si zvyknite na malé množstvá. Pohárik vínka alebo orosené pivko nie je na škodu, ale nadmiera škodí.

Alkohol a cigarety.

Spoľahliví partneri pre zahubenie erekcie

 

Nevhodné prádlo a oblečenie

Áno, aj to ako sa obliekame má vplyv na penis vrátane erekcie. Príliš tesné nohavice a najmä spodná bielizeň udržiavajú penis v neprirodzenej polohe. Môže tak dochádzať k nesprávnemu a nedostatočnému prekrveniu, čo sa prejaví slabou erekciou.

AKO Z TOHO VON? Pri výbere spodnej bielizne voľte voľnejšie strihy, aby mohol penis „dýchať“ a mal dostatok priestoru.

 

Sedavé zamestnanie

Pre penis je dlhodobé sedenie priam zaručeným receptom na problémy. Penis sa opäť dostáva do neprirodzených polôh, váha tela ho často „priškrcuje“ a znovu dochádza k zlému prekrvovaniu. Problém s erekciou veľmi často postihuje napríklad vodičov z povolania, kancelárskych pracovníkov a všetkých tých, ktorí trávia sedením viac hodín denne.

AKO Z TOHO VON? Ak pracujete, dajste si aspoň každé 2 hodiny malú prestávku. Prejdite sa po kancelárii alebo na chvíľku vystúpte z auta. Pokojne si penis „pretraste“, aby sa prekrvil a uvoľnil zovretie zo sedenia.

 

Nedostatok pohybu

Pohyb je potrebný pre celý organizmus. Podporuje prekrvenie tela a okysličovanie orgánov. To je pre penis nevyhnutné.

    AKO Z TOHO VON? Snažte sa do života zapojiť pohyb. Aj malá miera je lepšia než nič. Skúste ísť do obchodu behom, nevozte sa výťahom, dajte si pred spaním pár klikov. Nebuďte pohodlní a snažte sa zvyšovať fyzickú aktivitu všade, kde ste sa doteraz takmer nehýbali.

 

Nevhodné športy pre muža

Šport je oprospešný, avšak iba do miery, pokiaľ nezaťažuje orgány nadmerne. Vtedy sa stáva nebezpečným. Z vrcholových športovcov majú problémy s erekciou najčastejšie motorkári, jazdci na koňoch, cyklisti, jazdci rodea avšetci tí, ktorých penis je vystavovaný dlhodobým a silným nárazom.

    AKO Z TOHO VON? Jednoducho! Nájdite si iný šport. Posilňovaním alebo plávaním nie je čo pokaziť.

 

Choroby

Ak máte dedičnú chorobu, veľa toho nenarobíte. Ak ste sa k chorobe dostali vlastnou vinou, taktiež je to iba Vaša zásluha. Mnohé choroby majú vedľajší vplyv aj na erekciu. Preto skôr, než začnete riešiť erekciu, skúste sa zamerať aj na vyriešenie ostatných ochorení.

Porucha erekcie najčastejšie postihuje pacientov s týmito diagnózami

  • Problémy s obličkami a vylučovacou sústavou
  • Srdcovo-cievne ochorenia
  • Vysoký krvný tlak (hypertenzia)
  • Cukrovka (diabetes)
  • Neurologické ochorenia – nejde iba o spomínaný stres alebo depresie. Napríklad po poškodení miechy mozog nedokáže do penisu odoslať signál, aby sa stoporil

 

Záver

Ako vidíte, priamych vplyvov na kvalitu erekcie je množstvo a dá sa tvrdiť, že všetko naše konanie a správanie sa odráža na našom fyzickom i psychickom zdraví vrátane erekcie.

Začnite postupne a nenásilne meniť svoje zvyky a aktivity. Pokiaľ by ste chcceli zmenu urýchliť, pridajte do jedálnička niektorý z doplnkov stravy.

Veľmi dobre hodnotený je napríklad prípravok Vimax alebo Zerex, ktorí sa na Slovensku a v Čechách tešia veľkej obľube.

Opakujeme, že iba užívanie nestačí. Zmena musí vychádzať v prvom rade zo snahy o zmenu. Držíme palce a hlavne nech pevne stojí!

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

Rate this post

Zanechte odpověď